Gitarski klo(v)novi

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Gitarski klo(v)novi

Post by eg303 » 03 Apr 2011, 18:30

Prošle godine beše dosta reči o kineskim klonovima (ponajviše o Gibson replikama). Ne znam koliko je vas otišlo na ovu adresu:
cenzura rules :)
DakleM, stvar je stigla i do nas. Kineske replike sada je moguće kupiti i u Srbiji. E sad, ako je nekome to bila dugo čekana vest, odavde se stvari malo komplikuju. Elem, većina nas je videla one snimke Gibson replike na youtube-u koju je tamo tip platio 100$, uglavnom su i komentari bivali u smislu da to vredi tih 100$ bar kao ukras za sobu (dosta ljudi se izjasnilo i o onom Roosteru da vredi te pare pa i da samo visi na zidu). Ko pročešlja malo podrobnije onaj gornji sajt, prvo što će mu upasti u oči da onih 100$ u bogatoj Ameriki kod nas u još bogatijoj Serbiji košta bar 360EUR-a (pretpostavljam da je reč o evrima pošto nas je misteriozni dobavljač skupocenih replika nije eksplicitno obavestio, klot gitara bez kofera LP tipa je oko 300+18%+1%). Ni na jednom mestu nećete naići na bilo kakvo ime (fizičko/pravnog lica koje vrši ove operacije), dakleM, preporučujem krajnji oprez svima koji bi hteli da dođu do nečega što im liči na omiljenu gitaru za petinu cene a još više oprez onima koji jure original. Sa Fender klonovima stvar je još besmislenija, u najmanju ruku nekog Ying Đao Strata platićete otprilike kao polovnog Meksikanca, pa ko voli...

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by muki17 » 03 Apr 2011, 18:53

Proizvođač u Kini pakuje i šalje instrumente u čitav svet već godinama. Njima to predstavlja rutinski posao, ali mi smo bili skeptici. Ipak je to 30 dana putovanja. Kad nam je prvi instrument došao, shvatili smo da je transport pouzdan.

Instrument je u kartonskoj kutiji kojaje obložena debljim stiroporom. Preko svega je široka lepljiva traka. Praktično se može desiti oštećenje instrumenta.
ahha,bas su ubedljivi :)

NikolaR
Posts: 3
Joined: 03 Apr 2011, 19:18

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by NikolaR » 03 Apr 2011, 20:24

Evo i ja malo da prokomenterisem. Meni je ovo malo apstraktno iskreno receno. Ali sam razmisljao i dosao do nekog zakljucka. Ne bih sad da budem totalni nevernik kod nas svi nesto lazu i vrse prevare ali hajmo ovako da pogledamo na sve. Tip je naprvio sajt i prodaje gitare. On to radi naravno da bi zaradio ali isto tako i da ponudi nasem trzistu robu. Vidim da to vec radi rutinski i da je napravio deo sajta za one koji imaju paypal mogucnost kupovine
cenzura opet
Takodje je verifikovani prodavac a verifikacija paypal naloga malo pregledajte ne netu kako se dobija. Ne moze svako da bude verifikovan. Potpuno je iskreno sve rekao, prodaje kineske gitare, nema price originali i nesto slicno. Nacin prodaje nije svakodnevi, ( ej gde zivis da dodjem da vidim tu dzitru ) Hajd da kazem malo moderniji nacin prodaje, nisam jos video da neko ovako prodaje kod nas. Meni je jasna situacija, ne moze nikome da naskodi, proda po neki instrument nema konkurencije firmama jer ne prodaje na veliko, jednostavno ti prodaje ko mnogi sa kupujemprodajem. Tip ima mogucnost paypal placanja a mi mozemo samo da sanjamo o tome sta je to paypal.

Sto se tice bezbednosti, kad platis nekome preko racuna, to je najbolji vid dokaza na sudovima. ( rekao mi je drug advokad ) A sto se tice isporuke robe, sve se evidentira u posti. Ne moze da se ne zna ako je roba dosla a da neko kaze nije nista stiglo. Mislim da je i tu sve korektno uradio, nema nacina da te zezne niti ti njega jer se sve zna i evidentira. ( ovo sam zakljucio kroz razgovor sa njim i otisao sam do poste i pitao da li se moze desiti da roba dodje a da se to ne evidentira )

Sto se tice kvaliteta, pa sta znam, kad pogledam one slike meni neke gitare ne izgledaju uopste lose. Jel mislite da su po prodavnicama kod nas sve originali ? fender, gibson itd ? Ja nebih rekao da je tako. A ovaj tip je skroz jasan, kineske git preprodajem jer imam tu mogucnost i to je to. Pa prodjite kroz kucu i sta sve imate made in china. Televizori, razne tehnicke naprave, sve je kinesko. Nisu kinezi poznati samo po kineskim jeftinim stvarima. Kad prave televizore i te elektricne naprave, sta je njima gitara, drvo i par zalemljenih zica. ( nije bas tako ali ipak gitara ili Samsung tv od 50 inca jos LCD )
Sto se tice cena u americi, daj taj link da vidimo klonove gibsona za 100$ Zaista mislim da to postoji tj verujem ali nisam nigde nasao. I sad da se neko odluci na kupovinu iz amerike neke takve gitare, znate li koliko kosta dopremanje do srbije ?
400 $
Ja sam hteo jedno pojacalo a drugi put gitaru da kupim, kad su mi rekli kolika je cena to je ludilo. Dakle ne pricam napamet. Takodje slanje iz nase zemlje za Ameriku, je isto samo sto nije dolar vec evro. Ko ne veruje neka proveri.

Sto se tice anonimnosti, ja sam preko chata razgovarao sa operaterom, i rekao mi je sve sto me interesovalo. Naravno da nece postaviti broj telefona i sve podatke o sebi na sajt, da ga zvrckaju klinci zvakih 10 min. ALi rekao mi je ko zeli da kupi instrument dobije broj telefona i sve podatke koje su potrebni. Dakle imas tel i znas odmah sve ko je i sta je. Isto kao kad kupujes od nekoga preko kupujemprodajem, imas tel sve ti kaze ko je sta je, pa kupi. Isti fazon platis mu na racun i salje ti robu.

Na kraju da dodam, da sam dobro razmisljao o svemu i razgovarao sa operaterom preko sajta i onda sve ovo zakljucio. Verovatno cu kupiti sledeci mesec jednu git.
Sto kaze djule V.G. - ko se boji taj ne postoji -

Svaka cast za ovakav sajt, a u nasem narodu da se pojavi malo vise poverenja. :metal:

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by Stanko » 03 Apr 2011, 20:58

NikolaR wrote: Sto kaze djule V.G. - ko se boji taj ne postoji -
:metal: :metal: :metal: :metal: :metal:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by KnightOfDoom » 03 Apr 2011, 21:35

Vec smo imali ovakvu temu, doduse ta je bila otvorena sa namerom da se reklamira prodaja gitara pa je zavrsila u arhivi. Posto kontam da je bitna rasprava o ovome, i u prosloj temi je krenula polemika o kvalitetu tih instrumenata, zakonu, falsifikovanju, preprodavcima koji ce mozda posle da ih uvaljuju kao originale i sl., ovu temu necu obrisati. Ali ce biti uklonjeni svi linkovi ka doticnom sajtu.

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by Milanares » 04 Apr 2011, 10:33

A šta bi uzimao Nikola?
Aj kad stigne to da baciš klip neki da se čuje-vidi to i da se razuverimo mi neverne tome....
Ja lično smatram da su ti tzv. klonovi obično đubre, da je drvo jako loše i konstrukcija uglavnom omašena poprilično. Ima na netu dosta foruma gde je ova tema elaborirana, a i dosta youtube klipova koji dosta razjašnjavaju stvari. Ali ajde Nidžo, budi faca, prvi u srbalja da je uzo fejka preko neta, ali baćo da dokumentuješ to, uredno na navedenom sajtu da postaviš snimak kako dobro radi gitara. I ovde da nam se prokažeš pa svi da se pokrijemo ušima.
PS nemoj da me pogrešno shvatiš, nemam nameru da te vređam, ja zaista želim da neko povuče takav potez i da prikaže šta je dobio za te pare da svi vidimo, prišnajem da u njihovom katalogu ima dosta na oko privlačnih modela -kao npr. onaj LP bordo, sa split coil switchom- ali brate, šta je ispod svog tog uretana?

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by eg303 » 04 Apr 2011, 15:16

NikolaR wrote: Sto se tice bezbednosti, kad platis nekome preko racuna, to je najbolji vid dokaza na sudovima. ( rekao mi je drug advokad )
Ybg, ako pri kupovini bilo čega moram da mislim da li ću sudski da vratim pare, meni se to i ne kupuje.
NikolaR wrote: Jel mislite da su po prodavnicama kod nas sve originali ? fender, gibson itd ? Ja nebih rekao da je tako.
Možemo da mislimo šta hoćemo ali dok neko ne dokaže da su po prodavnicama “sve originali” do tada jesu sve originali.
NikolaR wrote: Svaka cast za ovakav sajt, a u nasem narodu da se pojavi malo vise poverenja. :metal:
Poverenje se stiče vremenom...

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by Haralampije » 04 Apr 2011, 15:59

eg303 wrote:
NikolaR wrote: Jel mislite da su po prodavnicama kod nas sve originali ? fender, gibson itd ? Ja nebih rekao da je tako.
Možemo da mislimo šta hoćemo ali dok neko ne dokaže da su po prodavnicama “sve originali” do tada jesu sve originali.
Mislim da nije dovodio u pitanje autenticnost Gibsona i Fendera(sto bi bilo jako smesno,jer su to zvanicni zastupnici koji trguju sa tim kompanijama,a ne sa sanerima,koji bi im dovlacili sumnjivu robu),nego na to da nisu u radnjama samo oni,vec ima i raznih kopija Astera,J&D,vintagea,roostera,careera,texasa,maratona..i ostalih kopija koje se nude po radnjama.

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by eg303 » 04 Apr 2011, 16:23

Ma OK, može svako od nas da misli šta hoće, čini mi se da je Nikola baš dovodio u pitanje autentičnost tih brandova u našim radnjama, ali nije ni važno. Pokrenuo sam ovu temu ne sa željom da nekoga odvraćam da kupuje te klonove već da se zapita da li je takav klon (po toj ceni, kupljen na neviđeno) bolji od stvari koje može da dobije ovde "na noge". Da li je taj kineski Les Paul klon bolji od, recimo, Epiphonea (kineza, korejca sa pravim Gibson background-om) koji ovde ima za iste pare i koji može da se proba, izabere, kako hoće i da se dobije neka garancija za takav instrument. Da je odnos cena kao u Americi (aj' da kažemo da takav klon košta ovde i 150 evra) onda bi bila neka druga priča, ovako meni je to prilično pointless...
PRS klonovi na tom sajtu idu do cena polovnih korejskih PRS-ova kod nas, Fender klonovi daleko nadmašuju cene novih Squier-a solidnijih serija i vrlo su blizu ceni polovnih mex-ova, simply, I don't get it... :shock:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by KnightOfDoom » 04 Apr 2011, 17:00

Mene najvise brine totalno kopiranje gitara. Eno gledao sam Ibanez... isto izgleda, isti logo, cak su i izgled serijskih brojeva isto odradili (doduse broj cifri je diskutabilan), na nekim cak pise Team J Craft i brojevi krecu sa F(japanac made in china?), magneti imaju izliven dimarzio logo... Iskopirali su cak i kartonsku kutiju, uputstvo, onaj quality control kartoncic sa sve pecatima i ostalo... E sad, naravno, negde su preterali pa lepili jem logo na nesto sto nije jem, negde malo zajebali stvar pa headstock ne izgleda bas kako treba, neki modeli imaju backplate a ne bi trebali i obrnuto. Vidim na nekim slikama nisu ni izlupali pecate po kartoncicima, to valjda da kupac nastavi falsifikovanje ako 'oce.
Moras da budes odlicno informisan ili jebeni ekspert za odredjenu firmu, cak i pojedinacne modele ili ce sutra na KP da ti neki lik uvali za 2500 evra nesto sto je platio 250. Doduse ne znam kako sviraju, mozda su krs pa i to moze da bude znak :)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by mislim_stvarno » 04 Apr 2011, 17:12

da, ali svaka ima bar neki lose odradjen detalj da svako moze da vidi da nije original, ako si ovde mislio na onaj jem (ibanez 1) vidi se da je truss rod cover lose odradjen i pickguard nije na mestu na donjem rogu... mislim da treba imati na umu i da je veliki broj tih slika poskidan sa neta, pa postoji dobra sansa da dobijes nesto sto ni ne lici na ono sto si narucio...

User avatar
johnny_b_good
Posts: 870
Joined: 05 Jul 2008, 22:13

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by johnny_b_good » 04 Apr 2011, 21:46

Pa mislim ako te neko za*ebe i prodati ovaj JEM umesto originalnog,i treba da te je za*ebo. :?

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by Dersu Uzala » 04 Apr 2011, 22:53

muki17 wrote:
Proizvođač u Kini pakuje i šalje instrumente u čitav svet već godinama. Njima to predstavlja rutinski posao, ali mi smo bili skeptici. Ipak je to 30 dana putovanja. Kad nam je prvi instrument došao, shvatili smo da je transport pouzdan.

Instrument je u kartonskoj kutiji kojaje obložena debljim stiroporom. Preko svega je široka lepljiva traka. Praktično se može desiti oštećenje instrumenta.
ahha,bas su ubedljivi :)
Sve gitare sirom sveta se tako pakuju. U kofer se stavljaju samo na poseban zahtev. Dilera ili kupca. Uglavnom one skuplje gitare. nema nikakvih problema sa ambalazom, problem je kako ce oni kreteni u transportnim sluzbama to da hendluju. Sa koje visine ce gi bacaju okolo po skladistu. :mrgreen:

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by Tenji » 04 Apr 2011, 23:45

Dersu Uzala wrote:
muki17 wrote:
Proizvođač u Kini pakuje i šalje instrumente u čitav svet već godinama. Njima to predstavlja rutinski posao, ali mi smo bili skeptici. Ipak je to 30 dana putovanja. Kad nam je prvi instrument došao, shvatili smo da je transport pouzdan.

Instrument je u kartonskoj kutiji kojaje obložena debljim stiroporom. Preko svega je široka lepljiva traka. Praktično se može desiti oštećenje instrumenta.

ahha,bas su ubedljivi :)
Sve gitare sirom sveta se tako pakuju. U kofer se stavljaju samo na poseban zahtev. Dilera ili kupca. Uglavnom one skuplje gitare. nema nikakvih problema sa ambalazom, problem je kako ce oni kreteni u transportnim sluzbama to da hendluju. Sa koje visine ce gi bacaju okolo po skladistu. :mrgreen:
Mislim da u ovom, zutom, grmu lezi zec. Ljudi su lepo rekli da moze da dodje do ostecenja, posteno, nema sta. :mrgreen: A da ih pakuju sve firme po tim kutijama, i to kako treba i dolikuje, pakuju.

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Gitarski klo(v)novi

Post by MUzzY » 05 Apr 2011, 23:12

Ma, samo slep covek ne moze da provali iz aviona koliko su ovo lose odradjene kopije. Mislim, ono je smesno koliko je lose. Nije problem uopste u tome sto je logo omasen vec sto su dimenzije i linije potpuno uzasne! Kao da su sve rukom otprilike sekli i doterivali. Uzas ...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest