Jackson vs. Ibanez

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
WildChild
Posts: 94
Joined: 26 Aug 2006, 17:20

Jackson vs. Ibanez

Post by WildChild » 25 Sep 2006, 05:21

Mislim u skorije(ili ne bas skorije :lol: ) vreme kupiti novu gitaru pa me zanima vas savet pogotovo ako neko ima iskustva sa sledecim modelima:
Jackson JS30 Dinky
Jackson JS30 RR
Ibanez RG350DX
Ibanez RG370DX
Sviram uglavnom metal(znaci dosta brzih rifova, solaze, ...).
Jackson imaju CVR humbucker-e, dok Ibanez imaju neke IBZ(bolji od PSND) i legendarni Wizard II neck. Uglavnom magneti nisu toliko bitni jer se mogu promeniti za npr. neke EMG sto bih i nameravao, bitan je kvalitet gitare!
Cuo sam za Jackson-a da mu otpadaju potenciometri, a da se kod RR modela iskrivi vrat, dok sam za Ibanez cuo da je tremolo los(Edge Pro II).
Iskustva???

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 25 Sep 2006, 09:30

Evo par linkova:

Jackson Board: http://www.jcfonline.com/forums/

Ibanez Board: http://www.ibanez.com/forum/

i, naravno, Harmony Central, gde ljudi ostavljaju komentare, neki korisne, neki nekorisne:

Jackson JS30: http://reviews.harmony-central.com/revi ... /JS30/10/1
Jackson JS30RR: http://reviews.harmony-central.com/revi ... S30RR/10/1
Ibanez RG350DX: http://reviews.harmony-central.com/revi ... 350DX/10/1
Ibanez RG370DX: http://reviews.harmony-central.com/revi ... 370DX/10/1

Vidim tamo da se ljudi zale na te jeftinije Ibaneze, tacnije na kvalitet hardvera. Ne bih znao, not my cup of tea. Jackson mi je ostao u lepom secanju, ali to je bio model iz devedesetih proizveden u Japanu sa deeeeeebelim vratom. Taj mi, za razliku od mnogih "siljatih" gitara, nije zvucao genericki, tj. "higain-only". Da me nije bilo sramota da sviram na njemu, kupio bih ga, ali sam onda shvatio da ni mrtav necu sa njim na neki blues jam :)

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 25 Sep 2006, 13:46

Koliko sam upucen JS30 Dinky ima fixed bridge a JS20 Dinky tremolo. Mislim da je to jedina razlika (ispravite me ako nije). E pa svirao sam taj JS20 i mnogo je tezak i debeo, bez ikakve potrebe.I naravno dolazi sa predivnim fret-buzzom na e-zici :D.Probao sam 3 komada i svaki je imao taj problem. Sto jes' jes' , moze to da se sredi dizanjem zica(koje su vec bile previsoko za moj ukus) ili zezanjem sa truss rodom, ali pali...Ne treba mi zezanje sa novom gitarom. Ako sam se izmedju Jacksona JS20 i Ibaneza GSA60 odlucio za Ibanez mislim da je logicno da cu da ti preporucim RG350 ili RG370. I kao sto je Rocket primetio, obe gitare su "za metal" s' tom razlikom sto na Ibanezu mozes i nesto drugo da odsviras.

Mada bi se ja izmedju bilo koje dve gitare odlucio za Ibanez.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 25 Sep 2006, 14:49

Slazem se. Samo da dodam - u Artistu imaju Peavey gitare koje mi se cine, bez preterivanja, odlicne. Drugar Dushan je kupio jednu, odusevljen sam paznjom pri izradi, vrlo precizno izrezani pragovi i "nut", lepe civije (preciznije nego moje vintage), kombinacija javor-basswood za telo (Suhr je licno rekao da je to njegova omiljena kombinacija za telo gitare) i "civilizovani" magneti. Vilkinsonov 2-point tremolo. Ali, sto jes' jes', to je higain stvar, doduse lepo radi tu higain stvar (a Dushan voli Satrijanijevu jazzy fazu, pa mogu da ga slusam) :)

User avatar
WildChild
Posts: 94
Joined: 26 Aug 2006, 17:20

Post by WildChild » 26 Sep 2006, 01:03

Hvaka za komentare...
JS30 Dinky ima model sa fixed bridge-om ali ima i model sa tremolom(navodno licensed Floyd Rose kako sam negde procitao), JS30 RR nema tremolo ali je RR. JS20 Dinky je skoro duplo jeftiniji od JS30 Dinky i veruj mi da nisu ni priblizno slicni!!!
Koliko je tesko sa obicnog dizajna el. preci na RR model, posto sam cuo da su nezgodni i da je jako tesko sedeti i svirati na njemu?
Koja je razlika izmedju RG370DX i RG350DX sem u boji?
E da cuo sam za taj Ibanez da nema teorije da se svira u DGCFAD.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 26 Sep 2006, 02:11

Pravo da ti kazem bilo mi je cudno da se dvoumis izmedju tog Jacksona i ovih rg-ova.Mislio sam da su js20 i js30 ista klasa :) .
Pogledao sam sada cene dodje mu isti odnos izmedju gsa60 - RG370/350 , i js20 - js30.
Bas ti i nisam pomogao u tom slucaju :(. Ipak ne mora da znaci da je isti odnos u kvalitetu kada se porede dve razlicite klase. Mozda jedni prave lose losije a bolje bolje gitare, a drugi bolje losije i losije bolje .... i obrnuto..sad sam se i ja zbunio. Sve u svemu ne mogu da ti pomognem :) .

Koliko vidim razlika izmedju RG370 i 350 je samo u pickguardu. Isti magneti, drvo, vrat, tremolo...

Najbolje da se pojavi darth u ovoj temi pa da ti kaze kako se snalazi sa njegovom gitarom.On ima Flying V , slican je tom Randy Rhoads fazonu.
Jesi razmisljao mozda o Jackson JS30WR Warrior? Nemam pojma kakva je ali super izgleda :mrgreen:

Image

Ne znam ko ti je rekao to za stim i zasto. Zbog tremola?
Ja imam najjadniji moguci tremolo i drzim gitaru u DGCFAD stimu.Nikad mi se ne rastimuje(dobro mozda malo nekad ali ne strasno) a divljam samo tako.
Treba malo opustiti srafove kada se predje sa eadgbe na dgcfad, i mozda videti koje zice najbolje odgovaraju za tu varijantu.

User avatar
WildChild
Posts: 94
Joined: 26 Aug 2006, 17:20

Post by WildChild » 26 Sep 2006, 17:28

Ne volim taj Warrior dizajn... Uzeo bi JS30 RR da dolazi sa tremolom, a ovako razmisljam.
Gledao sam ovo(review za RG370DX od nekog lika):
http://www.youtube.com/watch?v=j7TGnTqiJP4
kaze da npr. u drop D stimu(nije DGCFAD, moja greska) jednostavno je ocajna(mozda je do magneta, ili se javlja fret buzz, ili do tremola... nije rekao...).

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 26 Sep 2006, 19:24

Ne znam, ja sam sa ovom mojom gitarom iz Iron Maiden faze presao u Death (sa E na D) i nemam ama bas nikakvih problema.A RG370 je mnogo bolja gitara od moje u svakom pogledu.Najbolje da je nastimujes u prodavnici onako kako zelis da sviras pa vidis jel ima problema :).
Mozda je i do zica...'bem li ga, ja sam jednom stravio 10ke umesto 9ki i jedva cekao da dodje vreme da ih menjam jer je zvucalo ocajno.

User avatar
Scream Bloody Gore
Posts: 73
Joined: 22 Aug 2006, 03:43
Location: In Human Form

Post by Scream Bloody Gore » 12 Oct 2006, 22:35

Eh sad ovo biranje izmedju Jacksona i Ibaneza mi je najgore jer su su obe strava ali ipak moj glas ide Ibanezu


P.S. Jel zna neko koliko kosta taj JS30WR Warrior

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 13 Oct 2006, 00:33

E to je sad problem - koliko ja znam, morao bi da pitas Mitros, samo kod njih do sada vidjam izlozene Jacksone. Ako neko zna neku drugu firmu kod nas koja radi Jacksone - pomozite!

User avatar
WildChild
Posts: 94
Joined: 26 Aug 2006, 17:20

Post by WildChild » 19 Nov 2006, 04:08

Malo kasnim sa odgovorom, JS30WR kosta oko 24000 kada se placa kesom...

User avatar
Scream Bloody Gore
Posts: 73
Joined: 22 Aug 2006, 03:43
Location: In Human Form

Post by Scream Bloody Gore » 19 Nov 2006, 22:09

Gde ga ima?!!!!!!

User avatar
WildChild
Posts: 94
Joined: 26 Aug 2006, 17:20

Post by WildChild » 21 Nov 2006, 12:45

U Mitrosu je ta cena ako ga ima...
Ne znam nisam bio skoro...
Ako si iz NS-a idi u onaj Mitros na Bulevaru Oslobodjenja, a ne na onaj na spensu!

User avatar
Zackson
Posts: 20
Joined: 11 Dec 2006, 21:44
Location: prijepolje

Post by Zackson » 15 Jan 2007, 11:40

Ne znam. Ja sviram metal ali skidam samo solaze. I mene zanima koju gitaru sad da uzmem, Jackson ili Ibanez?Mada skidam i klasiku i pomalo blues. Moze li iko da mi pomogne od vas iskusnijih?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 15 Jan 2007, 14:02

Pa sad, ako ti ovi postovi gore ne pomognu - ne znam šta da ti kažem...

Po onome što sam ČUO (od drugih, nemam velikog iskustva sa pomenutim gitarama) Jacksoni su mrvicu bolji kada dođe do drugih stilova muzike - ako nisu oni aktivni. To ne mora da bude tačno.

Svejedno, ako ti treba stvarno univerzalna gitara trebao bih da ti, od jeftinijeg i nabavljivog, pomenem Peavey u Artistu (cca 500 e), Cort Matt "Guitar" Murphy Signature (takođe cca 500 e u Noti) ili, još bolje, Slammer by Hammer za oko 200-300 e u MixMusicu (što je odlična kupovina za PRS-klon).

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest