Tone to die for

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Tone to die for

Post by Gagi » 17 Feb 2012, 10:14

Hillybilly wrote:Po cenu da ispadnem jos veca seljacina nego sto mi je nick, ne mogu a da ne okacim ovaj clip...

Ovaj strat zvuci tako dobro da i Mark Knopler i Cris Rea mogu da mu pozavide. Nemogu da smislim ovaj bend ali gitarista je zasluzio moje postovanje! :bow:
Slažem se, dodao bih da pored pomenutih treba ubaciti i Edge-a (U2) u jednačinu bar što se Crvene Jabuke tiče, možda Bratoš nije izmislio ništa esencijalno u SFRJ muzici ali je u svakom svom sviranju za domaće pop/rock stvaraoce umeo da inkorporira specifičan momentalni svetski trend a to je veština za poštovati.

U to ime posvetiću se domaćim Tone to die for favoritima:

Ako neko svira mikrofonijom to je ovaj čovek.


Slobodan Kovačević, tako pitka farba u ovoga Strata.

Izvinjavam se za svojevrsni oftopik omaž pomenutima...

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Tone to die for

Post by eg303 » 17 Feb 2012, 10:30

Hillybilly wrote:
eg303 wrote:Ovde je tanburu svirao Nikša Bratoš (ne verujem da ni sam zna približan broj ploča na kojima je svirao zadnjih 25 godina), verovatno jedan od najzastupljenijih studijskih tanburaša/producenata na prostoru bivše SFRJ (šta to beše?), mislim da ne grešim pa ću reći da je na ovom snimku koristio Schecter-a a ne Fenđera (samo da me ne čuje Trzalica) i to baš ovog na slici, poprilično drugačijeg (drvo, struja) od standardnog Strata
Bice da je to ta gitara, sta god da je u pitanju zvuci kao milin US$!!! Mada cenim da dobar deo tog tona dolazi od njegovog talenta i ruku!
Fabrički ta tanbura izgleda ovako :homer: http://www.gitarrentotal.ch/node/1446
i meni bejaše wet dream...

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Tone to die for

Post by eg303 » 17 Feb 2012, 12:31

Gagi wrote:Slobodan Kovačević, tako pitka farba u ovoga Strata.
Izvinjavam se za svojevrsni oftopik omaž pomenutima...
Meni je S. Kovačević uvek bio naša verzija Phil Manzanera-e (da ne bude zabune ne mislim da je kopirao već jednostavno paralelno radio na sličan način), u to ime moram da postavim ovaj klip, špic kiča, snage i ludila u najboljem obliku, Roxy Music s početka karijere, uživo u originalnoj postavi, solo Manzanere je negde na pola pesme:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Tone to die for

Post by sinisake » 17 Feb 2012, 12:37

Hillybilly wrote:
Ovaj strat zvuci tako dobro da i Mark Knopler i Cris Rea mogu da mu pozavide. Nemogu da smislim ovaj bend ali gitarista je zasluzio moje postovanje! :bow:

A, ne znam, ovo je meni, jos kad se pojavilo, pre tisucu ljeta, zvucalo kao genericka ™ kopija gore pomenutih... nije me bas izulo... pristojno zvuci, ali nepristojno asocira na gospodu (i ton i fraziranje). :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Tone to die for

Post by sinisake » 17 Feb 2012, 12:38



Evo malo krutog zvuka. :ziveli:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Tone to die for

Post by dejankuki » 17 Feb 2012, 14:02

meni je oduvek (tj. oTkad sam ga cuo) reper za dobar zvuk, pocetak She's killing me by ZZtop

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Tone to die for

Post by dweezil » 17 Feb 2012, 14:32

dejankuki wrote:meni je oduvek (tj. oTkad sam ga cuo) reper za dobar zvuk, pocetak She's killing me by ZZtop
u da :1: :bambi: Gibbons je uvek umeo da namesti sound, i da ga svira kao da nista bolje od toga i ne postoji :bambi:

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: Tone to die for

Post by oboss » 17 Feb 2012, 14:37

dweezil wrote:
dejankuki wrote:meni je oduvek (tj. oTkad sam ga cuo) reper za dobar zvuk, pocetak She's killing me by ZZtop
u da :1: :bambi: Gibbons je uvek umeo da namesti sound, i da ga svira kao da nista bolje od toga i ne postoji :bambi:
he da . ja sam mator covek ali jos uvek mi u usima odzvanja la grange i to od kad sam ga prvi put cuo. naslusah se posle raznih perverzija od zvuka namestenih do u sitna crevca ali la grange je esencija.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Tone to die for

Post by dweezil » 17 Feb 2012, 14:42

u stvari kad pricamo o Gibbonsu meni je najveci trip u vezi njega sto covek kao da nikada nije pokazao sta sve zna, a i sam nacin svirke je totalno instinktivan i intiman, i zvuci kao da je svaku stvar mogao i znao da odsvira na jos sto drugih nacina.

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Tone to die for

Post by Gagi » 17 Feb 2012, 14:49

eg303 wrote:
Gagi wrote:Slobodan Kovačević, tako pitka farba u ovoga Strata.
Izvinjavam se za svojevrsni oftopik omaž pomenutima...
Meni je S. Kovačević uvek bio naša verzija Phil Manzanera-e (da ne bude zabune ne mislim da je kopirao već jednostavno paralelno radio na sličan način), u to ime moram da postavim ovaj klip, špic kiča, snage i ludila u najboljem obliku, Roxy Music s početka karijere, uživo u originalnoj postavi, solo Manzanere je negde na pola pesme
Amen to that!

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Tone to die for

Post by mislim_stvarno » 17 Feb 2012, 15:17

Za Bilija Gibonsa :bow: :bow: :bow:

Isto i Geri Mur, ovaj uvod :bow:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Tone to die for

Post by Rocket Roll » 17 Feb 2012, 15:24

oboss wrote:
dweezil wrote:
dejankuki wrote:meni je oduvek (tj. oTkad sam ga cuo) reper za dobar zvuk, pocetak She's killing me by ZZtop
u da :1: :bambi: Gibbons je uvek umeo da namesti sound, i da ga svira kao da nista bolje od toga i ne postoji :bambi:
he da . ja sam mator covek ali jos uvek mi u usima odzvanja la grange i to od kad sam ga prvi put cuo. naslusah se posle raznih perverzija od zvuka namestenih do u sitna crevca ali la grange je esencija.
Meni je zapravo najbolji "Brown Sugar". Taj zujavi, fuzzy ton AlNiCo II P.A.F. pedeset osmica je neverovatan. AlNiCo V P.A.F.-ovi iz iste godine ne zvuče tako. Uopšte, zvuči čak malo pogrešno, kao da su magneti na neki način u kvaru. Ali to je taj ton. Kasnije, preproducirane stvari ("My Head's in Mississippi") zvuče odlično, ali i sterilno, u poređenju sa ovim.

Poslušajte razliku između prvog i drugog rifa. Isti rif, samo prvi svira sa malo srolanim volume potom, a drugi sa malo više podignutim. Čujete?

Volume pot postavlja na maksimum tek kad pesma počne, 1:42.


User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Tone to die for

Post by Randy » 17 Feb 2012, 16:10

plus za Bilija


User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Tone to die for

Post by Trooper » 17 Feb 2012, 16:17

Jes' da je bas u pitanju

Od 1:25, savrsen zvuk

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Tone to die for

Post by Tenji » 17 Feb 2012, 16:44


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest