Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 04 Jan 2018, 12:18

tnx man!

uradio sam i cab u istoj kombinaciji
Spoiler:
Image
A sto se tice spojeva, koristio sam relativno jednostavnu tehniku. Zalepis jednu i drugu stranu, ali ostavis bez lepka oko 2cm sa obe strane gde planiras spoj i ostavis visak materijala sa obe strane da se preklopi (ali da visak bude manji od onih 2cm koje imas da bi mogao da preklopis jednu stranu preko druge). Onda zalepis papirnu traku preko, obelezis gde ce ici rez i ostrim skalpelom preseces oba sloja u isto vreme. Posto ih seces u isto vreme, uklopice se savrseno jer jedna strana pocinje tu gde se zavrsava druga. Onda ostaje da zalepis taj ostatak i da pazis da je sve lepo naleglo i da spoj izgleda uredno. Ja koristim povece spajalice da mi drze taj materijal dok se lepak (sintelan) susi. To zna da bude pipavo, dok se zalepi taj ostatak materijala na kraju.

Evo izbliza kako je ispalo na cabu

Image

i evo jedan prethodni build

Sva 3 dela zalepljena, ostavljen prostor za preklapanje.

Image

iseceni spojevi

Image

i na kraju

Image

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Oprema Koju Imate

Post by eg303 » 04 Jan 2018, 12:31

Usavršio si taj rez skalpelom, k'o laser...
Čime lepiš? Meni malo frka da ne "zine" vremenom taj spoj?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 04 Jan 2018, 12:43

Ne bi trebalo da zine. Imam i dalje dva pojacala na kojima sam tako radio spojeve 2006te i 2007me, nije jos mrdnulo. A oba su oblozena obicnim skajem. Ovo je tolex, crvrsi je nekako.

A lepim obicnim sintelanom. Lepi odlicno, samo treba da se saceka da se dobro osusi pre spajanja povrsina. Najveci rizik je da se nakupi malo vise lepka u zadnjoj fazi procesa bas tu gde savijas tolex dok se lepak susi. Ako se tu nadje makar malo vise lepka videce se na kraju kao izbocina. Kad se povrsine spoje imas malo mogucnosti da "masiranjem" izbacis mehurice vazduha, priblizis spojeve i slicno pre nego sto se skroz stegne. Posle nema mrdanja.

Nadao sam se da ce tolex da malo ispravi nesavrsenosti povrsine na koju se lepi, ali ih on zapravo istice. Na ovim kutijama novim sam gledao da ujednacim spojeve na sper ploci smirglom i kitom za drvo i opet se vidi preko tolexa linija gde ide spoj kad se pogodi svetlo da dolazi bas odozgo (vidi se i na slici). Prilicno je surov.

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Oprema Koju Imate

Post by muki17 » 11 Jan 2018, 08:21

Tradicionalno, kakav bi to januar bio a da me ne svrbi desni dlan. Trebalo mi je neko ultra jednostavno rešenje za akustične svirke, tako da se izbor sveo na ZED seriju. Do sada nisam imao iskustva sa Allen & Heath-om, još je ovo relativno nov model, tako da, vreme će pokazati. Doduše, brdo pozitivnih review-a je svakako plus.
Image

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Imate

Post by brankisha » 11 Jan 2018, 21:45

Lepa masinica. Kazu da su dobri kao i Alesis.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 17 Jan 2018, 15:16

Image
Čim sam uzeo Super Reverb, došao sam do bolnog saznanja da se Maxon SD-9 nažalost ne slaže ni najmanje sa starim Fender pojačalima, dobija se previše kompresovanog basa, fizza itd. pa je došao momenat da nakon skoro 7 godina menjam main drive. Probao sam gomilu kandidata, OCD i Suhr Riot izmedju ostalog, i slučajno na KP izleti kopija Rat-a za relativno smešne pare. Ispostavilo se da je pedala ručno radjena 90-ih, lepo izradjen pcb sa sve tzv. 'tin can' LM308 čipom i true bypass. Smejte se koliko hoćete, ali meni ovo vrh radi posao, mnogo bolje nego OCD koji je bio glavni favorit. Pravi muški, srednjački drajv koji nije transparentan, ne raščišćava se lepo volume potom, nema neku naročitu dinamiku, ali i nije poenta u tome. Uostalom, nema potrebe da nešto opširno opisujem, garantovano je 90% ljudi ovde u neko doba probalo Rat. Ono što je poenta je da se ovakav srednjački drajv verovatno ne bi uklapao sa mojim prethodnim pojačalom ili nekim vintage Marshallom, ali je zato na Super legao kao budali šamar. Kad budem odradio par svirki s Ratom i malo se slegnu utisci, možda napišem nešto opširnije.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Imate

Post by hipihill » 17 Jan 2018, 18:21

A jesi li probao Boss Bluesdriver? Meni on sasvim dobro zvuči na Super reverbu. Ne znam šta Goksi sada koristi, možda da ga pitaš, on meni sasvim dobro zvuči. OCD volim, može da se namesti da bude neupadljiv, a napravio sam svojevremeno Rata po prvoj originalnoj šemi sa starim RCA LM308 i ja ne mogu da se sastavim sa tom pedalom. Doduše, nemam Super Reverb :D.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Oprema Koju Imate

Post by Rockatansky » 17 Jan 2018, 22:43

tommytigh77 wrote:
17 Jan 2018, 15:16
Image
Čim sam uzeo Super Reverb, došao sam do bolnog saznanja da se Maxon SD-9 nažalost ne slaže ni najmanje sa starim Fender pojačalima, dobija se previše kompresovanog basa, fizza itd. pa je došao momenat da nakon skoro 7 godina menjam main drive. Probao sam gomilu kandidata, OCD i Suhr Riot izmedju ostalog, i slučajno na KP izleti kopija Rat-a za relativno smešne pare. Ispostavilo se da je pedala ručno radjena 90-ih, lepo izradjen pcb sa sve tzv. 'tin can' LM308 čipom i true bypass. Smejte se koliko hoćete, ali meni ovo vrh radi posao, mnogo bolje nego OCD koji je bio glavni favorit. Pravi muški, srednjački drajv koji nije transparentan, ne raščišćava se lepo volume potom, nema neku naročitu dinamiku, ali i nije poenta u tome. Uostalom, nema potrebe da nešto opširno opisujem, garantovano je 90% ljudi ovde u neko doba probalo Rat. Ono što je poenta je da se ovakav srednjački drajv verovatno ne bi uklapao sa mojim prethodnim pojačalom ili nekim vintage Marshallom, ali je zato na Super legao kao budali šamar. Kad budem odradio par svirki s Ratom i malo se slegnu utisci, možda napišem nešto opširnije.
Bravo za kupovinu, necemo da se smejemo. :) Ja sam samo jednom u zivotu probao Rat, ali isto tako klon, rucno radjen, i tada sam rekao, na prvu probu, kada budem imao viska kinte reci cu tom liku da mi napravi duplu takvu, eto toliko mi se svidela! :) Kao dvokanalnu, da imam i za ritam i solo. Ali... Kada sam ga pitao nesto o izradi rekao mi je da nije korstio taj cip LM308, nego neki drugi... :( Sad mi zao sto je nisam otvorio da vidim koji je cip, ako to uopste utice...

E sada od tada sam promenio pojacalo, pa nisam siguran da li bi to sada tako dobro zvucalo... :|

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 18 Jan 2018, 12:18

hipihill wrote:
17 Jan 2018, 18:21
A jesi li probao Boss Bluesdriver? Meni on sasvim dobro zvuči na Super reverbu. Ne znam šta Goksi sada koristi, možda da ga pitaš, on meni sasvim dobro zvuči. OCD volim, može da se namesti da bude neupadljiv, a napravio sam svojevremeno Rata po prvoj originalnoj šemi sa starim RCA LM308 i ja ne mogu da se sastavim sa tom pedalom. Doduše, nemam Super Reverb :D.
Pazi, Goksi i ja smo trenutno u posebnim kosmosima, on cepa blues, ja tezgarim i potpuno su drugi zahtevi što se zvuka tiče. Ja ne jurim Robben Ford ton nego da od Super Reverba napravim JCM800 na relativno maloj snazi, a Blues Driver nema dovoljno gaina za to. A za 'dirty boost' već imam Maxon OD-9.
Razumem zašto ljudi ne vole Rat, ali mislim da pogrešno kapiraju tu pedalu jer suviše očekuju od nje u smislu upotrebljivog gaina. Očekuju da ta pedala sama po sebi ima MIAB ton na clean pojačalu. Mislim, može, ima gaina i za više od toga, ali sve iznad 12 sati postane previše vunasto i 'splatty', počne već da dobija neke artefakte fuzza i izgubi definiciju. Ali sa gain potom od 9 do 11 sati dobija se vrlo definisan, okrugao crunch / overdrive koji je jako udoban za sviranje i funkcioniše i sa bridge i neck magnetom. Kad bi ljudi tako skapirali Rat, kao drajv koji ima rapoloživog upotrebljivog gaina koliko i recimo OCD u LP modu, mislim da bi dosta više cenili i koristili tu pedalu. E, onda ga za više gaina poguraš sa TS fazon drajvom i - voila! Mada, još jedna stvar za obratiti pažnju: Rat mnogo bolje radi sa singlovima nego s hamovima, tako da...

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Imate

Post by hipihill » 18 Jan 2018, 18:35

Jeste, nisam razmišljao u tom pravcu. U principu ja sam blueserski nastrojen i 95% sviram isključivo clean. Ponekad dodam lagani OD, OCD ili BD-2, na šuplju gitaru dobro pasuje transparentni Timmy OD i kada sam raspoložen dodam malo delaya u loop i to je sve. Da, ne volim fuzzeve, ali u poslednje vreme mi se dopao (kineski!) Ge Fuzz Face na singlovima koji kada očistiš radi kao vrlo fini OD. Ovo doduše govorim za sobu, nije isproban na svirci. RAT clone sam takođe ustanovio da lepo radi kada ga namestiš kao OD, ali previše je sitno zrno za moj ukus, a i njegov eq mi ne prija. Ti svakako najbolje znaš šta ti je najbolje za posao.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Oprema Koju Imate

Post by metalstringer » 18 Jan 2018, 23:00

A klon centaur?

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 18 Jan 2018, 23:58

Klon kao ni Blues Driver nema dovoljno gaina u clean pojačalo. To su u mojoj knjizi overdrive / boost pedale, nisu drive pedale. (Drive pedalama nazivam blage distorzije koje ne-mjetalcima uglavnom služe kao glavni drive - OCD, Boss DS-1, Maxon SD-9, Plimsoul, MXR Dist+, DOD 250, BB Preamp, Box of Rock itd. Distorzijama nazivam high-gain zujalice koje mjetalci koriste - Boss MT-2 i slično.)

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Oprema Koju Imate

Post by metalstringer » 19 Jan 2018, 00:09

Mozda bi lampaski preamp vrsio bolji posao, u vidu pedale mislim

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 19 Jan 2018, 00:38

ili BE-OD :) :hide:

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Oprema Koju Imate

Post by Driver » 19 Jan 2018, 08:32

tommytigh77 wrote:
17 Jan 2018, 15:16
Spoiler:
Image
Čim sam uzeo Super Reverb, došao sam do bolnog saznanja da se Maxon SD-9 nažalost ne slaže ni najmanje sa starim Fender pojačalima, dobija se previše kompresovanog basa, fizza itd. pa je došao momenat da nakon skoro 7 godina menjam main drive. Probao sam gomilu kandidata, OCD i Suhr Riot izmedju ostalog, i slučajno na KP izleti kopija Rat-a za relativno smešne pare. Ispostavilo se da je pedala ručno radjena 90-ih, lepo izradjen pcb sa sve tzv. 'tin can' LM308 čipom i true bypass. Smejte se koliko hoćete, ali meni ovo vrh radi posao, mnogo bolje nego OCD koji je bio glavni favorit. Pravi muški, srednjački drajv koji nije transparentan, ne raščišćava se lepo volume potom, nema neku naročitu dinamiku, ali i nije poenta u tome. Uostalom, nema potrebe da nešto opširno opisujem, garantovano je 90% ljudi ovde u neko doba probalo Rat. Ono što je poenta je da se ovakav srednjački drajv verovatno ne bi uklapao sa mojim prethodnim pojačalom ili nekim vintage Marshallom, ali je zato na Super legao kao budali šamar. Kad budem odradio par svirki s Ratom i malo se slegnu utisci, možda napišem nešto opširnije.

Pre neki dan sam je video na oglasima i baš pomislio kako se vidi da je "domaćinski" urađena a za male pare. Neko se baš potrudio. Neki prodaju "osinja gnezda" sa hladnim lemovima itd uz priču o vrhunskim komponentama, bla, bla.. U zdravlju da te služi :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest