How to pick your pick

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: How to pick your pick

Post by Historik » 11 Oct 2016, 15:27

Meni su Ultex 0,7; 1 i 1.14 omiljene, jedino se brzo troše, posebno na akustičnoj gitari. I ton i osećaj su stvarno dobri i balansirani.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: How to pick your pick

Post by clapton » 11 Oct 2016, 20:29

ne znam odakle mi Dunlop 1.14 (sa kornjacom, roza) ali dobra je. lagana nekako, a i ovih dana sam vise vjezbao/svirao ritam (na suvo) i bas fino lezi.

Image

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: How to pick your pick

Post by komil » 15 Oct 2016, 11:23

Da li bi neko bio voljan da menja svoju Ultex 0.7 (ili tanju) za Ultex 0.9? Uzeh pakovanje, a sad mi fali raznovrsnosti. Ili, ako ima u nekoj radnji da se kupi, u kojoj?

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: How to pick your pick

Post by djomla » 15 Oct 2016, 16:32

Ovo kao da se zalepi za ruku, sjajna trzalica !

Image

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: How to pick your pick

Post by bancika » 15 Oct 2016, 16:40

djomla wrote:Ovo kao da se zalepi za ruku, sjajna trzalica !

Image
odlicno stoji u ruci, ali meni su nekako neprijatne ove "bocke". Rade svoj posao sto se tice grip-a, ali cudan mi osecaj..

mislim da moze da se postigne dobar grip koji je prijatniji tako sto ce da se naprave ulegnuca ili rupe...npr kao wegen. Samo zahtevaju dodatni korak u proizvodnji.

Image

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: How to pick your pick

Post by clapton » 15 Oct 2016, 17:36

clapton wrote:ne znam odakle mi Dunlop 1.14 (sa kornjacom, roza) ali dobra je. lagana nekako, a i ovih dana sam vise vjezbao/svirao ritam (na suvo) i bas fino lezi.

Image
Ali je ton meh.

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: How to pick your pick

Post by Historik » 15 Oct 2016, 21:07

komil wrote:Da li bi neko bio voljan da menja svoju Ultex 0.7 (ili tanju) za Ultex 0.9? Uzeh pakovanje, a sad mi fali raznovrsnosti. Ili, ako ima u nekoj radnji da se kupi, u kojoj?
Ima u Maricu a mislim i u Lyri.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: How to pick your pick

Post by komil » 16 Oct 2016, 01:03

Historik wrote:Ima u Maricu a mislim i u Lyri.
Hvala

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: How to pick your pick

Post by MIKI-DJORDJE » 19 Jun 2017, 08:24

Meni je to love and hate odnos
trenutno mi je na stolu više od 50 vrsta koje koristim stalno, prosto ne može svaka trza sve ma koliko god da ja želim...Navešću neke pristupačne svima tj nisu skupe ali su super, imam i skuplje preko wegana, V, chikena, hufschmid itd ali iskreno ni jedna nije opravdala cenu a niti su materijali kojih nema kod već poznatih opštenarodnih Dunlopa, Claytona, planeta, pick boya itd...najveća ispala mi je crveni ''međed'' to nikad više, oznoji ti se malo ruka ona počne pa puca.. :D
Biram na 1 mestu pristupačnost znači trzalice gde 10 komada košta kao dobra 2nd hand gitara ispadaju iz igre - mora da si u mogućnosti da ih kupiš 20 ak min bez stresa, 2 mi je zvuk, 3 osećaj u rukama, i 4 trajnost. Debljina trza od 1mm do 3mm ( ne računam metalne ). Ne mora tim redom...naravno svaka se uz malo truda i parčeta šmirgl papira može prepraviti u željeni oblik :bambi:
Max grip Dunlop jazz 3 carbon su mi super ali kako ja često okrećem trzalicu bočno nemogu je koristiti na takav način, ima naglašen atack ono klick klick što nekad ume da iritira ali mi spada u fav 30 sigurno :D, npr u novčaniku je uvek sa još 2-3 druge za poneti
Petruci mi je kao pri bolja, ali ruku na srce one izbočine ništa ne pomažu, veličina mi je skoro ok, debljina skoro pa idelna da je deblje od 1,5 recimo 1,9 ili 2 bile bi ''extra' što kažu, ali i pored toga je jedna od fav.
klasične jazz 3 volim ali crne Stifo ove tvrđe, i ta debljina 1,38 je nekako nedovoljna kada su XL , Ultex XL mi se sviđa prilično......
2,0 Ultex Sharp odličan oblik ali prevelika, vrh je malo suviše stanjen, tako da ih ja skratim, da vrh bude deblji i izbušim 2-3 rupice da ne klizaju
Max grip najlon su za divno čudo baš izdržljive, koristim plave 1,5 ali me nervira jer se savija i čak kada se skrati ima onaj tupavi najlonski piskav zvuk - pucka
2.0 i 1,5 Duralin su mi baš drage ali obavezno dobiju rupice jer su klizave, oborim im ivice njih često koristim
Stubby 3mm male su mi dugo vremena bile omiljene, velike si isto ok, zvuk je staklast i zbog oblika hoće da klize, a i reativno brzo se troše. Stubby najlon sive 3mm volim zvuk.
Tortex TIII 1,35 crne i 1,5 bele su mi baš drage, moguće jer je tortex dugo bio tata pa sam navikao, kada ih uglačaš od tepih tj čoju prosto klizaju po zicama ali je vrh tu za atack odlične su, da su kraće 2mm i kada bi imale na sredini bocke kao max grip bile bi mi svaršene...
Dunlop pink male jazz 3 od tortexa imaju oznaku H3 stvarno dobre dugo bejahu omiljene, kao i Dunlop 1,14 velika Suza moja najduža fav trza za hibrid picking teško da ima bolja
Gator grip su mi omiljene dugo vremena, pogotovo 2.0, ne znam od čega su radili materijal navodno je mešavina duralina i još nečeg, za tortex znam da je duralin i slikati, al za ove ne znam...No ostaju u ruci 1 liga, nema klizanja ako ti je ruka znojava, ...Mekši je zvuk naravno od trtexa, a i od duralina, no otpuštanje zice je zato brže, za jazz pa i shred su dušu dale, a zbog hrapavosti ma mogu za sve...
Metalne trzalice su moja ljubav već 20 + godina, nema dok metal ne potkači metal :D :bambi: hahaha, ove od Aluminijuma mnogi ih rade su SHIT ako neko svira agresivno počinju da dobijaju kao male recke, tech pick dunlop AL bezveze imam ih na 10ne ako neko oče da se menja...Ali zato mesingane žute su strava, imaju veću težinu i ništa im ne fali neuništive,

Jako dobre su mi jazz ton počev od 205 koje su onako pri male, 206 super i jumbo 208 odlične, imaju verovatno najbolji zvuk od svih jer možeš da podesiš dinamiku lepo, da ima neka manja (205 je suviše sitna, fali joj 2mm da bude super) a ovaj oblik bile bi strava https://www.jimdunlop.com/product/477r2 ... cCategory=
ove su jedne od naj naj dražih trenutno, odlične su, piše kao za jazz ali naravno da su dušu dale za metal i ostalo...Primetone 308 https://www.jimdunlop.com/product/477p3 ... e=&from=fn imho pariraju najskupljim trzalicama u svetu i to bukvalno :ziveli: Dunlop primetone :bambi: :bow:
i Claytone Acetal jednom dobre, nije trzalica za svakog ali ko voli neuništive da ima brz otpust žice, a odličan raspon dinamike stvarno su super....njihove regularne su malko veće od regularnih dunlopovih , moje fav su 1,52 i 1,9 za solo, a 1,26 za ritam
Herco su super da se bude dosledan zvuku legendi, 75ce su se pojavile za 5o din strava su...Planet D adario duralin sharp 1,5 mm odlične! za razliku od Dunlopa je površina mat i ima špic kao jazz 3, jedina muka što sam kupio 15 kom i više nema :-o , mada ako se ne gube stvarno traju......
Imam trzalice iz 1996 i to Tortex i Duralin Dunlop koje su i danas žive, to govori o trajnosti materijala,..naravno ode vrh ali tepih to vrati za 2 sekunde....
eto to su moje fav trze and način kako ih biram, neke sam garant zaboravio kao moje lične od plexilasa itd itd itd itd.....nema kraja :D :bambi:

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: How to pick your pick

Post by tommytigh77 » 19 Jun 2017, 11:18

MIKI-DJORDJE wrote:
19 Jun 2017, 08:24
ove su jedne od naj naj dražih trenutno, odlične su, piše kao za jazz ali naravno da su dušu dale za metal i ostalo...Primetone 308 https://www.jimdunlop.com/product/477p3 ... e=&from=fn imho pariraju najskupljim trzalicama u svetu i to bukvalno :ziveli: Dunlop primetone :bambi: :bow:
:1:
Već sam pominjao ovde na temi ako se ne varam, Dunlop Primetone 307 (large 3mm, round tip) je majka mara kad se uzme u obzir sve - ergonomija, zvuk, dugotrajnost, cena. Praktično Wegen za siromašne. Iako i ja koristim trzalice u svakakvim debljinama (od 0.50 pa naviše), ova mi je ubedljivo No. 1.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: How to pick your pick

Post by MIKI-DJORDJE » 19 Jun 2017, 12:16

:ziveli:

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: How to pick your pick

Post by muki17 » 19 Jun 2017, 12:22

Da li slucajno ima da se nadje kod nas? Deluje zanimljivo.

Totalno navikao na Stubby 3m,ultra male i udobne,ali postoji veliki kompromis-izuzetno se brzo trose,i ton ume da bude dosta tup i nedifinisan.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: How to pick your pick

Post by Kristijan » 19 Jun 2017, 15:14

Аууу, све нека егзотика, кад читам шта сте све писали ја се са мојим најобичнијим Данлоповим целулоидним трзалицама осећам као простак :)

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: How to pick your pick

Post by tommytigh77 » 19 Jun 2017, 18:18

muki17 wrote:
19 Jun 2017, 12:22
Da li slucajno ima da se nadje kod nas? Deluje zanimljivo.

Totalno navikao na Stubby 3m,ultra male i udobne,ali postoji veliki kompromis-izuzetno se brzo trose,i ton ume da bude dosta tup i nedifinisan.
Imaju s vremena na vreme u Mitrosu. Mada eto kako svi čujemo stvari drugačije. Meni je Stubby odvratna zato što mi je oštra, ima taj drzak ''clunk'', škripi o žice. Tako da ako je tebi Stubby tup, ne znam koliko će da ti legne Primetone jer su one baš, baš tamne, fino klizaju preko žica i maltene i nemaju svoj zvuk. Mislim, čuje se kako cvakću, ali je to toliko u gornjem registru i glatko, da u odnosu na ostale trzalice a naročito Stubby, ne dolazi do izražaja, pogotovo u svirci. Zvuk je onako baš okrugao. Inače strašno su dugotrajne, ja sa jednom umem da izguram i po godinu dana, pod uslovom da je ne izgubim.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: How to pick your pick

Post by tommytigh77 » 19 Jun 2017, 18:21

Kristijan wrote:
19 Jun 2017, 15:14
Аууу, све нека егзотика, кад читам шта сте све писали ја се са мојим најобичнијим Данлоповим целулоидним трзалицама осећам као простак :)
Ni njima ne fali ništa. Ja se npr. mnogo ložim na Dunlop Tortex 0.60mm narandžastu, to mi je izbor broj dva (za akustaru ustvari prvi izbor), bez nje i Primetone-a ne idem ni u wc. Mada kad je koristim, okrenem tupu stranu, nikako špic.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest