Zemlja Telecaster-a

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Hillybilly » 10 Feb 2015, 09:31

Sta god da odaberes od MIM telecastera nećeš pogrešiti. Ja imam MIM standard (do duše sa Goranovim pikapima) i gitara razvaljuje. Mesecima je nisam ispuštao iz reku i zapostavio sam ostalih 15 gitara zbog nje :D
Inače meni se Baja najmanje sviđa od svega ponudjenog i ta četvrta pozicija skroz fake...
Meni ubedljivo nabolji MIM telac koji sam imao priliku da probam je MIM 69 thinline! Hebe koke kako to lepo radi. Lagan, prelep finish, vrat predobar i zvuči onako kako tele treba da zvuči!
Preporučena literatura: Booker T. & The M.G.s, Luther Perkins (Johnny Cash) i sl...

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by clapton » 10 Feb 2015, 14:15

ajde preporucite mi neke dobro a ne preskupe magnete. fuzz mi ne zvuci kako treba kroz ove stock (FSR tele)...
nesto na ovu foru: http://www.montysguitars.com/products/r ... pickup-set :)

Goran Custom je prodavao svoj set za 130e prije neku godinu. jel mu jos ista cijena i kakvi su?

na ove sam sinoc slucajno naletio: http://www.ebay.com/sch/klea3031/m.html ... rmvSB=true
sa gearpage-a: http://www.thegearpage.net/board/showth ... ?t=1036939

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by mateuspoz » 10 Feb 2015, 14:51

Hillybilly wrote:Sta god da odaberes od MIM telecastera nećeš pogrešiti. Ja imam MIM standard (do duše sa Goranovim pikapima) i gitara razvaljuje. Mesecima je nisam ispuštao iz reku i zapostavio sam ostalih 15 gitara zbog nje :D
Inače meni se Baja najmanje sviđa od svega ponudjenog i ta četvrta pozicija skroz fake...
Meni ubedljivo nabolji MIM telac koji sam imao priliku da probam je MIM 69 thinline! Hebe koke kako to lepo radi. Lagan, prelep finish, vrat predobar i zvuči onako kako tele treba da zvuči!
Preporučena literatura: Booker T. & The M.G.s, Luther Perkins (Johnny Cash) i sl...

Ovo što je Peca zapisao mogao bih i ja da potpišem, dakle u potpunosti se slažem. Dodao bih da se meni od jeftinijih Fendera najviše dopadaju Tele MiM iz Classic serije, konkretno Classic 50'.... Ranije sam posedovao Telecaster AVR52, to je bila fantastična gitara, najlepši i najlakši jasen koji se nalazio u mojim rukama, i danas mi nije jasno koje me je ludilo nateralo da napravim nekakvu razmenu pa da ostanem bez nje, doduše tako je uleteo Rory Strat kod mene, ali....
Na toj gitari stock magneti (Fender Vintage) radili su besprekorno...
Sada imam Esquiere Classic 50', dodao sam neck magnet u već postojeću bušotinu na telu pa je to sada faktički Telecaster...na gitari se nalaze CS Tele Texas spec. nisam presrećan...
Što se neck pozicije svakome bih preporučio Seymour Duncan Vintage STR1, u svakom pogledu bolji je od ovoga na mojoj gitari, znam šta pričam, imao sam ga.
Što se tiče bridge pozicije, ona je mnogo bitnija kada je u pitanju tele zvuk, to je ono što tu gitaru čini izuzetnom i drugačijom od ostalih. Od onoga što sam čuo i probao mislim da je SD Jerry Donahue Telecaster signature bridge nešto najbolje i predlažem upravo ovu kombinaciju magneta, to je upareno sa već pomenutim neck magnetom, sasvim je dobar balans između njih, nešto što bi sigurno mnogo bolje radilo na mojoj gitari u odnosu na Tx.spec.
A, kopka me i Goranov Tele bridge, rado bih ga stavio umesto ovog Tx.spec.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by majtimika » 10 Feb 2015, 17:24

clapton wrote:ajde preporucite mi neke dobro a ne preskupe magnete. fuzz mi ne zvuci kako treba kroz ove stock (FSR tele)...
nesto na ovu foru: http://www.montysguitars.com/products/r ... pickup-set :)

Goran Custom je prodavao svoj set za 130e prije neku godinu. jel mu jos ista cijena i kakvi su?

na ove sam sinoc slucajno naletio: http://www.ebay.com/sch/klea3031/m.html ... rmvSB=true
sa gearpage-a: http://www.thegearpage.net/board/showth ... ?t=1036939

ako fuzz ne zvuci kako treba ne diraj nista, sve je u redu :D

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by bancika » 10 Feb 2015, 17:30

majtimika wrote:ako fuzz ne zvuci kako treba ne diraj nista, sve je u redu :D
haha, i meni bi cudna konstatacija. Sve zvuci dobro osim fuza koji je dizajniran da zvuci ruzno?! :)

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by fattwang » 10 Feb 2015, 17:34

Telecaster magneti:

Neck (od tamnog ka svetlom)
- Duncan STR-2 (hot for tele)
Veoma taman i nije toliko hot
- Duncan STR-1
Dobar, tamniji nego očekivano, vintge nivo
- Fender CS Texas Special
Dobar, ima jak izlaz, dobro se balansira sa ostalim bridge magnetima
- Goran 52
o.k. vintage nivo
- Fender Vintage
svetlijeg tona, vintage nivo

Bridge (od tamnog ka svetlom)
- Fender CS Texas Special
Jak, blues, masan ton, nije baš za tele čistunce
- Goran 52
dobro urađen, tamniji nego očekivano, malo je prenamotan
- Fender Vintage
Prijatan za uho, A3 magnet, vintage nivo
- Duncan STL-1 vint 54
Veoma lepo urađen. Oštar, čak i previše. A5 magnet

Ko voli praskavi, kantri zvuk telekastera ovi prethodno pobrojani magneti nisu baš dobar izbor.
Ovo je blues/rock selekcija, za kantri ne znam. Možda Dimarzio Twang King set.

Ako ima da se kupe kod nas, uzmi Fender Vintage set. Ti magneti se ugrađuju u Tele 52.
Dobar balans u srednjoj poziciji. U srednjoj poziciji zuje tj nisu RW/RP.

Postoji i posebna kategorija noiseless magneta koju ne vole pomenuti tele čistunci ali je odlična za aktivne svirače koji se često muče sa lošim strujnim uzemljnjem klubova ili pogubnim uticajem neoske rasvete.

- Fender noiseless set
Radi ali može i bolje
- Dimarzio Area T set
Sjajno radi, ton skoro kao single braća. Nemaju njihovu iskričavost i brzinu odziva ali ne zuje.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by nemanjavelimirovic » 10 Feb 2015, 17:50

fattwang wrote:
- Dimarzio Area T set
Sjajno radi, ton skoro kao single braća. Nemaju njihovu iskričavost i brzinu odziva ali ne zuje.
Vrh! :ziveli:

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by clapton » 10 Feb 2015, 17:56

bancika wrote:
majtimika wrote:ako fuzz ne zvuci kako treba ne diraj nista, sve je u redu :D
haha, i meni bi cudna konstatacija. Sve zvuci dobro osim fuza koji je dizajniran da zvuci ruzno?! :)
Ne samo fuzz naravno, pogresno se izrazih. :)

Bridge je previše prštav, a neck muljav. FSR tele dolazi sa pikapima od 20e tako da nije ni čudo. Zadnje dvije godine sam svirao na Cube-u pa mi nije toliko smetalo... Kako vrijeme odmice, sve mi se manje svidjaju. :)

Zagrijao sam se za ove Onamac Windery (sa ebay linka gore). Super zvuče, baš onako zategnuto, neck je kristalan... Fale ih na gearpage i tdpri, vidim da ih koriste Gill, Hiland, Haynes, Josh Smith...

Razmislicu jos malo, taman dok skupim pare.

STR-1 je odlican ali ako bih kupovao samo jedan (za sad), onda bih prvo uzeo bridge. Pogledacu i ostale kasnije. :)

kobaccc
Posts: 26
Joined: 04 Dec 2010, 00:00

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by kobaccc » 04 Mar 2015, 22:57

Da li ima neko od vas ili zna mozda nekog ko prodaje telecaster-a (USA ili eventualno MIM). Bas se slabo pojavljuju u oglasima, bar u poslednjih par meseci...

User avatar
catcool
Posts: 64
Joined: 28 Jan 2009, 01:44

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by catcool » 07 Mar 2015, 12:46

Ja cu verovatno opet staviti u prodaju Baja telecaster. Neko vreme je bio na oglasu pa sam ga povukao zbog potreba.

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by neki » 08 Mar 2015, 07:49

catcool wrote:Ja cu verovatno opet staviti u prodaju Baja telecaster. Neko vreme je bio na oglasu pa sam ga povukao zbog potreba.
plavi baja telekasterLPB 2009 LIMITED EDITION,prodaja ili zamena za 50 classic lacquer ili road worn 50 tele uz doplatu sa moje strane.

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Milanares » 01 Apr 2015, 23:14



banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by banjacNT » 04 Apr 2015, 22:57

Ljudi, a kakav je Vintage ICON V62MRAB Telac? Jel neko probo? Kvalitet izrade?
Nesto u tom cenovnom rangu?
To mi je nekako prvi pik iz zemlje telecastera, pa rekoh cisto da imam u vidu neku informaciju, nikad se ne zna...

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Zemlja Telecaster-a

Post by Perce » 12 Apr 2015, 16:44

Da li ima neko iskustva sa Blade Delta standard Telekasterima? Ono sto sam saznao jeste da su se pravili u Svajcarskoj a noviji se prave u Koreji stim sto se finis radi u Svici. Takodje citam na netu da je gitara dobrog kvaliteta, lepo napravljena itd. Polovne se krecu oko 500e. Ono sto ne znam jeste, da li se ipslati uzeti ovu gitaru napram Fenderovog Tele resenja (cenovno)? Iskreno, nemam ni pojma koja je hijerarhija, sto cenovno, sto kvalitativno kod Fenderovih Telekastera :S

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest