Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by mislim_stvarno » 28 Apr 2010, 23:48

Upravo sam namontirao rotosound 9-46. Krenuo sam malo u drugom pravcu. :mrgreen: Kupio sam ih u maricu (koji je btw premesten), dosta mala tenzija (mozda mi se cini zato sto su mi drigi setovi 10-56 :mrgreen: , mada na ovoj gitari su mi i do sada bile neke 9ke, ali ovo je smesno mala tenzija), nisam ih jos mnogo svirao, ali cini mi se da harmonici lude i sami iskacu... :mrgreen: :metal:
To su ove:
Image

Najjaca stvar je sto sam dobio 7 zica u setu. Dve tanke e 9ke, za rezervu... :D


Jedna stvar mi nesto nije jasna, na njima pise nickel, ali imaju jos i pure nickel i stainless steel u ponudi, pa me zanima, ako neko zna da li je to sto pise nickel ekvivalent onome sto drugi zovu nickel plated steel?

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by nemanjavelimirovic » 29 Apr 2010, 20:31

MUzzY wrote:Dje, dje?
KOd nekog lika koji prodaje zice kod nas u gradu..(on jedini i ima zice i ostale potrebshtine za djitru i instrumente), al kontam da ih ima u svakoj drugoj radnji...:-)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by Cortex » 30 Apr 2010, 07:52

Uh, meni je ovaj Rotosound ostavio katastrofalan utisak.

SHto se Ernie Ball-a tiche one mi neverovatno idu na zhivce jer imaju taj neki svoj inicijalni "hi-fi" zvuk, tj, kad ih stavish svaka gitara dan-dva u mojim ushima zvuchi isto. Dok se malo ne pojedu. Imaju one taj twang novih zhica, ali prvih par dana ne mogu da ih podnesem kad ih stavim na gitru. A i mrzim taj njihov slinkiness :)
Da se razumemo, to su sjajne zhice, shtavishe samo njih i koristim.

Ali mislim da cu preci na D'Addario, shto zbog increased twanginess-a, to i zbog boljeg osecaja pod rukom nekako, za mene. Koje od ovih nabrojanih do sad, DR, GHS, Dean Markley imaju najvishe twang-a uz razumnu kolichinu muda? :D
Treba da probam i te GIbson zhice, da budem troo :P, skoro sam bio do majstor Goran-a da stavim kost kao nut i on je bio u fazonu "eh, Ernie Ball i D'Addario to mi je isto, imam utisak kao da se prave u istoj fabrici samo na kraju lepe drugachije nalepnice, probaj Gibson zhice ja ih koristim, nekako bolje toniraju stvarno su odlichne" Eto, chovek se razume malo vishe od mene, pa cu ga poslushati bar jedared sa tim zhicama.

Nebojsha, jesam rekao da cu svratiti do Bigz-a, jedan razlog shto josh nisam je i shto trazhim prave zhice za G-a da zazvuchi najbolje moguce, imam neke drugare koji zhive u zgradi do, pa se javljam when the time comes :ziveli:

Elem, koliko gitarski zvuk, istreniranom uhu, zaista jeste kompletna enigma i izvor beskrajnih promenjivih, a shto vishe promenjivih tezhe je sve nashtelovati u zadovoljavajucu celinu(zadovoljavajucu ne u smislu minimuma zadovoljenosti subjekta, vec bash maximuma) shvatio sam juche kada sam se malo igrao sa razlichitim trzalicama i svojom opremom.
Naime, batica guvn'or mi je nesebichno poklonio svoju trzalicu koja mi se dopala, a to je izvesna Jim Dunlop USA H(eavy), guvnore batice reci ti od kojeg je materijala i koja je tachno...elem njemu je ta tonski najbolja bila. I zaista "zvuchi" fantastichno.
Sviram ja tako juche, i ipak uzmem Jazz III chisto eto onako da probam, nekada sam je koristio, aj da vidim kako mi sad lezhi, na G-u, drugachije sviram sad, i tako dalje, pa da vidimo...I stvarno. BAsh mi lezhi, pogotovo za alternate picking, where I usually suck, btw :)
ALI!
Zvuchi drugachije. I kako god da sam drndao knobove na EQ sekciji pojachala (a bilo je gitara, kabl, amp kombinacija) nisam mogao da dobijem zvuk, tj tu nijansu, esencijalnu nijansu god damnit!, kao sa ovom trdzhom malopre. Prosto porazhavajuca chinjenica.

Mogu misliti samo koliko je na razne... ideje o nijansama! osetljivo uho profesionalnih muzichara.

User avatar
Vaske023
Posts: 510
Joined: 26 Feb 2010, 16:51

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by Vaske023 » 30 Apr 2010, 12:49

Probao sam Fenderove,Gibsonove,Dean Markley,D'Addario zice.Drug mi preporuci Ernie Ball Super Slinky,ja ih probam i od toga dana postali smo nerazdvojni :D !!!
Image
:ziveli:!!!

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by ognjen93 » 30 Apr 2010, 13:24

Nenadjebljive zice Image

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by nemanjavelimirovic » 30 Apr 2010, 13:33

ognjen93 wrote:Nenadjebljive zice Image
...koje ne kotiraju ni na jednoj gitari...

Bar meni ne...kad god stavim neke zice drugog proizvodjaca, uvek je potrebno malko istonirati gitaru, ali sa DR zicama nikada nisam mogao, jer mehanicki vishe ne moze da se pomeri kotna kobilica...znaci, neznam kakva su tvoja iskustva, ali shto se toga tice DR je djubre. (a sve gitare koje sam imao perfektno kotiraju sa ernie ball naprimer)

User avatar
istiqrac
Posts: 488
Joined: 10 May 2008, 16:51
Location: Beograd

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by istiqrac » 30 Apr 2010, 15:04

Ja jednom pre oko godinu kupio te DR samo pure blues il tako nesto i odusevio se, pa onda nisam sve do pre neki dan uspeo da ih nadjem nigde... I kupim opet iste zice desetke i dodjem kuci, namestim, sve lepo sedne, ton kao iz bajke, ali posle tri dana otupe kao da su na gitari vise od 2 meseca. Tako da DR nikad vise...

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by guv'nor » 30 Apr 2010, 16:39

Cortex wrote:izvesna Jim Dunlop USA H(eavy), guvnore batice reci ti od kojeg je materijala i koja je tachno...
Celuloid matorančiću. :) Nebitno da li je Dunlop ili Fender. :ziveli:

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by ognjen93 » 01 May 2010, 07:14

istiqrac wrote:Ja jednom pre oko godinu kupio te DR samo pure blues il tako nesto i odusevio se, pa onda nisam sve do pre neki dan uspeo da ih nadjem nigde... I kupim opet iste zice desetke i dodjem kuci, namestim, sve lepo sedne, ton kao iz bajke, ali posle tri dana otupe kao da su na gitari vise od 2 meseca. Tako da DR nikad vise...

Jebiga, meni je Goran uradio set-up i stavio DR, i to kao ni na jednim drugim zicama, a najbolja stvar je taj osecaj pod prstima koji ni jedne druge zice ne mogu da mi pruze, ja ih necu dirati u skorije vreme, pa cak i ako moram da ih menjam na 2-3 nedelje.....

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by Highway One » 01 May 2010, 09:48

mislim_stvarno wrote:Upravo sam namontirao rotosound 9-46. Krenuo sam malo u drugom pravcu. :mrgreen: Kupio sam ih u maricu (koji je btw premesten), dosta mala tenzija (mozda mi se cini zato sto su mi drigi setovi 10-56 :mrgreen: , mada na ovoj gitari su mi i do sada bile neke 9ke, ali ovo je smesno mala tenzija), nisam ih jos mnogo svirao, ali cini mi se da harmonici lude i sami iskacu... :mrgreen: :metal:
To su ove:
Image

Najjaca stvar je sto sam dobio 7 zica u setu. Dve tanke e 9ke, za rezervu... :D


Jedna stvar mi nesto nije jasna, na njima pise nickel, ali imaju jos i pure nickel i stainless steel u ponudi, pa me zanima, ako neko zna da li je to sto pise nickel ekvivalent onome sto drugi zovu nickel plated steel?
Te zice su NAJBOLJE koje sam probao :D :ziveli: :bow: :metal: :bambi:
Ja sam koristio ranije Rotosound Osmice , ali ih posle nisu dobijali :( , pa sam morao da predjem na onaj usrani Earnie Ball ::ranting:: ::ranting:: ::ranting::

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by MUzzY » 01 May 2010, 16:35

Da, te 9ke su stvarno ekstra. Pogotovo za singlecoil gitare. 10ke su dupe...

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by ssmc » 01 May 2010, 17:10

Auh ja imam 10-ke :(
Da ih menjam?

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by MUzzY » 01 May 2010, 20:32

Naravno! Sta cekas? :D :D :D

(probaj GHS ili Roto 9.- mislim da ce na tvojoj gitari odlicno odlicno zvucati)

User avatar
sirkan
Posts: 143
Joined: 27 Apr 2009, 14:04
Location: Moonze

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by sirkan » 03 May 2010, 10:06

Image

Ipak je ovo simply the best..... :bravo:

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by ssmc » 03 May 2010, 12:05

MUzzY wrote:Naravno! Sta cekas? :D :D :D

(probaj GHS ili Roto 9.- mislim da ce na tvojoj gitari odlicno odlicno zvucati)
Što je crnjak ranije sam i imao Roto 9,al' reko' aj' da probam 10-ke....eto uzeću GHS 10-ke,al' prvo pragove da odradim :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest