Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by Trooper » 28 Mar 2013, 16:21

Ako ti treba floyd, sa floydom. Ako ti ne treba, bez?

User avatar
Gosa
Posts: 300
Joined: 10 Jul 2011, 11:10

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by Gosa » 06 Apr 2013, 15:39

Posto tema stoji evo da je malo pokrenem :D
Imam jedno pitanje vezano za edge 2.
Doslo je vreme da promenim zice pa me interesuje,da li jednu po jednju da menjam ili sve?Mada negde sam procitao da jednu po jednu...Gledam po youtube-u i oni menjaju sve zice...Ne bih da zeznem edge pa da mi posle gubi stim....Btw nije sad da se hvalim ali jedno mesec dana nisam stimovao gitaru,a radio sam dosta sa njime....Hvala

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by mislim_stvarno » 06 Apr 2013, 15:49

otvori prvu stranu ove teme :D

mislim da sam napisao da je sve jedno.

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by ApplePie » 06 Apr 2013, 20:30

Ja iskoristim priliku pa ako ima vremena nauljim fingerboard (ili ocistim maple), ako je nabrzaka onda jednu po jednu. Ovo pišem zbog rosewooda, neverovatno koliko ima gitara sa ispucalim fingerboardom a porebno je 5 minuta dva puta godišnje prilikom menjanja žica...

User avatar
Gosa
Posts: 300
Joined: 10 Jul 2011, 11:10

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by Gosa » 07 Apr 2013, 00:25

moracu da cistim maple vrat,tako da ih skidam sve :)

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by Dushan S » 07 Apr 2013, 03:28

Gosa wrote:Posto tema stoji evo da je malo pokrenem :D
Imam jedno pitanje vezano za edge 2.
Doslo je vreme da promenim zice pa me interesuje,da li jednu po jednju da menjam ili sve?Mada negde sam procitao da jednu po jednu...Gledam po youtube-u i oni menjaju sve zice...Ne bih da zeznem edge pa da mi posle gubi stim....Btw nije sad da se hvalim ali jedno mesec dana nisam stimovao gitaru,a radio sam dosta sa njime....Hvala
Ja sam to uvek rešavao tako što bih skinuo nazad ploču i gurnuo najobičniji komad drveta, ako već nemaš ništa bolje, da ga zaglavim. Nije bio potpuno tačno izmeren komad, ali tek toliko da se bridge ne vraća u poziciju 100 godina veća da stoji tu negde blizu.

User avatar
Gosa
Posts: 300
Joined: 10 Jul 2011, 11:10

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by Gosa » 09 Apr 2013, 11:39

Hvala Dusane

Simon
Posts: 18
Joined: 26 Dec 2012, 16:22
Location: Sombor

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by Simon » 16 Apr 2013, 00:01

Ljudi treba mi pomoc, rastavio sam gitaru ocistio sredio sve picnuo... al sad mi je problem sto sam izmeso sedla a nisam obratio paznju na raspored....
Da ne duzeim oni koji se iole nesto znaju ako moze da mi pomognu, imam 2 sedla 1, 2 sedla 2 i 2 sedla 3(1,2 i 3 su obelezija na donjoj strani sedla koja sam primetio kad sam rastavio) kojim bi ih redom trebao poslagati idemo od najdeblje prema najtanjoj zici :D
Hvala unapred :P

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by ApplePie » 16 Apr 2013, 01:43

Ne znam po broju mada sam prilicno siguran da su dvojke srednje po visini ... elem imaš dva najniža sedla i ona idu na krajeve tj na E i e žicu, dva srednje visine staviš do njih, na A i B žicu i dva najviša u sredinu ispod D i G žice. To praktično znači da si napravio radijus sa sedlima na tremolu kao na vratu, mada za neko fino podešavanje ćeš post na bas strani morati malo da odviješ, tj podigneš tremolo na bas strani jer su tu žice deblje. Jedna slika bi objasnila sve al ne mogu sad da tražim. U slučaju da su sedla iste visine onda je verovatno na bazi tremola taj radijus već uradjen.... btw .. koji je tremolo u pitanju i koja gitara ?

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by Dersu Uzala » 16 Apr 2013, 02:01

To sto kaze ApplePie.

E-A-D-G-B(H)-E
1-2-3-3-2-1

Ili, poredjas po ravnoj povrsini, najnizi idu u pozicije 1, srednji u pozicije 2, najvisi u pozicije 3. Should match.

Simon
Posts: 18
Joined: 26 Dec 2012, 16:22
Location: Sombor

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by Simon » 16 Apr 2013, 17:48

razumeo sam odmah nije mi se dalo da isprobavai i idem odokativnom metodom... to je to, hvala vam!

Simon
Posts: 18
Joined: 26 Dec 2012, 16:22
Location: Sombor

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by Simon » 17 Apr 2013, 18:21

Ej kad smo vec kod sedla ae mi objasnite usput sta se dobija kad se sedlo povlaci nazad a sta kad napred, nazad se zice povlace a nazad odpustaju sa timmi slim da se podizu i spustaju zice? ili to za nesto drugo?

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by Trooper » 17 Apr 2013, 20:09

To je za intonaciju. U osnovi, menjas duzinu dela zice koji osciluje. Cilj je da time podesis da ti je isti ton prazne zice i iste te zice na 12om pragu. Ako je nizi, pomeris sedlo unazad (zatezes). Ako je visi, otpustas. Ili suprotno xD

Simon
Posts: 18
Joined: 26 Dec 2012, 16:22
Location: Sombor

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by Simon » 17 Apr 2013, 22:19

Ok razumem sta si hteo reci to ja bas i ne primecujem trenutno al imam problem jedan, namestio sam sedla onako kako ste me savetovali al sad mi se pojavljuje problem da G i H kad ih sviram na 12 pragu dolazi to prekidanja, sedla sam namestio 1,2,3,3,2,1 sto mi daje da su 1 najnize 2 u su srednje spustene a 3 su naj uzdignutije e i sad mi je taj problem G i H zica zvoni na 12 pragu prekida ostalo sve ok, nemam foto aparat :( al cu vam reci da su svih 6 zica na 12 pragu odmaknuti od "praga" 1mm vrat je idealno prav znaci nisam hteo da popustam sipku iz razloga sto zelim da bude takav jel je blesavo svirljiva u ovom setapu, imam taj problem a ne bi ni da dizem floyd eventualno ako budem morao... moje pitanje je dali ja mogu samo G i H zicu da podignem za koji deo milimetar pa da probamo dali ce tako ici?

Ej super ste ekipa stvarno umete pomoci! :ziveli:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Floyd Rose - Setup, pitanja, modifikacije

Post by Trooper » 17 Apr 2013, 22:33

1mm je dosta nisko, cak bih rekao i previse. Zica mora imati prostora da osciluje, tako da te nista sem podizanja nece spasiti (posto je problem samo na 2 zice, ne na svim pa da korigujes vrat). E sad, podizanje sedala na vintage tremolo sistemu (strat tip) se izvodi uvrtanjem dva mala imbusa koji se nalaze na svakom sedlu. Ako je u pitanju floyd ili nesto slicno, onda je jedino resenje umetanje neceg ispod sedla, ili podizanje samog tremola

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest