Vasha prva gitara :)

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Vasha prva gitara :)

Post by nemanjavelimirovic » 13 Jun 2012, 23:16

Musima je kul, tu sam gitaru probao par puta i nisam imao utisak da je krsh. Parker mi nije recimo narodnjacki, nikad nisam doziveo ga tako, ali svakako da mi je ruzan oblik isto koliko i ibanezi i sve spicasto osim strele i explorera. Strat, Tele to jesu u principu country gitare, ali godinama su provucene kroz rok muziku i pored gibson les paula (sg je isto les paul jelte..) su bile izuzetno bitan faktor na svim nasim omiljenim snimcima. Izgled je vec stvar ukusa, a realno razumem ljud ekojima su recimo offset gitare i stratovi/telci ruzne gitare jer mozda ih privlace vishe pravougaoni oblici, a to nije nishta loshe, mislim...svako ima svoje. :) :ziveli:
Image

Ontopic:
Moja druga gitara, Ibanez RX series
Image
I pored nje:
Image
I moj prvi telac:
Image i dalje neprezaljen iako je bio tezak za sviranje pomalo...bio je odlican. :) :ziveli:

Dimo
Posts: 305
Joined: 23 May 2010, 18:39

Re: Vasha prva gitara :)

Post by Dimo » 13 Jun 2012, 23:25

I moja druga gitara, odmah posle skvajera...

Image

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Vasha prva gitara :)

Post by majtimika » 14 Jun 2012, 18:30

nemanjavelimirovic wrote:Musima je kul, tu sam gitaru probao par puta i nisam imao utisak da je krsh. Parker mi nije recimo narodnjacki, nikad nisam doziveo ga tako, ali svakako da mi je ruzan oblik isto koliko i ibanezi i sve spicasto osim strele i explorera. Strat, Tele to jesu u principu country gitare, ali godinama su provucene kroz rok muziku i pored gibson les paula (sg je isto les paul jelte..) su bile izuzetno bitan faktor na svim nasim omiljenim snimcima. Izgled je vec stvar ukusa, a realno razumem ljud ekojima su recimo offset gitare i stratovi/telci ruzne gitare jer mozda ih privlace vishe pravougaoni oblici, a to nije nishta loshe, mislim...svako ima svoje. :) :ziveli:
Image

Ontopic:
Moja druga gitara, Ibanez RX series
Image
I pored nje:
Image
I moj prvi telac:
Image i dalje neprezaljen iako je bio tezak za sviranje pomalo...bio je odlican. :) :ziveli:

brate imas isti tepih vec 15g, to je vintage

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Vasha prva gitara :)

Post by nemanjavelimirovic » 14 Jun 2012, 19:09

majtimika wrote:[
brate imas isti tepih vec 15g, to je vintage
Ahahhaha, da , sad ga vishe nema, matori stavio laminat (on je sad u mojoj sobi, ja ne zivim tamo vishe. ). :mrgreen: :XD: :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Vasha prva gitara :)

Post by Baba Slim » 14 Jun 2012, 22:07

majtimika wrote:
Spoiler:
nemanjavelimirovic wrote:Musima je kul, tu sam gitaru probao par puta i nisam imao utisak da je krsh. Parker mi nije recimo narodnjacki, nikad nisam doziveo ga tako, ali svakako da mi je ruzan oblik isto koliko i ibanezi i sve spicasto osim strele i explorera. Strat, Tele to jesu u principu country gitare, ali godinama su provucene kroz rok muziku i pored gibson les paula (sg je isto les paul jelte..) su bile izuzetno bitan faktor na svim nasim omiljenim snimcima. Izgled je vec stvar ukusa, a realno razumem ljud ekojima su recimo offset gitare i stratovi/telci ruzne gitare jer mozda ih privlace vishe pravougaoni oblici, a to nije nishta loshe, mislim...svako ima svoje. :) :ziveli:
Image

Ontopic:
Moja druga gitara, Ibanez RX series
Image
I pored nje:
Image
I moj prvi telac:
Image i dalje neprezaljen iako je bio tezak za sviranje pomalo...bio je odlican. :) :ziveli:

brate imas isti tepih vec 15g, to je vintage
Hahahaha, lol, umirem od smeha... Majti brate, oko sokolovo... :XD: :XD: :bow: :bravo: :ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Vasha prva gitara :)

Post by nebojsak » 15 Jun 2012, 00:19

nemanjavelimirovic wrote:...
Yebo mater, znaš da ladno nisam mogao da te zamislim kako normalno odgovaraš na ovoj temi :mrgreen:

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Vasha prva gitara :)

Post by Kill surf city » 15 Jun 2012, 00:39

http://www.guitarmaniacs.de/html/users/ ... ter2.shtml

Ista ko ova.

edit: +stock magneti i bela plastika.

Gile91
Posts: 2
Joined: 20 Feb 2013, 23:59
Location: Kraljevo

Re: Vasha prva gitara :)

Post by Gile91 » 21 Feb 2013, 00:28

Prva gitara je bila neka klasicna koju je cale uzeo od nekog ortaka za moje potrebe u muzickoj (`98 ) , naravno posle 2 godine mi je solfedjo izlazio na usi pa sam batalio skolu i vratio gitaru ... i tako pauza sve do pre 2 godine kad sam od brata uzeo na koriscenje "muzicku nakladu fg 7" , pa malo posle toga Rooster strat na akciji u idei ( 7500din ) ... tad nisam nista znao o gitari pa sam samim tim kupio gitaru sa tako krivim vratom da je sve posle 12. bilo nemoguce za svirati + se vremenom pojeli i pragovi , naravno popravka se nije isplatila , a u medjuvremenu naleti MiM Strat classic 50`s za neke relativno sitne pare i ja ga uzmem ... da stvar bude zanimljivija pronadjem u Roosterovoj kutiji garantni list na 3 godine , pozovem Ideu i ljudi mi priznaju reklamaciju i vrate pare posle cele godine drndanja ... :D

User avatar
Gosa
Posts: 300
Joined: 10 Jul 2011, 11:10

Re: Vasha prva gitara :)

Post by Gosa » 21 Feb 2013, 08:36

Prva akusticna kupljena kod kineza,za cini mi se 4k dinara,davne 2007/8 jednom recju tezak krs.....Image


Prva elektricna gitara Carrer kupljena u robnoj kuci 2007/8 placena 16k dinara...radila je posao,jer nisam imao pojma o gitarama...elektricnim
Image
Slike su sa neta nisu moje,jer ne posedujem gitare...

User avatar
Gitaroholicar
Posts: 237
Joined: 30 Nov 2012, 22:02
Location: Novo Milosevo - Novi Sad

Re: Vasha prva gitara :)

Post by Gitaroholicar » 05 Mar 2013, 17:39

Image

desna akustara... Pozajmljena i nikad ne vracena :D

User avatar
gondi
Posts: 55
Joined: 17 Jan 2011, 20:13
Location: Bođani

Re: Vasha prva gitara :)

Post by gondi » 07 Mar 2013, 20:49

Prva električna gitara koju sam kao student dosta jeftino kupio, inače bila pre toga u posedu legendarnog gitariste iz Bačke Palanke, sada nažalost pokojnog Slobodana Bobana Ubovića
Image
Mom primerku je nedostajala tremolo ručica i middle pickup nije radio.Da sam bio pametan da je zadržim, to bih najverovatnije do sada popravio, ali mi usfalilo para za knjige za pripremu ispita, i prodam je nekom liku sa visokogradnje koji kad je video gitaru, samo mi je tutnuo lovu koju sam tražio za nju i bukvalno mi istrgao gitaru iz ruku i odmaglio. Ubrzo sam kupio Rokkoman SG El Maya.S konja na magarca. :cry:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Vasha prva gitara :)

Post by Duane » 08 Mar 2013, 04:20

ko je taj lik? ja sam iz (je)bačke palanke, nisam nikad čuo za čovu

User avatar
gondi
Posts: 55
Joined: 17 Jan 2011, 20:13
Location: Bođani

Re: Vasha prva gitara :)

Post by gondi » 08 Mar 2013, 07:26

Duane wrote:ko je taj lik? ja sam iz (je)bačke palanke, nisam nikad čuo za čovu
Boban Ubović, gitarista, pevač i vođa grupe Dr Ton, snimili su svojevremeno i Lp ploču, hit sa te ploče bila pesma '' Nada", album mislim da se zvao ''Bez posla i bez love".Grupa mu se prvo zvala''Lajt mi"(tad sam išao u prvi razred gimnazije), pa "Istok", pa "Okean" pa "Sedma sila" i onda"Dr Ton".Evo linka gde se može pročitati o njemu i njegovom muzičkom radu .moguće da vi iz mlađe generacije muzičara niste tako dobro informisani, ali SVAKO od starijih likova koji su imali ikakve veze sa rock muzikom iz Bačke opštine zna za Bobana.
http://www.barikada.com/vremeplov/ex_yu ... dr_ton.php
Image

User avatar
gondi
Posts: 55
Joined: 17 Jan 2011, 20:13
Location: Bođani

Re: Vasha prva gitara :)

Post by gondi » 08 Mar 2013, 08:12

Evo još nešto dobro za pogledati, i izvinjavam se za offtopic....

User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: Vasha prva gitara :)

Post by doksas » 19 Mar 2013, 23:07

Prva gitara mi je bila Iris Jolana neke '84-'85 godine
Cini mi se da je bas ovakva bila

Image

To je u stvari caletova gitara bila ali smo i brat i ja ucili na njoj :)

Secam se jos i njenog kraja,cale ostavio u kolima na +40 stepeni i raspala se na 3 dela cini mi se :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest