Dzekovi

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Dzekovi

Post by Guitar_thrill » 18 Feb 2011, 17:26

Juce sam se silno iznervirao, pa sam resio da otvorim temu, mozda mi neko pomogne....
Imam tri gitare i kod sve tri mi dzek prekida! Sve srafove sam dotegnuo, otvarao sam, gledao da li ima negde mozda neki los kontakt ili nesto da se pravi kratak spoj, ili bilo sta, i ne deluje mi da je tako, a iskreno malo mi je cudno i da za sve tri gitare treba da se kupe novi jackovi....
Problem resavam tako sto kabl prebacim izmedju kaisa i gitare, tako da jack ostane malo "zategnut", ali kad skidam gitaru ili sedim i sviram, to prekidanje i pucanje izuzetno iritira....
Ima li neko ideju kako da resim ovaj problem?

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Dzekovi

Post by guv'nor » 18 Feb 2011, 17:32

Novi kabl! :)

User avatar
Tufli
Posts: 411
Joined: 28 Jun 2008, 15:48
Location: Zr
Contact:

Re: Dzekovi

Post by Tufli » 18 Feb 2011, 17:39

Da, 99% da nije do gitara nego do dzeka na kablu. Ja imam isti problem sa nekim stagovim kablom. Njegov dzek se nekonta sa ulazom od dzitre i teshko to mozesh resiti sem da stavish neki drugi dzek umesto tog na kablu (sto ti negarantuje da cje biti reshen problem) ili da uzmesh neki kvalitetniji kabl. Npr, ja koristim Fender California kablove i nemam problema sa tim. :ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Dzekovi

Post by guv'nor » 18 Feb 2011, 17:46

Taj rad, drugaru Planet Waves ispada iz Sting Ray-a, džek na novom Stagg-u (glava-kutija) nije hteo da uđe ni u jedan otvor pojačala ili kutije, a od dva Fender California kabla koje imam (znači 4 džeka ukupno) jedan-isti džek uvek pravi frku u kontaku sa svim Fulltone pedalama....
Image

User avatar
Tufli
Posts: 411
Joined: 28 Jun 2008, 15:48
Location: Zr
Contact:

Re: Dzekovi

Post by Tufli » 18 Feb 2011, 17:53

:facepalm:
Znachi sigurica je neki debeli kabel sa debelim dzekovima i necje biti frke :lol:

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Dzekovi

Post by Guitar_thrill » 18 Feb 2011, 17:56

Uzeo sam pre mesec dana Fender Tone Master kabl, i isti problem.... :?
Imam jos dva kabla i svuda se javlja isti problem...
Na sva tri su nesto drugaciji jackovi
Image
Image
Image
Primetio sam da na kablu koji ima dzekove kao na ovoj drugoj slici, je problem manje izrazen, tj. redje se to desava, pogotovo na stratocasterima (verovatno jer se manje mrda), ali problem i dalje stoji :?

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Dzekovi

Post by guv'nor » 18 Feb 2011, 18:03

Onda gurni ka unutra još malo ovu pišicu na džeku
Image
da bi sve bilo još malo tesnije, tj da se ne bi mrdalo i pokušaj da u buduće malo lakše vadiš i stavljaš kabl u gitaru(bez cimanja levo-desno :mrgreen: ). Ne znam šta bi još moglo da bude. :) :ziveli:

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Dzekovi

Post by Guitar_thrill » 18 Feb 2011, 18:19

Gurnuo sam i to :mrgreen:
Sad razmisljam moguce da bas to moje "zakljucavanje" dzeka, tako sto ga stavim izmedju kaisa i tela gitare i zategnem, moguce da to rasklima jack, jer je onda kabl stalno pod nekom tenzijom... :idea:
Moracu jos malo time da se pozabavim, pojacalo mi nije tu veceras, da bih poceo da eksperimentisem :bambi:

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: Dzekovi

Post by xspaceman » 18 Feb 2011, 18:45

prodaj 2 gitre i ostavi sebi jednu...time ce ti se problem smanjiti vishe nego za duplo! :mrgreen: :bambi:

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Dzekovi

Post by ssmc » 18 Feb 2011, 18:50

Ako je do jack-ova na gitarama ondaK uzimaj ove http://www.banzaimusic.com/Switchcraft-SC-11.html

Kod nas nemaju da se kupe kvalitetni,tj. koji god da kupiš garantovano će se rasklimati.

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Dzekovi

Post by Guitar_thrill » 18 Feb 2011, 19:07

xspaceman wrote:prodaj 2 gitre i ostavi sebi jednu...time ce ti se problem smanjiti vishe nego za duplo! :mrgreen: :bambi:
:lol: :ziveli:
ssmc wrote:Ako je do jack-ova na gitarama ondaK uzimaj ove http://www.banzaimusic.com/Switchcraft-SC-11.html

Kod nas nemaju da se kupe kvalitetni,tj. koji god da kupiš garantovano će se rasklimati.
e bas planiram da narucujem, znaci ovi su provereni? :)
Ja sam gledao pre par meseci u noti, bili neki za 500-600din, rekose mi da takvi jackovi idu na gibsone, e sad da li im je verovati... :bambi:

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Dzekovi

Post by ssmc » 18 Feb 2011, 19:35

Switchcraft FTW!!! Oni inače idu sa EMG magnetima u kompletu,pojačalo sam pravio sa njima i stvarno su kvalitetno napravljeni.Ako naručuješ,naruči i njih onda.Vidi samo koji ti trebaju.

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Dzekovi

Post by faks » 17 Dec 2014, 11:41

ako moze neko da mi pomogne / ali samo me nemojte pitati zasto ovo radim. mogu reci da su u pitanju emocije :D

imam ovaj stari dzek,imam ga jos od kad sam poceo da sviram gitaru (mator sam ko vrana :) ) izgubio sam taj drugi deo koji mu nedostaje.
siguran sam da neko zna i koja je marka itd.. nije standardni navoj,malo je veceg precnika i robusniji
bio bih zahvalan za svaku informaciju
takodje znacila bi mi i informacija gde bih mogao da nabavim taj drugi deo???

Image
Image

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Dzekovi

Post by majtimika » 17 Dec 2014, 14:42

slusaj buraz od tog dzeka napravi privezak za ogrlicu ako ti toliko znaci a za gitaru kupi novi posto je na tom toliko patine da ti dampuje bar jedno 20% signala

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Dzekovi

Post by faks » 17 Dec 2014, 16:32

:lol:
u pravu si skroz... ali svakako ga ne bih koristio.
zekove imam i to bas dobre,ima na drugoj temi
:ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest