FENDER STRATOCASTER MADE IN JAPAN

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
vlada77
Posts: 121
Joined: 06 Jun 2011, 22:33
Location: Beograd

FENDER STRATOCASTER MADE IN JAPAN

Post by vlada77 » 11 Jun 2011, 00:31

koliko nas ovde svira japance i kakvi su vasi utisci?...ja sviram jednog i prezadovoljan sam :jeej: ....srat koji puca i stvarno ubija na klinu, a u isto vreme ima i topao ton i mnogo mocan zvuk kada ga spustim na bridge i prebacim na dist...godinama sam svirao razne gitare, tek kada sam je uzeo u ruke, zazalio sam sto ranije nisam naleteo na ovu blondiku :cekic: .....voleo bih da cujem jos nekoga ko svira fender MIJ i sta ima da kaze o ovim gitarama :deda: ...pozzz svima.

vertigo_beat
Posts: 303
Joined: 23 Sep 2008, 22:52
Contact:

Re: FENDER STRATOCASTER MADE IN JAPAN

Post by vertigo_beat » 11 Jun 2011, 00:49

Moj prijatelj je imao, pre nekih 20-tak godina, Std Antigua finish, i znam da je zvucao jako dobro.
Ima li uopste novih Japanaca da se kupe kod nas? Koliko mi je poznato, Mitros ne uvozi Japance.

User avatar
vlada77
Posts: 121
Joined: 06 Jun 2011, 22:33
Location: Beograd

Re: FENDER STRATOCASTER MADE IN JAPAN

Post by vlada77 » 11 Jun 2011, 00:55

ne znam za mitros, oni su poceli valjda da rade i "fender koreju"? sta god da je to.... ja sam naleteo na japan H seriju iz 1988. i phuh, stvarno sam odlepio kada sam je zasvirao, tako dobro lezi u ruci....

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: FENDER STRATOCASTER MADE IN JAPAN

Post by fattwang » 11 Jun 2011, 13:48

U Mitrosu je bilo i sada ima par "Crafted in Japan" telekastera. Odlicna izrada i cena je u rangu meksikanaca. Mozda ima i neki strat, nisam gledao.

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: FENDER STRATOCASTER MADE IN JAPAN

Post by Haralampije » 11 Jun 2011, 15:23

vlada77 wrote:ne znam za mitros, oni su poceli valjda da rade i "fender koreju"? sta god da je to.... ja sam naleteo na japan H seriju iz 1988. i phuh, stvarno sam odlepio kada sam je zasvirao, tako dobro lezi u ruci....
Nisu oni poceli nista...kad si generalni zastupnik neke firme,onda prodajes sve pod njihovim krovom i gde god da se proizvodi.

User avatar
SiskoMarcetic
Posts: 286
Joined: 02 Jan 2010, 14:05
Location: Stublenica

Re: FENDER STRATOCASTER MADE IN JAPAN

Post by SiskoMarcetic » 12 Jun 2011, 10:02

i ja sam veliki fan japanske tehnike
yamaha -instrumeti
sony -tehnika (TV, racunalo)
seiko, orjient -satovi

al verovatno je cena radnog sata prosečnog japanskog radnika ukalkulisana u cenu gore navedenog
(podrazumeva se da nisu angažovani podizvođači radova iz kine ili indokine) te se to sve ne uklapa u
finanskijsku konstrukciju prosečnog muz.forumaša

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: FENDER STRATOCASTER MADE IN JAPAN

Post by sl0e » 12 Jun 2011, 10:47

Pre dve godine, ortak je otisao u Japan na dvonedeljni turisticki obilazak zemlje, vratio se sa ovim:

Image
Image

Obe gitare je kupio u Ishibashi prodavnici u Shibuyi, cini mi se da je svaka kostala onomad ~$640.

Sto se strata tice, njega sam najvise svirao, sta znam, uvek kada ga uzmem u ruke imam kez od uveta do uveta, posto jednostavno gitara odlicno radi, uvek je odlicno setapovana, civije su ekstremno pouzdane, tremolo radi perfektno. Sto se delova tice, Japanci nisu stedeli, primetio sam da je blok recimo pune velicine, dakle, ne stede kao Ameri, civije su posle dve godine koriscenja i dalje cvrste kao prvog dana, potovi i switch su takodje jako kvalitetni, kondenzator je pune orange drop velicine, magneti su odlicna replika Texas Specials-a. Sa kozmeticke strane je sve po PS-u, niti jedna flecica na drvetu, rosewood taman nalik onim svrsh slikama CS gitara, a Fiesta Red... Ma najlepsa boja na stratu ikada :homer: .

Sto se teleta tice, manje vise ista prica kao stratokaster. Civije su iste, potovi i ostala elektronika, magneti su vintage spec, manji output, ali bas onako prijaju rosewood vratu, imaju onu strat toplinu, al' opet twang-uje kao svaki telecaster. Crni bajnding takodje fenomenalno stoji na ovoj gitari, ne bih rekao da je samo farba, pre mislim da je neka plastika. Mislim da I fought the Law ili Complete Control rifovi nikada bolje nisu izasli iz mojih ruku nego na ovoj gitari.

U svakom slucaju, japanskoj bransi Fendera = :bow:

User avatar
vlada77
Posts: 121
Joined: 06 Jun 2011, 22:33
Location: Beograd

Re: FENDER STRATOCASTER MADE IN JAPAN

Post by vlada77 » 12 Jun 2011, 19:18

dobro kazes, kez od uveta do uveta...isto se i meni desava :) meni je oduvek bio san beli strat, na kraju mi se i ostvario, sad imam tog japanca iz 1988. i stvarno sam prezadovoljan. i dalje mislim da ne mora nista da znaci da li je mij ili mia ili mim ili bilo sta drugo, ako je gitara dobra onda tu nema filozofije...ali bas si lepo opisao ovog stratocastera od drugara, sve je bas kao sto kazes, utegnuto, i kvalitetno i sto je najbolje, sipa odlicne tonove...jos uvek sam nov na forumu pa ne mogu jos da postavljam slike ali obecavam stize uskoro :))))

Stinkfist
Posts: 13
Joined: 27 Sep 2008, 00:48

Re: FENDER STRATOCASTER MADE IN JAPAN

Post by Stinkfist » 15 Jun 2011, 20:41

Ja sam kupio polovnog CIJ strata 2005. godiste. Zadovoljan sam gitarom, medjutim tek sam naknadno otkrio da se prethodni vlasnik malo igrao gitarom i nesto je budzio i ugradjivao neke delove koji nisu originalni, tako da pretpostavljam da telo nije japansko, vec samo vrat. Sto se tice vrata, stvarno je masivan, C shape, palac pada taman na zicu, hardver je isto odlican, gitaru stimam svake trece nedelje. Generalno, mislim da su japanski fenderi najisplativija investicija, ko zeli da ima iole pristojnu fender gitaru. Jedini problem sa njima je koliko sam ja razumeo, da se oni ne plasiraju na evropsko trziste, pa ih je tesko naci.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: FENDER STRATOCASTER MADE IN JAPAN

Post by bancika » 15 Jun 2011, 20:44

Zar nisu prestali da prave fender u Japanu?

User avatar
vlada77
Posts: 121
Joined: 06 Jun 2011, 22:33
Location: Beograd

Re: FENDER STRATOCASTER MADE IN JAPAN

Post by vlada77 » 15 Jun 2011, 21:50

pa nisam 100 posto siguran, ali mislim da rade ali samo za njihovo trziste - non export. Bar tako mislim....

User avatar
vlada77
Posts: 121
Joined: 06 Jun 2011, 22:33
Location: Beograd

Re: FENDER STRATOCASTER MADE IN JAPAN

Post by vlada77 » 15 Jun 2011, 21:55

a bice ipak da rade.... naleteh na link
http://translate.google.co.jp/translate ... ibuya%2Fc0

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: FENDER STRATOCASTER MADE IN JAPAN

Post by Haralampije » 15 Jun 2011, 22:22

bancika wrote:Zar nisu prestali da prave fender u Japanu?
Gde si to cuo 'leba ti.
http://www.fenderjapan.co.jp/
rade punom parom.

User avatar
vlada77
Posts: 121
Joined: 06 Jun 2011, 22:33
Location: Beograd

Re: FENDER STRATOCASTER MADE IN JAPAN

Post by vlada77 » 18 Jun 2011, 14:10

Image

evo kao sto sam obecao :)

User avatar
vlada77
Posts: 121
Joined: 06 Jun 2011, 22:33
Location: Beograd

Re: FENDER STRATOCASTER MADE IN JAPAN

Post by vlada77 » 18 Jun 2011, 14:17

Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest