Magneti Za Standard Strata

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Firesucker
Posts: 35
Joined: 09 Jan 2008, 13:13
Location: Zrenjanin

Magneti Za Standard Strata

Post by Firesucker » 22 Jan 2008, 23:48

Ne zelim da mi se ponovo desi da se ztvori moja tema. Ok............sta sam ono hteo...........da kupi cu Standar Squier Stratocaster-a i hteo bi da pitam da li mozete da mi preporucite sa kim pick upovima da ga nabudzim. Hteo bi da dobijem topao ton kao Tom Morello iz Rage Against The Machine. Ako neznate kako oni zvuce idite na you tube i ukucajte RATM - Guerilla Radio. :mrgreen:

User avatar
Firesucker
Posts: 35
Joined: 09 Jan 2008, 13:13
Location: Zrenjanin

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Firesucker » 22 Jan 2008, 23:58

Fat Strat je u pitanju.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Funkomat » 23 Jan 2008, 01:00

Idi na seymour duncanov sajt i tamo imas demo za svaki njihov pickup... Naci ces nesto sto ti se svidja.

I edituj post umesto da postujes 2 puta

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Rocket Roll » 23 Jan 2008, 01:22

Mnogo je "studijske magije" u Morelovom zvuku. Uzmi neki živi snimak "RATM" pa poslušaj ton, tu su stvari malo realnije (naročito ako imaš neki bootleg).

Pošto Morelo svira sve i svašta, od Telekastera do Les Pola i Ibaneza, biraj bilo koje magnete na kojima piše nešto u stilu "ovi su dobri za metal" i odvešće te, po svoj prilici, u dobrom pravcu.

Teži deo sa Morelom su uvek bili njegovi efekti (malo ljudi ima Whammyja, recimo), njegov JCM 800 i njegov stil, nego njegovi magneti.

Uzgred, razmisli i o ovome - daćeš 200 evra za gitaru a 100 za magnet. Zar nije bolje da odmah uzmeš neku gitaru od 300, koja ima dobre magnete?

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by cccira » 23 Jan 2008, 02:02

Rocket Roll wrote:Uzgred, razmisli i o ovome - daćeš 200 evra za gitaru a 100 za magnet. Zar nije bolje da odmah uzmeš neku gitaru od 300, koja ima dobre magnete?
Mislim da Squier standard kosta oko 300 evra

User avatar
Firesucker
Posts: 35
Joined: 09 Jan 2008, 13:13
Location: Zrenjanin

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Firesucker » 23 Jan 2008, 12:03

Ja imam strpljenja za trojicu. Magnete cu kupiti kasnije u julu ako mi ovi ne budu odgovarali. Znam da squier ima malo manji output ali cu da podesim visinu magneta 8)

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Guitar_thrill » 23 Jan 2008, 18:56

cccira wrote:
Rocket Roll wrote:Uzgred, razmisli i o ovome - daćeš 200 evra za gitaru a 100 za magnet. Zar nije bolje da odmah uzmeš neku gitaru od 300, koja ima dobre magnete?
Mislim da Squier standard kosta oko 300 evra
kosta oko 200 evra, mada sam ga ja platio 21.000 pre 2 godine...ali jeftiniji je...

User avatar
mr.flash
Posts: 194
Joined: 09 Jul 2007, 12:53
Location: Beograd
Contact:

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by mr.flash » 23 Jan 2008, 21:23

mislim da ne bi trebao da gledas dalje od Fender Texas Special, ali onda ce ti magneti biti skoro skuplji od gitare :D

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Funkomat » 23 Jan 2008, 22:47

Po meni je glupo ulagati ista u squiera.
Kao sto je rocket rekao bolje u pocetku uzmi gitaru za sve te pare koje planiras da ulozes u tog squiera i onda ces imati gitaru u koju ce kasnije biti vredno ulagati
Ne kazem da magneti nisu bitni ali ima mnogo bitnijih stvari na gitari...

User avatar
Firesucker
Posts: 35
Joined: 09 Jan 2008, 13:13
Location: Zrenjanin

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Firesucker » 23 Jan 2008, 22:50

Funkomat wrote:Po meni je glupo ulagati ista u squiera.
Kao sto je rocket rekao bolje u pocetku uzmi gitaru za sve te pare koje planiras da ulozes u tog squiera i onda ces imati gitaru u koju ce kasnije biti vredno ulagati
Ne kazem da magneti nisu bitni ali ima mnogo bitnijih stvari na gitari...
Znam znam znam bitna je i svirljivost, kako meni lezi i tako to. Koju onda da uzmem? Paificia mi nekako izgleda kao ne nadogradljiva sto se tice pickguarad. Mozda neki Ibanez?

User avatar
Firesucker
Posts: 35
Joined: 09 Jan 2008, 13:13
Location: Zrenjanin

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Firesucker » 23 Jan 2008, 22:57

Ja u "gradu" Zrenjaninu nemam nikakav izbor. Kod naz ima prodavnica Top-Kurton (top - ton) u kojoj trzalica kosta 80 dinara! Da li je to normalno ?! Sad imaju u ponudi citave tri gitare! Wow bas su mocni. To je zato sto su jedina, ali jedina prodavnica instrumenata u cekom gradu. Sad imaju nekog Ibaneza, prodavac mi nije rekao ni model i imaju nekog Slammera.
Guitar_thrill sigurno moze ovo da potvrdi!

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Funkomat » 23 Jan 2008, 23:06

Firesucker wrote:

Paificia mi nekako izgleda kao ne nadogradljiva sto se tice pickguarad. Mozda neki Ibanez?

E necu ponovo da stavljam sliku moje pacifice je vec smaram samog sebe ali naravno da je nadogradiva... Isto kao i svaka druga. Koja je razlika izmedju pickguarda pacifice i squiera (sem oblika ali to je savrseno nebitno)?
Moze i ibanez ako ti se to svidja. U svakom slicaju i jedno i drugo je bolje od squira
Ne moras da kupujes gitaru u zrenjaninu covece...
Sve u svemu poenta je da uzmes sve pare koje imas i kupis gitaru a ne kupis gitaru za pola para pa je ostatkom "popravljas"

User avatar
Firesucker
Posts: 35
Joined: 09 Jan 2008, 13:13
Location: Zrenjanin

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Firesucker » 23 Jan 2008, 23:09

Pa dobro, naravno da necu. Nego, gde da kupim pikguard za pacificiu ili kako da oblikujem fenderov pikguard za nju.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Funkomat » 23 Jan 2008, 23:15

Sta ce ti novi pickguard? Ne kontam

User avatar
Firesucker
Posts: 35
Joined: 09 Jan 2008, 13:13
Location: Zrenjanin

Re: Magneti Za Standard Strata

Post by Firesucker » 23 Jan 2008, 23:19

Kasnije kad dodje jedan lep dan, a meni iz nekog bezveznog razloga dosadi zvuk i zelim da imam HSH konfiguraciju ili HH. E zato pitam da izbegnem neke radove.Busenje..........

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest