Tone to die for

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Tone to die for

Post by Milanares » 20 Aug 2014, 17:18

:bow:
kakav landaurist bokte
:bow:

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Tone to die for

Post by Gagi » 21 Aug 2014, 08:46

:bambi: milanares
Ima on pop pjesmica (one koje služe za kupovinu opreme i plaćanje računa je l') ali ume i da umetne zapršku i nji' :)



(Super je što ima i ovih "neamerikanaca" koji s vremena na vreme osveže plej listu.)

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Tone to die for

Post by Overdrive » 21 Aug 2014, 09:29

al ništa bez tepika.. :XD:

:ziveli:

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Tone to die for

Post by andrej] » 21 Aug 2014, 16:25

Dersu Uzala wrote:
Dersu Uzala wrote:
Gagi wrote:
I onda kažu da ti trebaju raznorazne lampe i kabineti...
Ma 'samo' THR, brdo pedala i PA sistem.
Sad pogledah druge videoje, ovaj Sajs je ocajno to demonstrirao (a i ne varim sve te moderne bluz folirante). Ova sprava ubija bre. I ne treba ti nista, sve ima. Za 300$. Mora da je sad ovima sto su pazarili Axe FX i Kemperagrozdje muy kiselo. Muy.

Ovo ima da se pazari odma takoreci, preko neta, ne mora ni da se proba. :bambi: Pa 200 kinti i jace sa taksom me kostao onaj glupi Line6 UX2. Interfaza sto bi rekli. ma bre. odo pazarim to.
Ovo kupujem sigurno. Probao danas, THR10 apdejtovan na V2. Recimo da ni jedno solidstate pojacalo ne moze da mu pridje ni na milju, kao ni procesor. Bolje emulira i AC30 i Twin i od Axe-a, High gain mu je vrlo kul (ja ne volim gejn, al ovaj je SAV koristan), prima pedale skoro ko lampas, interni efekti su mu savrseni (chorus je samo za nijansu gori od Small Clone-a koji imam, pogadja onaj Low - Lullaby zvuk; Rvb+Delay setting je straight off a rack unit, Slowdive se ne bi postideli).

Usudicu se da kazem da bolje zvuci od svih malih i srednjih fender lampasa (ukljucujuci Blues Jr. koji su modelirali na THR10C; šije Hot Rod i Blues Deluxe za 2 koplja), Bugere V22 i još koječega. Imam osecaj da sviram lampasa dok ga sviram! JAKO dobro pojačalo, demos don't do it justice!

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Tone to die for

Post by Milanares » 21 Aug 2014, 17:52

i meni je na listi :)

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Tone to die for

Post by Dersu Uzala » 21 Aug 2014, 23:01

Mi narucili zwei Stück. Jedan X i jedan C. Dvestapetnajs baka preko ibeja. Fri siping. Bugiju ne moze da prismrdi naravno ali je za Axe FX i Kempera majka Mara.

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Tone to die for

Post by andrej] » 22 Aug 2014, 00:41

E, al meni je bolji THR10 nego THR10C, bolje emulacije, vernije zvuci, a znatno je versatilnije. I to iz usta coveka koji se lozi na matora pojacala.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Tone to die for

Post by Dersu Uzala » 22 Aug 2014, 01:58

Ce ga vratimo ako ne valja hebemum@ter.

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Tone to die for

Post by andrej] » 22 Aug 2014, 16:44

pa da, ti si u usa, boli te kurac - mos da menjas kolko oces.

evo brzo poredjenje:

Code: Select all

        THR10                                      THR10C                                                             
• Clean = Twin Reverb                    • Deluxe = Fender Deluxe       ova twin emulacija ima manje gejna, manje fejk ton (mada je i deluxe okej) i mnogo bolje prima
                                                                        pedale - savrsena za koriscenje s pedalama i genijalan je klin zvuk.
• Crunch = VOX AC30                      • Class A = Matchless DC 30    AC30 emulacija ima odlican i klin i drajv, prste da polizes. DC30 klin nije
                                                                        neki, drajv je okej.
• Lead = Marshall Plexi                  • Brit Blues = Blues Breaker	Meni bolje lezi blues breaker, al i plexi je okej (inace, razlika u originalima je
                                                                        u cab-u)
• Brit Hi = Marshall JCM 800             • US Blues = Fender Blues Jr.  Blues Jr. ne volim nikako, a ni JCM 800, tako da necu ni da komentarisem
• Modern = Mesa Boogie                   • Mini = Dr.Z - Mini Z         Ni jedno ni drugo nisu my cup of tea, al opet su oba modela korisna, prosto ne mogu
                                                                        da se odlucim... Mozda je ipak Mesa versatilnija. Super pokriva muff teritoriju
                                                                        (Dersua i Mesa puriste ce da strefi slog)
inace, 10C ima kao tape echo, al ja bas don't care about tape echo. Na oba mozes analogni delay zvuk da sklepas na kompu.

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Tone to die for

Post by Milanares » 22 Aug 2014, 17:33

plus je lepsi krem nego teget :P

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Tone to die for

Post by Dersu Uzala » 22 Aug 2014, 20:08

andrej] wrote:...boli te ku...
ma nije to, micim toliko je jeftino da mos da kupis i sva tri. Al Leo je zapeo za taj C (ja uzeh X naravno) jer vec ima i Boogie-je i Friedman-a (Pink taco) pa je pokriven sa brdom zvukova a sad mu zinulo dupe za butiga tonom. Pogotovo sto ce to da se koristi ne samo za djemovanje vec i testiranje instrumenata a ima dosta likova koji koriste bas te butiga tipove pojacala u A klasi i statijaznam. Ej covece, pa ja sam znao da ostavim 2oo kinti kad god odem do kafane.

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Tone to die for

Post by Gagi » 12 Sep 2014, 07:28

Silno se zabavi ovaj Greg Koch :lol:
[youtube]MIi_K0kfQnI&feature=youtu.be[/youtube]

User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Tone to die for

Post by merk » 12 Sep 2014, 12:43

grega san upoznao pre tri godine. za mene jedan od najinovativnijih i najraznolikijih gitarista sadašnjice, ali kao to kod dobrih stvari biva, na žalost potcenjen. a uz to je i ljudina i fantastična osoba, što tim novodobnim zvezdama baš i nije vrlina.

sa bonamassom:
http://youtu.be/0RnzkDDFtLE

Imhotep
Posts: 34
Joined: 01 Jun 2014, 21:39

Re: Tone to die for

Post by Imhotep » 21 Sep 2014, 00:49


User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Tone to die for

Post by Overdrive » 21 Sep 2014, 02:14


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest