Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by pisac » 17 Sep 2017, 09:37

Hvala.Imam Nanoweb na jednoj gitari ..medjutim,na akusticnoj bi mi mozda odgovarale.Necu znati dok ne probam. :shock: :D

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Baba Slim » 17 Sep 2017, 09:48

Elixir za akustaru, pod uslovom da ne puknu, po zvuku i trajanju su najbolja investicija, ni jedne žice koje sam ja probao ne mogu da im priđu. Jesu skuplje od svih redovnih, ali koliko mogu da stoje a da pri tom ne umru, definitivno vrede tih para.

Vidim da mnogi hejtuju elixirke za električnu, ali što se mene tiče, sad već kao višegodišnjeg korisnika njihovih žica na svim gitarama koje imam - sve što sam gore napisao važi i za žice za električnu. Jedino što bi me nateralo da ih batalim je da se pojavi identičan proizvod nekog drugog brenda za manju cenu.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by pisac » 17 Sep 2017, 13:38

Baba Slim wrote:
17 Sep 2017, 09:48
Elixir za akustaru, pod uslovom da ne puknu, po zvuku i trajanju su najbolja investicija, ni jedne žice koje sam ja probao ne mogu da im priđu. Jesu skuplje od svih redovnih, ali koliko mogu da stoje a da pri tom ne umru, definitivno vrede tih para.

Vidim da mnogi hejtuju elixirke za električnu, ali što se mene tiče, sad već kao višegodišnjeg korisnika njihovih žica na svim gitarama koje imam - sve što sam gore napisao važi i za žice za električnu. Jedino što bi me nateralo da ih batalim je da se pojavi identičan proizvod nekog drugog brenda za manju cenu.
Nanoweb sam stavio na P90 magnete,i to je izbalansirano stvarno dobro,dok na Stratocasteru mi se to recimo ič ne svidja-nema taj ujed kao DAdadario.
Hvala,BabaSlim,probacu i na akusticnoj.Ja sam najpre nisanio Ovation ,ili Sigma 000mc 15e koja je cela od mahagoneta,one su imale to NESTO,ali nekim slucajem kupih Art Lutherie Cedar,polovnu,i sad bih nekako da napravim da zvuci vise twangy,za delta blues,a manje baladnog dubokog tona.
Stvarno,te Nanoweb zice ljudi ili vole ili mrze(uslovno receno).Ali da su trajne,jesu,i malo su besumnije.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by tommytigh77 » 18 Sep 2017, 13:36

Inače, D'Addario 9.5 je vrh žica, na stratu u E štimu... Ton kao desetka, a meka skoro kao devetka. Malo su samo kilave bas žice, idealno bi bilo kad bi imao neki hibridni komplet da gole budu 9.5 a obmotane 10. Inače, probao sam nakon Elixir Optiweb ponovo da stavim D'Addario desetke, i definitivno je i dalje mnogo velika razlika u tenziji. D'Addario se nakon Optiweba osećao kao žvaka. U odnosu na Nanoweb, Optiweb ne kliza toliko pod prstima prilikom bendinga, ali su i dalje užasno žilave, tako da i dalje nije to to. Na kraju sam opet bio prinudjen da uzmem 9-46 i to trenutno koristim. Ton je bulja, zadovoljan nisam, ali druge nema. Te D'Addario koje sam uzeo bile su crne posle dve svirke, stvarno ne mogu svake nedelje da menjam žice. Možda je rešenje da uzmem onaj coating u spreju što ima na S&B pa njime da prskam D'Addario, stvarno više nisam pametan.


User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by fattwang » 25 Sep 2017, 08:38

Kako sam shvatio, zice ostaju u relativnom štimu i kada se koristi vibrato ručlca. Zvuči kao da imaš slajd.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 27 Sep 2017, 10:21

danas i sutra free shipping na S&B

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Rockatansky » 27 Sep 2017, 11:17

Samo 2 dana :( Sta vredi... Sada ko zna kada ce biti opet!

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by MIKI-DJORDJE » 27 Sep 2017, 11:54

kako beše za Niš carina se plaća ili ne? Ja ne znam šta da kažem meni se konept žica totalno promenio ove Harli djvidsonke su još na gitari da mi je neko rekao - ne bih mu verovao....A fame sam slikao sad ja nemam ovaj instgram ni kilogram treba da zakačim na Facebook :bambi: to pakovanje treba videti....karton u kartonu neprobonji vakum i posle joša svaka dodatno vakumirana....dao sam drugu isto oduševljen..imam 9ke i 10ke beše odbraću nekoga pa ću pokloniti pakovanje da vidim mišljenije naravno taj ili neka ih pokupi ili plati poštranu mere i preporučeno znači nećem da prodajem...Ako je meni jasno kako žice od evro i frtalj imaju bolji packing i traju duže od onih koje su pri 10 evara Bog me ubio, tj kapiram da je to direkt iz fabrike, ali na koju foru Kinezi prave bolje žice a ovi kao imaju tradiciju? ništa mi nije jasno, dok je ok za moj džep i zvuk nije ni važno zašto...ako ih pokvare e jbg onda više neću verovati u Đeda mraza... :bambi:

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by eg303 » 27 Sep 2017, 17:39

bancika wrote:
27 Sep 2017, 10:21
danas i sutra free shipping na S&B
Molim te, daj link, ja sa sajta njihovog ne vidim tu "akciju"...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 27 Sep 2017, 17:49

nema link, mailom stiglo. Ubaci jednu stvar u korpu, odi na checkout i izaberi Srbiju. Pise shipping=0$

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by eg303 » 27 Sep 2017, 18:16

Ne znam, izgleda da im nešto "ne štima", hteo sam paypal-om da platim ali sam portal mi menja "gauge" (oću devetke on mi trpa desetke) i gore prikaže sa poštarinom ($10.47) a dole kao da je "free" jer sam čekirao "USPS First Class International Mail, 5-10 days"...
Hvala ti na odgovoru, večeras ću probati na miru da to odradim...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 27 Sep 2017, 18:39

Hmm da, i meni na kraju zaracuna. Verovatno greska, cimni ih, ispravice.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by hipihill » 28 Sep 2017, 09:51

eg303 wrote:
27 Sep 2017, 18:16
Ne znam, izgleda da im nešto "ne štima", hteo sam paypal-om da platim ali sam portal mi menja "gauge" (oću devetke on mi trpa desetke) i gore prikaže sa poštarinom ($10.47) a dole kao da je "free" jer sam čekirao "USPS First Class International Mail, 5-10 days"...
Hvala ti na odgovoru, večeras ću probati na miru da to odradim...
Jesi li siguran da si dole odabrao Srbiju? Upravo sam probao i jos uvek je shipping 0.00 usd. Ako ostavis default usa zaracuna shipping. Za svaki slucaj obrisi cache memory u browseru.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by komil » 28 Sep 2017, 15:49

Ja sam upravo naručio žice i pisalo je svugde 0$ za shipping.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest