Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Oprema Koju Imate

Post by Driver » 28 Dec 2017, 15:51

Overdrive wrote:
28 Dec 2017, 15:35
dobro si ga napravio, tonovi su original
Hvala, iskopirao, Barta je genije koji je autor sansampa. Moćna sprava za snimanje.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 28 Dec 2017, 23:41

Stigao sam da ugrabim jedno sat vremena da se poigram sa novom spravicom. Ukratko - radi ono sto obecava. Probao sam malo sa 3W lampasem, malosa Blackstar Fly 3, a ostatak direktno u interface. Cini mi se da najbolje radi ili direktno ili u amp koji ima neutralniji i cist ton.

Sansamp sekcija mi deluje prilicno "Fenderasta". Nisam probao GT2, ali kontam da tako nekako zvuci na slicnim podesavanjima za Fender amp. Odlicno se uklapa sa mojim lampasem koji je za gitarske standarde prilicno hi-fi. Sam po sebi zna da zvuci malo dosadno, ali ga Sansamp lepo oboji cak i za obican clean. Reverb mi se cini da je skroz OK...ne razumem se preterano u reverb, ali lepo doda na prostornosti, pa ne zvuci ravno i dosadno, cak i direktno. Digitalni je ali ne smeta.

Ono sto je cool je sto booster, plexi i sansamp mogu drugacije da interaguju u zavisnosti od podesavanja level i drive kontrola. Moze da se ide vise na boostovanje, pa da se Sansamp opali jako ali cistijim signalom ili da se distorzija pravi pola-pola ili cak i sve u plexi sekciji. Svaka kombinacija zvuci pomalo drugacije. Kad se sve pojaca negde na 3/4 kolicina gaina je negde u rangu onog Friedman BE-OD, samo mi se cini da tad vec ima vise suma nego BE-OD.

Delay kao delay, radi to sto treba...ne vidim da unosi neki sum. Ima modulaciju na odjecima, nesto kao chorus...tap tempo. Sta ces vise.

Prekidaci rade jako lepo. Na prvi pogled izgledaju kao ovi nasi ruzni plavi koje stavljamo u pedale ali su tasteri, osetljivi bas kako treba.

Evo par snimaka na brzinu, nesto skroz traljavo. Direktno je bocnut u interface, bez ikakve dodate obrade, EQ, simova i slicno. Samo sam pokusao da usaglasim jacinu izmedju clipova da bude fer poredjenje. Koristio sam onaj moj Mini Telecaster, prvo bridge pa neck magnet (Dimarzio Chopper i Fast Track 1). Na oba clipa prvo ide bypassovan signal, pa sansamp, pa boost+sansamp, pa plexi+sansamp, pa boost+plexi+sansamp. Vecina potova je na 12 sati. Smanjio sam reverb malo ispod 12, povecao Sansamp-ov drive malo iznad 12 i smanjio plexi level dosta, posto je inace glasna.

https://soundcloud.com/bancika/fly-rig-5-tele-bridge

https://soundcloud.com/bancika/fly-rig-5-tele-neck

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Oprema Koju Imate

Post by Driver » 28 Dec 2017, 23:56

U svakom slucaju super sprave.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Oprema Koju Imate

Post by metalstringer » 29 Dec 2017, 00:13

Cestitam! :bravo:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Imate

Post by Baba Slim » 29 Dec 2017, 09:28

Čestitke ne kupovini. Što se SansAmp sekcije tiče jesi u pravu da je fenderasta, negde sam pročitao da je ta sekcija zapravo tačno Tech21 Blonde šema, što je fender simulacija, i odlična klin platforma za bilo šta drugo, a odlično reaguje i ako se na njoj otpanji gain.

Sad postoji čitava lavina tako koncipiranih multiefekata za direkt-u-mix rešenje, ali i da se mogu koristiti sa ampovima.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 29 Dec 2017, 10:20

Da, vrlo moguce da je Blonde sa Character kontrolom zakucanom negde nize. Zvuci slicno kao Blonde na YT demoima, samo sama po sebi ne moze da dostigne kolicinu distorzije kao Blonde kada se nagari Character na max. Verovatno su racunali da je bolje da bude malo laganija posto vec ima i poseban plexi i boost.

Bilo bi cool da su dodali samo jos headphone jack...moooozda i stimer. Onda bi mogla da bude kompletan paketic.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Imate

Post by MIKI-DJORDJE » 29 Dec 2017, 13:10

lepo, koliko je $ / E mali multi za u džep? još malo pa će okrenuti celu ideju u krug sećam se Cortovih gitara sa sve efektima , mada ih retko viđam danas......šta ti je mikro eletronika.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 29 Dec 2017, 13:17

250 jedinica nov...polovan moze da se nadje za manje. Ja uzeo polovan, kao nov, sa TGP...neki lik menja pedale svake nedelje, ne verujem da ga je izmucio previse.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Imate

Post by MIKI-DJORDJE » 29 Dec 2017, 13:29

Super! to je i najbolja kupovina, iskreno ja izbegavam novo osim baš kad mi pukne film i ne mogu da nađem jer znaš i sam kako je to kod nas sa cenama...a ako je lik lokalni naš i ako mislimo na istoga onda su njegove cene korektne i ok je lik skroz....A ako nije pogrešno nagađam - mnogo je ovih Ako ..... :mrgreen: . Naravno zezam se, super kupovina :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 29 Dec 2017, 14:06

Nije odavde, iz USA.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Imate

Post by MIKI-DJORDJE » 29 Dec 2017, 16:13

pa zar mi nismo US? znao sam je trebalo levo od Albukerkija... PS nema veze važno da je dobro očuvan...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 29 Dec 2017, 18:02

Probao sam danas da poredim Plexi sekciju na Fly Rig protiv Friedman BE-OD klona. BE-OD ga totalno ubija, sto i nije za cudjenje posto kosta skoro kao ceo Fly Rig. U svim kombinacijama sa Fly rig mogu da dobijem dobar lead ton, i low gain i high gain, ima dobru kompresiju i nekako fino peva...medjutim za neki crunchy ritam ili neki high gain ritam koji ukljucuje deblje zice ne mogu da nabodem ton kao sto mogu kada BE-OD bocnem u SansAmp. Mozda pomaze i to sto na BE-OD ima dve treble i dve bass kontrole kojima moze savrseno da se oblikuje ton, dok Plexi ima jednu Tone kontrolu. Dok BE-OD dobija na zasicenju kako se povecava gain i postaje nekako "liquid" i "chewie" ton, Plexi se nekako vise raspada. Ne primecuje se na donje 4 zice, ali vec kod debele E se cuje velika razlika. Mislim da bi delimicno pomoglo da postoji neka kontrola koja bi kontrolisala niske frekvencije na pocetku kola da bi se sprecilo da bas postane prdav, mada mislim da je kod BE-OD ipak bolje reseno kako se postepeno pravi distorzija i to mi nekako uverljivije zvuci. Vise je kao neki hot rod lampas.

Ono sto je dobra stvar je sto BE-OD odlicno saradjuje sa SansAmpom, tako da cu verovatno u toj kombinaciji i da koristim. A probacu da usnimim i nesto na tu temu.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 03 Jan 2018, 23:47

Mozda sam vec pomenuo, al sad sam uslikao pa da podelim :) rekoh da napravim jednostavne kutije za fullrange drajvere koje sam uzeo letos sa Thommana. Mogao sam da uzmem neke jeftinije studijske monitore, ali mi bilo merak da probam da napravim nesto sto ce dobro da pokrije gitarski opseg, a i bitno mi je bilo da ih uglavim sa strane laptopa na malom prostoru, pa vecina monitora otpada zbog velicine. Nije mi neophodno da se cuje preterano hi-fi i da ispunjuje prosto zvukom i stavec, ali da se dobro cuje gitara na nekih metar-dva razdaljine. Taman mi je ostao tolex od caba koji sam pravio ranije, pa sam i to uspeo da iskoristim. Dimenzije sam proracunao po parametrima drajvera tako da maksimalno iskoristim prostor na stolu, a da imam koliko-toliko dobre basove. Ispalo je da je F-3 na 70Hz pri oko 3.5l zapremine i odgovarajucom bass-refleks cevi (obicna 30mm PCV za kanalizaciju). Kutije su od sper ploce od 16mm, napravio mi neki majstor iz Nisa koji radi namestaj...mrzelo mi da se mlatim sa drvenarijom ovog puta. Fino zvuce u paru sa 2x6w pojacalom koje sam napravio pre mesec-dva...taman zavrsavaju posao.

Image

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by clapton » 04 Jan 2018, 00:05

super je ispalo. svaka cast. :bravo:

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Oprema Koju Imate

Post by eg303 » 04 Jan 2018, 11:54

bancika wrote:
03 Jan 2018, 23:47
Image
:ziveli:
A lepe si i boje skaja odabrao, jedino me interesuje kako si uradio ovaj spoj, mesto gde se sreću belo i zeleno, htedoh nešto drugo za kuću da uradim sa tapaciranjem u dve boje skaja pa sam u dilemi da li to da naglašavam ili da ide "na sudar"...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest