How to pick your pick

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: How to pick your pick

Post by MIKI-DJORDJE » 16 Jul 2017, 01:12

hipihill wrote:
15 Jul 2017, 18:32
A sta mislite o ovome:

http://www.kupujemprodajem.com/Trzalice ... =132368089
Mislim da momak oprosti što nemam blaži izraz malo preteruje, izgleda da mu se usladila kinta pa je ovo samo reklamiranje otišlo u krajnost. ovo je stvarno teška glupost '' Prednost roga kao materijala je taj sto postize bolje definisan puniji ton, duze traje u odnosu na plastiku ...'' kontam da je nešto hteo na temu nutova pa je to nekako prebaco na trze....nagađam naravno... Plastika je širok pojam, bez dokaza u laboratoriji zvuka to je samo rekla kazala...Moje iskustvo je pa potpuno suprotno, svi od gore navedeneih materijala su mi daleko draži što se tiče punoće tona i definisanosti ni jednom nije ni prinesi, ako on smatra to puc puc punoćom i klik klik onda i akril, polikarbonat, uletx i torex ostavljaju daleko iza sebe. Pa tamburaši su valjda svirali s tim jer drugog nije bilo, a sda je već to tradicija a neveruem da Dunlop ima nameru da radi za njih što. Ovo oko trajnosti meni su pucale tanje iskeno (oko 1mm) od roga, čim se pojavi ljuspica ode...I nije tačno da ne klizaju u ruci, tu opet recimo u poređenu sa gator gripom ili max gripom nisu ni prineti.
Moguće da me je ovo hvalisanje bocnulo pa ga nisam poštedeo, ali stojim iz svake reči.
Ili uzmi pa probaj al im daj neko vreme....Ocene nisu baš merilo jer ljudi to napišu u roku od par dana ili odmah pod euforijom...Ok lik je pošten, izrađuje trze od roga po narudžbini, super sve to pozdravljam ali ubeđivanja nisu nešto što meni miriše na super proizvod, mada su danas nužnost izgleda ako nešto hoćeš da prodaš.
Kada smo kod Jazz-a pošto vidim i to spominje, Django je svirao dugmetom ili bitumenom, kao i svi meni dragi jazzeri to je bitumen, dugme ( plastično), celuloid, najlon, duralin ☺ čak na duralin sam naišao puno puta u jazz knjigama pored wegan trze i slično duralin 500 je najčešće pominjana, tortex isto...a u vremenu polikarbonata i novih materijala kost mi je baš da ne kažem nepotrebna, ok treba je imati ja sam za to da se ima trza od svakom materijala...Ali džaba ako mi ne leži ili ako ih barem nemam 10+komada pa da se mogu opustiti. Za upotpunjavnje aresnala ok, ali što se mene tiče ništa više od toga.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: How to pick your pick

Post by MIKI-DJORDJE » 16 Jul 2017, 01:50

[/quote]
I ova je bila sharp tip, uzeo sam je u Mix Music kad sam naručivao žice (u Lyra Style tad trenutno nisu imali D'Addario, a ja navalio da se vratim na njih). Koliko se sećam, bila je neka normalna cena za trzu, tipa do 100 dinara, ne preko.
[/quote]

zaboravio sam na Mix Music skroz, od njih sam kupio prilično stvari npr 2 gitare, evo sada nađoh tamo trze što volimo po 88 dindži http://www.mitrosmusic.com/proizvod/217 ... ORTEX-III/ , e sada da li imaju ili ne nezman stoji da ima...D adario kada su prave originale su najmilije čice sa GFS boomersicama, iskreno ta dva brenda najviše i cenim a i odlično su se pokazale u svim uslovima.
Kapiram skroz to oko naručivanja, mada ja često napravim grešku zbog te poštarine od 300njiak dinara naručim pola stvari koje mi trenutno nisu potrebne ''daj i ovo, ok aj i ovo..'' i tako :D

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: How to pick your pick

Post by MIKI-DJORDJE » 16 Jul 2017, 06:21

Koja Vam je bila prva trzalica? ili prva na koju ste se ''navukli''? Meni Fender thin lol+Dadario žuta i dunlop zelena te tri sam dobio u isto vreme zelenu sam najduže koristio, a prva ''navlakuša'' dunlop tortex 1,14 obična koju sam isekao u malo veću suzu. :bambi:

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: How to pick your pick

Post by hipihill » 16 Jul 2017, 09:22

MIKI-DJORDJE wrote:
16 Jul 2017, 01:12
hipihill wrote:
15 Jul 2017, 18:32
A sta mislite o ovome:

http://www.kupujemprodajem.com/Trzalice ... =132368089
Mislim da momak oprosti što nemam blaži izraz malo preteruje, izgleda da mu se usladila kinta pa je ovo samo reklamiranje otišlo u krajnost. ovo je stvarno teška glupost '' Prednost roga kao materijala je taj sto postize bolje definisan puniji ton, duze traje u odnosu na plastiku ...'' kontam da je nešto hteo na temu nutova pa je to nekako prebaco na trze....nagađam naravno... Plastika je širok pojam, bez dokaza u laboratoriji zvuka to je samo rekla kazala...Moje iskustvo je pa potpuno suprotno, svi od gore navedeneih materijala su mi daleko draži što se tiče punoće tona i definisanosti ni jednom nije ni prinesi, ako on smatra to puc puc punoćom i klik klik onda i akril, polikarbonat, uletx i torex ostavljaju daleko iza sebe. Pa tamburaši su valjda svirali s tim jer drugog nije bilo, a sda je već to tradicija a neveruem da Dunlop ima nameru da radi za njih što. Ovo oko trajnosti meni su pucale tanje iskeno (oko 1mm) od roga, čim se pojavi ljuspica ode...I nije tačno da ne klizaju u ruci, tu opet recimo u poređenu sa gator gripom ili max gripom nisu ni prineti.
Moguće da me je ovo hvalisanje bocnulo pa ga nisam poštedeo, ali stojim iz svake reči.
Ili uzmi pa probaj al im daj neko vreme....Ocene nisu baš merilo jer ljudi to napišu u roku od par dana ili odmah pod euforijom...Ok lik je pošten, izrađuje trze od roga po narudžbini, super sve to pozdravljam ali ubeđivanja nisu nešto što meni miriše na super proizvod, mada su danas nužnost izgleda ako nešto hoćeš da prodaš.
Kada smo kod Jazz-a pošto vidim i to spominje, Django je svirao dugmetom ili bitumenom, kao i svi meni dragi jazzeri to je bitumen, dugme ( plastično), celuloid, najlon, duralin ☺ čak na duralin sam naišao puno puta u jazz knjigama pored wegan trze i slično duralin 500 je najčešće pominjana, tortex isto...a u vremenu polikarbonata i novih materijala kost mi je baš da ne kažem nepotrebna, ok treba je imati ja sam za to da se ima trza od svakom materijala...Ali džaba ako mi ne leži ili ako ih barem nemam 10+komada pa da se mogu opustiti. Za upotpunjavnje aresnala ok, ali što se mene tiče ništa više od toga.
Vec sam porucio, nije to 100 dukata! Uglavnom sviram malu Dunlop Jazz ili medium Fender. Mislim da ce ovo od roga biti sasvim u redu, a on pravi vise debljina, oblik po dogovoru, ali vidim da mu je Stuby omiljen pa sam to i prihvatio.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: How to pick your pick

Post by Rockatansky » 16 Jul 2017, 10:24

MIKI-DJORDJE wrote:
16 Jul 2017, 00:32
uzmi kvaitetnu čeličnu ili mesinganu i trajaće ti ceo život , jedino ako je izgubiš ode...treba malo vremena da se privikneš možda par minuta, ili dan maksimum..neće ti sigurno kidati žice, ton je manje klik klak u udnosu na ultex ali je čistiji rezak, zvonak..ebiga metal je specifičan + mogu se izvoditi neki trikovi i fore koje sa drugima nemogu..A da i loša je strana nema bacanja u publiku :D možeš nekoga da povrediš :bambi:. Mada ruku na srce i totrex brate traje samo tako, i duralin isto, ove od asetala još nikada nisam čuo da ih je neko potrošio - malu su retke kod nas ali imaš baš tu kod vas u NSu, u Artistu Clayton malko su velike trouglaste 1,52mm nema šanse to da potrošiš sve da cepaš rifove mesec dana. a da sd se setih uzmi te od ultexa pa radi taping sa trzalicom pa pipni taj deo-nareckaće se ono kad povučeš noktom. Meni je Ultex OK ali još se nisam svikao na ovaj providni, bojeni tipa crni kao kod Petruci trcalica može, može i ovaj od pro tona...kada je obli deo okrenut tada se potpuno skoro uguši zvuk..Verovatno kao i svaki materijal ima i prednosti i mane...
MA imam neke metale, ali nije to to...

A ove druge materijale nisam probao.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: How to pick your pick

Post by bancika » 16 Jul 2017, 10:51

porucio sam odavno par komada i ok su. Rog je neutralnog ili mozda blago toplijeg tona, a koska je materijal koji mozda najsvetlije zvuci (ako izjednacimo oblik, vrh, i sl). Ono sto mi se nije dopalo kod tog konkretnog izradjivaca je sto uopste nije ispostovao dimenzije koje sam porucio. Npr, bile su 3-4mm duze/sire i sl. To nije zanemarljivo, za ceo broj vece od onoga sto sam navikao.

od tih prirodnih materijala mi je najinteresantnija mamutova kljova, daje lep, bogat ton i bukvalno se lepi za prste. Za akusticnu mi je super, a na elektricnoj su razlike manje da bi opravdale visoku cenu. Uzmem je jednom u mesec dana, cisto onako za merak, zalosno je da je arcim svakodnevo :)

Metalne mi nisu legle. Eventualno jedna aluminijumska deblja, samo ona ne skripi preko zica. Ove tanje od bronze i mesinga su mi uzasne, ne klize uopste lagano.

U zadnje vreme mi onaj chickenpick shredder najvise odgovara. Svakodnevno je koristim vise od godinu dana (imam je 2 ipo godine) i skoro da je kao nova. Tek malo se vidi na vrhu da se ojela. Pre par meseci sam uzeo jos jednu.

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: How to pick your pick

Post by eg303 » 16 Jul 2017, 11:48

Nedavno odgledah jedan video u kome je Brian May objašnjavao detalje oko svoje opreme, opštepoznato je da on svira novčićem, kovanica od 6 penija ("sixpence"), iz zezanja sam to popodne se do'vatio jednodinarke kao trzalice i na moje iznenađenje posle par sati to mi je sve zvučalo OK, primetna je promena tona ali vremenom prsti sami drže novčić u najboljem položaju koji pravi željeni ton, stvarno nisam verovao da može brzo da se ovlada tom tehnikom ali probajte, nećete se pokajati...
E, sad, naravno, on preferira da budu to novčići iskovani u određenom periodu jer ta legura mu baš leži ali to je već "nadogradnja", garantujem zabavu i sa našim dinarčićima...

Red je da bude i neka slika, Brajan sa tanburom koju je sa ćaćom uradio i jlubimcem (okrenut leđima):
Image

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: How to pick your pick

Post by MIKI-DJORDJE » 16 Jul 2017, 12:09

[/quote]Vec sam porucio, nije to 100 dukata! Uglavnom sviram malu Dunlop Jazz ili medium Fender. Mislim da ce ovo od roga biti sasvim u redu, a on pravi vise debljina, oblik po dogovoru, ali vidim da mu je Stuby omiljen pa sam to i prihvatio.
[/quote]

naravno da nije, trošim ja prilično na te zezalice čak razmišljam da neke iskreno i otkačim jer sam megalomanski uvek kupovao (ako mi se svidi da imam) što je pogrešan pristup, valjda...Pitao si pa rekoh da ti odgovorim...Eto ispade kako Bančika kaže da momak baš i ne radi kako je naručeno ( baš me čudi da je kod nas to moguće)...u tom slučaju verujem da su ''bolje'' Diva nekada su bile prilično jeftine a to nekada je bilo pre pre par odina, nisam iskreno proveravao odavno ali tipa nova god itd pa verujem da se može naći povoljno, pravi lik od bukvalno svega mislim na prirodne materijale, drvo, ljuske, metali, kamen itd itd... https://www.facebook.com/divapicks/ bilo je tipa 8 komada 15 $ :bambi: kao šalje ti sempl..nego eto ako je neko u tom fazonu raznijeh materijala....kvalitet ok. Nikakvo padanje u nesvest..vrše posao...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: How to pick your pick

Post by MIKI-DJORDJE » 16 Jul 2017, 14:00

E ove valjaju Dunlop buckaste su, mesing je super pa mora da kliza on je takav materijal zato i ide za nut + zvonak je - meni je ok , to su ove žute levo gore, ostale su od AL i onako finačke su ali meni nisu legle max..naravno imam sve...boja je čisto iz fazona a ove silver nisu bojene, samo je gornji sloj obojen pa kada sviraš skine se ivica...
Image
ova u sredini dole kao malo hrapava je interesnatna...I ove su zaista odlične klasične prave čelične ali lepo obrađene Dunlop http://www.stringsandbeyond.com/dun-46.html8

ovo oko 2mm-3mm duže i šire, mislim šta reći? slažem se..menja ceo koncept.

Brian May je kralj :ziveli: :bambi: . Ja sam kovao novčiće u smislu stučem ivicu čekičem ispadne super, kao jurim oblik trze a gore ovi reljefi daju fin hvat...BM valjda ništa nije menjao...Novčić je super fora, ja volim i rado koristim, neki trikovi samo tako i mogu sa onim rebrastim delom...
Image
svetski mega ulutra giga x 10 car , moj idol iz tinedž dana, a i danas...Ima puno imitacija ostalih gitarista ali niko kao May...Da imam gde izdeljao bih đitru kao njegovu , to mi je jedna od grande želja ili da kupim neku od kopija...ništa suludo skupo već ove što su bile oko700e..Brian May :bow: :bow: :bow:

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: How to pick your pick

Post by tommytigh77 » 16 Jul 2017, 14:32

Imale su Harley Benton kopije (BM-70) na Thomannu za smešne pare, tipa 250-300 jura, ali iz nekog razloga ih nema više u asortimanu... pojuri polovnu neku.

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: How to pick your pick

Post by zwelj » 16 Jul 2017, 17:30

MIKI-DJORDJE wrote:
16 Jul 2017, 06:21
Koja Vam je bila prva trzalica?
Image

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: How to pick your pick

Post by ProfessorBaltazar » 16 Jul 2017, 17:56

zwelj wrote:
16 Jul 2017, 17:30
MIKI-DJORDJE wrote:
16 Jul 2017, 06:21
Koja Vam je bila prva trzalica?
Image
Possibly :1: .

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: How to pick your pick

Post by Kristijan » 16 Jul 2017, 19:27

Јааааооооо, сунце! Неизбежна трзалица из детињства 😊. Стицајем околности нисам користио те трзалице, али мислим да је апсолутно свако ко је тих година почињао да свира имао макар једну такву. Комшија из зграде ми је био Љуба Седлар, у то време је већ отишао у Швајцарску да шљака као студијски музичар, па је тамо поручио тону трзалица на којима је имао угравирано име и презиме. Кад је био на одмору и кад је чуо да свирам гитару дао ми је пуну шаку тих трзалица. Истина, нисам их тада уопште користио јер сам учио класичну гитару а будући да сам имао 10-11 година и нисам свирао не знам шта мимо школског репертоара. Било како било, то су биле целулоидне трзалице. Веома су ми одговарале. Иако сам касније имао разне периоде у којима сам користио свакојаке друге трзалице (рецимо током периода од бар 3 године сам користио само Stubby трзалице) на крају сам се увек вратим на целулоидне. И сад их користим.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: How to pick your pick

Post by bancika » 16 Jul 2017, 20:09

ja sam sa ovim i to najtanje moguce (0.6mm ili tako nesto)...uzas :)

Image

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: How to pick your pick

Post by eg303 » 16 Jul 2017, 22:25

zwelj wrote:
16 Jul 2017, 17:30
MIKI-DJORDJE wrote:
16 Jul 2017, 06:21
Koja Vam je bila prva trzalica?
Image
"Muzički magazin", sve i svja sedamdesetih, je imao te floppy trzalice u ponudi, ne sećam se da li je uopšte i imao neke druge, prve bolje koje su do mene došle su bile ovako neke:
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest