Jazz gitara?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Spino
Posts: 99
Joined: 23 Aug 2006, 19:33

Jazz gitara?

Post by Spino » 29 Aug 2006, 13:46

Zelio bih da kupim Ibanez jazz gitaru AF105 ili neki drugi slican model. Gdje da trazim? Da li da narucim preko nekih prodavnica?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 29 Aug 2006, 16:59

Vec je pomenuta firma koja je - cini mi se - gen. zastupnik Ibaneza kod nas, http://www.mixmusic-company.com/ , mada Ibaneze rade manje-vise sve nase radnje. Nadam se da znas da je ta gitara oko 750 dolara preko okeana, tako da ne bih ocekivao manju cenu od 850 evra, ali bih bio spreman na razne neprijatne specijalitete nasih derikoza.

Usput ti (uslovno receno jeftiniji) jazzbox modeli prilicno "shetaju" u kvalitetu, tako da ti ne bih savetovao da ih porucujes, mozes da dobijes zakon gitaru a mozes i vrlo "sirovu" (kada jazzbox nije kako treba, treble vrishti - ali ne na dobar nacin, zvuk je "kreshtav").

Dodatna opcija ti je Squierova verzija, ona je oko 500 evra, nedavno sam imao prilike da je dugo sviram i, jos vaznije, da mi je svira jedan zakon gitarista (Poljak, Slavek Plizga, njen vlasnik). Odusevljen sam. Ima, nadam se, bar jedan komad u Mitrosu na display.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Funkomat » 29 Aug 2006, 20:34

sanse da nadjes bas tu gitaru u srbiji a da te ne oderu ne postoje tako da je najbolje da odes do nekih music shopova probas sve gitare koje imaju i uzmes onu koja ti se najvise svidja :D
ako imas tih 800eura onda mozes da nadjes i mnogo bolju gitaru od te
ja ti u svakom slucaju ne bih preporucio ibaneza za jazz

Spino
Posts: 99
Joined: 23 Aug 2006, 19:33

Hvala

Post by Spino » 04 Sep 2006, 13:32

Najvise bih volio neku gitaru tipe Gibson 350 ili 175, naravno da nije Gibson. Mozda taj Squier, ne znam. Meni treba dugo dok vidim kakva je gitara. Nedavno mi je jedan covjek dao na 2 dana neku jazz gitaru Nacional i 1945 i rekao da je super i da je cijeni 500 eura. Poslije sat i kusur vremena svirke sam otkrio da ako je nastimam na prvim pozicijama onda je katastrofa na gornjim. Haos! Najgore od svega je da znam jako malo o tim gitarama. Probao sam samo dvije, tri. Ali samo predalazite ljudi.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 04 Sep 2006, 13:43

Pa, tradicionalno najbolji odnos cena-kvalitet ti je Yamaha, ali ne znam kako se krecu cene. Verovatno ces biti neprijatno iznenadjen ako pitas koliko je, na primer, SA503TVL (Troy van Leeuwen Signature), ali bi AE500 trebala da bude povoljnija. Onda imas i AES1500 i jos AEX1500 (ali ova poslednja ima kobilicu klasicne gitare, znaci nista od fine intonacije). Zastupnik ti je Lyra Style, pa ih okreni: http://www.lyrastyle.co.yu/ , tel. 212 0444.

Gibsoni uvoz u Evropu, o tome se sanja, a niko sa tim parama ih ne kupuje u Evropi nego prelazi baru. Zasto? Kako mi je objasnio (ovde vec pominjani) Slavek, poljski jazz gitarista: Gibson napravi 10 jazzboxa. Od toga je osam dobro, i one ostaju u USA. One ostale dve (koje su ok, ali nista specijalno) idu za Evropu, i to za Englesku.

Evo i slika Yamahe AES1500: Image

Mislim, glupo je pricati "nasuvo" - kolike su ti realne sanse da uskoro nesto pazaris?

Spino
Posts: 99
Joined: 23 Aug 2006, 19:33

Post by Spino » 04 Sep 2006, 15:08

Problem je sto su sve prodavnice u kojima mozes naci nesto sto valja u Beogradu ili Novom Sadu a ja zivim u Podgorici u kojoj nema krstene muzicke radnje. A zelio bih da kupim gitaru sto prije. Jer kuci imam Fender Squiera koji mi se smucio i treba mi nega jazz gitara iznad prosjeka.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 04 Sep 2006, 15:57

Ah, tako...

Ima li neko u Podgorici da se bavi izradom gitara? Neke beogradske imas vec navedene ovde u rubrici za to...

Kako ide sa narucivanjem online? eBay? Amazon? Odnedavno Amazon ima ponudu muz. instrumenata, moze da se nadje zanimljivih stvari, ja bih pogledao Agile, svi ih hvale, ali imas preko njih i Epiphone, Yamahu, cak i originalne Gibsone. Samo sto tu moras racunati na porez + shipping, sto iznosi oko 40% cene (ponudjena cena + 40% toga).

Ima li sanse da odes do Barija ili do Hrvatske?

Ja nazalost necu u skorije vreme dolaziti, ali mozda znas nekoga ko ide cesce poslom ovamo u Bgd. Mozda bismo mogli ovako: neko dodje, ja (ili neko sa foruma) ga odvede u radnju, on ti kupi i donese gitaru?

Znaci, ili licno na dan-dva u Bgd, ili neki prijatelj, ili Bari, ili Amazon.

Evo zanimljiv link za Amazon, tu su hollowbodies: http://www.amazon.com/s/ref=sr_nr_n_0/1 ... 391&page=1
(Preporucujem da pogledas Washburn i Epiphone ES295)

Spino
Posts: 99
Joined: 23 Aug 2006, 19:33

Post by Spino » 05 Sep 2006, 08:13

Mislim da cu sredinom septembra otici u Beograd i probati sto vise gitara i uzeti onu koja mi se najvise svidi.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 05 Sep 2006, 18:55

Cool. Navrati u LyraStyle, Artist Systems, SkyMusic i Mitros - u tim radnjama je najveci display, pa ces najlakse naci nesto po sistemu "cash&carry".

Ima jos i jedna radnja u Knjeginje Zorke (bivsa Ivana Milutinovica) koja je zastupnistvo Rolanda - u poslednje su vreme imali na display Epiphone Sheraton II, bas onaj model koji je svirao John Lee Hooker. Dobro, on nije jazzer, ali je to odlicna kopija Gibson ES-335, tako da...

User avatar
MrMoT
MF veteran
Posts: 190
Joined: 21 Aug 2006, 12:25
Location: Hamburg/Novi Sad/Beograd
Contact:

Post by MrMoT » 06 Sep 2006, 11:46

Problem sa on-line narucivanjem je sto skoro niko ne salje kod nas(amazon, konkretno, salje samo knijge i neke dzidza-bidze, gitare ne :( ).
U stvari jedini sajt za koji ja znam a da salje istrumente kod nas i da mozemo da platimo(prima nase kred. kartice,...) je http://www.music123.com. Mada, uvek postoji rizik i da ti ne stigne to sto si narucio (zivela nasa posta!!).

Spino
Posts: 99
Joined: 23 Aug 2006, 19:33

Post by Spino » 06 Sep 2006, 15:11

Ma nista, odustao sam od narucivanja.

Spino
Posts: 99
Joined: 23 Aug 2006, 19:33

Post by Spino » 03 Oct 2006, 16:39

Kupio sam Ibanez AS103.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 03 Oct 2006, 17:29

I kakva je ? Jesi zadovoljan?

Spino
Posts: 99
Joined: 23 Aug 2006, 19:33

Post by Spino » 08 Oct 2006, 12:28

Zadovoljan sam, skroz. Skinuo sam joj magnete i stavio Silent 58 i sad je bombona.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest