Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Duschmanov
Posts: 86
Joined: 27 Jan 2012, 17:12

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Duschmanov » 22 Mar 2015, 15:17

bancika wrote:sta znam, oseca se i kod nano dosta razlika u osecaju. Po meni, taman kolko treba. Smanjuje skripanje i grebanje, a nije ono osecaj kao da imaju kondome preko :) Neki se zale da poly dosta utupljuje zvuk.
Zvuče kao i svaka druga nova žica, bilo bi lepo da ta svežina potraje što duže. Ernie Ball Earthwood mi zvuče možda za nijansu bolje, ali džabe kada nakon par dana izgube tu svežinu. Inače, eliksirke dobro drže štim fenomenalno.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 22 Mar 2015, 15:59

Jeste. Cini mi se da su obicne zice samo za pro svirace koji ih menjaju svaki dan. A ovako su gubljenje para i vremena. Dva dana i zvuce kao dupe. Ja trenutno imam nanoweb i na elektricnoj i akusticnoj. Na akusticnoj su mi od nove godine ako se dobro secam. Jos zvuce odlicno. Elixir su zakon :)

milanko
Posts: 6
Joined: 06 Nov 2008, 18:11

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by milanko » 03 Apr 2015, 17:53

da li mogu da se nadju u Beogradu elixir nanoveb 0.11 za elektricnu?

User avatar
Lucky82
Posts: 99
Joined: 11 Aug 2013, 12:58

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Lucky82 » 03 Apr 2015, 18:16

Jos jedna preporuka za Elixir nanoweb zice. Problem je sto mi se ruke znoje poprilicno i jako brzo unistim zice. Probao sam dosta razlicitih proizvodjaca "obicnih", tj. "non coated" zica, i kod svih je bio isti rezultat, pretvore se u rdju nakon 2 dana i postanu neupotrebljive.
Poslednji set Elixir zica mi stoji vec 4 meseca na gitari. Sviram skoro svaki dan, a i dalje su sjajne kao i prvog dana kad su postavljene na gitaru.

milanko
Posts: 6
Joined: 06 Nov 2008, 18:11

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by milanko » 03 Apr 2015, 19:45

elixir je nesto najbolje trenutno,jeste jaca cena ali opravdano jer ja ih zadrzavam otprilike 4-6 meseci isplate se jedino sto ne mogu naci jedanestice nigde

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Rockatansky » 03 Apr 2015, 20:44

Lucky82 wrote:Jos jedna preporuka za Elixir nanoweb zice. Problem je sto mi se ruke znoje poprilicno i jako brzo unistim zice. Probao sam dosta razlicitih proizvodjaca "obicnih", tj. "non coated" zica, i kod svih je bio isti rezultat, pretvore se u rdju nakon 2 dana i postanu neupotrebljive.
Poslednji set Elixir zica mi stoji vec 4 meseca na gitari. Sviram skoro svaki dan, a i dalje su sjajne kao i prvog dana kad su postavljene na gitaru.
Stvarno cu morati i ja onda da ih probam... :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 03 Apr 2015, 23:33

Poruci sa s&b...i sa postarinom i carinom se opet isplati ako uzmes par kompleta, a stignu za 10 dana.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 04 Apr 2015, 00:20

btw, sad mi stize mail, imaju kupon za 15% popusta. Samo unesi "15off" na kraju.

milanko
Posts: 6
Joined: 06 Nov 2008, 18:11

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by milanko » 05 Apr 2015, 22:33

bancika wrote:btw, sad mi stize mail, imaju kupon za 15% popusta. Samo unesi "15off" na kraju.
hvala ti na informaciji,zamolio bih te da mi pustis link tog sajta jer ne znam ko su s&b.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 05 Apr 2015, 23:28

btw, sa elixir ima jedan mali problem, makar kod mene. Koje god zice da imam, relativno cesto kidam tanku E kad sviram Blackmore stvari. A kad stavis zice koje ne planiras da skidas min 6 meseci to moze da bude problem. Posle mesec dana mi puce zica na elixir setu. Pukla bi na bilo kom drugom, nego ovde je veca steta kad ostanes sa 5 zica kao novih. Sledeci put cu poruciti i rezervne tanke E, kostaju 1.5$.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by tommytigh77 » 06 Apr 2015, 18:39

Kao ljubitelj D'Addario i mrzitelj Elixir žica, mogu samo da kažem:

:D :ziveli:

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Milanares » 06 Apr 2015, 19:39

a i ti bancika kolješ te desetke sa najdebljim mogućim butikaškim trzama koje oštriš da budu kao žilet. naravno da pucaju jbg.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 06 Apr 2015, 22:27

9ke su :) al ne pucaju tu gde se okidaju, nikad mi nije pukla zica blizu kobilice. A svirao sam ih i metalnim trzalicama. Nabavio sam skoro neke zaebane od mesinga, bronze i aluminijuma.
Spoiler:
Image
Pucaju mi po pravilu na agresivniji bend negde oko sredine vrata i to tu gde se zavija zica.

@tommy, pucaju i d'addario, nema veze sa brendom :) Ovo mi je prvi komplet elixira na toj gitari. Pre toga sam iskidao u roku od dva dana dva kompleta drugih proizvodjaca (jedne su bile D'Addario NYXL koje su skuplje od elixira)

Nisam elixir fanboy, planiram i dalje da nastavim da koristim ostale tu i tamo.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by nemanjavelimirovic » 06 Apr 2015, 23:44

bancika wrote: negde oko sredine vrata
Odnesi da ti neki majstor ispolira pragove. :) :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 07 Apr 2015, 10:31

hehe, good one :) Sijaju se pragovi, nije to problem. Skidajuci ovu pesmu ispod sam iskidao zice na tri razlicite gitare, 'bem ti i Blackmore-a, i zivot :)

https://youtu.be/o9gFW2SBSIQ?t=125

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest