Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 10 Nov 2017, 21:30

Dzaba ship, a uz to ima Elixir akcija 3 za cenu 2 pakovanja. Taman da probam optiweb.

Image

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by komil » 10 Nov 2017, 23:59

Ok, navukao si me, naručio sam i ja da probam. Međutim, nije mi još stigla ni septembarska porudžbina, vratila im se nazad, samo su mi javili da su ponovo poslali (sigurno su nešto zeznuli taj put čim su bez ikakvog pitanja ponovo poslali).

Lemmy
Posts: 33
Joined: 28 Mar 2017, 21:10

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Lemmy » 26 Nov 2017, 14:44

Ja sam nedavno probao DR Hi Beam i stvarno su izuzetne - masan zvuk, super sustain, dugo drže štim. Koristim 10-46.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by clapton » 14 Dec 2017, 13:51

bancika wrote:
10 Nov 2017, 21:30
Dzaba ship, a uz to ima Elixir akcija 3 za cenu 2 pakovanja. Taman da probam optiweb.
Spoiler:
Image
da vam nije stiglo? nesto se oduzi...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 14 Dec 2017, 14:08

clapton wrote:
14 Dec 2017, 13:51
da vam nije stiglo? nesto se oduzi...
meni stiglo uredno posle 2 nedelje...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by MIKI-DJORDJE » 14 Dec 2017, 14:12

Baš ste me naplašili sa tim String itd..a taman sam se nameračio da uzmem trzalice ovo mi treba https://www.stringsandbeyond.com/stclacgupism.html
jeste tema žice naravno uzeo garant neki komplet ali najviše mi je muka za to...sad ako toliko dugo čekate od Septembr to je baš dugačko....jel to normalno da se dešava ili nije?

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by clapton » 15 Dec 2017, 12:31

bancika wrote:
14 Dec 2017, 14:08
clapton wrote:
14 Dec 2017, 13:51
da vam nije stiglo? nesto se oduzi...
meni stiglo uredno posle 2 nedelje...
evo stiglo jutros, posle tacno mjesec dana. kakva nam je posta boze sacuvaj. garantujem da je bilo baceno nedje.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 15 Dec 2017, 12:38

MIKI-DJORDJE wrote:
14 Dec 2017, 14:12
Baš ste me naplašili sa tim String itd..
a sta te plasi tacno? Od kineza sigurno neces dobiti pre, pa opet svrsavas na njih :)

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by MIKI-DJORDJE » 16 Dec 2017, 00:02

[/quote]

a sta te plasi tacno? Od kineza sigurno neces dobiti pre, pa opet svrsavas na njih :)
[/quote]

a najn svršavanje je prejaka reč još nismo na tom nivou veze :D , mada ko će ga znati :bambi: ...Sa njima znam šta da očekujem a i kupujem samo od 2, i uglavnom mi naručuje drugar uzima za sebe više pa ja tu udenem neku sitnicu za sebe...Za vraćanje love ne znam videh da nekom vrnu ili kao ''me give you good price next buy'' :) ..Da ih ne branim ispašću Kineski Ombudsman :lol:
Plaši me koliko ću čekati jer pa prema zapadu imam predrasude o tačnosti i poslovnosti ( naravno nisu svi isti)...čak bih i platio da mi neko naruči samo da ne razbijam glavu gde su kad će itd.
stresan mi je period i jedva čekam da se završi ova god...no to je već lično..i onda dodatni stres me plaši jer vidim nekome dođe za 2 nedelje, nekome za duže, neko čeka od Septembra a ''realno'' te trzalice mi trebaju mrzi me više da prepravljam veće....bilo ih je na amazonu tipa 36 za nekih 5$ doduše duraplex al nisam nikad sam poručivao sa zozona opet preko nekoga ...možda i naručim sa strings itd. voleo bih da znam koji je min a koji max čekanja. Ne mora u dan..

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 16 Dec 2017, 00:28

meni nikad nije trajalo manje od 2 i vise od 3 nedelje. Od toga je verovatno min pola vremena kod nasih. S&B su izuzetno poslovni. Najcesce salju istog dana (ali stvarno da posalju istog dana, ne kao kinezi kad ti jave da je poslato pa vidis posle da je pecat na paketu 3 dana kasnije), uvek dobijes neko poklonce (nalepnice, trzalice i sl) i rukom napisanu poruku u kojoj se zahvaljuju i pozdravljaju te. Uz to imaju i dobar referal program, lako mozes da dobijes besplatne zice, da skupljas nagradne poene i slicno. Plus ta povremena besplatna postarina. Ako to nije dobra usluga ne znam sta je.

Evo sa kinezima se jos natezem oko nekih stvari sto sam porucio maja preko ebay i jos mi nije stiglo. Molili me da ne ostavljam negativnu dok nije isteko period u kome mogu da ostavim negativnu, obecavali da ce da posalju opet i nista. Kao, paket je kod tebe u posti, stize za 2 dana...i tako mesecima. Sad se prave ludi. Ja ih pitam sta je sa paketom, oni mi odgovore da se javim kad stigne pa da se dogovorimo....pa nece da stigne nikad, rodjace. Razmisljam da kupim nesto sitno od njih cisto da bih mogao da im zalepim negativnu sto su seronje i lazovi.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by MIKI-DJORDJE » 16 Dec 2017, 00:50

bancika wrote:
16 Dec 2017, 00:28
meni nikad nije trajalo manje od 2 i vise od 3 nedelje. Od toga je verovatno min pola vremena kod nasih. S&B su izuzetno poslovni. Najcesce salju istog dana (ali stvarno da posalju istog dana, ne kao kinezi kad ti jave da je poslato pa vidis posle da je pecat na paketu 3 dana kasnije), uvek dobijes neko poklonce (nalepnice, trzalice i sl) i rukom napisanu poruku u kojoj se zahvaljuju i pozdravljaju te. Uz to imaju i dobar referal program, lako mozes da dobijes besplatne zice, da skupljas nagradne poene i slicno. Plus ta povremena besplatna postarina. Ako to nije dobra usluga ne znam sta je.

Evo sa kinezima se jos natezem oko nekih stvari sto sam porucio maja preko ebay i jos mi nije stiglo. Molili me da ne ostavljam negativnu dok nije isteko period u kome mogu da ostavim negativnu, obecavali da ce da posalju opet i nista. Kao, paket je kod tebe u posti, stize za 2 dana...i tako mesecima. Sad se prave ludi. Ja ih pitam sta je sa paketom, oni mi odgovore da se javim kad stigne pa da se dogovorimo....pa nece da stigne nikad, rodjace. Razmisljam da kupim nesto sitno od njih cisto da bih mogao da im zalepim negativnu sto su seronje i lazovi.
hvala za info oko Stringsa nije vreme problem da čekam, samo me bunilo koliko da znam, i da treba 3 meseca nije frka..No ok sad razbiram...

Što se tih Kineza tiče ja bih podivljao garant to nije loše da uzmeš sitnicu i zalepiš negativnu..Pa čekaj zar nema ona zaštita na e-bay -u ako te neko zavrne da ih stiska e-bay? Msm nije stvar koliko si para potršio ( naravno i to) već je stvar prevare ja bih ovde rastrubio daj link od koga je postavi temu i šibni im link, ili na FB kako god ....zvao bih telefon i bez šale pisao kineskoj Ambasadi a e-bayu i te kako bih pisao...ako bi mi pokazali papir da su poslali i da je naša pošta zeznula ok izvinuo bih se....stvarno ispadoše %&$#"!..vidiš dobro si mi odgovorio ja taman mislio FR da kupim imaju kao kaži ga ono 99,9 pozitivnih tako nešto 99,8 i da ne neko izradi za 100$ poludeo bih..naravno opet preko osobe X sam hteo da uzmem, sad i ako to ikada učinim samo od onih sa 100% ili gde se tipa neko požalio 'čekao sam mesec dana'' to mi ne smeta..ali takva upala da kako ne, daj link ozbiljno može i u PP ako ti ne reše pa sad ako im je isplativo da se širi vest da upalju ljude i zvekni im tu negativnu neka se sračunaju..ne znam kako bi drugačije mogao da im vratiš..trebao si ti negativnu pa posle kad stigne ako sme da se dopiše...nadam se da se nisi puno otrošio, sad nerve i stres to niko ne može da ti plati na žalost...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 16 Dec 2017, 08:55

Ne dozvoljavam da me takve stvari iznerviraju. Zato za te gluposti od kineza imam limit od 20$. I stvari koje mi trebaju hitno ili ne narucujem spolja ili promenim planove da mi ne trebaju hitno :) onda nema gubljenja zivaca, to se zove upravljanje ocekivanjima. Ovo su bili neki dc dc buck converteri. Hteo sam da eksperimentisem sa njima umesto linearnih regulatora u napajanjima za ove nase sprave. Na ebay mozes da pokrenes postupak ali imas 45 dana da se resi pre nego sto oni upadaju i razresavaju. Ovi kitajci su me molili da ne radim nista dalje i onda se postupak sam zatvori i gubis pravo da ga otvaras opet. Mozda i moze nesto, iskreno me mrzi da se jebavam sa neizvesnim ishodom.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by MIKI-DJORDJE » 16 Dec 2017, 11:58

razumem...kako god da odlučiš....prosto uvek mi je krivo ako neko ''strada'' bilo 20 ili 200E....nemam ništa od tih delova..par sitnica sam uzimao sa onog bangood sajt kao korenski trgovci ko zna i da li je tačno to..neke dijamanstke pločice za turijanje, ali to je sreća tipa video sam YT Britanca koji priča o tome i provalio da su iste i kockao se jer što kažeš iznos je bio smešan 3 $ ispalo je super...E sad na koliko tih super ispade loše nisam toliko često kupovao..trudim se da nađem kod nas ili preko ovih što donose....Tako sam okrenuo Srbiju za šildovanu posrebrenu žicu i već kao da naručim, te Subote ili Nedelja beše otidoh na buvljak nakon milion godina i neki čovek što valja audio video kablove u priči sa njim provalim da ima i da mu rekto ko traži :) uzmem par m probam 1 liga...cena niža nego bilo gde preko što sam našao, imam negde vizitku ako opet zatreba...A stringse ću ako ne za novu jer ne znam jel tada važi free shipment ? Onda 1 vog Februra...

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by RadeRas » 20 Dec 2017, 20:05

MIKI-DJORDJE wrote:
16 Dec 2017, 11:58
razumem...kako god da odlučiš....prosto uvek mi je krivo ako neko ''strada'' bilo 20 ili 200E....
Koje su to pretnje ljudima koji kupuju sasvim normalne stvari? Svi su budale zato što ne kupuju falširane stvari od kineza? Dokle je stiglo da se ljudima i preti da ne kupuju više normalne stvari. :O.o: :krstise: :hide:

"Stradaće" ako naruči originalne žice iz amerike, ali neće da "strada" ako naruči neka kineska falš sranja sa aliexpresa ili one aliexpress preimenovane žice sa Tomana koje se valjaju pod imenom Harli Benton, Alice, Piramide i Svinge i tako? Naravno da neće jer ta kineska kopija neće trajati kao original, i neće ni najmanje zvučati kao original. Zašto čovek da se muči paljenom žicom na instrumentu i rizikuje oštećenje pragova, kada za pet dolara moze da kupi Erni Bol na S&B?

Jedno je sigurno, sve liče na žice za gitaru ali nije zlato sve što sija. Ko zna koliko brzo te falš kopijetine oštećuju pragove na gitari, koliko je to loše obradjen čelik i čime je presvučen, koji ton daju da nemaš volju da sviraš..
Ja ne bih rizikovao nikada da kupim No-NAME žice za 3.99 jer kako sam naveo za 4.99 imaš Ernie Ball Regular Slinky da te bog vidi!

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Overdrive » 20 Dec 2017, 21:56

Ovde stvarno sve zavisi ko kakvu muziku svira, kakve gitare isl.

Živa je najvažniji deo gitare, iako zamenjiv i manje-više potrošan (sve opet zavisi, nekome ne smetaju ni žice od nekoliko godina).

Baš mi je danas stiglo 5 paketa "Fender" žica (desetke). Meni su bile sasvim okej.
Pre par nedelja stiglo mi je i pešes kompleta Ernie Ball i šta znam..nekako su mi žilave.
Na jednom stratu koristim 12-tice sa 5 springova i udobno plivajuće podešenim tremolom, tako da su mekane za svirku, ali opet nekako žilave.
Sad razmišljam da naručim još ovih Fender, samo 11 i 12 tice..

Njih sam naručio sa Alija, a EB sa Amazona.

E sad da vidim dal ima tema za bass žice neke da ne koštaju ko pola gitare..neke tapewound me interesiraju pa ako neko znade neka neki linak dade..za basiste (ne baš tako) mlade :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest