How to pick your pick

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: How to pick your pick

Post by bancika » 04 Sep 2016, 00:06

Rockatansky wrote:Meni je nekako najbitnije da je dugotrajna... Od kada sam probao Dunlop Ultex ne trazim dalje! :) To je toliko tvrdo da koliko god da krljas skoro da se ne trosi... Nisam mislio da postoji takav materijal! :D
U, cekaj da probas termoplastiku koju koristi chickenpicks....ili ono cudo sto koristi dragon's heart. Skoro neunistivo. Ali i ultex je super...u svakom pogledu.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: How to pick your pick

Post by ProfessorBaltazar » 04 Sep 2016, 08:10

Image

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: How to pick your pick

Post by RadeRas » 04 Sep 2016, 20:28

ProfessorBaltazar wrote:Image
kakva ideja, predivno! :bravo:

board index
Posts: 85
Joined: 01 Jul 2016, 13:50

Re: How to pick your pick

Post by board index » 05 Sep 2016, 23:48

Image

3mm Dunlop. Jedino sto me nervira sto im nije neki grip, klize kao lude. Na njima sam poceo i dan danas ih koristim, mada pokusavam da nadjem zamenu.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: How to pick your pick

Post by bancika » 06 Sep 2016, 10:03


User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: How to pick your pick

Post by Uncle Moe » 06 Sep 2016, 10:22

board index wrote:Image

3mm Dunlop. Jedino sto me nervira sto im nije neki grip, klize kao lude. Na njima sam poceo i dan danas ih koristim, mada pokusavam da nadjem zamenu.
Ta je ishejtovana na forumu, tipa najuzasnija trzalica ikad. :D Super mi je, nema mi tup/muljav zvuk kao nekima, meni je vise malo mekan zvuk sto mi se svidja. Nisam siguran kako ti klizi, meni je grip odlican i veoma pogodan za brz picking.

board index
Posts: 85
Joined: 01 Jul 2016, 13:50

Re: How to pick your pick

Post by board index » 09 Sep 2016, 11:31

Haha, nisam znao :D. Ja sam sa njom poceo, brat mi je tada dao i navikao sam se. Ne znam zasto mi klizi dosta, ali u sustini jos nisam uspeo da nadjem neku drugu da mi odgovara vise. Odlicne su te trzalice :)

@bancika - Hvala :)

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: How to pick your pick

Post by komil » 09 Sep 2016, 12:50

clapton wrote:a ovo pravi drug iz Kotora, Kristijan. probao sam nekoliko ali su predebele bile za moj ukus.

aj napisi rivju. :)
Pa ajd. Pre ovog sam imao samo dva puta iskustvo sa ručno pravljenim trzalicama, iz Srbije (računam ove što neko pravi za prodaju i stoji iza njih, ne one iz hobija što napravi neko za sebe). Tako da, nemam iskustva sa ovima o kojima se priča po forumima, ovima što ima bancika itd. Tako da je ovaj rivju ograničen.

Prvo i osnovno je da sam zadovoljan i da su generalno jedne od najboljih trzalica što sam probao.

Ja sam imao jednu od roga standardnog oblika i nju sam dosta koristio npr. za bass. Jako mi se dopao taj materijal, bio je tvrd a imao sam osećaj kao da je podmazan, jako je dobro klizilo. Imao sam neku od kosti, pravljena prema nekoj gipsy jazz. Materijal opet dobar, ali ova mi nije odgovarala prema obliku pa je nisam ni svirao.
Interesantno, ali i moj izbora je ova Dunlop Stubby 3mm! Tako da sam Kristijanu opisao da mislim da bi mi najviše odgovaralo nešto kao stubby 3mm ali u drugim materijalima. Dobio sam od njega razne trzalice, u 3 debljine, akrilne, kosti, drvenu (ebony), u raznim oblicima. Neke su kopije oblika trzalica koje je on kupovao iz inostranstva (mislim da je Chicken Picks) a neki oblici su njegovi.

Prvo što se odmah vidi u odnosu na ove ručno pravljene što sam do tada video - ove su jaaako precizno urađene i fantastično ispolirane. Vrh je baš savršeno precizno oblikovan, kao mašinom. Ove kosti su tako ispolirane da sam mislio da je plastika neka. Čovek posle reče da mu poliranje nekada traje satima. Mislim da ovo ima smisla, bitno je da prilikom svirke sve "klizi".

Iako volim stubby 3mm od ovih Kristijanovih su mi mnogo više legle ove tanke, bar na prvu. Ove njegove deblje nemaju takve krivine kao stubby, oblik je maltene isti kao za tanke. Takođe sam očekivao da budu malo šiljatije. I onda kad kažem to, shvatam da opisujem Stubby. I onda nakon toga par dana dam šansu ovim njegovim "debelim" i shvatim koliko je toga u vezi trzalica stvar navike.. Tako da ću koristiti i ove deblje...

Ova drvena (ebony) ima interesantan zvuk (npr. na akustičnoj gitari), zanimljivo.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: How to pick your pick

Post by RadeRas » 27 Sep 2016, 11:51

http://www.stringsandbeyond.com/jimduul ... 1470151314

Jel ovo O.K. cena za 6 komada 1mm? Nešto oko 50 dinara jedna? Čitao sam vaše komentare, govorite da su ULTEX dobre, jel jesu ili da naručim neke druge?

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: How to pick your pick

Post by Rockatansky » 27 Sep 2016, 12:52

Meni je ultex brutalna, u smislu traje dugo, tesko se trosi, ne savija se, cvrsta. A zvuk mi je isti za sve, nemam bas uvo za te finese :D
U mitrosu je 70-80 dinara ako se secam dobro.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: How to pick your pick

Post by RadeRas » 27 Sep 2016, 12:54

Rockatansky wrote:Meni je ultex brutalna, u smislu traje dugo, tesko se trosi, ne savija se, cvrsta. A zvuk mi je isti za sve, nemam bas uvo za te finese :D
U mitrosu je 70-80 dinara ako se secam dobro.
Trajanje me i zanima. Ja ih već naručio da vidim kakve su! :ziveli:

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: How to pick your pick

Post by tommytigh77 » 27 Sep 2016, 20:06

Ja pre neki dan uzeo par komada Fender Heavy, one celulozne tortoise, klasika. Rekoh da probam pošto znam da bogočevi sviraju s njima. I definitivno kad se malo utroše iliti usviraju, daju onaj dubok ton a nekako baršunast u visokima (naravno, kad se svira tupom stranom). Nisam još probao na pojačalu, ali zasad obećavaju. Malo klizaju iz prstiju, od toga sam se baš odvikao.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: How to pick your pick

Post by bancika » 27 Sep 2016, 21:38

Celluloid je dobar materijal...topao zvuk i prija pod prstima...samo se mnogo brzo trosi. Bas sam se danas zanimao sa ovom japanskom pickboy jazz. Velicina kao Jazz XL, samo od celuloze. Zahvaljujuci ovim rupicama ne klizi iz ruke, a i dalje je jako prijatna da se drzi. Jedna od omiljenih mi je za akusticnu, mada je dobra i za elektricnu, ko voli malo vece.

Image

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: How to pick your pick

Post by bancika » 11 Oct 2016, 12:54

Chickenpick Shredder 3.5mm - odlicna trzalica. Imam je dve godine, ali nekako sam je drzao po strani jer je primetno veca od Jazz III...medjutim, kad sam se naviko, stvarno je dobra. Vrh nije previse ostar ali posto je tanak, opet je dosta precizna. Jeste debela 3.5mm na sredini ali se po obodu tanji, pa nje takav osecaj. Mislim da je odlicna i za one koji vole jazz, pa bi nesto malo vece i deblje, a i oni koji vole velike trzalice nece osetiti toliku promenu kao sa jazz III...a ton je masivan, kao i sama trzalica :) I cini mi se da nije ogranicena na shred, moze ovim sve da se svira. Ovaj iz Chickenpicks nije bas dobar u davanju imena, i chickenpicks je glupo ime koje asocira na country.

Image

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: How to pick your pick

Post by RadeRas » 11 Oct 2016, 14:26

Ja sam zadovoljan ovim Dunlop Ultex trzalicama od 1mm koje su mi stigle zajedno sa žicama sa Strings & Beyond:
Spoiler:
Image
Još da vidimo koliko će da traju. :kokice:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest