Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 18 Dec 2017, 01:23

Rockatansky wrote:
17 Dec 2017, 20:00
Aha ti mislis AKO bih ugradio TBP da bi moglo da bude problema?
Ne može da bude nikakvih problema, možeš samo da se rešiš problema. Ja sam na GCB-95 prilikom prepravke u TBP izvadio ulazni buffer i nikakvu razliku nisam primetio u odnosu na prethodno stanje... što možda govori o tome da i nema čujne razlike da li je taj buffer tu ili nije, osim ako teraš pedalu ispred fuzza, što ja nisam imao prilike. Koliko se sećam, nijedan od toliko željenih wahova iz 60-ih nema buffer i to je, kako bi se reklo, vintage correct. Ono što je Hipihill verovatno istripovao kao volume drop je to što je bypass signal glasniji kad se uradi TBP, pa se dobije utisak da je efekat tiši u odnosu na bypass nego što je bio.
pisac wrote:
17 Dec 2017, 15:13
Mozda nisam lepo objasnio-kad je ubacim u lanac,zvuk se promeni(ne na bolje),a ona je naravno non-stop ukljucena,nema prekidac on-off.I sad,ja sam tupadzija za elektroniku,to me nikad nije interesovalo(i nema se vremena,druze),necu da nosim na prepravke i improvizacije ovu pedalu,ne umem sam da ugradim by pass;zelim samo pedalu koja moze da mi zadrzi Strat ton à la Marc Knopfler,na primer,i dok radi wah.Manje-vise.Ova mi pojede bas,nagrize srednje,i ostaju mi samo pistavi visoki.Mada,kazem,retko koristim wah.
Ja stvarno ne mogu da ti pomognem dok ne razgraničimo šta je za tebe ON a šta OFF na wah pedali. Kako misliš non-stop uključena? Kad kažeš da ti jede bas i nagriza srednje itd. je l' misliš da pedala to radi kad je efekat upaljen i šetaš ga stopalom gore-dole, ili ti takav utisak pedala daje kad je efekat isključen i provodi signal, a u odnosu na zvuk koji imaš kad ona nije uključena u lanac efekata? Zaista me zanima.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 18 Dec 2017, 01:44

Ajd da probamo ovako. Ovde se priča o lošem bypassu. Šta to znači? Idealan bypass je kad povežeš pedalu izmedju gitare i pojačala, i kad je efekat na pedali ugašen (dakle, nije pedala ugašena, nije izvadjena baterija ili napajanje) zvuk treba da bude isti kao i pre nego što si ubacio pedalu u lanac. Medjutim, postoji gomila pedala koje, kad im je efekat ugašen, kvare ton, muljaju ga, smanjuju, degradiraju u manjoj ili većoj meri. Hoću reći, ubaciš pedalu izmedju gitare i pojačala, povežeš je na napajanje, nisi je upalio ali čuješ da ton više nije isti. E, to je loš bypass, a najnotornije pedale u tom smislu su wah pedale. Zbog toga je najčešća prepravka wah pedala u True Bypass (TBP), obično uz pomoć DPDT prekidača koji zamenjuje postojeći on/off prekidač na efektu i uz par malih izmena u šemi. Kad je pedala u OFF režimu, TBP direktno elektronski spaja ulazni i izlazni džek, što rezultira time da kad je efekat ugašen, signal prolazi direktno kroz njega i u praksi to znači da je zvuk kao da pedala i nije povezana u lanac efekata. E sad, ako imaš problem koji je opisan ovde, a ne razumeš se u elektroniku, ili daj nekome da ti prepravi pedalu u true bypass, ili juri da kupiš pedalu koja već fabrički ima true bypass (obično se u specifikacijama hvale time kao da je ne znam kakvo dostignuće, nećeš promašiti nikako), i rešen problem. Nadam se da ćemo se sad konačno ukapirati, stvarno sam potrošio sve zalihe dobre volje za kuckanjem. :lol:

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Imate

Post by hipihill » 18 Dec 2017, 10:38

Rockatansky wrote:
17 Dec 2017, 20:00
Nisam sada ni ja nisam siguran ali sam skontao da kada nema struje, pedala propusta signal... Da li to znaci da ima TBP?? :O.o: SLucajno zaboravio da ukljucim napajanje i ono gledam sta se desava? Malo radio malo ne radi...
Jeste, u tom slucaju znaci da ima tbp. E sada, to cistuncima nije dovoljno.
Vec sam objasnio kako to funkcionise kod ovog tipa pedala, starih MXR phaser pedala i drugih. Ponovicu detaljnije i (valjda) jasnije za tehnicke laike.
Imas ulaz u efekat i izlaz iz efekta i zamisli to kao dva kontakta (neka to budu dva gornja u tvojoj masti). Sada imas jos i ulaz u samu pedalu (mehanicki) i izlaz iz nje, neka to budu dva donja kontakta. E sada signal moze da udje na jedan gornji kontakt, prodje kroz efekat i izadje na drugi gornji kao obradjen. Isto tako signal mozes da preklopis na donji ulazni kontakt i prodje na drugi donji. Zamisli da su donja dva povezana jednom zicom. To je onda pravi bypass. U slucaju tvog waha zamisli da su gornji i donji ulazni kontakti stalno spojeni, a preklopnik samo prebacuje izlaz na efekat ili bez njega. To je taj tbp koji mnogi kritikuju, ali ne i ja. Tehnicki je stvar prosta, ulazna impedansa tranzistora je mnogo visa od izlazne gitare tako da je to veliki otpor za taj signal i uticaj je vrlo mali, ali postojiu i to je tacno.
Ima tu jos jedan mali trik. Originalni preklopnik je strahovito robustan i gotovo nikada ne crkava. Ne znam koje danas ugradjuju, kod mene je na jednom primerku usa, na drugom Mexico. Kako sam ja uradio tbp vec sam menjao bar jedno tri puta taj preklopnik, jednostavno loseg su kvaliteta. Sigurno moze da se pronadje i neki kvalitetniji, ali tesko kod nas.

Vidi, elektronsko ili tbp preklapanje, oba sistema imaju svojih prednosti i mana. Neka elektronska preklapanja zaista kvare signal (stare Coron pedale recimo), neka ne mnogo (Boss), a neka ne uopste. Flashback ima preklopnik za tbp i elektronsko preklapanje i ja nikakvu razliku nisam uspeo da cujem. Dosuse, nisam gledao shemu i ne znam kako je to tehnicki reseno.
tommytigh77 wrote:
18 Dec 2017, 01:23
Koliko se sećam, nijedan od toliko željenih wahova iz 60-ih nema buffer i to je, kako bi se reklo, vintage correct. Ono što je Hipihill verovatno istripovao kao volume drop je to što je bypass signal glasniji kad se uradi TBP, pa se dobije utisak da je efekat tiši u odnosu na bypass nego što je bio.
Zaista nikada nisam obracao paznju na to da li je tbp glasniji ili nije, ali kada se to napravi na starim wahovima kakav imam propusten signal je osetno glasniji od signala efekta i to zovem volume drop jer to i jeste u datoj situaciji.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by dejankuki » 18 Dec 2017, 18:17

U mom posedu od pre neki dan...

Image


Mikseta, ko mikseta, samo sto ima stereo USB kojim mogu da snimaam direktno u kompkuter... i kompresore po mic kanalima... zgodno..



BTW, prodajem stari deckteck 1202 miksetu... kome treba nek se javi... 4000RSD...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Imate

Post by MIKI-DJORDJE » 18 Dec 2017, 19:46

ček to prodaješ za 4 crvene ili iznajmljuješ za 4 crvene..... just sam radoznao

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Oprema Koju Imate

Post by metalstringer » 18 Dec 2017, 19:51

Cestitam! I da te sluzi dobro i dugo :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by dejankuki » 18 Dec 2017, 21:09

Prodaja... kod mene se nasvirala... :D

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 19 Dec 2017, 03:00

Image

1979 Fender Super Reverb. Za poznavaoce, 'Ultra-Linear' šema, šasija i izvedba, je l' te. OGROMAN kombo, jer mu je šasija iste širine kao Twin Reverb, a visina ista kao širina, što rezultira mnogo većim gabaritom od Blackface i ranih Silverface Supera. Na zapadu su potcenjeni, a nakon svog iskustva sa barem desetak ovakvih i onakvih Supera mogu samo da kažem da se pojačalo generalno tonalno uklapa u tu priču, neki samo distorziraju ranije, neki kasnije, no big deal. Zvuk je i dalje tu, najsavršeniji 3D clean svih vremena, i jedna od najboljih platformi za pedale. Kad sam se uključio u pojačalo, bilo mi je potrebno oko 4 sekunde da shvatim da će mi compressor pedala postati višak na boardu. Starije varijante kompresuju još bolje, mogu misliti kakav je tek to svrš. Ali i sa ovim sam prezadovoljan, potpuno je brutalno koliko je otvoreno pojačalo i koliko je zapravo Hi-Fi zvuk, to je potpuna bistrina i presence u gornjem registru, i pun, dubok bas kao da je neki woofer povezan na pojačalo. Pritom je taj presence dinamičan - pojačalo zavrišti kad trzalica predje preko žice, ali ako se zadrži taj isti ton, onda nastavi da pumpa srednjake, fundamente tog tona, i zaboravi na oštrinu. I mnogo ga je gadno svirati jer sve izlazi i ne prašta ni najmanju grešku, ni najmanji pokret ruke, superosetljivo sranje na 2 Ohma. Imaš osećaj da još nisi čestito ni okinuo žicu a već je izašlo. E, to je Super Reverb.

ivan242
Posts: 108
Joined: 17 Dec 2012, 21:52

Re: Oprema Koju Imate

Post by ivan242 » 19 Dec 2017, 09:00

Dobro opisano,sa 40-45w a ko voli bluz jos bolji osecaj.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Imate

Post by hipihill » 19 Dec 2017, 09:15

tommytigh77 wrote:
19 Dec 2017, 03:00
Image

1979 Fender Super Reverb. Za poznavaoce, 'Ultra-Linear' šema, šasija i izvedba, je l' te. OGROMAN kombo, jer mu je šasija iste širine kao Twin Reverb, a visina ista kao širina, što rezultira mnogo većim gabaritom od Blackface i ranih Silverface Supera. Na zapadu su potcenjeni, a nakon svog iskustva sa barem desetak ovakvih i onakvih Supera mogu samo da kažem da se pojačalo generalno tonalno uklapa u tu priču, neki samo distorziraju ranije, neki kasnije, no big deal. Zvuk je i dalje tu, najsavršeniji 3D clean svih vremena, i jedna od najboljih platformi za pedale. Kad sam se uključio u pojačalo, bilo mi je potrebno oko 4 sekunde da shvatim da će mi compressor pedala postati višak na boardu. Starije varijante kompresuju još bolje, mogu misliti kakav je tek to svrš. Ali i sa ovim sam prezadovoljan, potpuno je brutalno koliko je otvoreno pojačalo i koliko je zapravo Hi-Fi zvuk, to je potpuna bistrina i presence u gornjem registru, i pun, dubok bas kao da je neki woofer povezan na pojačalo. Pritom je taj presence dinamičan - pojačalo zavrišti kad trzalica predje preko žice, ali ako se zadrži taj isti ton, onda nastavi da pumpa srednjake, fundamente tog tona, i zaboravi na oštrinu. I mnogo ga je gadno svirati jer sve izlazi i ne prašta ni najmanju grešku, ni najmanji pokret ruke, superosetljivo sranje na 2 Ohma. Imaš osećaj da još nisi čestito ni okinuo žicu a već je izašlo. E, to je Super Reverb.
Cestitam! To je za scenu sjajno pojačalo, glasno, odlično se probija, jednostavno rečeno odlično! Ja sam želeo da ga imam, ali brate preteško je. Neću da kažem ono "neka te služi dobro" jer će sigurno da služi odlično još jako dugo!

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Oprema Koju Imate

Post by metalstringer » 19 Dec 2017, 12:08

Cestitam! I Roland ampovi ne prastaju greske :) a ovaj Fender pa tek. Pojacalo za sva vremena i za istinski blues br. 1
Uzivaj :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 19 Dec 2017, 12:25

jako cool. Uzdravlje :ziveli:
Jel znas kako stoje stvari sto se tice servisiranja? Ako mu nikad nisu menjani kondenzatori verovatno ce biti uskoro vreme za to.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 19 Dec 2017, 13:17

Hvala svima!
ivan242 wrote:
19 Dec 2017, 09:00
Dobro opisano,sa 40-45w a ko voli bluz jos bolji osecaj.
Ova UL varijanta bi zapravo trebalo da izbacuje 75W, zato ih i ne gotive toliko na zapadu, jer bluzeri vole Super zato što sa originalnih 40W i lampom ispravljačicom vrlo lako može da se potera u kompresovan overdrive. Ovo je teže naterati na to jer duže ostaje clean, a i dok se potera u overdrive postane nesnosno. S druge strane je ova serija možda i pouzdanija clean platforma.
bancika wrote:
19 Dec 2017, 12:25
Jel znas kako stoje stvari sto se tice servisiranja? Ako mu nikad nisu menjani kondenzatori verovatno ce biti uskoro vreme za to.
Priča ide da ga je jedan čuveni amp guru iz BG sredio, planirajući da ga zadrži za sebe. Znam da su lampe nove, i ono što je najbitnije, ima originalna oba trafoa i svi zvučnici su originalni i u odličnom stanju, nijedan nije lepljen, rekapovan i slično. U svakom slučaju imam kontakt preko prodavca ako nedajbože bude bio potreban servis.

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Oprema Koju Imate

Post by muki17 » 19 Dec 2017, 13:38

Sjajno,cestitam! :ziveli:

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Oprema Koju Imate

Post by veljapa » 19 Dec 2017, 14:40

Lepo Tommy, u zdravlju da te sluzi.

Ja sam konacno prezalio lovu za novi tremolo za Classic Series 50 strat. Sedla su mi bila mrtvilo. Premestao, turpijao debelom zicom, pomerao iz ose da izbacim zicu iz zljeba, bilo je doslo dotle da od 3 zljeba na prvoj zici biram onaj u kom je najmanje mutava. Valjda sam skinuo taj tvrdi sloj za povrsine pa se sada brze useca. Prvo hteo da kupim samo sedla, pa posle rekoh ide mi rodjendan :)

https://www.ebay.com/itm/Callaham-Bridg ... 2749.l2649

Ne zelim da racunam koliko je iskostalo jer me i paypal ujeo za nesto manje od 20 dolara na nekim konverzijama zato sto nisam hteo da dodam karticu u paypal nalog nego sam izabrao da platim karticom bez pay pala. Carinili su tremolo 15 dana i jutros je stigao.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest