Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by pisac » 18 Dec 2012, 14:21

Nemanja,nisam bas vest u ovom razvrstavanju po forumima,ali sada moram da te pitam,ovde:zasto ti tako bezrezervno volis Telecaster?Reci mi deo te magije...

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by nemanjavelimirovic » 18 Dec 2012, 15:20

pisac wrote:Nemanja,nisam bas vest u ovom razvrstavanju po forumima,ali sada moram da te pitam,ovde:zasto ti tako bezrezervno volis Telecaster?Reci mi deo te magije...
Ja cu ti reci moj subjektivan stav o telcima/ostalim fenderima...
Moja prva gitara bila je stratocaster...Kopija neka naravno, i tad sam skapirao da koristim samo bridge magnet jer je on jedini bio u tom frekventnom opsegu da izadje u miksu, tj da se uopste cuje shta sviram...neck je bio muljav a srednji magnet nekonkretan i nazalan. Onda posle sam promenio jako puno gitara pa cak i ovih modernijih i skapirao da se uvek ono shto sviram najvise vraca na neki zvuk fendera...Hambakeri imaju tendenciju da nestanu u miksu i cak i kad ne nestanu, daju neki previse nekonkretan zvuk koji mozes dobiti na bilo kojoj djitri (ne vazi za vrhunske komade naravno)...Povucen primerom prvog strata i sledecih 5-6 komada koje sam imao, i cinjenicom da samo neck i bridge magnet koristim, nikako pozicije 2 3 i 4 na stratu, narocito ne volim 2 i 4 jer mi zvuce previse mekano i nemaju attack koji meni treba kad sviram...resio sam da nadjem telca koji meni odgovara i posle jako jako puno isprobavanja skapirao da mi odgovara 72 deluxe koji ima hamove, ali zvuci kao singl gitara u miksu i standard 52 telecaster (prepravljen od mim telca i handmade tela, posto ili su preskupi ili su bezveze), ono izvorna verzija, gde sam na kraju posle ko zna koliko pokusaja i prica dosao do ovoga shto sad imam i cime sam zadovoljan.
Jaguar i jazzmaster gitare su mi pored telaca uvek bile omiljene gitare jer one imaju prodornost u miksu na bridge magnetu, a debeo zvuk na necku (ajd dobro jaguar i ne toliko), pa mi je to paralelan svet sa telcima...Do skoro nisam gotivio ni trem/vibrato sisteme, pa je i to bio faktor shto nisam zeleo strata, ali lako je ugraditi bigzbi na neku od djiti koju imam cisto da imam i tu opciju.
Telecaster je sound koji mi se zakucao u glavu najvise zbog muzike koju sam slusao i slusam...Od Pixies pa do Radiohead i mnooogo drugih bendova. Naravno da gotivim i Gilmurov sound, ali dosta toga je studijski snimao i na telcima, pa eto.. :-)
Kod telaca neck magnet ako je dobar i ako je dobro drvo, uvek ce oduvati neck magnet od strata IMHO imace vishe basa i vishe twanga-koji je karakteristika fender djitri.. Bridge magnet na telcu probija kroz svaki miks i perfektan je za ritam/overdub snimanja kao i lead, mada za soloe (i detalje) vishe volim neck magnete, u poslednje vreme i za ritam (neck)...I da...middle pozicija na telcu....to je posebna pricha.... :homer:
Elem - stratocaster - strava gitara, koja radi sve shto ti treba, ne moras da juris cist neck magnet kao kod telca, ako kupujes neshto preko 500e, svaki radi okej. Cak i najjeftiniji fender MIM strat je super gitara i radi potpuno sve shto treba da radi strat, ali kazem, nikad se nisam uspeo naviknuti na njegovu estetiku, iako jeste udoban za sviranje, ali nekako kad sviram strata, nije mi to to, za ono shto ja hocu da sviram. E sad...pored svega recenog, imam na gajbi jedan levoruki strat, koji sam uzeo devojci pa njega ponekad svirnem, i mogu reci da cu verovatno uzeti neki najjeftiniji strat kad budem imao love neke, i nabudziti ga (rooster ili aria definitivno) cisto da imam za sviruckanje po gajbi i kad nekoga snimam u studiju da imam i jedan strat, ali to je trenutno najmanje potrebno, tako da ima jos ihahaj dotle....
I da...PRAVI :banana4: strat je tesko izabrati, jer svi zvuce jako jako priblizno na kucnim snagama, tek na mnoogo snage se cuje razlika.... :ziveli:

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by pisac » 18 Dec 2012, 16:42

zadovoljan odgovorom.I prezadovoljan.I zahvalan. :cao: :bravo:

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by Haralampije » 18 Dec 2012, 17:43

Pouka price,ako imas los strat u pocetku,to vuce traume i zavrsis na telcu. :D (sala mala,vidim negativne energije po raznim temama,pa da ne pomisli neko da sam ozbiljan)

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by nemanjavelimirovic » 18 Dec 2012, 17:55

pisac wrote:zadovoljan odgovorom.I prezadovoljan.I zahvalan. :cao: :bravo:
:ziveli:
Haralampije wrote:Pouka price,ako imas los strat u pocetku,to vuce traume i zavrsis na telcu. :D (sala mala,vidim negativne energije po raznim temama,pa da ne pomisli neko da sam ozbiljan)
:XD: nisam rekao da je strat losa djitra, imao sam i njih....10ak.. :mrgreen: :ziveli:

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by nesharm » 18 Dec 2012, 20:35

Za humove u miksu si potpuno u pravu. Evo mucim se da se sa Vintage LP-jem koji uopste nema rdjave magnete cujem pored obicnog Affinity Stradze. Jednostavno, neck mi sluzi samo da popunim zvuk, ali ne i da se lepo cujem, tek bridge se cuje. Muljavo, musavo. Doduse, zajebavamo se samo, ali nisam gluv :).

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by nemanjavelimirovic » 18 Dec 2012, 21:32

nesharm wrote:Za humove u miksu si potpuno u pravu. Evo mucim se da se sa Vintage LP-jem koji uopste nema rdjave magnete cujem pored obicnog Affinity Stradze. Jednostavno, neck mi sluzi samo da popunim zvuk, ali ne i da se lepo cujem, tek bridge se cuje. Muljavo, musavo. Doduse, zajebavamo se samo, ali nisam gluv :).
Pa pazi, hamovi mogu mnogo lepo da rade, ali gitara moga biti super mahagoni ili tako neshto i da nekako budu bistri. Haj gejn magneti su supr za modernu riffazhu ali i te pedale/pojacala za HI Gain imaju podesene frekvencije tako da cut thru mix..(MESA, Soldano i sl..)...Sve ima svoju primenu, ne ide ibanez neki besni spicasti u fender vibrolux naprimer...bar to niko tako ne svira, niti bi bilo realno gurnuti neshto sa p90 u haj gejn MESE i otpanjiti drajv! :O.o: ... Ima i jazz gitara koje i trebaju da budu mutnije, ali tu oko toga svira bubnjar sa cetkicama i fretless bass...i sve je clean sa eventualno rev/dly/chorus blago... :) :ziveli:

bajdvej, vintage bi trebalo fino da radi...al opet avaj to su djitre do 300-400evra, ne mozes ocekivati Les Paul Custom iz njih da izadje...Mada kontam da mogu da se srede i da rade super! (Seymour Duncan. :wink: )

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by nesharm » 19 Dec 2012, 02:16

Ovo su mini hum-ovi, pa nisu previse mutni, samo mi neck nije definisan. Ono sto je jebeno kod SD mini hamova je sto su po 10.000 din komad :). Ouch :). Ali da ne skrecemo na temu, a ona je o VM stratovima.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by nemanjavelimirovic » 19 Dec 2012, 02:22

I to shto kazes... :ziveli: back on topic:

ne zvuci to loshe... :!:

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Novi Squier vintage modified strat hss za 2012 utisci?

Post by nesharm » 19 Dec 2012, 10:03

Na nekom Fender pojacalu od 2000 evra :).

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest