Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by dejankuki » 29 Mar 2010, 13:42

Dakle, trazio sam ali ne nadjoh dedicatet temu, sem dve tri teme gde se pominju pojedine marke ili zice za odredjenu svirku, na forumu nema teme o zicama u sirokoj upotrebi.. tj. onako objedinjena tema....


Well. da krenem..
Zamolio sam druga da mi kupi zice, kontam gitarista je i kupice ono sto zelim.. no kako Marfijev zakon udari uvek kada NE treba.. dobio sam ove zice...
Image


umesto ovih..
Image



znaci interesuje me da li je neko koristio komplet ovih "zutih" zica, i kako se pokazuju u koriscenju..
razlika je u D, A, i E6 zicama koje su deblje u "zutom" kompletu... a ja imam setup na gitarama za "ljubicaste"...

Dakle, ima li vas koji koristite ove zice..




BTW.. SIT "nema"... tj. drug nije mogao da ih nadje... u prodavnici u kojoj je bio u drugom gradu...

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by guv'nor » 29 Mar 2010, 14:15

Ja sam pre par godina koristio jedno vreme takvo pakovanje "9 na 10", tj skinny top, heavy bottom, samo ne D'Addario nego Ernie Ball: "Nije šija nego vrat." :)

Kasnije sam par puta kupovao isti fazon samo desetke i jedanaestice.
Dobar je trip, bar se meni sviđa, imaš deblje namotane za jače rifove - heavy rilj, a mekše/tanje nenamotane za lakše mlataranje, bendovanje i sl. :ziveli:

Jesi li ih stavio na gitaru, koji su tvoji utisci?

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by Stanko » 29 Mar 2010, 14:16

Posto nije bilo Ernija hibrida, ja sam uzeo te zute (9 na 10).
Stavio sam ih juce i prvi utisak je fin, mada mi nekako erni i dalje vise lezi.
Uglavnom, ok zice, ja sam prvi put hibride uzeo da probam pre nego uzmem 10ke, i ostao na njima. Daju malo vise muda na ove tri deblje zice... Pogotovo erni, jer ove malo vise zvone :)
Mislim da mozes da ih probas pa vidi kako ti se svidjaju :)

nadam se da sam bio bar od neke pomoci ;)

Edit: pretece me guvnor :)

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by nebojsak » 29 Mar 2010, 15:11

Konačno tema :)

Mene muči jedan ozbiljan problem, a to je činjenica da ne mogu da nađem komplet jedanaestica koje imaju uravnotežen balans debljine (uravnotežen po mojim standardima). Trenutno rabim Ernie Ball 11-54, koje idu 11-17-22-30-42-54. Elem, stvar je u D i A. E6 ih jednostavno pojede. Neki logičan sled posle G dvajsdvojke bi mi bio bar 32-44, ako ne i malo jače, ali to nisam uspeo da nađem. Čak ni po drugim proizvođačima, a rad sam da promenim brend ako nađem odnos koji bi mi odgovarao. Pa ako neko zna, bilo bi lepo da me uputi, a dotle mi ostaje ili da se patim ili da kupujem 2 seta, pa da stavljam D i A iz 12-56.

User avatar
Born_Dead
Posts: 1041
Joined: 06 Mar 2010, 20:04

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by Born_Dead » 29 Mar 2010, 15:19

zbo cega su elixir zice tako nadrkano skupe??? :?:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by nebojsak » 29 Mar 2010, 15:32

Sad gledam, GHS ima nešto približnije
GB-LOW - 11-15-19-33-43-53

User avatar
Џими
Posts: 96
Joined: 08 Mar 2010, 11:48

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by Џими » 29 Mar 2010, 15:34

dejankuki wrote:
znaci interesuje me da li je neko koristio komplet ovih "zutih" zica, i kako se pokazuju u koriscenju..
razlika je u D, A, i E6 zicama koje su deblje u "zutom" kompletu... a ja imam setup na gitarama za "ljubicaste"...

Dakle, ima li vas koji koristite ove zice..
Ја сам користио све могуће Дадариове комплете са деветком као најтањом жицом. Овај твој комплет 009-042 ми управо виси изнад стола, њих сам последњи пут користио. Више ми се свиђају комплети са дебљим басовим жицама. Боље за рифове, а ипак мекане на прве три жице.

Сад тренутно користим неке америчке DR жице, пише на њима ''The Handmade String TM''. Добре су.

----------

Иначе, да ли је ико алергичан на жице? Ја сваки пут кад ставим нове жице једно недељу ми излазе неке оспице по прстима леве шаке и по длану, па се то сасуши и после ми се кожа љушти. Чуо сам да је то алергија на никл.

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by sl0e » 29 Mar 2010, 15:35

Zbog kvaliteta. Primera radi, presao sam sa EB-a na Elixir, nikl je na zicama trajao 7-10 dana duze od EB-a. Cini mi se i da duze ostaju sveze, i da je i posle dosta upotrebe prisutan onaj... "zing" :D novih zica, ako se kapiramo :D

Naravno, ovo mi je utisak sa jednog pakovanja, videcu kada ih promenim nekoliko da li cu se zadrzati na njima.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by nebojsak » 29 Mar 2010, 15:42

nebojsak wrote:Konačno tema :)

Mene muči jedan ozbiljan problem, a to je činjenica da ne mogu da nađem komplet jedanaestica koje imaju uravnotežen balans debljine (uravnotežen po mojim standardima). Trenutno rabim Ernie Ball 11-54, koje idu 11-17-22-30-42-54. Elem, stvar je u D i A. E6 ih jednostavno pojede. Neki logičan sled posle G dvajsdvojke bi mi bio bar 32-44, ako ne i malo jače, ali to nisam uspeo da nađem. Čak ni po drugim proizvođačima, a rad sam da promenim brend ako nađem odnos koji bi mi odgovarao. Pa ako neko zna, bilo bi lepo da me uputi, a dotle mi ostaje ili da se patim ili da kupujem 2 seta, pa da stavljam D i A iz 12-56.
Budala, sad vidim da Marić ima EB na komad :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by dejankuki » 29 Mar 2010, 15:44

Hmmm.. nisam ih jos stavio... razmisljao sam da ih "zamenim" tj. (pro)dam ove a uzmem druge.. pa rekoh kad sam vec na forumu koji vrvi od gitarista.. daj da pita, mozda su i dobre... pa da im dam sansu..

No, ajd jos neki utisAk..

Doduse, stavljanje ovih bi iziskivalo i intervencij u toniranju gitarA.. ali boze moj... NO?! sta ako mi se ne svidjaf pa resim da se vratim na plain 0.009 onda sve vracaj na staro... zato pitah...

A'e jos neko iZkustvo.. pliz!

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by guv'nor » 29 Mar 2010, 15:44

nebojsak wrote:Sad gledam, GHS ima nešto približnije
GB-LOW - 11-15-19-33-43-53
To sam hteo da spomenem :lol: , oni su uvek imali nekako najizbalansiraniji odnos žica u kompletu.
Nego, ima li ih negde u Bgdu? Poslednji put kada sam proveravao samo je naš sponzor imao nešto od GHS-a i to su bile neke Eric Johnson semi-flat ili semi-round wound, ne sećam se tačno naziva.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by nebojsak » 29 Mar 2010, 15:47

Naravno, sad mi razne budalaštine padaju na pamet, kad sam otkrio zlatnu EB žilu :D Pitam se da li da budžim 11-17-22-32-44-54, ili 11-17-20-32-44-54, ili pak 11-17-20-34-46-54, ili... ili...

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by guv'nor » 29 Mar 2010, 15:49

Nije baš pametno da se mnogo oslanjaš na te "na komad" žice. Baš je Cortex pre neki dan popas'o za prvu, u fazonu:"Nestalo, stići će." Ko zna koliko često obnavljaju stanje.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by nebojsak » 29 Mar 2010, 15:51

Pa ništa, danas posle šljake trk tamo, i ako ima, uzimam po dva komada recimo... hmmm... 32 i 44, za početak.

Btw, da li postoji neki alternativni metod, tj kompenzacija, u smislu da to rešim nekako drugačije? Reklo bi se da prčkanje po tune-o-maticu nema smisla, ali aj da pitam...

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Zice za elektricnu gitaru... razmena misljenja i predlozi.

Post by dweezil » 29 Mar 2010, 20:10

uuuu Nebojsha i ja volem Ernie Ball najvishe, a to sto ti furash su Beefy Slinky?! :) cool ja volem i Power Slinky ok su za rilj. Hteo sam da uzmem Power Slinky Coated da probam ili Reinforced al zaboravio sam. :) Ernie ball su mi def zice van konkurencije, imaju najlepsi zvuk koji postoji.

Dejankuki pa imash i Ernie Ball Hybrid Slinky to je ta debljina 09/46, ako ti se dopadnu Ernie. :metal:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest