Zemlja Telecaster-a

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by merk » 20 Apr 2014, 15:12

tyler?

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Milanares » 20 Apr 2014, 15:58

ne, bukvalno je ista glava, samo odsečen komadić vrha ....

BoneyKingOfNowhere
Posts: 2
Joined: 05 May 2014, 17:49

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by BoneyKingOfNowhere » 05 May 2014, 18:04


User avatar
SiskoMarcetic
Posts: 286
Joined: 02 Jan 2010, 14:05
Location: Stublenica

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by SiskoMarcetic » 05 May 2014, 20:31

Liči na Squier TELECASTER Standard

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by neki » 05 May 2014, 21:12

BoneyKingOfNowhere wrote:http://www.kupujemprodajem.com/Fender-B ... -oglas.htm Sta velite za ovaj komad?
volim ovaj model gitare, i do sada sam ih probao 7,8 komada.po meni interesantno je da su svi bili prilicno ujednacenog kvaliteta pri sviranju bez pojacala ne umem da objasnim bolje ,ali je tako.kao da su svi bili preslikani.probao sam i crni i sunburst najlepsi je naravno onaj providno zuti.jedino bih izdvojio randjin koga sam uporedjivao sa svojim i bio je najlaksi i imao je malo topliji i zivotniji zvuk od mog.da li je tu nesto jos radjeno ne znam ali fakat je da bih taj bas izdvojio od svih drugih.ne sumnjam da je i ovaj gorepomenuti slicnog kvaliteta.istina je da se nekad primete male aljkavosti u izradi i poneki detalj koji kvari lepotu ali to je prosto fender.volim tonsku sarolikost baja telekastera,mozda bih promenio samo bridj magnet na drajvu je stvarno malo tanji,sto bi rekli jedna sasvim solidna pitka telekaster gitara.

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by neki » 07 May 2014, 15:47

neki wrote:
BoneyKingOfNowhere wrote:http://www.kupujemprodajem.com/Fender-B ... -oglas.htm Sta velite za ovaj komad?
volim ovaj model gitare, i do sada sam ih probao 7,8 komada.po meni interesantno je da su svi bili prilicno ujednacenog kvaliteta pri sviranju bez pojacala ne umem da objasnim bolje ,ali je tako.kao da su svi bili preslikani.probao sam i crni i sunburst najlepsi je naravno onaj providno zuti.jedino bih izdvojio randjin koga sam uporedjivao sa svojim i bio je najlaksi i imao je malo topliji i zivotniji zvuk od mog.da li je tu nesto jos radjeno ne znam ali fakat je da bih taj bas izdvojio od svih drugih.ne sumnjam da je i ovaj gorepomenuti slicnog kvaliteta.istina je da se nekad primete male aljkavosti u izradi i poneki detalj koji kvari lepotu ali to je prosto fender.volim tonsku sarolikost baja telekastera,mozda bih promenio samo bridj magnet na drajvu je stvarno malo tanji,sto bi rekli jedna sasvim solidna pitka telekaster gitara.
upravo probah jedan esqwire honey blonde 2007 telekaster mexico, i posto volim da sublerom premerim dimenzije delova gitare primetih da je telo 47mm sirine tj.deblje za 2mm od standarda.nisam to nikad ranije video na meksiko telekasterima pa me zanima jer i debljina tela varira u izradi ili je namerno prilikom izrade ovog modela tako uradjeno.u potrazi za telekasterom koji na nutu ima tacno 1,625 sirinu izmerih i ovaj i opet pokazuje 42,2mm isto kao na mom baja telekasteruLPB2009 za koji u specifikacijama pise 1,650.hvala.eto i to je deo fender price. e da jos nesto.molim za savet u vezi magneta.ima li neka jeftina varijanta da malo podebljam zvuk svoje gitare nekom modifikacijom a da pri tom ostanu originalni mexico custom shop twisted..magneti tipa voskiranje, menjanje nekog dela ili sta vec...hvala.

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by andrej] » 07 May 2014, 16:19

dignes magnete. ja mislim da je to los zvuk, al ti mozda ne mislis.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by nemanjavelimirovic » 07 May 2014, 16:26

neki wrote: ima li neka jeftina varijanta da malo podebljam zvuk svoje gitare nekom modifikacijom
Image
Uzmeš ovo, eto mislim da prodaje Nenad sa foruma, super za podebljanje zvuka :D :ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Funkomat » 07 May 2014, 16:47

Deblje zice, za pocetak.

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by neki » 07 May 2014, 17:00

Funkomat wrote:Deblje zice, za pocetak.
pa jes, ne moze jare i pare.prvi put sam posle tri godine stavio devetke i lepo je , lakse se benduje itd.ali ni blizu zvuka kao pre...hvala svima a i lepo pise u specifikaciji za baja tele da idu desetke.hvala i pozdrav

User avatar
catcool
Posts: 64
Joined: 28 Jan 2009, 01:44

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by catcool » 08 May 2014, 10:40

Funkomat wrote:Deblje zice, za pocetak.
+1, mozda cak da probas sa 11-icama koje "imaju manju tenziju pod prstima". Moje licno iskustvo sa Ernie Ball rock'n'roll pure nickel su takva bas na Baja telecasteru, mekano i udobno, da postoje takve deblje stavio bih 12-ice. Zice koje ce sigurno podebljati zvuk su i Thomastik-Infeld, ali posto su flat nisu za svakog i sve prilike. Sledece bezbolno resenje su pedale, booster i equalizer pogotovo onaj sa volume potom. Ako ne ni to, onda premotavanje magneta kod Gorana ili koga vec na 9 i + k. Takodje mislim da ekstremno podizanje magneta nije resenje, pojavice se neke neprirodne frekencije.

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by neki » 08 May 2014, 12:49

catcool wrote:
Funkomat wrote:Deblje zice, za pocetak.
+1, mozda cak da probas sa 11-icama koje "imaju manju tenziju pod prstima". Moje licno iskustvo sa Ernie Ball rock'n'roll pure nickel su takva bas na Baja telecasteru, mekano i udobno, da postoje takve deblje stavio bih 12-ice. Zice koje ce sigurno podebljati zvuk su i Thomastik-Infeld, ali posto su flat nisu za svakog i sve prilike. Sledece bezbolno resenje su pedale, booster i equalizer pogotovo onaj sa volume potom. Ako ne ni to, onda premotavanje magneta kod Gorana ili koga vec na 9 i + k. Takodje mislim da ekstremno podizanje magneta nije resenje, pojavice se neke neprirodne frekencije.
hvala

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Randy » 09 May 2014, 00:10

Metul tele:

Image
Verzija sa 7 žica:

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by neki » 12 May 2014, 18:22

catcool wrote:
Funkomat wrote:Deblje zice, za pocetak.
+1, mozda cak da probas sa 11-icama koje "imaju manju tenziju pod prstima". Moje licno iskustvo sa Ernie Ball rock'n'roll pure nickel su takva bas na Baja telecasteru, mekano i udobno, da postoje takve deblje stavio bih 12-ice. Zice koje ce sigurno podebljati zvuk su i Thomastik-Infeld, ali posto su flat nisu za svakog i sve prilike. Sledece bezbolno resenje su pedale, booster i equalizer pogotovo onaj sa volume potom. Ako ne ni to, onda premotavanje magneta kod Gorana ili koga vec na 9 i + k. Takodje mislim da ekstremno podizanje magneta nije resenje, pojavice se neke neprirodne frekencije.
danas sam citao o callaham kobilicama za telekaster, za bolji sustain,sustina je u kao boljem izboru celika od koga je ista socinjena , i vecoj debljini iste,zvuci logicno.fender pravi od o,45mm debljine lima a calaham od 0,75mm.primetio sam i da na sajtu majstora lutiera duleta iz sremske mitrovice telekasteri imaju slican izgled kratke kobilice to jest postolja kroz koje idu mesingani burici.cena calaham ide od 120 do 135 dolara, pa me zanima da li je neko stavljao ovo i kakva su iskustva... i da li je neko pravio u domacoj radinosti jer ne izgleda nesto tesko napraviti isti, i kako se odrzavalo na boju tona i sustain. mislim da je pitanje pravo za zemlju telekastera....

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by neki » 12 May 2014, 23:06

neki wrote:
catcool wrote:
Funkomat wrote:Deblje zice, za pocetak.
+1, mozda cak da probas sa 11-icama koje "imaju manju tenziju pod prstima". Moje licno iskustvo sa Ernie Ball rock'n'roll pure nickel su takva bas na Baja telecasteru, mekano i udobno, da postoje takve deblje stavio bih 12-ice. Zice koje ce sigurno podebljati zvuk su i Thomastik-Infeld, ali posto su flat nisu za svakog i sve prilike. Sledece bezbolno resenje su pedale, booster i equalizer pogotovo onaj sa volume potom. Ako ne ni to, onda premotavanje magneta kod Gorana ili koga vec na 9 i + k. Takodje mislim da ekstremno podizanje magneta nije resenje, pojavice se neke neprirodne frekencije.
danas sam citao o callaham kobilicama za telekaster, za bolji sustain,sustina je u kao boljem izboru celika od koga je ista socinjena , i vecoj debljini iste,zvuci logicno.fender pravi od o,45mm debljine lima a calaham od 0,75mm.primetio sam i da na sajtu majstora lutiera duleta iz sremske mitrovice telekasteri imaju slican izgled kratke kobilice to jest postolja kroz koje idu mesingani burici.cena calaham ide od 120 do 135 dolara, pa me zanima da li je neko stavljao ovo i kakva su iskustva... i da li je neko pravio u domacoj radinosti jer ne izgleda nesto tesko napraviti isti, i kako se odrzavalo na boju tona i sustain. mislim da je pitanje pravo za zemlju telekastera....
izvinite pogresio sam u pisanju debljina u milimetrima ali sustina je da postoje deblje kobilice,solje,ili postolja kako ih vec ko zove...od fenderovih i da daju bolji ton...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest