Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by bancika » 05 Jan 2012, 16:30

dvostrana lepljiva traka radi dobar posao ako neces da se mlatis sa lepkom

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by mislim_stvarno » 05 Jan 2012, 17:40

mislim da je veci problem naci dvostranu lepljivu traku nego zalepiti super lepkom koji kupis u prvoj prodavnici :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by bancika » 05 Jan 2012, 17:41

trebalo bi da ima u svakoj farbari

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by ApplePie » 05 Jan 2012, 20:51

Ima dvostrano lepljivih u svakoj snabdevenijoj prodavnici, moj izbor je neka providna, jako tanka, super lepi. Spolja je bela (ona zaštita). One što su bele kad se skine zaštita kanda su malo deblje pa ne prijanjaju baš kao ova. Ne smem da tvrdim ali mislim da sam uzeo ovu providnu u Wobby House :roll:

User avatar
Jonny Hendrix
Posts: 62
Joined: 12 Sep 2011, 22:11
Location: Beograd, Surcin
Contact:

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by Jonny Hendrix » 06 Jan 2012, 02:42

Bas sad nesto gledam onako bez namere da ikoga uvredim vi momci sa foruma ste onako dosledni diskusijama..... msm Ono pomogli ste dosta ali ako je pitanje oko srafa koji se odvrnuo jedni ce da predlazu zamenu drugi zavrtanje crvenim srafcigerom a treci krstastim xD Ahahahah dobro de snacicu se za tu traku kako se god zvala poli-nesto ili kako god ima tamo ali opet znam sta mi je raditi parce te trake i skalpel u ruke .... ;) POZDRAV :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao:

lazarvd
Posts: 4
Joined: 20 Sep 2010, 12:02

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by lazarvd » 21 Mar 2012, 20:51

Zdravo momci imam jedan problemcic vezan za edge pro ,razklatili su mi se pivoti .Imali neko ideju kako ovo mogu da resim ili da se obratim nekom majsotoru da ih menja ?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by bancika » 22 Mar 2012, 04:08

kako mislis, klati se onaj deo sto se srafi ili se klati i cela caura koja je utisnuta u drvo?

lazarvd
Posts: 4
Joined: 20 Sep 2010, 12:02

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by lazarvd » 22 Mar 2012, 10:55

Ma samo onaj deo koji se srafi .

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by bancika » 22 Mar 2012, 13:37

aha, ne znam u kojoj meri se klati, ali kod ibaneza je to donekle normalno (manje od 1mm mozda). Zato mogu da se nabave oni locking studs koji imaju inbus unutra koji ga fiksira u cauri. Scheller floyd recimo ima mnogo finije navoje koji mu ne dozvoljavaju da mrda kad se usrafi

lazarvd
Posts: 4
Joined: 20 Sep 2010, 12:02

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by lazarvd » 22 Mar 2012, 16:07

Nisam siguran da bi smelo da se klati uopste jer bi otisla onda intonacija ,znam da sam na OFR imao pivote bez ikakvog mrdanja ne bi trebali ni ovi da mrdaju po mojoj logici.Znas li mozda gde mogu da nabavim te pivote ?

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by mislim_stvarno » 22 Mar 2012, 16:21

mozda mozes da nabavis pivote i caure u mix music-u iz nisa, nadji ih na kp, pa naruci. Kad sam ja uzimao bili su oko 500din. Pivoti sto mix prodaje, nisu direktna zamena za ibanezove posto ibanez ima mnogo finiji navoj, pa moras da menjas i cauru (ako su pivoti stvarno problem). Original ibanezove moras da trazis na stranim sajtovima, ibanezrules, ebay ili tako neki...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by bancika » 22 Mar 2012, 17:00

lazarvd wrote:Nisam siguran da bi smelo da se klati uopste jer bi otisla onda intonacija ,znam da sam na OFR imao pivote bez ikakvog mrdanja ne bi trebali ni ovi da mrdaju po mojoj logici.Znas li mozda gde mogu da nabavim te pivote ?
OFR proizvodi schaller pa je verovatno isti fin navoj na oba. Ne znam sto ibanez koristi taj grubi...zato i prave ove locking pivote da bi resili glupe navoje. Za intonaciju nije mnogo problem jer zice nategnu postove na jednu stranu. Jedino kazu da moze da slabije drzi stim kad se keca tremolo

http://www.ibanezrules.com/tech/setup/stud_mod_03.htm

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by ApplePie » 22 Mar 2012, 23:53

Polako momci... ne ide to baš tako lako. OFR ili Shaller postovi makar i sa čaurama ne odgovaraju Ibanez (Gotoh) tremolu. Nije isti profil glave na koju se oslanja tremolo. Drugim rečima potraži Gotoh postove jer su povoljniji. Ibanez prodaje one sa zaključavanjem za oko 28 evra što je malo skupo ali definitivno radi posao ... decenijama :)

lazarvd
Posts: 4
Joined: 20 Sep 2010, 12:02

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by lazarvd » 23 Mar 2012, 00:24

Video sam na ebay-u ima te gotoh sa zakljucavanjem ali gde ja to mogu da nadjem u Srbiji ??

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by bancika » 23 Mar 2012, 16:04

ApplePie wrote:Polako momci... ne ide to baš tako lako. OFR ili Shaller postovi makar i sa čaurama ne odgovaraju Ibanez (Gotoh) tremolu. Nije isti profil glave na koju se oslanja tremolo. Drugim rečima potraži Gotoh postove jer su povoljniji. Ibanez prodaje one sa zaključavanjem za oko 28 evra što je malo skupo ali definitivno radi posao ... decenijama :)
hehe, nisam mu savetovao da uzme OFR postove, samo kazem da OFR nema taj problem zbog finijeg navoja od ibby-ja. Gotoh proizvodi ibanezov hardware pa je moguce da se hvata

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest