Zemlja Telecaster-a

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
pedja 81
Posts: 190
Joined: 18 Nov 2010, 08:57

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by pedja 81 » 08 Feb 2015, 21:20

Javlja mi se da je taj Leo neki guru-vodja neke sekte,a ovaj nas Indijanac je verovatno jedan od njegovih najistaknutijih sledbenika cim je ovako zaslepljen njegovim likom i delom???!

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by clapton » 08 Feb 2015, 22:13

Ima li neki bolji meksikanac od bahe?

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Milanares » 08 Feb 2015, 23:00

baja 60s :)

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Dersu Uzala » 09 Feb 2015, 02:40

Treba ovekoveciti ove gluposti screenshotovima, prevesti, i pokazivati po svetu.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Dersu Uzala » 09 Feb 2015, 02:46

Kristijan wrote:
Dersu Uzala wrote:Lepo meni kaze Leo, ti si ludji od njih, trosis vreme na luzere. A ja nikako da se uzmem u pamet.
Колико се мени чини - ниси пупчаном врпцом везан за форум. Исто тако нисам приметио да се људи ланцима везују за железничке шине и да вичу: "Не-да-мо Дер-су-а, не-да-мо Дер-су-а..." Ради шта год хоћеш, остани или иди, само немој да будеш тако мелодраматичан око тога.

Све смо то видели до сада, не да се избројати колико си пута све терао у курац и обећавао да никад више нећеш да нас удостојиш свог виртуелног присуства, и ето те поново. Све исто већ годинама. Нико то више не капира озбиљно.

I dalje cu da vas treram u quratz. Al necu vise nista da objasnjavam.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Dersu Uzala » 09 Feb 2015, 02:47

Seronjo, tebi kao editoru ***** (quratz) radi ali meni ne radi. sukurac i ti i on. Najmite sobu pa mu se ti naguzi, jer kapiram da si ti bitch u toj varijanti a on stameni, pa se volite.



Oooops.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by bancika » 09 Feb 2015, 08:22

Dersu Uzala wrote:Seronjo, tebi kao editoru ***** (quratz) radi ali meni ne radi
probaj cirilicu

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Kristijan » 09 Feb 2015, 08:28

Не, не, то је уредничка завера :mrgreen:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by bancika » 09 Feb 2015, 08:37

Dersu Uzala wrote:Seronjo, tebi kao editoru ***** (quratz) radi ali meni ne radi.. sukurac i ti i on. Najmite sobu pa mu se ti naguzi, jer kapiram da si ti bitch u toj varijanti a on stameni, pa se volite.
ja mislim da ovaj deo treba da se screenshotuje za hall of fame.

Image

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Uncle Moe » 09 Feb 2015, 09:01

Dersu Uzala wrote:
Spoiler:
Kristijan wrote:
Dersu Uzala wrote:Lepo meni kaze Leo, ti si ludji od njih, trosis vreme na luzere. A ja nikako da se uzmem u pamet.
Колико се мени чини - ниси пупчаном врпцом везан за форум. Исто тако нисам приметио да се људи ланцима везују за железничке шине и да вичу: "Не-да-мо Дер-су-а, не-да-мо Дер-су-а..." Ради шта год хоћеш, остани или иди, само немој да будеш тако мелодраматичан око тога.

Све смо то видели до сада, не да се избројати колико си пута све терао у курац и обећавао да никад више нећеш да нас удостојиш свог виртуелног присуства, и ето те поново. Све исто већ годинама. Нико то више не капира озбиљно.

I dalje cu da vas treram u quratz. Al necu vise nista da objasnjavam.
Takoe deda, samo ih tiltuj. Posle ce da ti ga shimuju. :XD:

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by neki » 09 Feb 2015, 09:29

clapton wrote:Ima li neki bolji meksikanac od bahe?
Oo da.road worn ima ono nesto,... onaj pravi drvenasti osecaj i u zvuku i kad je drzite u krilu.do sada sam probao ali bas bas..imao vremena da isprobam tri komada i svi su bili odlicni,.posle cetiri godine bavljenja ovim sportom moj je utisak da cike u fenderu ipak imaju neki sistem gradacije i to nam doziraju bukvalno u milimetar.kako je moguce da u mitrosu probam i uporedjujem uporedo tri baja telekastera i svi imaju onu prepoznatljivu notu u zvuku... da zanemarimo boju i debljinu vrata... i onda presecete i probate road worn telekaster i cujete kako u stvari dobra gitara treba da zvuci na suvo bez pojacala. ili 50 classic u nitro varijanti jedared ga probah u mitrosu,bio crem beli zvucao je deblje,punije toplije,od duplo skupljih gitara.e sad se u pricu uplicu i skvajeri iz 81 .godine japanci ,koji su ako nista drugo cetrdeset godina stari i drvo je odradilo sve sto je moglo a sa novim gitarama se nikad ne zna...itd...itd

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by nemanjavelimirovic » 09 Feb 2015, 12:35

neki wrote:
clapton wrote:Ima li neki bolji meksikanac od bahe?
Oo da.road worn ima ono nesto,... onaj pravi drvenasti osecaj i u zvuku i kad je drzite u krilu.
Road Worn je strava, potpisujem.
Baja ima vintage civije, dobre magnete, interesantan S1 switch. Problem kod njih je debeo lak na telu pod jedan, a shto se tice kvaliteta drveta zaista ne znam da li ima ikakve razlike izmedju standard MIM telca, baja telca, classic 50 i 60's...Kontam da je sve isto drvo, samo drugacije lakiraju i drugacija elektronika. :ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Cortex » 09 Feb 2015, 13:25

Eto ja imam roadworn 72 deluxe telca i magneti sa kojima je dosao su mi bili bas jako slabi i u sustini - prevara. nema to veze sa wide range humovima ali nikakve. kaze majtimika da su unutra bili neki slabasni tipicni humbuckeri alnico II kao na primer na jeftinim epiphone les paul kopijama.

od kad mi je on napravio magnete u klasicnom wide range stilu (za one zlokobne, jeste, istina je da su iz mikro princa, licno sam ih kupio tamo) gitara je propevala i maltene samo nju sviram. to je jedini put u mom licnom iskustvu da je promena magneta ucinila da ugusena gitara proradi mnogo bolje, a zezao sam se sa magnetima ranije samo tako pri cemu i dalje tvrdim - ako je gitara dobra onda je dobra, ako je losa, nema tih magneta koji ce je uciniti vise od 5% boljom, sto nije mnogo. dosta para, vremena, zivaca, razocaranja je bilo potrebno da ovo uvidim. najbolje je ne ici mojim putem vec precicom, dok ujedno stvarate, imate bilo kakav output - ostaje manje vremena za ove psihoze. naravno, opet, NV je i ovde izuzetak, covek ima ogroman output a i dalje je najveci psiho :mrgreen:

sada imam dve gitare u vezi kojih mi uopste ne pada na pamet da ista menjam. jbg, poceo sam da mislim da ne treba dresiti kesu uopste, ikada, dok se ne osecas tako prema gitari. jer inace neuroticnost (cast izuzecima) u nama nece nam dati mira. pri tome, to ne moraju da budu ludilo skupe gitare, samo treba probati mnogo razlicitih i zadrzati se na njima. zato je najbolje kupovati od prijatelja I guess. moje gitare su prljave, setapovane verovatno uzasno po tudjim merilima, zice na njima su stare 6 meseci+, ali jbg, kad uzmem u ruke - to je to. ne bih znao sta da trazim dalje od gitare.

ja sam se hvala bogu skinuo sa gitara pre par godina, sada sam i dalje u pedal igri. mada, jedan lepi reverend sa sljokicama, neki LP junior ili jaguar, pa moze i gretsch, nista to ne bi skodilo :ziveli:

User avatar
catcool
Posts: 64
Joined: 28 Jan 2009, 01:44

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by catcool » 09 Feb 2015, 23:03

clapton wrote:Ima li neki bolji meksikanac od bahe?
A koja su to kola bolja o Moskvica. Ako pitas vecinu sa TDPRI onda je Baja verovatno bez premca i sigurno najprodavaniji MIM telecaster. Ukusi su razliciti, imam i dalje Baju i '50 lacquer telecastera i ako ova druga ima realno bezveze elektroniku mislim da je kao i road worn stepenicu iznad Baje. Za Neki-ja, iako ne volim savete, ali mislim da mikro cube uz svo postovanje nece napraviti ogromnu razliku izmedju Baje, nekog '50 custom shopa ili recimo Jolane Iris.

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by neki » 10 Feb 2015, 08:21

catcool wrote:
clapton wrote:Ima li neki bolji meksikanac od bahe?
A koja su to kola bolja o Moskvica. Ako pitas vecinu sa TDPRI onda je Baja verovatno bez premca i sigurno najprodavaniji MIM telecaster. Ukusi su razliciti, imam i dalje Baju i '50 lacquer telecastera i ako ova druga ima realno bezveze elektroniku mislim da je kao i road worn stepenicu iznad Baje. Za Neki-ja, iako ne volim savete, ali mislim da mikro cube uz svo postovanje nece napraviti ogromnu razliku izmedju Baje, nekog '50 custom shopa ili recimo Jolane Iris.
Sad si me podsetio da sam jednom u mitrosu otprilike pre godinu dana probao lacquer classic 50 radila je odlicno,mogu slobodno da kazem u klasi AVRI komada bez preterivanja.imala je puniji zvuk od roadworn telekastera i to je jedina gitara za koju mi je zao sto je ne kupih tada i sve kako treba... vintage pragovi,radijus...magneti se i onako menjaju po potrebi.A inace.skoro sam imao priliku da bocnem svoju gitaru u stari LAB L7, tako da sam skapirao to oko pojacala i koliko ono igra ulogu.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest