Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Highlander
Posts: 59
Joined: 06 Feb 2008, 00:27
Location: Mooncrater
Contact:

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by Highlander » 21 Oct 2012, 16:50

Hvala puno, ali sam trenutno u Nišu. :) Možda ti ipak zatreba nekad ;) Zar nisi ti imao nekog Jacksona? Šta je bilo s njim?

Nego, za opruge, znao sam da onaj u Mitrosu mulja nešto... :grummel_2: Mislim da Marić nema prodavnicu u Nišu, ali Mix Music ima, a tu je još jedna kojoj ne znam ime, ali pogledaću u obe sutra čim stignem.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by mislim_stvarno » 21 Oct 2012, 17:44

Niski Mix ima odlican izbor delova za gitare, tako da verujem da ces tamo naci. :) Ja sam od njih narucivao postove za floyd, u bg-u ni jedna radnja to nije imala.

Jackson DX10 sam imao, a posto ne koristim tremolo, ali se prestimavam bar jednom na probi/svirci, menjao sam ga za ibanez rgr321. :D

Ako se setis dok budes bio u mixu, pitaj dal' imaju 3way switch, onaj kao za lp i kolika je cena (neka budzet verzija, ne dimarzio). :) :ziveli:

User avatar
Highlander
Posts: 59
Joined: 06 Feb 2008, 00:27
Location: Mooncrater
Contact:

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by Highlander » 22 Oct 2012, 01:18

Ne znam da li ću stići sutra, iskrslo mi nešto, ali čim odem pitaću, pa ti javim :ziveli:

User avatar
Highlander
Posts: 59
Joined: 06 Feb 2008, 00:27
Location: Mooncrater
Contact:

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by Highlander » 24 Oct 2012, 18:37

Bio sam sinoć do Mixa, trenutno nemaju taj switch na zalihama, ali se verovatno može naručiti ako zatreba. Najjeftiniji košta oko 600din, marka je Boston, čini mi se... A postoji i skuplji od oko 900 dinara, nisam siguran ko je proizvođač. :)

A sad da namestim opruge :D

Inače, moram da pohvalim Mix i čoveka koji radi tamo, mnogo kul lik, svaki put kada sam otišao isprobao sam šta sam hteo, dobio informacije i sve što mi je trebalo. :)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by mislim_stvarno » 25 Oct 2012, 08:34

hvala sto si proverio :D :ziveli:

User avatar
Gosa
Posts: 300
Joined: 10 Jul 2011, 11:10

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by Gosa » 14 Jan 2013, 18:35

Da ne otvaram novu temu,hteo bih da pitam kako stimovati edge zero II?odnosno malo mi ide gore nije ravan sa telom!!Pa nisam siguran da li treba da cackam nesto :(
Image
Image
Na drugoj slici se vidi kada se zumira da nije mnogo podignuto

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by ApplePie » 14 Jan 2013, 19:15

EDGE, Edge Low Profile, sa strane imaju vidljivo ubačenu oštricu i ona treba da je pod pravim uglom prema postovima, ili u većini slučajeva paralelna sa telom (u većini znači ako je telo ravno). Oba imaju taj neki aerodinamični profil po kome strana sa fine tunerima izgleda podignuto. EDGE III npr nema vidljivu oštricu pa se gleda donja linija tremola (koja je često ispod linije tela) ali može se "poravnati" i prema delu sedla koji je bliže žicama (tačnije onaj deo sedla koji je prišrafljen za bazu tremola i ne reaguje na fine tuning. EDGE PRO ili Korejska varijanta EDGE II imaju jš niži provil ali na stecu paralelan sa oštricama (obe strane) pa se lako vizuelno podešava. EDGE ZERO nema oštrice pa to kod njega nije toliko bitno ali zato ima podešavanje tenzije federa pozadi pa se lako dovodi u ispravan položaj. Otprilike se uvek ide na to da zamišljena oštrica bude pod uglom od 90 stepeni u odnosu na pivote, a to je u 99% slučajeva paralelno sa telom. Nemam trenutno vremena za fotografije al ako ne bude jasno potrudiću se ..

U tvom slučaju EDGE ZERO II mi deluje malo podignut .. Baza tremola bi mogla da bude paralelna sa telom a ako ti to nije vidljivo onda kao i za EDGE III, pogledaj prvi deo sedla koji je prišrafljen pod pravim uglom za bazu tremola. NJegov gornji deo iako je manji može da posluži kao orjentir i da bude paralelan sa telom.

User avatar
Gosa
Posts: 300
Joined: 10 Jul 2011, 11:10

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by Gosa » 14 Jan 2013, 20:06

Pa napisao sam u posu,da je malo gore,ali ne znam kako da ga spustim?na obican floyd znam ,na edge ne znam

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by ApplePie » 14 Jan 2013, 20:27

Imaš onaj točkić na tremolo poklopcu, ako ga vrtiš prema plusu povećavaš tenziju federa i tako spuštaš tremolo. Trebalo bi da radi ako su ti žice devetke. Ako to ne uspeva onda da rešavamo dalje ...

User avatar
Gosa
Posts: 300
Joined: 10 Jul 2011, 11:10

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by Gosa » 14 Jan 2013, 20:46

sad je ravan,nego sad je rucica mnogo teska za rukovanje!jel ima resenja?

User avatar
Gitaroholicar
Posts: 237
Joined: 30 Nov 2012, 22:02
Location: Novo Milosevo - Novi Sad

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by Gitaroholicar » 14 Jan 2013, 20:54

ja mislim da je pravilno bilo kako je na slikama. Da ne treba da bude ravno uz telo vec malo ka vratu :?:

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by ApplePie » 14 Jan 2013, 21:27

Zato sam i pitao koje su žice, možda je tenzija ok za tu debljinu ali ti bi malo mekše ako može :) Nažalost Zero je doneo neke dobre stvari ali "mekoću" tremola je izgubio...

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by ApplePie » 14 Jan 2013, 21:37

Gitaroholicar wrote:ja mislim da je pravilno bilo kako je na slikama. Da ne treba da bude ravno uz telo vec malo ka vratu :?:
Nemoj da misliš i unosiš zabunu, da si pročitao moj post kako treba poenta je da oštrice budu pod pravim uglom na postove, a kako su oni uglavnom pod pravim uglom u telu proizilazi da se može voditi da tremolo bude paralelan sa telom. To je biblija za svaki double locking tremolo, bez toga nema držanja štima. Možda si pomešao sa fulcrum tremolom, kao na stratu gde je to dozvoljeno mada ja i stratov postavljam odignut oko 1-1,5 mm od tela, paralelan sa telom. U kombinaciji sa masivnim tremolo blokom daje duži sustain i pravi gitaru "mekšom" :ziveli:

User avatar
Gosa
Posts: 300
Joined: 10 Jul 2011, 11:10

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by Gosa » 14 Jan 2013, 21:40

ApplePie wrote:Zato sam i pitao koje su žice, možda je tenzija ok za tu debljinu ali ti bi malo mekše ako može :) Nažalost Zero je doneo neke dobre stvari ali "mekoću" tremola je izgubio...
Devetke,ok probacu da nadjem neku sredinu koja mi odgovara....Nisam znao :(
HVALA TI na savetima!!

Jackal
Posts: 12
Joined: 18 Nov 2012, 13:35

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by Jackal » 28 Mar 2013, 12:01

Narode, jedno pitanje- Steve Morse Music Man model sa ili bez floyd rose-a? Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru i velikoj pomoci :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest