How to pick your pick

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: How to pick your pick

Post by bancika » 16 Jul 2017, 23:06

To neke analogman trzalice?
Spoiler:
Image

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: How to pick your pick

Post by ProfessorBaltazar » 16 Jul 2017, 23:41

E al onda mi je ortak poklonio jednu-dve ove, à la Ace Frehley jel. Sreci nikad kraja. Nema tu sta. Kad bolje razmislim, mor'o b' ponovo da ih probam posle jedno 30 i kusur godina :kokice:.

Image

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: How to pick your pick

Post by tommytigh77 » 17 Jul 2017, 10:29

Moja prva:
Image

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: How to pick your pick

Post by nebojsak » 17 Jul 2017, 15:11

Sunce naravno, ne znam ni da li je bilo tada drugih u regularnoj prodaji.

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: How to pick your pick

Post by apollomusicservice » 17 Jul 2017, 15:38

Nije prva ali je jos tu.
Image

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: How to pick your pick

Post by MIKI-DJORDJE » 19 Jul 2017, 18:53

tommytigh77 wrote:
16 Jul 2017, 14:32
Imale su Harley Benton kopije (BM-70) na Thomannu za smešne pare, tipa 250-300 jura, ali iz nekog razloga ih nema više u asortimanu... pojuri polovnu neku.
da sećam se...nego sam ja bio na žalost skeptičan u početku i ako mi je dobar prijatelj rekao da su te Harli Benton gitare inače luidilo dobre ...Sada polako i oni daju sve manje za isti novac, a te prve srije gde je glava npr bila sta kao od strata ili lpija se traže...Mada i dalje ima ludih ponuda u poz smislu, našao sam strata sa sve pravim wilkinson tremolom ( inače za mene pored gotoh-a najbolji nema veze cena) + wilkinson magneti, dobar nut, alder telo, maple vrat - hss i to sve izađe do 200e da se donese kod nas što je stvarno wow. Pre par dana sam pobao Harli Benton LP clasic ne znam stvarno koje je drvo no pri teška je ( ne baš kao pravi LP ) neverovatno rezonatna, pragovi super urađeni, neki medium ka jumbo, ivice ok...nisam joj našao manu. Spoj tela i vrata je u S pa je lakši pristup..Naravno nisam zagledao finiš pod lupom mada deluje dobro, nije garant besprekorna kao LP neki besni od 3 soma po pitanju laka, ali iskreno baš sam se prijatno iznenadio...Tako da ću gledati ako naleti neka Brian May , ali ako nenaiđe uzeću nešto drugo da modifikujem..naravno ime skidam a zalepiću nešto svoje...

Nego pitao si za trze primeton, ima ih u Mariću ja sam naručio danas sve šo je ostalo od oštrih što znači da ove tupe kao tvoja-njih ima, cena je 300i par dinara sa tim što piše ako kupiš 5 6tu ti poklanjaju...Inače imaju odlične cene za trzaice ali jbg nema tortex 1,5m koju želim da kupim više komada...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: How to pick your pick

Post by MIKI-DJORDJE » 19 Jul 2017, 19:12

SUNCE!!! legendarna trzalica ☺.... Nemam pojma kako je bilo tu u kontinentalnom delu ali kod nas je bilo pored sunca još po šta da se kupi, naravno to je sve bilo Nemačka herbim ili tako nešto sa 3 kraka, bilo je i nekih celuloidnih...kako sam ja kasno počeo da sviram tek sa 13 godina a već je mirisalo na rat te krenuše gluposti- tako su i radnje te koje su kod nas uvozile svašta prsle totalno. Sećam se da si mogao za bukvalno sitniš da kupiš gomilu Sunca, naravno uvek su bile crne - barem kod nas, baš ova slika Zvelj što je podelio :ziveli: Al ko je mogao da nasluti da će se to tražiti u budućnosti...Čuo sam da neka prodavnica u Hrvatskoj ima nađoh na njihom forumu guglajući, al dal' je tačno ne znam :bambi:

Kontam kako mi je nekad bilo super što imam par trzalica, em sam učio, svirao sve sa tih nekoliko...a dans imam bukvalno par 100na i uvek mi nešto fali....Nema nalog na instagramu i slično inače bih podelio baš da vidite.... postao sam pravi potrašač, daš čoveku izbor i toliko :)



Nego jeste probali trze od plexiglasa? ja jesam nego da vidim jel još ko i šta misli....

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: How to pick your pick

Post by MIKI-DJORDJE » 22 Mar 2018, 03:19

Evo nešto od moje kolekcije, nisam baš lepo uklopio slike, neke su iz više uglova mob je mator itd. Šmirgla i zezalice služe za prepravke trza

Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest