Jay Turser gitare

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Jay Turser gitare

Post by nebojsak » 06 Feb 2012, 23:45

Pa ono, ako se kaže da instrument od cca 100 evra zvuči razočaravajuće, ne znam šta tu ima da se detaljiše. Ono, "na bridgeu sparkle Bulleta, na necku mast Affinitya" :kokice:

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Jay Turser gitare

Post by Kill surf city » 06 Feb 2012, 23:57

+ u srednjoj poziciji -the best of both worlds™.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Jay Turser gitare

Post by sinisake » 07 Feb 2012, 07:14



:bambi:

stevan-aob
Posts: 5
Joined: 15 Feb 2012, 01:43
Location: Beograd
Contact:

Re: Jay Turser gitare

Post by stevan-aob » 20 Sep 2012, 01:48

Stvarno vise ne kapiram u cemu je problem na ovom forumu... Pa zar je toliki fetis davati prideve "lose", "djubre", "razocaravajuce" i td. svemu sto se ne zove Gibson ili eventualno Epiphone? Ljudi, ja razumem da se vi bavite muzikom jako dugo, da imate istancan sluh i da znate sve o gitarama... ali zar ne razumete da sa takvim stavom i sa toliko gore opisanih reci, samo ubijate volju i zelju ljudi koji nemaju novca a zarko zele da imaju gitaru i da sviraju ili se plase da daju puno novca za gitaru jer ne znaju nista o tome? Zar ne shvatate da na taj nacin samo kreirate sliku o tome da je sviranje gitare tesko dostizno zadovoljstvo, sto apsolutno nije?! Cast izuzecima koji su se u nekoliko postova stvarno potrudili da objasne razlike medju nekim gitarama. Za to stvarno skidam kapu jer su na taj nacin pokazali i veliki nivo odgovornosti prema svima koji citaju ove stranice.
Pricam sve ovo jer prolazim kroz pakao poslednjih mesec dana, pokusavajuci da odlucim koju elektricnu gitaru da kupim. Obisao sam skoro sve prodavnice, procitao jako puno foruma (kazem "procitao" jer je stvarno tako) i razgovarao sa preko 20 ljudi... Nekoliko puta sam krenuo da kupim neke gitare a onda se nasao neki PREpametni mozak koji je vrlo jasno, precizno i 100% logicno objasnio da je ta gitara ""sra...", da je "daska", da ne valja ovo, da ne valja ono... Pri cemu pricam o gitarama u cenovnom rangu od 150 do 500 evra. Sta mislite dali sam na kraju zavrsio na krevetu sa rukama preko glave i u ocaju?
Baveci se alpinizmom 10 godina shvatio sam da je vrlo lako naci manu svakom komadu opreme a verujte ima je jako puno. U tom svetu, ljudi su vrlo skloni detaljisanju o opremi dok pritom potpuno zaboravljaju na penjanje, cemu ta oprema i sluzi. Tako je isto i ovde, ako neko zeli gitaru i zeli da pocne da svira odmah i ima 100 Evra, onda bre neka ide i kupi gitaru od 100 evra i bice srecan jer ce mu to biti prvi instrument na kome ce stvarati neku muziku. Potpuno je jasno svima i u svakom trenutku da je nediskutabilna razlika izmedju Gibsona i Jay Tursera ali dali je stvarno potrebno odmah napljuvati gitaru? Pa zar se uopste ne razmislja o tome da ovaj forum cita jako puno ljudi medju kojima je i onih koji pokusavaju da shvate sta da kupe?
Danas sam bio u prodavnici koja se zove Audio.Light.Concept. Ta firma je inace uvoznik Jay Turser gitara i iako na lageru trenutno nemaju neki izbor, za 10ak dana im stize bukvalno sve od ovog proizvodjaca. PrePrePre ljubazni prodavac (koji je i sam gitarista) mi je posvetio pola sata svog vremena i kroz vrlo prijatan razgovor objasnio sta je Jay Turser, odakle dolazi, ko ga pravi i td. Odlucio sam da cu kupiti njihovu gitaru kada im stignu LP modeli jer elektricnu gitaru nikada nisam svirao a imam ogromnu zelju da je sviram pored akusticne. Skroz su lepe gitare, ok leze u rukama (meni barem), rade normalno i sta vise od toga treba jednom pocetniku? Ne zanima me sto je jeftina, sto zvuci ovako ili onako, sto ima mnogo boljih... Kosta jako malo i dok ne naucim da sviram i ne shvatim kakvu tacno gitaru zelim da sviram, ova ce biti savrsena.
Izvinjavam se zbog poduzeg posta ali stvarno nisam vise mogao da cutim pored toliko negativnih reci o svemu...

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Jay Turser gitare

Post by umart » 20 Sep 2012, 02:16

a ja npr mislim da za neku malu svotu vise ima LPjeva koji rade bolje.JT mi je prosto kineska sminkica,ali ako si ti srecan boli te uvo,sreca nema cijenu.

takva je situacija,na srecu nas obicnih smrtnika,da danas imas za neke relativno smijesne pare ne samo mogucnost da uzmes krsten instrument,koje te moze posluziti za 90 posto situacija u koje realno mozes da upadnes (neki bendcic,svircica,proba,kucna radinost,demo snimanje...) nego cak i izbor.JT,po mom utisku,tj LPjevi,posto sam samo njih i probao,jednostavno ne moze da opravda bilo koju cijenu,pa cak ni da je 30 e,jer jednostavno nece moci da odradi ni 50 posto onih 90 posto sto bi valjalo da instrument uradi.osnovni problem je sam nekvalitet komponenti,hardvera,civija i magneta,cak je manji problem drvo,rezonantnost i ostale gluposti koje nas kako kazes rafinisanog sluha i zanimaju najvise.da probam najplasticnije da objasnim,JT me najvise podsjecaju na one kineske patike za 1000 dinara koje stvarno izgledaju na oko lijepo,ali kad ih obuces posle 10 minuta zbog plasticnog djona ti se noga usmrdi i kren da se raspada i jednostavno ih bacis u kantu za smece,dok si za neku malu sumu novca vise mozda i mogao da nadjes nesto sto bi mogao da nosis.

User avatar
Hotstepper
Posts: 1046
Joined: 08 Apr 2010, 10:30
Location: Novi Sad (New Now)

Re: Jay Turser gitare

Post by Hotstepper » 20 Sep 2012, 11:24

@ stevan-aob
Poštujem sve što si napisao. I slažem se sa tobom. Reče mi jednom neko "Muzičari su sujetni ko lekari..."
I otuda ta pomama ko ima bolju gitaru i sl, a pogotovo na forumimam. Ovde mi ne možemo da sviramo, ovde možemo samo da pričamo i filozofiramo, pa se onda često smetne sa uma šta je svrha naše opreme....

Ali...
JT gitare nisam probao, ne idem po prodavnicama a niko koga ja znam je nema. Zbog toga ću ovo reći sa PUNO REZERVE. Danas postoji jako puno "proizvođača" koji rade takozvani "hijacking". Odu u Kinu u fabriku koja radi instrumente u ogromnim količinama, naruče par stotina hiljada komada od svakog modela i da na njima piše "PerA PeriĆ". A takva gitara se prodaje pod još 10 sličnih brendova, i svima cene nešto malo različite kad stignu u Evropu, USA...
E sad, NE MOGU da tvrdim da je ovo slučaj sa JT gitarama, al imam takav utisak da je to sa njima slučaj. Zašto?
Da bi neko stigao da ima svoj pogon, svoje majstore, sve sve sve, mora jako dugo i polako da se razvija, a ovi su se pojavili iznenada sa jeftinim kopijama, a to nekako ne ide..

SVE OVO JE TEBI NEBITNO. Ni mene ne interesuje ko je, i kako napravio moju gitaru. I taj čuveni Fender je bio samo običan preduzetnik koji je u ono doba smislio kako da brzo i lako napravi električnu gitaru i da je tada postojala "Kina kakvu danas poznajemo" dajem 100e da bi se Fender tamo od početka proizvodio i danas bi PRC Fender bio "Vintage".
TEBI je bitno kako ta gitara TEBI radi posao.

Naravučenije, nemoj se zalepiti za JT. Probaj SVE!
Npr. mene je oduševio Hamer, verujem isto tako napravljena gitara ko zna gde, kopija LPa.
Mahagoni, set neck, 2x hum-a (rade posao), sve kako treba, za te pare, i više nego što možeš zamisliti, svakom bi radio posao dugo vremena, sit bi se ja nje nasvirao. U Mix-je bio ako se ne varam 22k din tada... I ne bi me bilo briga što je pravljeno u PRC...

Javi nam svakako šta si odlučio i srećno sa sviranjem! :ziveli:

SomiKnight
Posts: 83
Joined: 04 Jun 2008, 13:35
Location: Beograd, Borca

Re: Jay Turser gitare

Post by SomiKnight » 22 Sep 2012, 14:17

Evo moje iskustvo sa JT gitarom, poznanik je uzeo jer mu se svidela i cenovno je dosta pristupacna. U prinicipu je ok gitara, jedino sto se jedna civija raspala, pukao onaj tockic u njoj, i jos jedna onako sumnjivo se ponasa. Nije hteo da nosi na reklamaciju, valjda se plasio da ga ne smaraju da li podleze garanciji, pa je kupio novu. Verovatno je izolovan slucaj, ali eto zadesilo se, i to jos kod prvog menjanja zica, dakle relativno brzo.

Pre ove smo probali na par mesta gitare slicnog cenovnog ranga, dakle najjeftinije, i tu ima svasta, do bukvalno zaglavljenih potenciometara, do jako izrazeno krivih vratova. Jedino mi se squier ucinio koliko toliko ok, ali kada se prikljuci na pojacalo, to pisti i zuji samo tako, dok kod JT to nije slucaj.

Eto, i pored problema sa civijama, mislim da za te pare je to to, samo treba znati sta i ocekivati, sto se mene tice sasvim korektna gitara.

User avatar
NushJa
Posts: 41
Joined: 12 Nov 2010, 16:19
Location: Kragujevac

Re: Jay Turser gitare

Post by NushJa » 22 Sep 2012, 14:30

Mnogi muzičari svetskog renomea su počinjali sa gorim gitarama od JT. Volja i ljubav prema muzici su sve.

stevan-aob
Posts: 5
Joined: 15 Feb 2012, 01:43
Location: Beograd
Contact:

Re: Jay Turser gitare

Post by stevan-aob » 23 Sep 2012, 11:10

Hvala ljudi na ovim komentarima... Nisam nikada bio zalepljen za JT, prica je vise bila u fazonu "jeftina i kineska gitara VS skupa i Evropsko-Americka gitara" u domenu pocetnika. Na zalost nisam stigao ranije da sednem za komp pa da napisem kako se zavrsila ova moja prica... Elem, na kraju sam kupio polovnu gitaru na koju sam naleteo u oglasima. U pitanju je Stagg L320 iz 2000 godine, placen 160 Evrica. Gitara mi se nekako svidela na prvi pogled. Nisam imao nameru da je kupim (niti ijednu polovnu gitaru) ali kada sam je pogledao, posle vise nisam mogao da prestanem da razmisljam o njoj... Ni sam ne verujem kakav recnik trenutno koristim i sva sreca da mi je devojka vrlo razumna osoba :)
U svakom slucaju, vrlo sam zadovoljan. Sve radi, nista ne skripi, ne zapinje, nista nije krivo i sto mi je najvaznije, sjajno funkcionise sa mojim kratkim i debelim prstima tako da svirka moze da pocne. Sinoc sam nasao i pravu kombinaciju komponenti u Guitar Rig-u i sreci nema kraja.

Jos jednom, veliko hvala svima.

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Jay Turser gitare

Post by Perce » 24 Sep 2012, 00:41

Nek te sluzi dugo i sa srecom.

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Jay Turser gitare

Post by Boogie Woogie » 24 Sep 2012, 16:30

srb-men više voli skupo i izvikano nego jeftino a okej
srb-men ima komplex da živi u trećem svetu, zato rado daje bulju za bilo šta iz prvog, a bogami i drugog
srb-men ne zna svira i oće dumre od ne jede, al će da štedi za brenda makar crko (rokenrol)

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Jay Turser gitare

Post by nesharm » 24 Sep 2012, 17:16


User avatar
SiskoMarcetic
Posts: 286
Joined: 02 Jan 2010, 14:05
Location: Stublenica

Re: Jay Turser gitare

Post by SiskoMarcetic » 08 Oct 2012, 13:59

Gledao sam ovde i ocene su dosta dobre ako pričamo o istoj stvari
http://www.ultimate-guitar.com/reviews/ ... index.html
Interesuje me da li kinezi prave i ovaj produkt (kao i 99,99% stvari ) posebno
za zapadno tržište - kvalitetnije i naše tj blisko istočno manje kvalitetno (III smena radi svoj dug)

vortex036
Posts: 2
Joined: 18 Nov 2010, 14:28

Re: Jay Turser gitare

Post by vortex036 » 10 Oct 2012, 13:57

Image, evo ih Jay Turseri u Zemunu u radnji:
http://www.facebook.com/alc.alcpro#!/ph ... =3&theater

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Jay Turser gitare

Post by ApplePie » 05 Jun 2013, 22:56

Upravo mi došla jedna Jay Turser na setap... par meseci stara, plaćena 150 evra. Zvuči nekako tanko pa sad da vidimo oće li deblje žice nešto popraviti. Na prvu deluje pristojno, sve fino odradjeno. Da se razumemo odmah, ja tako nešto za 150 evra ne mogu da napravim ali evo sta nije vidljivo na prvi pogled, probu. Prvo mi je bio sumnjiv fingerboard. Boja malo vuče na džigericu a to je znak da bi ga trebalo nauljiti. Do sada je jedan Ibanez popio ulje 7 puta sa pauzama od po pola sata dok ne "matira", povratio je boju a srećom do tad nije ispucao pa se nadam da neće ni ubuduće. Ovaj JT je popio 7 puta jos vecu količinu ulja u nekih 20 minuta. Pije ko dizelash a još se naziru i sitne pukotine (površinski samo, nije alarmantno). Dalje, nije tajna da i veći brendovi farbaju fingerboarde, čisto malo da zatamne i to je ok al na ovome se boja skida. Rosewood nije ružino drvo kao što se ovde misli nego palisander sa crvenkastom nijansom ... E ovaj su ovom crnom taman ubili da bi se mogao nazvati liverwood. Sva ova filozofija oko nauljenog fingerboarda nije toliko nebitna jer u presušenom drvetu pragovi oće da ispadaju. Ne onako kao rukom da ih vadite, nego iskoce deseti deo milimetra pa posle se ljudi pitaju odakle zveck na pragu a juče ga nije bilo. Kad smo već kod pragova ... Ovi na JT se poliraju magičnom krpom, toliko su mekani :) O tome kako se troše ne smem da razmišljam. Ok, neko će reći da vredi uloženog jer stvarno nije skupa ali ja stvari posmatram drugačije. Nije sad poenta kupiti JT pa onda kao nauljiš vrat, malo doteraš i sve je ko prava djitra... Malo ljudi zna (a i majstora) da se palisander na vrat lepi sa odredjene strane u odnosu na godove, da se bira paralelna šara i da postoji i strana koja ide ka glavi... O tome nešto više u nekoj drugoj temi ali ja to ne vidim na ovim gitarama. Mislim da se za maaaloo više novca može naći "propisna" gitara. Za sad ostaje da kinezi više prave da liči nego da radi, kao što je i sa ostalim njihovim proizvodima. Zato su i jeftini.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest