Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by bancika » 07 Apr 2013, 03:43

that's how people learn...a i ako se ispostavi da komplete sabija, naucicete i vi nesto novo :)

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by MUzzY » 07 Apr 2013, 11:44

Trebao bi da radi ok :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by bancika » 11 Apr 2013, 15:30

Stize juce komplete. Zajebo sam se i pustio instalaciju elements-a koja traje cca sat vremena i ne moze da se prekine pa mi je ostalo samo 10ak minuta za probu. Privi utisak je da je situacija bolja. Manji je latency i drajveri ne izgledaju kao da su sklepani preko noci. Sum je nizi i nisam ni blizu da clipujem ulaz gitarom, tako da sam prilicno siguran da ni ibanez nece da ga clipuje. Kad namestim buffere za latency manji od 10ms desava se da secne na 10ak sec, a sa latency oko 11ms samo pucne na 5-10sec..bolje od toga nisam uspeo za to kratko vreme da izvucem jer povecanjem buffera se samo povecava latency, ali ostaje pucketanje.

Posto vec dva interface-a imaju slican problem sa sec-puc rekao bih da je do laptopa, sto me i ne cudi posto za 5 godina koliko ga imam nije reinstaliran niti defragmentisan ni jednom...uz to ima jedno 50 procesa pokrenuta sve vreme. Vuce se kao prebijen :)

Inace, sprava je otprilike iste velicine ali duplo teza od scarlett. Ne znaci mnogo, ali teske stvari obicno ostavljaju utisak kvaliteta.

U svakom slucaju se sad bolje osecam. Kuci me ceka drugi laptop koji je za nijansu jaci i manje sjeban, probacu na njemu, pa ako ne radi dobro instaliracu XP opet od nule i jedan od laptopova koristiti samo za to i guitar pro. Ako ni to ne radi kupicu desktop bez monitora i icega i koristicu ga kao procesor :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by bancika » 18 Apr 2013, 15:14

update: isprobao sam onaj drugi laptop koji je malo noviji i malo jaci, instalirao svez win 7 na njega, najnoviji driver i amplitube. Nista vise nema na njemu. Situacija je dosta bolja.

Suma nema skoro uopste, ima ga koliko bi ocekivao sa pravim pojacalom, ali nista sto bi trebalo da me brine. Cuje se samo na onim high gain pojacalima, recimo na JCM800 nema skroro uopste. Latency nije strasan, oko 7ms.
Jedini problem ostaje povremeni klik koji nije preglasan ali se cuje, i to samo dok sviram. Ako snimam to sto sviram, posle se na snimku ne cuje. Ne zavisi od buffer size-a, cak i kad stavim 1024 semplova i 4ms USB buffer, ista je situacija, samo latency skoci na 30mS.

Izgleda da su laptopovi zajebaniji za audio jer imaju gomilu podesavanja za stednju struje koja sjebu performanse za real time streaming. Pogasio sam sve uredjaje u device manager i nije bilo nekog pomaka, a danas cu da pokusam onaj Black Viper service cleanup i oko USB-a da probam da nadjem podesavanja ako ima nekih.

Rekao bih da definitivno nije do interface-a. Pustio sam onaj lacency checker i bez interface-a i na 10ak sekundi skoci peak u zuto i kaze da postoji rizik od problema. Probacu kod kolege na desktop za vikend pa da vidimo.

Jbg, ako nista ne upali kupicu neko mini kuciste, gurnuti unutra neki quad core + 8gb ram + 60gb SSD i kontrolisati ga preko remote desktopa laptopom :)

Btw, ovo iskustvo mi je pomoglo da odgovorim na pitanje koje sebi ponekad postavim - sto nikad nisi probao ili bio zaintereseovan za orange pojacala. Zvuce kao dupe...skroz neki MTV pozerski zvuk :povrac:

Cheers :ziveli:

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by Kill surf city » 18 Apr 2013, 15:26

Btw, ovo iskustvo mi je pomoglo da odgovorim na pitanje koje sebi ponekad postavim - sto nikad nisi probao ili bio zaintereseovan za orange pojacala. Zvuce kao dupe...skroz neki MTV pozerski zvuk :povrac:

Ovo si zakljucio preko simulacije? :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by bancika » 18 Apr 2013, 15:30

yeah...pa kakve god da su, pogadjaju makar ballpark. Msm, svidja mi se fender clean, marshall crunch, soldano lead, engl za ludacki gain...kao i u stvarnom zivotu. Orange mi skroz nekako bez veze, fuzz-avo i tanko.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by Kill surf city » 18 Apr 2013, 15:34

Ma ok, ja nit sviram orange, nit se lozim, ali mi je smesno to sto si napisao.

Kao da si video razglednicu iz neke egzoticne zemlje, pa si skapirao da si zapravo bio tamo. :lol:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by bancika » 18 Apr 2013, 15:38

dovoljno je da vidis neku razglednicu i da znas da ne zelis da ides tamo...ovo je vise tako

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by Trooper » 18 Apr 2013, 17:25

:grummel_2:
Orange je...kult, povucices rec kad cujes/probas uzivo. Dodji nednom na svirku temple of the smoke na primer, da cujes kakav je to zid zvuka

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by Dushan S » 18 Apr 2013, 19:57

Zapravo slažem se sa čovekom, da mi daju na poklon neko od njihovih high gain pojačala, prodao bih ga. Kome treba takav ton, naravno, njemu je super, daleko od toga da mislim reći da su im loša pojačala, ali njihova zamisao o Gain-u i moja se drastično razlikuju, nije "tight", definisano, već onako, sludgy, fizzy (jbg kad nemamo adekvatne prideve u našem jeziku), što apsolutno ima logike za neke vrste svirke, ali nije moj cup of tea.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by bancika » 19 Apr 2013, 17:53

Bas to, ne deluje mi primenljivo na muziku koju slusam i koju sviram. Otprilike kao Jaguar gitare :)
Ali kapiram da ima ljudi koji gotive i orange i jaguara, mozda sam bio grub sa MTV konotacijama, ko kako voli :ziveli:

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by MUzzY » 20 Apr 2013, 13:30

Nisi, nisi :D

Ti ampovi su samo jedan veliki lampaski fuzz box. Totalni uzas za bilo sta osim za taj "wall"...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by bancika » 20 Apr 2013, 19:41

Mislim da je problem resen. Instalirao sam najnovije drivere za laptop, bios i pogasio wireless, lan i integrusu. Sad radi prilicno dobro. Cuje se povremeno mali klik ali mnogo redje i skoro neprimetno. Hvala svima na pomoci.

Sta bi mogao da probam pored amplitube? Planirao sam i revAlver. Jel ima jos nesto slicno a da valja?

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by sinisake » 20 Apr 2013, 20:01

TH2 Overloud.

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by MUzzY » 20 Apr 2013, 22:12

Kuassa Cream i Vermilion.
Za ostalo iskljucivo LePou + neki cab sim tipa Recabinet posto ce ti sa njim biti najlakse da se snadjes. Sledeci korak su Redwirez impulsi a nakon toga Nebula sa njenim cabinet impulsima... e to zvuci bas dobro samo je jako CPU zahtevno.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest