Zemlja Telecaster-a

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by nemanjavelimirovic » 12 Apr 2015, 20:54

Perce wrote:Da li ima neko iskustva sa Blade Delta standard Telekasterima? Ono sto sam saznao jeste da su se pravili u Svajcarskoj a noviji se prave u Koreji stim sto se finis radi u Svici. Takodje citam na netu da je gitara dobrog kvaliteta, lepo napravljena itd. Polovne se krecu oko 500e. Ono sto ne znam jeste, da li se ipslati uzeti ovu gitaru napram Fenderovog Tele resenja (cenovno)? Iskreno, nemam ni pojma koja je hijerarhija, sto cenovno, sto kvalitativno kod Fenderovih Telekastera :S
Ide oveko otprilike:

1. Osnovni i najjeftiniji modeli tele fazon gitara: Affinity, Standard (Squier), Apollo, Aria i sve ostale oko 100e (sve ove gitare ne postoje u miksu sa bendom, imaju ono pocetnicki zvuk i izradu)
2. Vintage Modified (Squier), Blade BDE-1 (najjeftiniji njihov telac, bez aktivne elektronike), Vintage telci i slicno (sve ove gitare su solidne, ali koliko para toliko i muzke i ovde je Blade najbolja kupovina).
3. Classic Vibe (Squier), Blade classic serija.... Dobre gitare koje daju dosta za povoljnu cifru.
4. Fender MIM telecaster, Blade texas serija, Shecter Telci i njima cenom slicni - po meni najbolji segment za tele entuzijaste, ono best buy varijanta koju je kul budziti magnetima
5. Classic serija Fenderova (isto MIM gitare), kul, ali morash izabrati ton koji tebi odgovara, svaki razlicito radi, i 50's i 60's su sasvim ok resenja, mada po meni malko precenjeni.
6. Road Worn (Fender) - subjektivno meni omiljena serija Fender gitara iako je fensi izgrebana, ali tonalno jako dobra i moze da se nadje po povoljnoj ceni.
7. American Special (Fender) - rame uz rame sa road worn, gitare hebu kevu, znaci po meni bolje od USA standarda. :!:
8. USA Standard - precenjene gitare po svim pitanjima, ok rade, ali platis puno a dobijes prosek po meni bolje kupiti neki skuplji Blade u tom rangu
9. AVRI (American Vintage) - Dobre ali preskupe djitre
10. Custom Shop/Master Built - ima jako dobrih gitara ali su toliko skupe da preporucujem da isto to kupish kod nekog od nasih graditelja za dosta povoljniju cenu. :) :ziveli:

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Perce » 12 Apr 2015, 22:51

nemanjavelimirovic wrote:
Perce wrote:Da li ima neko iskustva sa Blade Delta standard Telekasterima? Ono sto sam saznao jeste da su se pravili u Svajcarskoj a noviji se prave u Koreji stim sto se finis radi u Svici. Takodje citam na netu da je gitara dobrog kvaliteta, lepo napravljena itd. Polovne se krecu oko 500e. Ono sto ne znam jeste, da li se ipslati uzeti ovu gitaru napram Fenderovog Tele resenja (cenovno)? Iskreno, nemam ni pojma koja je hijerarhija, sto cenovno, sto kvalitativno kod Fenderovih Telekastera :S
Ide oveko otprilike:

1. Osnovni i najjeftiniji modeli tele fazon gitara: Affinity, Standard (Squier), Apollo, Aria i sve ostale oko 100e (sve ove gitare ne postoje u miksu sa bendom, imaju ono pocetnicki zvuk i izradu)
2. Vintage Modified (Squier), Blade BDE-1 (najjeftiniji njihov telac, bez aktivne elektronike), Vintage telci i slicno (sve ove gitare su solidne, ali koliko para toliko i muzke i ovde je Blade najbolja kupovina).
3. Classic Vibe (Squier), Blade classic serija.... Dobre gitare koje daju dosta za povoljnu cifru.
4. Fender MIM telecaster, Blade texas serija, Shecter Telci i njima cenom slicni - po meni najbolji segment za tele entuzijaste, ono best buy varijanta koju je kul budziti magnetima
5. Classic serija Fenderova (isto MIM gitare), kul, ali morash izabrati ton koji tebi odgovara, svaki razlicito radi, i 50's i 60's su sasvim ok resenja, mada po meni malko precenjeni.
6. Road Worn (Fender) - subjektivno meni omiljena serija Fender gitara iako je fensi izgrebana, ali tonalno jako dobra i moze da se nadje po povoljnoj ceni.
7. American Special (Fender) - rame uz rame sa road worn, gitare hebu kevu, znaci po meni bolje od USA standarda. :!:
8. USA Standard - precenjene gitare po svim pitanjima, ok rade, ali platis puno a dobijes prosek po meni bolje kupiti neki skuplji Blade u tom rangu
9. AVRI (American Vintage) - Dobre ali preskupe djitre
10. Custom Shop/Master Built - ima jako dobrih gitara ali su toliko skupe da preporucujem da isto to kupish kod nekog od nasih graditelja za dosta povoljniju cenu. :) :ziveli:
Tnx Nemanja. Ali zar Texas serija nisu strat-o-lokalike gitare?

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by nemanjavelimirovic » 13 Apr 2015, 12:25

Da, pomesao sam...mislio sam na Delta seriju :-) :ziveli:


User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Overdrive » 27 Oct 2015, 08:56

nemanjavelimirovic wrote:

1. Osnovni i najjeftiniji modeli tele fazon gitara: Affinity, Standard (Squier), Apollo, Aria i sve ostale oko 100e (sve ove gitare ne postoje u miksu sa bendom, imaju ono pocetnicki zvuk i izradu)
šta znači ovo ne postoje u miksu sa bendom?

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Fenderica » 27 Oct 2015, 13:05

Overdrive wrote:
nemanjavelimirovic wrote:

1. Osnovni i najjeftiniji modeli tele fazon gitara: Affinity, Standard (Squier), Apollo, Aria i sve ostale oko 100e (sve ove gitare ne postoje u miksu sa bendom, imaju ono pocetnicki zvuk i izradu)
šta znači ovo ne postoje u miksu sa bendom?
To je ono kada gitarista (nesvirač) voli teoriju ali ne i praksu. Koliko je strava gitarista prošlo kroz naše klubove na Squier gitarama i ljudi imaju atmosferu bolju od mainstream bendova. Zvuk super, ton sve na mestu.
Ovako pljuvanje po svemu je svojstveno KOLEKCIONARIMA a ne klubskim sviračima i sviračima uopšte to tvrdim. Ovaj lik (Kiza Bluza Bend) svira u klubovima telekastera Squier sa zardjalim zicama, pedalbord mu je sastavljen od letvica zakucanih ekserom, mislim da je Marshall Valvestate pojačalo u pitanju na svirkama,i zvuk i atmosfera:


User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Perce » 13 Dec 2015, 23:39

Ako neko ima viska control plate za telca i dzek, a da zeli da ih se resi, bio bih mu zahvalan da mi se javi na pp :)

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by clapton » 10 Jan 2016, 01:52

valjaju li sta ovi Wilkinson bridzevi i sedla?
https://www.allparts.com/BP-2327-008-Wi ... _1083.html
http://www.guitarfetish.com/Wilkinson-C ... p_873.html

mozda bi mi dovoljno bilo da samo sedla zamijenim?

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Historik » 10 Jan 2016, 09:40

clapton wrote:valjaju li sta ovi Wilkinson bridzevi i sedla?
https://www.allparts.com/BP-2327-008-Wi ... _1083.html
http://www.guitarfetish.com/Wilkinson-C ... p_873.html

mozda bi mi dovoljno bilo da samo sedla zamijenim?
Imam ja bas tu solju sa linka. Lepo radi, gitara se ne rastimava u principu, ne utice negativno na ton i sustain. Ne znam sta bi jos moglo da te interesuje u vezi s tim bridge-om, ako ima nesto slobodno pitaj.

nenadg
Posts: 159
Joined: 06 Dec 2013, 15:42

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by nenadg » 10 Jan 2016, 13:54

Ја пре две недеље узео Делукс Ејџд Черибрст Телекастера, па да по други пут станем у ред за визу за земљу Телекастера. :cao:

Разлика у односу на претходног Стд. Мексиканца ког сам претходно паковао Текас Спешлс магнетима, ЦеТеЕс потенциометрима, шилдовао унутрашњот бакарном траком, радио свашта - нешто, . . . је више него очигледна.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by clapton » 10 Jan 2016, 15:23

Historik wrote:
clapton wrote:valjaju li sta ovi Wilkinson bridzevi i sedla?
https://www.allparts.com/BP-2327-008-Wi ... _1083.html
http://www.guitarfetish.com/Wilkinson-C ... p_873.html

mozda bi mi dovoljno bilo da samo sedla zamijenim?
Imam ja bas tu solju sa linka. Lepo radi, gitara se ne rastimava u principu, ne utice negativno na ton i sustain. Ne znam sta bi jos moglo da te interesuje u vezi s tim bridge-om, ako ima nesto slobodno pitaj.
A kako bi bilo da samo sedla zamijenim?
I odakle mi je najisplativije da porucim?

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by majtimika » 10 Jan 2016, 15:50

Imas u mix music nis za 1200 din

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Historik » 10 Jan 2016, 17:10

@ Clapton: tu ti stvarno ne mogu pomoci, moja gitara je stigla sa tim delom na sebi. Znam da Wilkinson ovde imaju Mix i MusicCentar (mozda i Mitros). Ne znam gde ti se najvise isplati jer ne znam kako ide carina i shipping sa CG.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by metalstringer » 24 Apr 2016, 01:32

telac od jolane, mozda vise gipson :D

https://www.youtube.com/watch?v=xsrTeWHenCs

jos se razmisljam da li da menjam hradver na svojoj tarabi :wink:

http://postimg.org/image/8jrqzc24n/

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by fattwang » 24 Apr 2016, 14:46

metalstringer wrote:telac od jolane, mozda vise gipson :D
https://www.youtube.com/watch?v=xsrTeWHenCs
jos se razmisljam da li da menjam hradver na svojoj tarabi :wink:
http://postimg.org/image/8jrqzc24n/
Zvuči tanko, baš kao Jolana. Baja dobro svira pa možeš lako da se zavaraš tonom gitare.
Ako imaš hardver u furdi, menjaj do mile volje. Ako nemaš i treba da ulažeš pare diži ruke. To ćeš ionako kasnije uraditi.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest