Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Overdrive » 31 Jan 2018, 10:16

Rockatansky wrote:
31 Jan 2018, 09:21
Nije to neka velika usteda da kupujes na S&B, recimo u Mitrosu su zuce 800-900 a ovde su 600-700. Ako menjas zice jednom na 2 meseca npr. nije tako strasno dati 200 dinara vise, ako ces da odes u radnju kada god hoces, kupis sta hoces, sveze, uz ljubazno osoblje... Ali posto to nema vecinom kod nas, onda jbg. sacekamo free shiping, pa nakupujemo. Ako negde ima jefitinije/bolje, evo neka neko prosledi kontakt...

A za kineske ne znam mnogo, ali sam video jednom prilikom na KP lik prodaje kineske "Fender" zice ali je bio fer i napisao da su kopije i da su njesra, i dao neku minimalnu cenu, samo da ih se resi.
KOliko god proizvodnja zice deluje jednostavnije od proizvodnje neke pedale, izgleda da KinezCi nisu to savladali.
meni su te Fender kineske ok za lektričnu.
Za akustičnu međutim, naručio sam nekoliko paketa ranije i nekako kao da su bile od žvake.
Svira to, sve ok..ali nemaju tenziju, a i neka boja narandžasta ubi bože

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Rockatansky » 31 Jan 2018, 10:31

Ma mozda su i neke druge, ali sustina je da bas nije to to...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Overdrive » 31 Jan 2018, 10:33

Rockatansky wrote:
31 Jan 2018, 10:31
Ma mozda su i neke druge, ali sustina je da bas nije to to...
ako išta treba probavati to su žice
to je brte najvažniji deo džitre

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 31 Jan 2018, 10:34

Overdrive wrote:
31 Jan 2018, 10:33
to je brte najvažniji deo džitre
razlog vise da se izbegnu jeftina sr*nja

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Overdrive » 31 Jan 2018, 10:40

bancika wrote:
31 Jan 2018, 10:34
razlog vise da se izbegnu jeftina sr*nja
nije netačno..
a opet, razlog više i da se potraže jeftine a kvalitetne alternative kojih, ubeđen sam, ima..samo je informacija kako doći do istih, papreno skupa :lol:

kao i za sve uostalom..

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by MIKI-DJORDJE » 31 Jan 2018, 20:42

Sjajno Miki, želim da prođem jeftinije, naravno. Napiši gde to mogu da kupim žice povoljnije od S&B odmah se prebacujem tamo.

Plaćao sam ovoliko: posledni paket sa 10 kompleta sam platio 38.99 usd što znači jedan paket me košta 3.9 dolara iliti 372 dinara, a trenutno je 44.99 dolara za 13 paketa iliti 330 dinara po paketu. To su neto cene, shipping je bio free.
Nisam znao da vas zanima, ove koje sam ''provalio'' čini mi se da sam ti ponudio da probaš for free. Linkove ću od sada kako na koji natrčim da je jeftnije da kačim.
Čekej nešto sam premoren :D sa carinom koliko su te tačno izašle zadnji put i koje tačno ako se sećam bile su D'Adario? samo sam zaboravio koji komplet ili sam pomešao i firmu?

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by MIKI-DJORDJE » 31 Jan 2018, 20:54

Overdrive wrote:
31 Jan 2018, 10:40
bancika wrote:
31 Jan 2018, 10:34
razlog vise da se izbegnu jeftina sr*nja
nije netačno..
a opet, razlog više i da se potraže jeftine a kvalitetne alternative kojih, ubeđen sam, ima..samo je informacija kako doći do istih, papreno skupa :lol:

kao i za sve uostalom..
Ja sam puno promenio mišljenje o zicama one su bile zadnji komad opreme koji mi je bio ''Moraju te'' ali sve se menja, čak nisam ni prijavljivao i onda je drug jazz fusion gitaroš objavio kako mu je muka da baca pare jer sve brzo stradaju i žalio se na firme sa kojima sam i ja imao problem. Jeftino je meni kada je nešto jeftino urađeno, a danas je to zaista lutrija, da ne opanjkavm firme ispaljivao sm se par puta pa čak i ono da stavim žicu štimam i pukne, ili nakon par sati već crnilo tj sivilo nastupilo.
Nisam Fender te probao. Zeznuto je ljudima je glupo da kažu ako su dobre. neko je beše tako tropnuo za Ausrijsko nemačke Piramida koje su zice zaista odlične kako su loše a nije ni probao https://www.thomann.de/gb/search.html?g ... g=3&oa=pra
daleko su oni od šale nisu popularni ali su dobri, La Bella je nakd bila superiorno dobra ali se to onoslio od preko i kako kad naleti kod mog prodavca ja bih kupio. Tada bi često bilo ''nemam više ali imam ove'' tokom perioda 1994 do 2002 sam se iznaprobavao žica kao nikad posle ni pre toga....

Nism druže zaboravio ono nego moram da sredim pa da nukcionišu oni iz broja 2, izvini što nije bilo juče...Izaći ću po pljuge itd pa da ti ne obećam a ispadne maler šaljem ti , čiesto kad pišem hajd rekoh ovde i to da stvaim..ne zameri. :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by MIKI-DJORDJE » 31 Jan 2018, 21:07

Rockatansky wrote:
31 Jan 2018, 09:21
Nije to neka velika usteda da kupujes na S&B, recimo u Mitrosu su zuce 800-900 a ovde su 600-700. Ako menjas zice jednom na 2 meseca npr. nije tako strasno dati 200 dinara vise, ako ces da odes u radnju kada god hoces, kupis sta hoces, sveze, uz ljubazno osoblje... Ali posto to nema vecinom kod nas, onda jbg. sacekamo free shiping, pa nakupujemo. Ako negde ima jefitinije/bolje, evo neka neko prosledi kontakt...

A za kineske ne znam mnogo, ali sam video jednom prilikom na KP lik prodaje kineske "Fender" zice ali je bio fer i napisao da su kopije i da su njesra, i dao neku minimalnu cenu, samo da ih se resi.
KOliko god proizvodnja zice deluje jednostavnije od proizvodnje neke pedale, izgleda da KinezCi nisu to savladali.
Slažem se za cenu i ovo kod nas, za ''braću'' i žice ne znam šta da mislim tj za 2 LM 3 znam da su stvarno dobre, a verujem da problem što među kopijama i toj pirateriji gde nema prave fabrike znaš ono sve high tec već ko zna neki podrum ili već? Da takve stvari zaista jesu krš skoro uvek ali i tu po nešto zasija. Za korenski hardver npr i kineski Jin Ho samo imam reči hvale na kraju ne bih angažovali Grover, Schaler i slični...Tražeći gitare ko šta pravi ko je koga angažovao svašta se može naći, i fabrike to ne kriju jer mnogima piše negde na sajtu ''radimo sa .......''..
Žice su tema ali avaj Jay Turser koji je meni OK stratovi msm na drvo kako je sve to urađeno i za koju lovu gde naši često kažu ''bljak'' meni stranci i to ljudi profi samo ih hvale, čak mi je i pokojni drug kazao u radnji da su dobre jer sam bio u fazonu ''šta je sad pa ovo :D ''?..LP ijevi mi se njihovi ne sviđaju estetski ali stratovi da i privlačni su za upgrejd skroz...Naravno nije to neko padanje u nesvest od kvaliteta ali msm da može biti i jeste sjajna radna gitara, ili kao druga rezervna , da se svira sa njom ......
Drugar haj inicajli K:H: koji je odrastao uz oca praveći pojačala i giatare ih obožava a ima opremu koja je meni finansijski misaona imenica...E tako je i sa žicama, nego ja sam stara škola totalno sam otuđen od naručivanja, ja bih ako može telefonom :D što i radim gde ide, ali prošlo je to vreme....A slabo se uklapan u internet kupovinu , sve bi da mi neko donese :D

ovde tako probaš Peavy earth koje su super a cena beše pri 400 dinara do 500, naravno sniženje odlične žice, čal sam probao i neke ''klošarke'' iz fazona bejahu pri 300 din isto Peavy za akustaru ispadoše više nego pristojne...Ali i mene kao svakog koči kad vidim ''made in China'' ili neugledno pakovanje, prosto to je u ljudskoj prirodi u ovom potrošačkom društvu.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Overdrive » 31 Jan 2018, 21:10

E.C, je u svojoj kolekciji imao jednog Jay Turser strata..

pretpostavljam iz vremena dok je bio američka firma

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by hipihill » 01 Feb 2018, 06:41

MIKI-DJORDJE wrote:
31 Jan 2018, 20:42
Sjajno Miki, želim da prođem jeftinije, naravno. Napiši gde to mogu da kupim žice povoljnije od S&B odmah se prebacujem tamo.

Plaćao sam ovoliko: posledni paket sa 10 kompleta sam platio 38.99 usd što znači jedan paket me košta 3.9 dolara iliti 372 dinara, a trenutno je 44.99 dolara za 13 paketa iliti 330 dinara po paketu. To su neto cene, shipping je bio free.
Nisam znao da vas zanima, ove koje sam ''provalio'' čini mi se da sam ti ponudio da probaš for free. Linkove ću od sada kako na koji natrčim da je jeftnije da kačim.
Čekej nešto sam premoren :D sa carinom koliko su te tačno izašle zadnji put i koje tačno ako se sećam bile su D'Adario? samo sam zaboravio koji komplet ili sam pomešao i firmu?
Najviše volim Clearton ili Gibson žice, ali su mi skupe pa koristim najjeftinije Ernie Ball, Daddario, Fender, GHS, Dr i svima su cene slične.

Da, cene koje sam napisao odnose se na Daddario EXL žice. One su otprilike najjeftinije u pakovanju od 10 setova. Prema tome reci mi gde ima jeftinije baš me zanima.
Kao što rekoh shipping je u ceni žica, a nikakvu carinu ili porez nikada nisam platio na žice.

P.S. Ne zanimaju me bilo kakve neproverene žice jer me eksperimenti ne zanimaju već samo navedene.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by MIKI-DJORDJE » 01 Feb 2018, 09:44

Najviše volim Clearton ili Gibson žice, ali su mi skupe pa koristim najjeftinije Ernie Ball, Daddario, Fender, GHS, Dr i svima su cene slične.

Da, cene koje sam napisao odnose se na Daddario EXL žice. One su otprilike najjeftinije u pakovanju od 10 setova. Prema tome reci mi gde ima jeftinije baš me zanima.
Kao što rekoh shipping je u ceni žica, a nikakvu carinu ili porez nikada nisam platio na žice.

P.S. Ne zanimaju me bilo kakve neproverene žice jer me eksperimenti ne zanimaju već samo navedene.

Zanimljivo, ja bar uvek platim PDV nikad me bez toga nisu pustiji onaj kako stoji zakonu do sada je uvek tako bilo u mom slučaju, i zadnji put gde sam dobio deo za gitaru kao ''free sample'' uz uredno popunjenu papiologiju čovek je stavio simboličnih 10$/E ''vrednost pošiljke'' beše sitnica doneli su mi na vrata i uredno par stotina din za PDV sam platio. Moguće da zavisi od grada do rada i ko kakvu sreću ima.
Cleartone sam dobijao for free 'brat' je bio endorser pa kada mu pošalju paket slao bi mi, i tada bih platio PDV. OK su ali nisam se nešto oduševio, Von York koje sam zadnje dobio od iste osobe su znatno bolje.
GHS volim boomersice i koristim ih često eto baš tu kod Vas u BG-u music centru sam ''počistio'' sve kad su im bile po 400 dinara bukvalno i to Vintage bronz za akustaru jel a za El klasične 9ke i 10ke, do slovce sam pozvao i sve o je tom momentu bilo tipa 6 kom VB itd sam uzeo. Uredno su zapakovali momci sa računom, lepo A4 list ispisano gore vizit kartica zaheftana poštarina manja od 200 dinara podeljeno na 20 ak kompleta žica znači kaži da su me izašle 420 din max jer su za EL bile nešto jeftnije. ili kako sam počistio ☺ pa su ispali više nego fer. Zahvaljujem im se.

Znači to je u odnosu na S and b gde su više i jedne i druge i to mašala za VB osteno jeftnije - maltretiranje za kuckanje - čekićanje . Ali nema više a kad bude negde ja ću opet ''počistiti'', mada nemoj da me držiš za reč pozovi proveri mžda imaju....

za D adario EXL kad naletim javiću ti, mada ako ti se sviđaju puno najbolje kontakt sa njima pa će ti dati ko je najboljši distributer u evropi i kako kupuješ već na veliko verujem ispoštovaće te. Eto kad vidim i setim se ja ću ti staviti link.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Rockatansky » 09 Feb 2018, 17:02

Rockatansky wrote:
09 Jan 2018, 11:46
:metal: to sam cekao!
Stigle zice pre 2 dana! :)

Image

Naravno lopovske pi**ke na carini su racunali vrednost kao da je 60$ a ne 28$ tako da su me opljackali za 500tinak dinara... :evil: :evil: :evil: Mamicu im lopovsku...
Ali sto je najludje cak i tako ustedeo sam oko 1000 dinara u odnosu da sam kupovao u Mitrosu.

Vecina zica su standardne koje koristim osim ovih Dean Markley, one su dosta jeftinije od drugih, pa cu bas da vidim kakve ce da budu..
Ali ovaj Dunlop komplet mi je totalno zanimljiv da vidim kako ce da bude.

Inace sviram hibrid izmedju kompleta 10 i 11:
10-13-17-30-42-52
I ove debele za za D stim koje su kombinacija 11 i 12:
11-15-22-30-42-54, mada sada vidim da one nisu pola-pola, samo je gornja deblja.

E sada imam ove Dunlop koje pocinju kao 10ke, a nastavljaju kao ne znam ni sta, 13ke? :D
10-13-17-36-52-60

Prosto ne znam sada koje da stavljam za D stim. :?: :idea:

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by hipihill » 10 Feb 2018, 08:45

Rockatansky wrote:
09 Feb 2018, 17:02
Rockatansky wrote:
09 Jan 2018, 11:46
:metal: to sam cekao!
Stigle zice pre 2 dana! :)


Naravno lopovske pi**ke na carini su racunali vrednost kao da je 60$ a ne 28$ tako da su me opljackali za 500tinak dinara... :evil: :evil: :evil: Mamicu im lopovsku...
Nisam te baš najbolje razumeo. Fakturna vrednost je 28 usd, jel` tako? 20% je porez što je cca 550 dinara plus carinski pregled i mislim da ti joši i pošta uzme nešto, znači da bi ukupno trebalo da si platio cca 700-800 dinara. Samo da naglasim da ti carina uzima samo za pregled, a porez naplaćiuje država.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 10 Feb 2018, 10:54

yup. na 60$ bi platio preko 2000din. Meni pre par nedelja naplatili 2500din na vrednost od 60 evra (sa postarinom).

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by eg303 » 10 Feb 2018, 11:14

Pošto sada skoro svi naručuju nešto preko alija ili beja sigurno je da su pošte pretrpane, moj utisak je da im je prvi kriterijum odakle dolazi roba, ako je Amerika, zapadna Evropa to odmah ima "pažljiviji" tretman (čitaj: rebnuće te i na 10 dolara, toliko sam platio na beju neke pantalone (nove) iz Nemačke, odmah su mi uvalili na to nekih 600 kinti), ako je roba iz Azije tu su znatno veće šanse da se prođe bez ikakvih dažbina, nedavno sam naručio tri gitarske pedale (kućišta od aluminijuma, iako nisu velika pakovanja oseti se težina) cena im je u proseku bila nešto preko dvadeset evara (po komadu), kinte mi nisu na to tražili...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest