Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Oprema Koju Imate

Post by metalstringer » 22 Dec 2017, 12:26

I ovaj pravi interesantne face dok sviri, al zato ubija na mesto kak sviri :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 22 Dec 2017, 12:49

Paul Gilbert je kralj za paljevina face....sta fali, simpaticno.


User avatar
Margos
Posts: 672
Joined: 28 Oct 2009, 22:57

Re: Oprema Koju Imate

Post by Margos » 22 Dec 2017, 14:12

Hiljade i hiljade zgibova za siroka ledja,siroki hvat naravno

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Imate

Post by MIKI-DJORDJE » 22 Dec 2017, 20:14

metalstringer wrote:
22 Dec 2017, 12:26
I ovaj pravi interesantne face dok sviri, al zato ubija na mesto kak sviri :)
na 2 min 30 sec :rlol: :rlol: :jeej: :metal1:


Kosofu - njemu opraštam on je ipak kralj, i stvarno emotivno svira, ok imao je čovek neke druge poroke koji su mu došli glave, ali to su pri 60te..i gledao ga ili ne ima taj ''osećaj za filing''
Ali ovi naloženi fusion trkači na 100m sa preponama i bez prepona, sa 0, 001 % emocija ne kapiram šta se čepe , ok za klince doduše oni i najviše kupuju šta god gitarski Bog koristio pa valjda mora sa tim kreveljenjima da pokaže kako se uneo u svirku..i kad kao naiđe težak deo onda mu ga da valjda da naglasi ''e sad je za'ebano'' :bambi: ........Grant ima neka škola za sve to...

tata

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Oprema Koju Imate

Post by Rockatansky » 23 Dec 2017, 00:32

Ovaj bucko Rabea ne pravi neke face ali radi nesto sa ustima dok svira, ne mogu da nadjem bolji snimak, ne secam se gde sam to najvise video, ali to sto sam video nazalost radim i ja, ne pravim face :) ali to sa ustima originali i ja tako radim, nazalost... :shock: Trudim se da kontrolisem. :( A wah je posebna prica... :D


User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Oprema Koju Imate

Post by Tenji » 23 Dec 2017, 00:39

Isto i ja. U jednom od bendova imali smo internu salu da meremo kompleksnost pesama po tome koliko me boli vilica nakon sto je odsviramo. :D

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Oprema Koju Imate

Post by metalstringer » 23 Dec 2017, 01:25

Rockatansky wrote:
23 Dec 2017, 00:32
Ovaj bucko Rabea ne pravi neke face ali radi nesto sa ustima dok svira, ne mogu da nadjem bolji snimak, ne secam se gde sam to najvise video, ali to sto sam video nazalost radim i ja, ne pravim face :) ali to sa ustima originali i ja tako radim, nazalost... :shock: Trudim se da kontrolisem. :( A wah je posebna prica... :D

ja slicno majku mu, ali desno vise :/ slicno ko ovaj smajli, i ja se trudim da kontrolisem ali kao da gubim osecaj za sviranje bez tog sranja s ustima, a nervira me uzasno. To je neki tik, ne umem da objasnim, usta zatvorena, a desno od usne grcim misic obraza kao blagi osmeh, ovako :? samo desno

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Imate

Post by Overdrive » 23 Dec 2017, 14:53

To je psihomotorika i po mom, ne baš tako skromnom mišljenju, radi se o problematičnoj tzv "oralnoj fazi" u razvoju deteta.
Usta (i lice) su u ranim danima čovekovog života veoma važni receptori, pre svega hrane, a onda i osećaja koji idu uz to.

Od otga kako je dete dojeno (u kakvim uslovima, sa kakvim okruženjem, emocijama, zvucima, mirisima itd) dečiji mozak razvija neurosku šemu u kojoj se razni mikro i makro osećaji definišu kao komanda za odnos spojašnjeg nadražaja i reakcije mišića.

Usta su sfinkter (isto kao i bulja) te je za očekivati da mnog muzičari dok reaguju gornjim sfinkterom, takođe reaguju i donjim, tojest..sfinkterom.

Oralno-analna faza je usko povezana (ishrana i problemi oko nje + varenje i pražnjenje i problemi u vezi sa tim)

Tako će npr dete koje ima problema sa varenjem, a pri tom se u porodici raširi panika, strah, nervoza isl..verovatno kasnije u životu, kada god se nađe u okolnostima panike, straha, nervoze isl, da ima opstipacije.

Osim uzimanja hrane (i osećaja koji idu uz to), usta su veoma moćan organ za komunikaciju (kao i oči)

Sve u svemu, uzimanje nekog instrumenta u ruke, očekivanja koja idu uz to, okolnosti, razlozi, socijalni momenti (šrisustvo drugih ljudi), spoljašnji nadražaji, položaj tela, razvijenost psihomotorike po pitanju odnosa ruke (prsti) instrument, sitost (ili osećaj gladi), trenutni odnos sa majkom (harmoničan, konfliktan, majka živa ili nije, poznata ili nepoznata itd)..sve su faktori koji igraju odlučujuću ulogu kao "okidači" svih onih prekidača u ko zna kada razvijenoj i definisanoj neuronskoj mreži jednog npr gitariste ili bubnjara.

Kao što je u makro psihološkom smislu veoma važan razlo zbog čega je neko izabrao da svira baš taj instrument (recimo obou), ili da se uopšte bavi muzikom, tako je i u mikro psihološkom smislu veoma interesantna ta široka paleta infantilnih izraza koje jedan odrastao muzičar pravi dok svira.

Meni je kod gitarista naročito interesantno to da što su tonovo viši, to oni prave izraženije face.
Što su niži, to su i izrazi lica smireniji. (rekao bi čovek da se pri upotrebi tanjih žica povećava strah od pucanja iste, ali naravno da se ne radi samo o tome)

Kod bass gitarista opet, kao da je obrnuto. Što sviraju dublje, to je lice grublje, ali nema pravila..neki bass gitaristi svpj instrument i sebe sa njim, doživljavaju kao deo neke veće priče, drugi kao glavni deo (ritam sekciju), treći opet na treći način isl.

Mislim da ću razviti ovo u poseban traktat..
naročito jer primećujem da što više kucam, to više isturam donju vilicu...
hm..

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Oprema Koju Imate

Post by eg303 » 24 Dec 2017, 14:42

MIKI-DJORDJE wrote:
22 Dec 2017, 20:14
Kosofu - njemu opraštam on je ipak kralj, i stvarno emotivno svira, ok imao je čovek neke druge poroke koji su mu došli glave, ali to su pri 60te..i gledao ga ili ne ima taj ''osećaj za filing''
:1: puta 'iljadu...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Imate

Post by Overdrive » 24 Dec 2017, 14:47


boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Oprema Koju Imate

Post by boki1978 » 25 Dec 2017, 01:23

Konacno... :ziveli:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Oprema Koju Imate

Post by ProfessorBaltazar » 25 Dec 2017, 01:30

Tasa came tru again, a. Looks like a mofo. :ziveli:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Oprema Koju Imate

Post by metalstringer » 25 Dec 2017, 08:41

Cestitam Boki! Sjajno izgleda. Svaka cast. Nenad je i majstor i ljudina!
:ziveli:

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Oprema Koju Imate

Post by eg303 » 25 Dec 2017, 09:18

boki1978 wrote:
25 Dec 2017, 01:23
Konacno... :ziveli:
Image
Msm, sve OK, svaka ćast, kongračulejšn itd ali daj još neki info o tanburi, ko, šta, kako...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Imate

Post by Overdrive » 25 Dec 2017, 09:51

iabi stavijo zebra magnjete..i malobi sredijo pre slikanja te kablove kese, kutie i tako tai feng šuj

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest