Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by tommytigh77 » 10 Jan 2018, 13:55

Ja sam isto uzeo ovu Planet Waves verziju sa Thomanna. Dunlop izgleda autentičnije, ali Planet Waves mi deluje pouzdanije, a i ko da se zeza sa shippingom iz Amerike. Close enough / teraj dalje.


User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by parker » 30 Jan 2018, 18:16

Na S&B trenutno popust 15% na sve osim žice. Ako nekom treba tuner, kapo ili neki fenseraj od trzalice..


MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by MIKI-DJORDJE » 31 Jan 2018, 00:57

msm da bi bilo fer da se tema prekrsti u Strings and beyond naručivanje i reklamiranje, sad sam brojao koliko ima reči o tom sajtu.....msm ok reaklama i sve, ali nije to jedino mesto na svetu koje prodaje žice. a ni najpovoljnije...
Što se tiče trzalica npr totalno je nesiplativo ali totalno, cene su iste kao npr kod Marića za mnoge a za neke i skuplje, ili kod nekih drugih kod nas gde klasićna torteksica se može naći za 50-60 dinara posebno kada kupiš više ima finih izneneđanjenja, ms Halo to je trzalica nije leba ni pašteta da se maže...Valjda nije :shock:
Navano msm nedavno :D - pre pa ima god dana uzeh isto iz naše radnje trze određenje cena je 70 din na Sketaškom S and B izađe isto tako, ali kvaka je što sam kupio 20 i vidim na računu piše 20 x 40 din prijavim hajd nije fer da se dečku odbija od plate kad mi reče ''ne OK kupio si 20 kom to je ta cena za toliko'' WOW msm jesam lud da dam osteno više SaB? U čemu je čar daj i ja da uživam nemo ste takvi, jel te njihove same sviraju , mirišu na Američki jzno pa je fetiš neki? ..... pa čekaj što bi neko njima dotičnim plaćao više + carina.... bem li ga.......................

Nakačite temu sa tim fan club S and B, daj nešto o žicama da pričamo, zamrzih ih stvarno kao mora odatle da se kupi..e baš neću :bambi: :ziveli: :D da je jeftnije pa hajd, da ima nešto egzitčno pa hajd.. npr trze od koske dinsaurusa, ili native Indian bone sound grave diggers 3 '' Dig the sound with ours picks, dig it from a bone with the bone, 100% American shit imported only for ya from Cing Ling Do haile ce Shanghai factory '' '' Be loud, stay proud, squeeze ours while we grab yours i' mean pick of course'' :XD:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Rockatansky » 31 Jan 2018, 07:11

MIKI-DJORDJE wrote:
31 Jan 2018, 00:57
msm da bi bilo fer da se tema prekrsti u Strings and beyond naručivanje i reklamiranje, sad sam brojao koliko ima reči o tom sajtu.....msm ok reaklama i sve, ali nije to jedino mesto na svetu koje prodaje žice. a ni najpovoljnije...
Vrv je jeftinije kod Kineza? :mrgreen:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 31 Jan 2018, 07:59

Rockatansky wrote:
31 Jan 2018, 07:11
MIKI-DJORDJE wrote:
31 Jan 2018, 00:57
msm da bi bilo fer da se tema prekrsti u Strings and beyond naručivanje i reklamiranje, sad sam brojao koliko ima reči o tom sajtu.....msm ok reaklama i sve, ali nije to jedino mesto na svetu koje prodaje žice. a ni najpovoljnije...
Vrv je jeftinije kod Kineza? :mrgreen:
Haha. A da prebrojimo reci o kinezima i LM :)

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by MIKI-DJORDJE » 31 Jan 2018, 08:14

[/quote]

Haha. A da prebrojimo reci o kinezima i LM :)
[/quote]

Nemam ništa sproću :D , ja S and B želim svako dobro pa kontam red je zaslužili su da se znade pod subject , ima tema i opa bip bip znaš aha sad će prvi daj da se spremim...

Šalu na stranu a brojanje mere..Za trze uopšte nisu cheep kad se sabere plaćanje, carina , cimanje....Barem meni..te ih bojkotujem dok ne bude bar 38,21 % sniženje :D
i eto sad ih ja ne namerno reklamiram.... :bambi:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by MIKI-DJORDJE » 31 Jan 2018, 08:20

[/quote]

Vrv je jeftinije kod Kineza? :mrgreen:
[/quote]

kako za šta :mrgreen: za ove celuloid deru, a kod braće je tipa 100 kom 1,5 mm neka sićurija uzo ja kao da ispoštujem stare legende te celuliod trze, a i mirišu kao kad kadiš kuću sa ovim bre eto stade mi mozak..kako se zovo ono što se pali pa miriše ona smola? e na to mirišu kad je zakačiš upaljačem :D a too je jakoooo važno :D :bambi: isti miris su imale stare one D andrea, pa ovaj fender pa Markli...sad izleda svi od braće uzimaju pa mavaju imena po njima..naravno nagađam...
Dobre su i ove od ABS plastike koje inače tvrda, ako provale da to traje ode cena gore...
ostale su im težak krš, metalne Alice ne nikako ni slučajno..dno ..može za rezanje slanine i tako toga :D

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 31 Jan 2018, 08:27

Zavisi kako gledas. Diskusija o s&b je ogranicena na ovu temu. Pokazalo se da je najpovoljnije za ljude koji hoce sveze USA zice i ljudi diskutuju o tome. Nije jedan covek koji siluje tu pricu niti neko ide po forumu i namece gde treba da se kupuje i sta. Prebroj i ljude koji su ukljuceni, ne samo reci. Pomenute su kineske zice, retko koga zainteresovalo...kako da se diskutuje o necemu sto interesuje jednog :)

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by MIKI-DJORDJE » 31 Jan 2018, 08:35

bancika wrote:
31 Jan 2018, 08:27
Zavisi kako gledas. Diskusija o s&b je ogranicena na ovu temu. Pokazalo se da je najpovoljnije za ljude koji hoce sveze USA zice i ljudi diskutuju o tome. Nije jedan covek koji siluje tu pricu niti neko ide po forumu i namece gde treba da se kupuje i sta. Prebroj i ljude koji su ukljuceni, ne samo reci. Pomenute su kineske zice, retko koga zainteresovalo...kako da se diskutuje o necemu sto interesuje jednog :)
Bančika druže zezam se, volim ja taj crni humor..Na kraju nemaš ti nikave veze sa njima, ja hoću od njih da kupim trze i znam koje ću jer realno nemam gde i cena tih je pri OK sasvim..a čim su trze garant bar i neke žice ako imaju nešto što nisam probao a nisam tipa ove paradigma još probao npr...
opušteno... ti si se baš primio..kakvo silovanje? Mani se sexa u rane časove, kažu nije zdravo..tako pisali 70ih...( zezam se)
A da Kinske žice su šit msm na divljake, a ove koje ja deljam su bolje od bilo čega što sam probao do nekih 15 evra po kesici, samo što bi mene brinulo što ih ih niko neće, njihov problem...Nisam ih ni ja hteo dok nisam slučajno probao, ne baš slučajno baš baš ali sam očekivao neku šaku jada npr kao kopija Drndarija sa KP ali nisu..silikao sam ja davno kao odgovor nekome pa nisam kačio, iškljocao sam brdo žica možda zakačim posle......

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 31 Jan 2018, 08:38

Nije crni humor nego trolovanje :)

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by MIKI-DJORDJE » 31 Jan 2018, 08:40

ti baš hoćeš da teraš mak at the konac, trolovanje je ružna reč.. :mrgreen: ...realno..Nisam jedini zamjetio da ima i ovde ok žica, baš pogledah 2 reda unazad....Kineske žice nisam nikad ja ni spomenuo, moje žice su iz Nemačke...Ko ih pravi mogu samo da nagađam.. i realno ne me zanima dok god valja...
ja sam hteo da pričamo ko je šta probao, da ima u S and B sam bukmarkovao i znam da je prvog, ne smeta mi ak drugima treba podećanje ili ti eto ima sniženje....Ne vezujem se da prodavnice, jesam nekad i obično se toliko vežem da ostalo ni ne primetim...
Znači evo da se iskupim
ove mi trebaju https://www.stringsandbeyond.com/plwanyplnypi.html
ove https://www.stringsandbeyond.com/plwablicegup.html
ove https://www.stringsandbeyond.com/stclacgupist.html i još 2 tipa, pa ko sebi naručuje neka naruči i meni daću mu pare i sad nemoj baš da tražite puno iznad 10 evra za vaš time, mrzi me da se stresiram da čekam...Bez zeanja platiću da mi neko to uzme, carinu i sad nemojte ono ''e meni za uslugu još 50e'' pri 10 i frtalj Evara ok, naravno platiću carinu itd..mrzi me da klikćem i da čekam iskreno... :bambi:
šta je lenjost, umetnost prava... :D ..kud me nanese đavo da čakam po S and B :ziveli:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Rockatansky » 31 Jan 2018, 09:21

Nije to neka velika usteda da kupujes na S&B, recimo u Mitrosu su zuce 800-900 a ovde su 600-700. Ako menjas zice jednom na 2 meseca npr. nije tako strasno dati 200 dinara vise, ako ces da odes u radnju kada god hoces, kupis sta hoces, sveze, uz ljubazno osoblje... Ali posto to nema vecinom kod nas, onda jbg. sacekamo free shiping, pa nakupujemo. Ako negde ima jefitinije/bolje, evo neka neko prosledi kontakt...

A za kineske ne znam mnogo, ali sam video jednom prilikom na KP lik prodaje kineske "Fender" zice ali je bio fer i napisao da su kopije i da su njesra, i dao neku minimalnu cenu, samo da ih se resi.
KOliko god proizvodnja zice deluje jednostavnije od proizvodnje neke pedale, izgleda da KinezCi nisu to savladali.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by hipihill » 31 Jan 2018, 10:06

MIKI-DJORDJE wrote:
31 Jan 2018, 00:57
msm da bi bilo fer da se tema prekrsti u Strings and beyond naručivanje i reklamiranje, sad sam brojao koliko ima reči o tom sajtu.....msm ok reaklama i sve, ali nije to jedino mesto na svetu koje prodaje žice. a ni najpovoljnije...
Sjajno Miki, želim da prođem jeftinije, naravno. Napiši gde to mogu da kupim žice povoljnije od S&B odmah se prebacujem tamo.

Plaćao sam ovoliko: posledni paket sa 10 kompleta sam platio 38.99 usd što znači jedan paket me košta 3.9 dolara iliti 372 dinara, a trenutno je 44.99 dolara za 13 paketa iliti 330 dinara po paketu. To su neto cene, shipping je bio free.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest