Zemlja Telecaster-a

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Zemlja Telecaster-a

Post by nemanjavelimirovic » 28 Dec 2010, 21:12

:XD:

Evo ovako poshto sam vishe smorio sa tim mojim telecasterima, reko' da napravim temu koja je univerzalna za sve vezano za iskljucivo telecaster tip gitara....Dakle ja cu otvoriti sa testom najnovije gitare i ubacivati kad uradim neki test ili nadjem neki koji je merodavan za konkretan tip gitare (recimo bio sam u radnji, probao pa znam da isto tako zvuci kao ti sa testa nekog tudjeg, a ima ih fino)... Diskusija iskljucivo na temu teladi - vratovi, magneti, modifikacije po godinama, maske, zice, stilovi sviranja, muzikanti koji sviraju ovu vrstu gitare, testovi vashih gitara, testovi pojacala sa ovim tipom gitara, poredjenja, ma sve vezano za telce...ajmo! Naravno i za sve ostale gitare treba napraviti teme, a evo misim da je ovo prva pionirska vezana za jedan tip gitare iskljucivo, ako se varam, izvinjavam se, ne mogu iskreno da pretrazujem teme od pre 3-4 godine, lenj sam priznajem :mrgreen: . :ziveli:

Telecaster Custom II by Squier Indonesia:
Utisci
Telo od tezeg drveta, tezina slicna deluxe telcu, mislim da je iz dva dela telo (video sam jedan oguljen na netu isti ovakv). Vrat iste debljine kao na deluxe-u, pragovi medium jumbo, bez fret buzza na 2mm. Civije so and so, cini mi se najmanje kvalitetan deo gitare kao i potenciometri koji malko krckaju. Magneti P90 su ok, moguce da bi jos bolje bilo kad bi se ubacili neki skuplji, jer je drvo odlicno iako je Squier. Nema "belly cut" pa se i po tome razlikuje od fender-a, kapice potenciometra su kao na gibsonu (bar sam je ja tako dobio i bez poklopaca za magnete jer je bivshi vlasnik istripovao da rade bolje bez njih....jel neko imao iskustva sa tim? ). bridge je standardan za Indoneziju, malko bolji od kineskih, ali nije Fender, jelte. Gitara je nova oko 300evra, sad ne popustu novogodisnjem je oko 260. topla preporuka kome treba P90 gitara za male pare.
Evo ga test na Vox Ac30 i Fender Bassmanu.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Frostensen » 29 Dec 2010, 12:11

Fenomenalna gitara.. Po mojoj skromnoj proceni shishala je sve gitare do 500 evra u Mitrosu... Tako pun i lepo balansiran zvuk.. njam.. Na zhalost jako loshe prima distorziju i nije za bilo kakav tezhi rok zvuk ;(((

User avatar
pax404
Posts: 359
Joined: 13 May 2009, 17:51
Location: PO - BG

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by pax404 » 29 Dec 2010, 15:55

Lajk za temu!

Ja stekam parice za nabavku nekog teleta, tako da ce ovo svakako biti interesantna tema za mene :) Razmisljao sam o Squier Classic Vibe Custom teletu, pa ako je neko svirao/poseduje isti bas bi mi bilo kul da napise misljenja :)

:ziveli:

User avatar
Jack Nape
Posts: 163
Joined: 09 Dec 2009, 00:35
Location: Beograd

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Jack Nape » 29 Dec 2010, 16:39

Ja posedujem vec neko vreme 50's clasic vibe i od srca ga preporucujem svakome ko voli zvuk telca. Ovaj drugi ne posedujem, ali sam imao priliku da ga probam i mislim da je takodje u pitanju u najmanju ruku pristojna gitara. Ako nadjem vremena videcu da ovih dana napravim neki review ovog mog telca.
Last edited by Jack Nape on 29 Dec 2010, 16:49, edited 1 time in total.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by nemanjavelimirovic » 29 Dec 2010, 16:48

Frostensen wrote:Fenomenalna gitara.. Po mojoj skromnoj proceni shishala je sve gitare do 500 evra u Mitrosu... Tako pun i lepo balansiran zvuk.. njam.. Na zhalost jako loshe prima distorziju i nije za bilo kakav tezhi rok zvuk ;(((
Nisam probao na nekoj teskoj distorziji, ali na necem tipa tube screamer ili pro co rat vrlo fino radi...Meni se cak drajv dojmi vishe od klina...tj neki onako izmedju klina i drajva zvuk, tu je ubica.

@pax404 ... to je neka skuplja varijanta josh od ovih classic vibe 50's 60's, dakle mora da je fino...kaze ovako:
Squire Classic Vibe Telecaster Custom električnu gitaru odlikuje prelep 3-color sunburst finiš preko alder tela sa duplim bindingom i mint green maska. Vintage tint gloss maple vrat sa rosewood fingerboard-om poseduje 21 medium-jumbo prag sa modernim radijusom od 9.5 inča. Custom set Alnico V single-coil pickup-a pruža toplinu, jasnoću i dovoljno snage za country, blues, rock, i jazz. Gitara je opremljena sa vintage-style čivijama i bridge-om sa tri sedla.
Medijum jumbo su odlicni pragovi po meni, a plus ima Alnico 5 magnete... po meni ovo je keeper, probaj pa javi shta je bilo... :ziveli:

User avatar
pax404
Posts: 359
Joined: 13 May 2009, 17:51
Location: PO - BG

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by pax404 » 29 Dec 2010, 17:15

@Jack Nape
Slusao sam bas za vikend drugara kako svira tog telca na Voh VT15 pojacalu, i samo mogu da kazem :bravo:

@Nemanja
Nema nista od probanja, moje znanje sviranja gitare se svodi na prva 3 tona Nothing else matters :) Ali cu sa sobom da povedem nekoga ko se razume, ako Bog da, za par meseci i ja pribavljam svoje prvo tele :ziveli: Doduse zvuk na donjem klipu mi se svidja do jaja.

Tako da do tada pratim ovu vasu temu :)


:metal:

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Haralampije » 29 Dec 2010, 18:06

A kako se ponasa u drustvu cika basa,bubnja i druge gitare,na malo jacem volume-u? :kokice:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by MetalFunk » 29 Dec 2010, 18:10

@ Paxonja :
Ccc, silna teorija na bass-u? Ha? :D

JohnnyC
Posts: 73
Joined: 08 Nov 2010, 23:36

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by JohnnyC » 29 Dec 2010, 18:38

More ja imadem telca,J&D.Gitarica je neki Deluxe model,nema teorije da se nadje na netu(probao sam xD)...
Jebe kevu,valjda je anniversary model(al nesum siguran).Prima distort i za masnije tonove,a ima SSS config.
Da lepo sam reko.SSS na telcu,kao na foru 'Nashville' model. :D
Tako da ako ocete dobre telce jurite da si nadjete J&D(Jack & Danny Guitars).
Kupio sam je za 200 jevreja,ali ladno sisa one do 500.
To je bio jedini off-shot telac koji radi kao Fender Telac,za male pare. :D

Kurtz
Posts: 39
Joined: 20 Dec 2010, 15:18

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Kurtz » 29 Dec 2010, 18:46

Mene zanima kog telca svira Bajaga! Mnogo jebacke stvari izvlaci iz njega :D

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by xspaceman » 29 Dec 2010, 18:56

Kurtz wrote:Mene zanima kog telca svira Bajaga! Mnogo jebacke stvari izvlaci iz njega :D
pa naravno kad je Bajaga opasan hebač! :D trebalo bi da je neki American Deluxe model...ako ne grešim...

vertigo_beat
Posts: 303
Joined: 23 Sep 2008, 22:52
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by vertigo_beat » 29 Dec 2010, 19:30

Ja imam MIM STD Telecastera, Midnight Wine, iz 2006 godine. Od modifikacija, stavio sam kostani nulti prag, CTS potenciometre, cetvoroplozajni prekidac, a stock magnet u bridzu zamenio za Fender USA Vintage (ne znam koji model) magnetom. Za blues je dobar, na distorziji prsti, ali ga valjda za takve situacije bog nije ni namenio.

Evo mene:

http://www.youtube.com/watch?v=8nExaUUG ... er&list=UL

P.S. Potajno patim za: USA Cherry Sunburst Deluxe modelom - zbog izgleda
Jpn made, Ritchie Kotzen signature - zbog sire primenjivosti, ...versatility ovo`no).


Pitanje za Nemanju:

Sta fali Blejdu pa ga sad prodajes?

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Haralampije » 29 Dec 2010, 19:49

vertigo_beat wrote:Ja imam MIM STD Telecastera iz 2006 godine.......stavio sam..CTS potenciometre.....
Jel to upgradeovana verzija iz 2006.?Ako jeste vec je imao CTS potove. :?

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by nemanjavelimirovic » 29 Dec 2010, 21:05

vertigo_beat wrote:Ja imam MIM STD Telecastera, Midnight Wine, iz 2006 godine. Od modifikacija, stavio sam kostani nulti prag, CTS potenciometre, cetvoroplozajni prekidac, a stock magnet u bridzu zamenio za Fender USA Vintage (ne znam koji model) magnetom. Za blues je dobar, na distorziji prsti, ali ga valjda za takve situacije bog nije ni namenio.

Evo mene:

http://www.youtube.com/watch?v=8nExaUUG ... er&list=UL

P.S. Potajno patim za: USA Cherry Sunburst Deluxe modelom - zbog izgleda
Jpn made, Ritchie Kotzen signature - zbog sire primenjivosti, ...versatility ovo`no).


Pitanje za Nemanju:

Sta fali Blejdu pa ga sad prodajes?
Ne fali mu nishta, ima rosewood vrat tj kotnu plochu, a ja volim maple, da je maple, nikad ne bih ni pomisljao da ga udajem :-)
:ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by nebojsak » 29 Dec 2010, 22:28

Hmm, Squier Classic Vibe 50's ili Fender MIM Standard Tele :mrgreen: koliko sam pre koji dan bio pečen, toliko sam se sad bacio na tihu, najtišu vatru.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest