Charvel warrior???

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
jox
Posts: 6
Joined: 16 Apr 2012, 20:01

Charvel warrior???

Post by jox » 28 May 2012, 20:27

pogledajte oglas http://www.kupujemprodajem.com/Warrior- ... -oglas.htm i recite mi koja je ovo gitara??? Pitao sam coveka kaze da na plocici pise CORT i da je pravljena u FGN fabrici u japanu i da je '89 god. Ja bih menjao mog grg270 za tu gitaru. Ako bih mogo da prvo cujem vasa misljenja bilo bi super!!! hvala unapred

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Charvel warrior???

Post by mislim_stvarno » 28 May 2012, 21:09

Meni to deluje kao neka budzevina, sklapano iz delova.

Pre svega zato sto mislim da Cort nikada nije radio gitare za charvel. Osim toga, mislim da je njihova(cortova) fabrika u koreji, i da nemaju gitare koje se prave u drugim zemljama (tj japanu). Cort je valjda ta fabrika u koreji u kojoj se izmedju ostalog prave ibanez i druge gitare, i zbog toga mislim da nemaju u japanu neku dodatnu fabriku

Ne mogu da nadjem nista za charvel warrior.

Ovaj floyd nije sa jackson ni charvel gitara, ne vidim sta je u pitanju, ali sa leve strane gde je nesto ispisano sitnim slovima obicno stoji jackson ili charvel logo http://audiozone.dk/index-filer/TremoloInfoProject.htm

ni na magnetima ne pise charvel...

slike su uzasne...

My best guess is, charvel vrat (ili neki jackson vrat kome je promenjen decal) + neko jeftino serijski proizvedeno telo ili rucno pravljeno sa nekim isto tako ne preterano kvalitetnim floydom i magnetima.

Ovo je jedna velika macka u dzaku, moze da bude da je kompletno pravljena u domacoj radinosti, a moze biti da je stvarno u pitanju made in japan charvel kome je izgubljena originalna plocica, pa zamenjena cortovom (mada, u ovo ne verujem ni 5%)

U svakom slucaju ja se ne bih trudio oko ovoga... Mozes da probas ako ti nije daleko, mozda ti se svidi kako radi, ali ja nikako ne bih doplacivao (ja ne bih ni menjao... )

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Charvel warrior???

Post by nesharm » 28 May 2012, 21:13

Gledam refleksije svetla na gitari, telo kao da je bojeno cetkom...

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Charvel warrior???

Post by mislim_stvarno » 28 May 2012, 21:19

ako mislis na ono na gornjem zadnjem rogu, rekao bih da je to ogrbotine od kaisa (neko mi rece da je warriora lakse svirati kad kais ide preko tog roga a ne iza). Na jednoj slici se ok vidi refleksija jedne kapice potenciometra, deluje da je taj deo ispoliran lepo...

mada, ko ce ga znati...

jox
Posts: 6
Joined: 16 Apr 2012, 20:01

Re: Charvel warrior???

Post by jox » 28 May 2012, 22:01

hvala puno na informacijama i savetima. super ste :D

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Charvel warrior???

Post by Void » 28 May 2012, 22:23

није то ни Ч од Чарвела.

...ово је кућно склепано нешто, у најбољем случају је врат замењен Чарвеловим, ал' чини ми се да су за то мање шансе него да дебели Бугарин Азис буде ново заштитно лице Бонжите.

...реци му да ти пошаље неке мало мање мутне слике, па их постави овде, евентуално га питај за неки детаљнији опис, па опет копи-пејстуј овде, ценим да има искуснијих свирача овде који би могли сигурно да процене.

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Charvel warrior???

Post by ApplePie » 28 May 2012, 23:32

Špageti logo iz '89. ? Charvel je kod Koreanaca pravio Charvette kao jeftinu verziju charvela. Do tada su SVI Japanci imali Jacksonov hardver, elektroniku ... (koji su uzgred bili made in USA). Ova nesrecna gitara je najverovatnije kineska verzija necega sto im se ucinilo interesantno na slici da bi pravili i prodavali ... nece me mrzeti da malo googlam :)

Wagorth
Ex Cane
Posts: 75
Joined: 17 Feb 2009, 18:16

Re: Charvel warrior???

Post by Wagorth » 29 May 2012, 10:51

Ma cim u oglasu lik napise -Vredi pogledati-, meni je sve jasno, i o njemu, i o tome sto hoce da proda. :idea:

User avatar
mare2192
Posts: 62
Joined: 12 Feb 2010, 16:33
Location: Mirijevo,Beograd

Re: Charvel warrior???

Post by mare2192 » 29 May 2012, 11:26

moj buraz je zaludjenik za charvelom i on tvrdi da to nije charvel.Moguce da je vrat charvelov ili jos gore da je stavljen stiker neki ili nes na tu foru

jox
Posts: 6
Joined: 16 Apr 2012, 20:01

Re: Charvel warrior???

Post by jox » 29 May 2012, 12:24

pitao sam ga da mi posalje jasnije slike i pitao sam ga da li je gitara sklapana i sve to... i dobijem odgovor: ,, druze gitara je prodata..." hahaha nadam se da se neko nije zayebo...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest