Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Imate

Post by MIKI-DJORDJE » 12 Dec 2017, 13:32

mašala, nek je sa srećom.PS prelazim na minimalisam u novoj :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Imate

Post by MIKI-DJORDJE » 12 Dec 2017, 14:03

Image

Cordoba C5-CE. Solid western red cedar top, mahogany laminate stranice i ledja, mahogany vrat, rosewood sve ostalo, uključujući i binding. Fishman Isys+ struja. Nestvarno lep instrument
lepo igleda meni se sviđa i super cena, jesi naručivao direkt ili preko nekog? Ne bih se bunio ni najmanje da je posedujem... :bambi:

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 13 Dec 2017, 13:38

Hvala, sad ću da ti pošaljem kontakt u poruci...

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Oprema Koju Imate

Post by Rockatansky » 16 Dec 2017, 10:27

E konacno stigla prinova... Cekao sam da se potrefi momenat da sam pri parama i da iskoci nesto povoljno i docekao. :) Stigla Cry Baby!
GCB - 95

Image

Sa ostatkom porodice.
Spoiler:
Image

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Oprema Koju Imate

Post by pisac » 16 Dec 2017, 12:34

Lepo si kompletirao,nema sta.Laney 10 ili 12 w?Mnogo slatko pojacalo... :metal:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Oprema Koju Imate

Post by Rockatansky » 16 Dec 2017, 21:08

Da solidna kolekcija, ne ni preksupa, jos samo neki dilej da namestim i (majke mi) necu vise nista dirati. Laney je 12. Odlican je, jako glasan, lep drajv, opusteno pokriva probe pored najbucnijeg bubnjara (ali zaboravi klin), tako i svirke u manjem prostoru (to tek treba proveriti...) za otvoren prostor je ipak preslabo, treba malo dobre volje i ozvuciti ga. A super je i za po kuci sa ulazim 1W ali malo i tu prejak, sviram ga na 2 i to je to...

Ostatak opreme dakle - Bos DS1 (navolijem), Big Muff (isto), Boss DS2 je tu vise kao neki buster da mogu nogom da regulisem ritam/solo/SOLO! i posle malo efekata P90, tremolo... I jos kada uleti neki Memory Boy bice to to! Pre svega ovog je dakle Wah, i mislim da tu pokrivam prilican broj zvukova, a posto se sve vise orjentisem na autorsku muziku onda mi def. nece trebati nista vise :) jos neko vreme.

E da, pisao sam vec o tome, ali da ponovim jer me je priclino fasciniralo, dosta pedala (zapravo Big Muff pre svega) bi bilo neupotrebljivo bez fx loopa... Bez toga katastrofa, ne ide nikako zajedno sa pojacalom, sa loopom - vrh!

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 17 Dec 2017, 02:38

Rockatansky wrote:
16 Dec 2017, 10:27
E konacno stigla prinova... Cekao sam da se potrefi momenat da sam pri parama i da iskoci nesto povoljno i docekao. :) Stigla Cry Baby!
GCB - 95
Čestitam. ODMAH uradi true bypass, jer je GCB-95 verovatno najgora pedala što se tiče bypassa, tj. najviše zamućuje i jede ton, a jedna od najjednostavnijih za prepravku:
http://stinkfoot.se/archives/546

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Oprema Koju Imate

Post by Rockatansky » 17 Dec 2017, 10:09

Da da, hvala na savetu, planirao sam to. Malo cu eksperimentisati jos da vidim koliko zaista jede ton (imam kutijicu u koju sam namesto 4 dzeka i prekidac pa imitira TBP) ali pre ili kasnije obavezno cu ga modovati i ubaciti LED. :)

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Imate

Post by hipihill » 17 Dec 2017, 11:22

Ne znam da li je to stara verzija sa 2 tranzistora ili nova sa tri kod koje je prvi buffer. Kod stare verzije true bypass stvara ozbiljan volume drop, kod nove se to ne oseca mnogo. Koliko mogu da vidim sa slike po konektorima to je novi tip pa se nadam da neces imati problema. Ja imam staru verziju i jeste da malo jede ton, ali ja nisam nasao da je to nesto previse ozbiljno. Vise mi smeta taj volume drop koji ne moze da se nadoknadi kako treba, a nema ga kod fabrickog povezivanja koje to nadomescuje. Uradio sam true bypass vise po inerciji nego sto je bilo neophodno.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Oprema Koju Imate

Post by pisac » 17 Dec 2017, 13:22

hipihill wrote:
17 Dec 2017, 11:22
Ne znam da li je to stara verzija sa 2 tranzistora ili nova sa tri kod koje je prvi buffer. Kod stare verzije true bypass stvara ozbiljan volume drop, kod nove se to ne oseca mnogo. Koliko mogu da vidim sa slike po konektorima to je novi tip pa se nadam da neces imati problema. Ja imam staru verziju i jeste da malo jede ton, ali ja nisam nasao da je to nesto previse ozbiljno. Vise mi smeta taj volume drop koji ne moze da se nadoknadi kako treba, a nema ga kod fabrickog povezivanja koje to nadomescuje. Uradio sam true bypass vise po inerciji nego sto je bilo neophodno.
Ja ne koristim wah pedalu cesto,posedujem Vox Wah i za moj zvuk ta pedala mi daje ono sto mi treba ali takodje i uzme puno toga sto mi takodje treba.Posto je ne koristim cesto(a i kad je koristim ,koristim je zajedno sa tvrdim crunch-om),dosad nisam razmisljao o tome intenzivno.Medjutim,kupovina Rockatanskog,i tvoj post su me naveli da pitam(posto ti imas vise iskustva sa wah-om)-koja pedala je najneutralnija wah pedala,koja je necujna,koja ne jede ton,ne menja ga?Best by?
A da ne kosta kao polovni Audi a3? :(

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 17 Dec 2017, 14:01

Nisam 100% siguran na šta si mislio, izvini ako ovo već znaš, da ne ispadne da pametujem, ali za svaki slučaj bolje da pojasnim. Kad se kaže da pedala jede ton, misli se na bypass, ne na zvuk kad je uključena. Kod većine starih wah pedala to je mnogo loše rešeno i sve u odredjenom stepenu zamute ton kad se ubace u lanac. Pritom to nije problem ekskluzivan za wahove, isto važi i za neke druge pedale mada nije toliko primetno, npr. skoro sve Marshall pedale, zatim Dunlop pedale koje su advertajzovane kao ''hardwire bypass'', stare Digitech iz X serije (Hot Head, Bad Monkey), Arion itd. Zato se i preporučuje true bypass modifikacija. Danas ćeš retko naći ozbiljnu wah pedalu koja nema true bypass, čak ga i Vox i Dunlop stavljaju na svoje skuplje modele (V846-HW, GCB-95F).
A ako nisi zadovoljan zvukom waha kad je uključen, ili traži bolji wah ili lemilicu u šake. A što se tiče samih wah pedala, ima dosta dobrih i kvalitetnih, a da ne moraju nužno da koštaju ruku i nogu. Ja sam izmenjao podosta wahova u životu i trenutno sam očaran EHX Wailer Wahom koji je inductorless dizajn, košta smešno a radi izuva i ima true bypass. Od ostalih wahova me kopka BBE Ben Wah, moraću da ga probam jedared. Kad su mogli Landau i polovina velikih njuški iz LA da ga sviraju kao ribrendovan Vertex Axis Wah i bio im do jaja, znači da ima tu nešto, a i dalje ima koliko-toliko zdravorazumnu cenu.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Imate

Post by MIKI-DJORDJE » 17 Dec 2017, 14:38

Rockatansky wrote:
16 Dec 2017, 10:27
E konacno stigla prinova... Cekao sam da se potrefi momenat da sam pri parama i da iskoci nesto povoljno i docekao. :) Stigla Cry Baby!
GCB - 95

Image

Sa ostatkom porodice.
Spoiler:
Image
Odličan wah, klasika a nema potreba za ičim boljim...već ti je rečeno za trough baypass što i stoji...Buferovane pedale neko voli kada su duži kablovi...mada ga ja cenim bolje da je sve trough baypass pa baš ako ti nekad zatreba nešto neko mali booster se ubaci-pedala, ali to je imho baš za goleme scene...Da ne šerim, odlična pedala...Ja sam hteo onu bheringer ali me iritara ime :) mada je kopija praktično DIMEove pedale... Bilo nekad one Fame za ispod 30e takva baš Dunlop samo joj ubacili lampicu i trough baypass, sad valjda ima u Thomanu da li je ista fabrika ne znam...a izgleda da su planule...Ja hteo DC gitaru koja je iz LTD fabrike i dok sam ja drobio rasprodalo se :eek4i_2: :oops:
LM čestitke super pedala a iskreno ako nekad poželiš da je prodaš baš drže cenu pa kako kaže moj drug ''nećeš morati mnogo da iskrvariš''
čestitamo :bravo:

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Oprema Koju Imate

Post by pisac » 17 Dec 2017, 15:13

tommytigh77 wrote:
17 Dec 2017, 14:01
...Kad se kaže da pedala jede ton, misli se na bypass, ne na zvuk kad je uključena. Kod većine starih wah pedala to je mnogo loše rešeno i sve u odredjenom stepenu zamute ton kad se ubace u lanac. ..
Mozda nisam lepo objasnio-kad je ubacim u lanac,zvuk se promeni(ne na bolje),a ona je naravno non-stop ukljucena,nema prekidac on-off.I sad,ja sam tupadzija za elektroniku,to me nikad nije interesovalo(i nema se vremena,druze),necu da nosim na prepravke i improvizacije ovu pedalu,ne umem sam da ugradim by pass;zelim samo pedalu koja moze da mi zadrzi Strat ton à la Marc Knopfler,na primer,i dok radi wah.Manje-vise.Ova mi pojede bas,nagrize srednje,i ostaju mi samo pistavi visoki.Mada,kazem,retko koristim wah.

https://www.amazon.fr/Xotic-XW-1-Guitar ... 2Q0TJT6PFE

Ima ovakav wah,ali ta cena...za koriscenje u 2 % vremena svirke,previse je ,mozda.Ima ljudi koji cesto koriste wah,i promenili su vise pedala,pa su iskustva sarenolika.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Imate

Post by hipihill » 17 Dec 2017, 18:59

pisac wrote:
17 Dec 2017, 15:13
Mozda nisam lepo objasnio-kad je ubacim u lanac,zvuk se promeni(ne na bolje),a ona je naravno non-stop ukljucena,nema prekidac on-off.
Ima prekidac naravno, on je na ulaznom konektoru i pedala je ukljucena tek kada ubodes ulazni kabl. U protivnom baterija bi se mnogo brze trosila.
Sto se tice krestavosti probaj sa podesavanjem hoda. To ti je polozaj na onoj nazubljenoj poluzi. Mozda dobijes ono sto zelis samo podesavanjem, u svakom slucaju cuces promenu u oba ekstremna polozaja.

P.S. Da nema true bypass ako si na to mislio pod "ukljucena". Sve stare MXR, Dunlop i jos neke pedale su imale taj preklopnik sa tri nogice pa je gitara uvek spojena na ulay efekta, a preklapa se samo izlaz na direkno/efekat. Na taj nacin gitara uvek vidi neku impedansu na putu prema pojacalu i to malo utice na ton. Mnogo zavisi i od pojacala u koje se ubada, na nekima je to manje izrazeno. U svakom slucaju istorijski snimci su naptravljeni sa takvim pedalama i svima nam je lepo da to slusamo.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Oprema Koju Imate

Post by Rockatansky » 17 Dec 2017, 20:00

MIKI-DJORDJE wrote:
17 Dec 2017, 14:38
Odličan wah, klasika a nema potreba za ičim boljim...već ti je rečeno za trough baypass što i stoji...Buferovane pedale neko voli kada su duži kablovi...mada ga ja cenim bolje da je sve trough baypass pa baš ako ti nekad zatreba nešto neko mali booster se ubaci-pedala, ali to je imho baš za goleme scene...Da ne šerim, odlična pedala...Ja sam hteo onu bheringer ali me iritara ime :) mada je kopija praktično DIMEove pedale...

LM čestitke super pedala a iskreno ako nekad poželiš da je prodaš baš drže cenu pa kako kaže moj drug ''nećeš morati mnogo da iskrvariš''
čestitamo :bravo:
Kostao me 60 evrica :) tako da ako ikad odlucim da prodam sigurno necu biti u gubitku...

Hell babe sam probao, nekako nisam bas odusevljen, mozda sam samo subjektivan, ne svidja mi se taj sistem sa njenim ukljucivanjem, a i neko mi rece (treba proveriti) da ta pedala ustvari nema bas kontinualnu promenu neko stepenasto, par koraka, nemam pojma...
hipihill wrote:
17 Dec 2017, 11:22
Ne znam da li je to stara verzija sa 2 tranzistora ili nova sa tri kod koje je prvi buffer. Kod stare verzije true bypass stvara ozbiljan volume drop, kod nove se to ne oseca mnogo. Koliko mogu da vidim sa slike po konektorima to je novi tip pa se nadam da neces imati problema. Ja imam staru verziju i jeste da malo jede ton, ali ja nisam nasao da je to nesto previse ozbiljno. Vise mi smeta taj volume drop koji ne moze da se nadoknadi kako treba, a nema ga kod fabrickog povezivanja koje to nadomescuje. Uradio sam true bypass vise po inerciji nego sto je bilo neophodno.
Aha ti mislis AKO bih ugradio TBP da bi moglo da bude problema?

Nisam sada ni ja nisam siguran ali sam skontao da kada nema struje, pedala propusta signal... Da li to znaci da ima TBP?? :O.o: SLucajno zaboravio da ukljucim napajanje i ono gledam sta se desava? Malo radio malo ne radi...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest