Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Iggypet
Posts: 23
Joined: 16 Apr 2012, 14:52

Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by Iggypet » 01 May 2012, 16:24

Ko je probao ovu gitaru i kako vam se cini u poredjenju sa starim squierom vm hss i squierom cv 60/50 u pogledu kvaliteta izrade.Telo je lipa,prilicno meko i fragilno.Kvalitet humbuckera?Ostali utisci?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by bancika » 01 May 2012, 16:56

to sto je lipa ne mora da znaci nista...jeste meko u poredjenju sa jasenom ali je pitanje - meko i fragilno za sta? :) ne bih ga stavio za fingerboard, ali puno ibaneza je od lipe, cak i skuplji (satriani od preko 1500$) pa ni jednom nije otpao vrat zbog toga :)
:ziveli:

Iggypet
Posts: 23
Joined: 16 Apr 2012, 14:52

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by Iggypet » 01 May 2012, 17:07

Naravno i jasena ima u izobilju nije skup,i lipa je tonsko drvo,verovatno je tu za bolji sustain a i da se napravi razlika u ponudi.Mada moze noktom da se zareze,ko je pravio nesto od lipe znace.

Iggypet
Posts: 23
Joined: 16 Apr 2012, 14:52

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by Iggypet » 09 May 2012, 04:42

Dakle,niko nije probao/nema utiske itd? Pitanje je da li vredi 29 hiljada?

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by nikolic025 » 08 Jun 2012, 19:38

Uzmi stari model,imas ga na snizenju za oko 180E...

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by pisac » 16 Dec 2012, 00:09

Pitam se,da li je pametnije kupiti Yamahu 112 VMX,ili neki od novijih Squiera,na primer Squier By Fender Standard Stratocaster ,Squier By Fender Vintage Modified '70s,Squier By Fender Standard Telecaster,Squier By Fender Vintage Modified Telecaster Special...volim zvuk Fendera,jeste univerzalna gitara,i Strat I tele,ali ovo je Squier-stepenica nize,kopija,ali na kojoj zelim lep zvuk.Yamaha je,sudeci po velikom broju pozitivnih komentara,brend za sebe,niciija kopija,i slicnog oblika kao Strat,ali verovatno bolje izrade.Japanci su,verujem,Japanci i u izradi gitara,ali ne znam gde se prave te Yamahe?Svejedno,ako neko ima iskustava,voleo bih da kaze sta je isplativija investicija,gledajuci hardver,drvo,i finis?Squieri ili Yamaha?
Bluz,rok,pop.Bez metalurgije,testerisanja,bez 100w i kabineta,stagea i 20 pedala i procesora.Dva brenda,slicne gitare,priblizne cene.
Hvala unapred svima,posebno ljudima koji daju odgovore na ovu dilemu. :ziveli:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by Trooper » 16 Dec 2012, 11:49

Squier standard zaboravi, vintage modified ume da bude kul (on je u cenovnom rangu tih yamaha valjda). Sve se prave u kini. Ako mozes sebi da priustis, probaj i squier classic vibe seriju. A yamaha vs vintage modified...stvar ukusa. Idi i probaj, ono sto nekom drugom odgovara ne mora i tebi odgovarati

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by neki » 16 Dec 2012, 14:48

Trooper wrote:Squier standard zaboravi, vintage modified ume da bude kul (on je u cenovnom rangu tih yamaha valjda). Sve se prave u kini. Ako mozes sebi da priustis, probaj i squier classic vibe seriju. A yamaha vs vintage modified...stvar ukusa. Idi i probaj, ono sto nekom drugom odgovara ne mora i tebi odgovarati
pre par dana sam bas u beogradskom mitrosu probao classic vibe50 telekaster, classic vibe50 stratocaster i vintage 70 strat.sve tri su me u najmanju ruku prijatno iznenadile odzivom na suvo.buduci da imam baja telekaster koji ipak znatno vise kosta kazem da su te gitare za taj novac sjajne.cak bih rekao da je obrada pragova bolja nego kod mene.prosviraj ih dobro u mitrosu i cekaj da se neka pojavi na oglasima,koju ces u miru i natenane probati kod prodavca uz nekog iskusnijeg koga ces povesti sa sobom.classic vibe serija je jako svirljiva, i jedino ce iskompleksirani reci da ali to je made in kina.... i jos nesto. ako su ti ti vratovi tanki onda je za tebe resenje classic50 telekaster ili baja telekaster ili classic plauer60 strat ali one se teze nalaze na oglasima...to ti je to.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by pisac » 16 Dec 2012, 16:38

Hvala na strpljenju i vremenu koje ste posvetili meni.Imam Squiera,ali zamenio bih ga za nijansu boljom gitarom.Probacu ovih dana jedan Squier Affinity Butterscotch Blonde,pa cu videti da li mi odgovara zvuk i feeling.Ima predivnu teksturu drveta,zaista je prelepa gitara- i nova lepo izgleda,a izgledace lepo i ako jednog dana bude izguljena- i relic look joj pristaje:braon telo,maple vrat,crna maska... :o :lol: :XD:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by Trooper » 16 Dec 2012, 17:52

Ne bre covece, batali affinity i standard setije, pogotovo ako vec imas istu gitaru. Prevelika je to investicija za skoro nikakvo poboljsanje

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by fattwang » 16 Dec 2012, 22:48

Squier Affinity Tele but.blonde ne zavređuje truda i pažnje. Od toga ne može ništa dobro da ispadne. Samo ćeš potrošiti pare na poboljšavanja.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by pisac » 18 Dec 2012, 05:07

Onda Squier Vintage 70,sto se tice stratolikih,ili Squier Vintage Modified Telecaster...sto su malo skuplji od Affinity,ali eto,razmotricu finansijsku konstrukciju.Znam da je Classic Vibe najbolja solucija,no patim od hronicnog nedostatka plateznih sredstava,i to ce se produziti i u bliskoj buducnosti...
Znam da je Affinity serija onako,tek neka serija,tek moze da se svira,ali vidis,ja nikad nisam bas zudeo za tim TWANG zvukom telecastera...Razmisljao sam,da ako uzmem Butterscotch Blonde ,kasnije ubacim neki SD magnet,recimo Seymour Duncan STHR-1b Hot Rails Lead for Tele,ili Seymour Duncan SLSD-1n Li'l Screamin Demon,sto bi sve zajedno iznelo manje od Classic vibe.Sta mislite,sta bih dobio?Nesto kao humbucker u bridgeu-dobio bih masniji i puniji zvuk?Morao bih da menjam i potove?Znate li koliko bi me kostala majstorska intervencija za zamenu magneta?
Iskreno,ja pitam,jer znam da znate vise od mene...stoga se ne ljutite ako moje razmisljanje izgleda naivno ili besmisleno.Unapred zahvalan veteranima na savetu,i odgovorima,koji ce znaciti puno mnogima na ovom sajtu. :idea:

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by fattwang » 18 Dec 2012, 05:54

Telecaster bridge magnet menja ali twang nikada.
Ako želiš masniji zvuk uzmi gitaru koja od starta ima ham(ove).
Probaj da nađeš nabudženu polovnu gitaru koja ti odgovara takva kakva je. Dogradnja jeftine gitare je skup hobi.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by pisac » 18 Dec 2012, 09:38

Ok,druze,razumeo sam.Da,nisam u finansijskoj mogucnosti a nemam ni potreba da eksperimentisem,mada sam radoznao...Kupicu nesto vec,sta god da kupim bice bolje od ove koju imam.Hvala na savetima.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by nemanjavelimirovic » 18 Dec 2012, 12:23

Uzmes lepo Classic Vibe, bukvalno bilo koju gitaru iz te serije i bices zadovoljan, bez budzenja... :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest