Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by bancika » 05 Apr 2013, 14:55

Nisam geek za audio aspekt compova ili cak uopste za hardware, ali zivim od software-a :)

Zato odluku da ga vratim nisam doneo rezonovajuci kao geek neko kao business man - minimizirajuci rizik koristeci informacije i resurse koje trenutno imam. Nazalost, imam tu jednu gitaru, jedan interface i jedan laptop i otprilike 15 minuta dnevno da probam. Nemam mogucnosti da probam neki drugi interface ili da ovaj nosim negde. Za par dana se vracam u Srbiju i sta uzmem - to mi je. Otuda nema lakog vracanja i jebavanja. Tako da sam ga upakovao jutros i ubacio u sanduce...videcemo sta ce biti, trebalo bi da mi refundiraju. Danas bi trebalo da porucim zamenu.

Mozda me najvise brine clipping iako trenutno nemam problema sa tim. Sa LP-jem radi dobro sa gainom do 9 sati, tj negde do 2 od 10. Preko toga clippuje. Sta ako sa ibanezom clipuje od starta? Nije neresiv problem, mogu da napravim buffer ili nesto kao DI, ali onda mi se setup nepotrebno komplikuje i moram da brinem o dodatnom napajanju, kablovima i svemu onome sta ne bih voleo da imam za taj rig B u dnevnoj sobi. Laptop, interface i gitara :)

Roland me privukao jer kazu da boostuju napon sto verovatno znaci da ima veci headroom. Odbija me jer je verovatno deo cene otisao na ipad podrsku koja mi ne treba uopste.

Komplete me privukao jer vidim najmanje zalbi...uglavnom su svi zadovoljni. Cena je malo jaca doduse.

Presonus me odbija (osim izgleda) jer vidim relativno puno zalbi na racun drajvera, otprilike kao za scarlett....i relativno je matora sprava, u digitalnom svetu to je kao devojka od 40 ljeta.

Tako otprilike razmisljam, ispravite me ako gresim.

:ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by bancika » 05 Apr 2013, 18:43

porucio komplete, uz popust izaso 210 sa expres postom. Jbg, morao sam brzo da reagujem :)
Samo da me sad ne zajebe amazon i ne prihvati nazad skarletu :)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by sinisake » 05 Apr 2013, 18:55

Dushan S wrote:
sinisake wrote:
E, ako mislimo na isto, ja sam imao znatno manje suma na win XP-u (win 7 sada koristim) i staroj konfiguraciji, nego na ovoj novoj (amplitube verzija je ista). Sum (probacu da snimim, pa da uploadujem zvucnu ilustraciju; to i nije sum, nego neka gadna pozadinska buka) se javlja i na klin simulacijama... :nixweiss:
Isto se desava i sa TH Overloud simulacijama... Mislim da buku prave komponente, njihov raspored/polozaj, nesto tu unutra ne fercera, posto ne verujem da je OS u pitanju... :(

A precerivanje sa nosie gejtom - nije resenje.

Ne znam da li bi se pazarenjem eksterne kartice/snimaca nesto popravilo...
Ne kapiram, kakvu audio karticu koristiš?
Integrisanu... i prosla je bila integrisana... ne znam, neka cudna buka se javlja, a nije je bilo pre...

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by sinisake » 05 Apr 2013, 22:27

... a to zvuci otprilike ovako:

https://www.box.com/s/gnl0z0mbdjw2l40lwnz3

Dakle, klin simulacija, cak i noise gate prisutan - uzalud. Ako je neko imao slican problem, bilo bi lepo da odvoji vreme, i... :nixweiss:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by Dersu Uzala » 06 Apr 2013, 02:19

bancika wrote:
Tako otprilike razmisljam, ispravite me ako gresim.

:ziveli:
Cek, a onaj Line6 UX2 nije kandidat uopste? Micim, nema tu suma, radi on ok, samo sto je meni mrska ta didjitalija, pogotovu za hi-gain. ALi fakat radi u nekom sonicnom smislu, bez pizdarija. Ja to koristim na neikom Lenovo celeron laptopu, nema nikak'ih problema.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by bancika » 06 Apr 2013, 02:34

hmm, pa nije mi pao line6 na pamet uopste. Jbg, kasno sad...ostaje da se nadam da ce Komplete da odradi pos'o :)

A i nekako kad pogledas, za 20ak zelembaca razlike bi pre uzeo ovu lepuskastu ciglu

Image

ili ovaj plastikaner

Image

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by karton » 06 Apr 2013, 11:43

Ciglu, ciglu!
mani se Line 6 igračaka...

User avatar
istiqrac
Posts: 488
Joined: 10 May 2008, 16:51
Location: Beograd

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by istiqrac » 06 Apr 2013, 13:01

Ja imam ux1! Sljaka vec 4 godine bez suma, bruma i tih slicnih pizdarija :) Nema latencije nikakve, ima svoj softver koj lici na guitar rig i meni se svidja. Podrska za drajvere je odlicna...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by bancika » 06 Apr 2013, 14:18

ma ok su oni, imao sam onaj pocket pod i radilo je fino. Jedino mi kod njih smeta sto je cena relativno visoka s obzirom na kvalitet izrade. Sve je nekako plasticno i jeftino, a cene nisu plasticne :)

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by Dushan S » 06 Apr 2013, 14:27

bancika wrote:ma ok su oni, imao sam onaj pocket pod i radilo je fino. Jedino mi kod njih smeta sto je cena relativno visoka s obzirom na kvalitet izrade. Sve je nekako plasticno i jeftino, a cene nisu plasticne :)
Nisu plastične jer tim parama kupuješ i karticu i software, dok u drugim slučajevima kupuješ samo karticu i eventualno neke lajt varijante softvera dobiješ na poklon.

Nego znaš šta je fabula: Fora u ovakvoj tematici kakva je tvoja je da odgovori već postoje i uglavnom kad čovek radi ono što je sto puta već navedeno kao solucija, nema problem. Dakle, trebalo je da uzmeš u startu M-Audio interfejs ili Emu, koji radi skoro svima, pa ako ne radi, znao bi da je problem do kompjutera a ne do drajvera ili koječega. Ljudima đavo ne da mira, pa gledaju što je lep neki model kartice, pa vidi šta su ovi napravili, pa vidi onaj drugi ima bolje konvertere ili more features for the money... I taj POD je dobra solucija - jer uglavnom radi. A znati da ćeš nešto da ubodeš i da će da radi, to samo po sebi nekad vredi koji dinar više.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by bancika » 06 Apr 2013, 14:39

Po netu pljuju relativno puno m-audio, a i sprava je toliko matora da se vise ne prodaje. Ni e-mu vise ne moze da se kupi nov (http://www.zzounds.com/item--EMU0404)
Bem li ga, al mi deluje kretenski da kupim obsolete spravu samo zato sto se kod nas jedino to prodaje. Dobio sam korisne informacije, sad znam makar sta da trazim i koji su pojmovi koji se koriste u tematici i na sta da obratim paznju...

Btw, komplete 6 ima manje vise isto feature-a kao e-mu i fast track pro, samo je iz ovog veka :)

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by Dushan S » 06 Apr 2013, 15:02

bancika wrote:Po netu pljuju relativno puno m-audio, a i sprava je toliko matora da se vise ne prodaje. Ni e-mu vise ne moze da se kupi nov (http://www.zzounds.com/item--EMU0404)
Bem li ga, al mi deluje kretenski da kupim obsolete spravu samo zato sto se kod nas jedino to prodaje. Dobio sam korisne informacije, sad znam makar sta da trazim i koji su pojmovi koji se koriste u tematici i na sta da obratim paznju...

Btw, komplete 6 ima manje vise isto feature-a kao e-mu i fast track pro, samo je iz ovog veka :)
M-Audio interfejsi su među najprodavanijim, kupuju ih početnici i normalno je da onda postoji najviše problema po broju. Takođe to je sad uopšteno, postoji mnogo modela. Ne znam na koju si ti konkretno spravu mislio, ali imaš ih nekoliko različitih koji se uklapaju u jeftinjara varijante. Da li će se neki dalje proizvoditi kod njih nema mnogo veze, jer su uredni što se tiče update-a driver-a čak i za starije modele, bar koliko ja znam. Pazi, kod svih audio interfejsa možeš da završiš sa varijantom oće radi - neće radi, ali uzumajući nešto što ima veliku korisničku bazu bar znaš da će ti biti lakše da dođeš do odgovora.

Što se tiče toga da li će nešto postati obsolete, to se nikad ne zna, jbg, kapitalizam. Mackie je kao ozbiljna firma a svojevremeno je naguzio najstrašnije svoje korisnike kad je izbacio seriju karti koje su svima pravile probleme, a onda na neko vreme potpuno prestao da ih pravi i izašao iz te priče. Lexicon je šatro ozbiljna firma pa kad se digla kuka i motika jer godinu dana ne mogu da srede drajvere da rade kako treba, oni lepo obrišu i zatvore korisnički forum na sajtu, jbg, ne izgleda lepo da neko dođe pa čita kako im proizvod ne radi kako treba. Dakle nema tu sigurne kupovine, naročito u jeftinom segmentu tržišta. Druga priča da ti treba ozbiljna sprava pa sad uzimaš MOTU ili RME ili šta već.

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by MUzzY » 06 Apr 2013, 16:15

Ja stvarno mislim da se audio interfejs ne kupuje zbog izgleda.
Puko' si ozbiljnu kintu za interfejs koji i nema nesto specijalno dobre audio karakteristike samo zato sto je nakrcan softwerom koji neces ni koristiti.
Ne znam kakva ti je logika tu na snazi :)

Ja sam ti preporucio nesto sto provereno radi i to radi dobro. Ne znam koji model ti gleads ali 22vsl je napunio tek 2godine.

Nadam se da ce ljudi prihvatiti cinjenicu da u tom segmentu sve do recimo 500e su "igracke". Presonus se tu izdvojio sa neeesto ozbiljnijim preampom i neeesto boljim konverterom. Razlika se oseti tek kad izvadis pare ze Apogee duet 2 al' on radi samo na mac-u. Ekvivalent je recimo RME babyface.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by bancika » 07 Apr 2013, 01:23

muzzy, druze, nije mi djavo dao da uzmem presonusa. Ako us*rem motku sa komplete-om imas pravo da likujes :ziveli:

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by MUzzY » 07 Apr 2013, 02:54

Ma daleko bilo da likujem (pobogu), zao mi je sto se zatrpavas nepotrebnim komplikacijama :(

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest