Vasha prva gitara :)

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
AutoDog
Posts: 18
Joined: 11 Apr 2014, 00:04

Re: Vasha prva gitara :)

Post by AutoDog » 28 Apr 2014, 22:04

Jako zanimljiva tema! :D

Ne znam koja je bila moja prva gitara, jedino sto je na njoj pisalo je Japan na metalnom delu pozadi gde vrat pocinje da se spaja sa telom. Poluakusticna gitara u fazonu 335 samo jako mala, nesto kao sto su 339 sad, samo je oblik tela bio malo drugaciji. Na a i d zici 15., 16., 17ti prag nisu postojali, bili su udubljeni. Civije su bile katastrofa, nisu radili svi potovi (mada sam to posle popravio da bih mogao da je sviram kroz pojacalo). Napred je bila nesto narandzasto, sunburst i imala je crnu masku i neki metalni deo kojim je bila prikacena na telo. Sve u svemu, meni je bila odlicna gitara za ucenje. Bila je laksa za sviranje od akusticnih(vecih) gitara a mogao si da je drndas ko akusticnu.

Ako neko ima predstavu koja bi to gitara mogla da bude bilo kakva informacija bi mi puno znacila. :D
Inace secam se da sam kao klinac trazio bilo kakvu sljaku da bih zaradio pare za neku gitaru i pojacalo, i krenem nesto da sljakam mesec ipo dana a onda dodju baba i deda od preko i daju mi kintu za rodjendan, taman sam imao za tu gitaru :D mos misliti srece :XD:

Posle su isle neke akusticne pa prva ozbiljna elektricna gitara koja je mogla da lici na nesto kroz pojacalo - melodija diamant, crna, lp kopija :metal:

Pa je onda dosla moda kupovine polovnih stratova od narodnjaka (uz ono, odmah ga otvaras i molis boga da je ''prava'' elektronika) :lol: :lol: :lol:

Pa je posle nekog vremena dosla i moda odlaska napolje i kupovine ozbiljnih gitara - pa je pao BC Rich ali to su vec neke druge teme i druga vremena

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Vasha prva gitara :)

Post by kwiss » 28 Apr 2014, 23:35

Jolana diamant :)

AutoDog
Posts: 18
Joined: 11 Apr 2014, 00:04

Re: Vasha prva gitara :)

Post by AutoDog » 28 Apr 2014, 23:51

AutoDog wrote:Jako zanimljiva tema! :D

Ne znam koja je bila moja prva gitara, jedino sto je na njoj pisalo je Japan na metalnom delu pozadi gde vrat pocinje da se spaja sa telom. Poluakusticna gitara u fazonu 335 samo jako mala, nesto kao sto su 339 sad, samo je oblik tela bio malo drugaciji. Na a i d zici 15., 16., 17ti prag nisu postojali, bili su udubljeni. Civije su bile katastrofa, nisu radili svi potovi (mada sam to posle popravio da bih mogao da je sviram kroz pojacalo). Napred je bila nesto narandzasto, sunburst i imala je crnu masku i neki metalni deo kojim je bila prikacena na telo. Sve u svemu, meni je bila odlicna gitara za ucenje. Bila je laksa za sviranje od akusticnih(vecih) gitara a mogao si da je drndas ko akusticnu.

Ako neko ima predstavu koja bi to gitara mogla da bude bilo kakva informacija bi mi puno znacila. :D
Inace secam se da sam kao klinac trazio bilo kakvu sljaku da bih zaradio pare za neku gitaru i pojacalo, i krenem nesto da sljakam mesec ipo dana a onda dodju baba i deda od preko i daju mi kintu za rodjendan, taman sam imao za tu gitaru :D mos misliti srece :XD:

Posle su isle neke akusticne pa prva ozbiljna elektricna gitara koja je mogla da lici na nesto kroz pojacalo - melodija diamant, crna, lp kopija :metal:

Pa je onda dosla moda kupovine polovnih stratova od narodnjaka (uz ono, odmah ga otvaras i molis boga da je ''prava'' elektronika) :lol: :lol: :lol:

Pa je posle nekog vremena dosla i moda odlaska napolje i kupovine ozbiljnih gitara - pa je pao BC Rich ali to su vec neke druge teme i druga vremena
Jolana, pardon :lol:

AutoDog
Posts: 18
Joined: 11 Apr 2014, 00:04

Re: Vasha prva gitara :)

Post by AutoDog » 28 Apr 2014, 23:53

kwiss wrote:Jolana diamant :)
:1:

User avatar
Reckoner78
Posts: 135
Joined: 19 Aug 2013, 13:16

Re: Vasha prva gitara :)

Post by Reckoner78 » 12 May 2014, 00:35

Jolana neka krščina, a mnogo sam je platio.... bila ipak 1996. :lol:

User avatar
nebeskacarica
Posts: 233
Joined: 11 Oct 2009, 13:48
Location: Нови Сад

Re: Vasha prva gitara :)

Post by nebeskacarica » 15 May 2014, 17:59

Klasična, napravljena u Poljskoj početkom 80-tih. Nešto manji prečnik vrata, ali deblji radijus (valjda sam pogodio opis). Preživjela rat u Bosni, bomdardovanje Novog Sada, višogodišnju tenziju čeličnih žica, stotine sjedeljki, žurki, kućnih i uličnih sešna, padove, grebanja, polijevanje alkoholom... ipak, nikada nije postala i moje definitivno vlasništvo, jer mi je prijatelj koji ju je donio nije zvanično poklonio a takođe je odbio da je proda. Njen status je i dalje neriješen. :D Za mene ima neprocjenjivu vrijednost, i, kada bi bila moja, ne bih je mjenjao ni za koji instrument ili novac. Imam danas vrhunske gitare u kući, ali na ovoj je odsvirano i iskazano sve ono što sam u suštini ja. Nedavno sam je nosio na popravku, radi sprečavanja širenja naprsline na gornjoj ploči iako je popravka iznosila gotovo koliko i njena tržišna vrijednost.

Image

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Vasha prva gitara :)

Post by Rax13 » 15 May 2014, 21:59

Ibanez GSZ120

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Vasha prva gitara :)

Post by banjacNT » 16 May 2014, 22:00

Ja sam u startu ima 3-4 gitara, sto akusticnih, sto elektricnih...
Isprva, harmonika, jer sam imao tu ludu srecu da se je bas te godine ukinula gitara u muzickoj skoli. Dosao ja sa caletom da se upisem, nema gitrara, ajd, moze armunika...
A obzirom da mi je cale gitarista, imao sam odma na lageru gitare.
PRVA je bila Fender Bullet, telecaster oblika, i imala je samo 2 single magneta, lepo je zvucala, barem preko Cajevca kojeg smo imali...
DRUGA je bila nekaq kopšija strata, Bird se zvala, isto samo 2 single magneta, al je prva napomenuta bila nmogo bolja, iako je bila od sperke.
TRECA je bila klasicna gitara Zagrebacka Naklada, i zvucala je opasno, sve dok je cale nije polomio na nekoj tezgi (svirao je svadbe i veselja, da se razumemo :lol: :lol: :lol: ), pa je krpljena, lepljena, sivena, al i dalje zvuci OK, samo sto nema 12. prag, jer je tu bila pukla.
Prva ozbiljnija gitara je bila Ibanez RG320FM...

Losmi986
Posts: 1
Joined: 08 Jun 2014, 21:53

Re: Vasha prva gitara :)

Post by Losmi986 » 08 Jun 2014, 21:56

C.F. Martin & Co.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest