Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

progg
Posts: 259
Joined: 07 Feb 2009, 18:22
Location: Nis

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by progg » 03 Apr 2013, 08:34

bancika wrote:Oket, probao sam malo ovaj scarlett sa amplitube 3 standalone i ovo je sto mi je ostalo od problema:

* ima shuma vise nego sto bih voleo....noise gate moram da stavim skoro na pola da ga ubijem ali onda ode i dinamika u djavola. Probao sam da bockam u razlicite USB ulaze na laptopu i zapravo u nekima ima jos vise suma.
* povremeno (na pola minuta) se desi da se blokira. Sa ASIO4ALL drajverima se blokira na 2-3 sec i onda nastavi kao da nista nije bilo, a sa focusrite ASIO drajverima se zaglavi trajno dok ne odem u options i opet izaberem drajver da ga ucita iznova.

Probao sam da menjam buffer size i ukljucim hardware buffer, ali nije pomoglo. Sa focusrite drajverima ima problema sa krcanjem na skoro svim podesavanjima ispod 10ms (10 je max velicina), a ASIO4ALL ima malo veci opseg. Podesim tako da latency bude manje-vise podnosljiv, ali se desava ono seckanje od gore..
Jel ima neko ideju sta da probam sledece da radim? Laptop mi je star jedno 4-5 godina, ali nije totalni krsh. Core2Duo 2GHZ, 4GB ram...mozda nije dovoljno da tera ovo?

Inace ne zvuci lose, cuje se ispod svih ovih sranja po neki dobar zvuk :)

probacu revalver sutra, mada mislim da nije do amplitube.

:ziveli:
Ne verujem da je do amplitube-a, vec do laptopa. Meni na laptopu (slicnih karakteristika) manje vise, uvek ima nekog shuma - najvise ako direktno ubodem gitaru u line in, a najmanje sa nekim interfejsom (probao m-audio fast track pro, line 6 UX1). Najbolje rezultate sam postigao kada je laptop otkacen sa napajanja, tj. kada koristim njegovu bateriju - cim ustekam punjac nivo shuma se pojaca.
Sto se seckanja tice i blokade drajvera, moguce je da su focusite drajveri mozda losi, nemam pojma. Mada to seckanje (po meni) je verovatno do hard diska i njegovih "rpm"-a (verujem da nije na 7200rpm).
Probaj ove predloge sa sajta (ne znam da li ce pomoci, ali ipak...): http://www.focusrite.com/answerbase/en/ ... hp?id=1071

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by KnightOfDoom » 03 Apr 2013, 13:47

Uninstaliraj skroz te asio4all. Skini sa focusrite sajta najnovije drajvere. Namesti da ti slusanje i recording bude focusrite, nemoj da mesas razlicite drajvere. Probaj pa javi :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by bancika » 03 Apr 2013, 17:19

najnovije sam u startu instalirao i podeseno je kako kazes, ide i in i out preko istog drivera. Sto bi asio4all smetao ako se ne koristi u tom trenutku?
Razmisljam da uzmem neki ljudski laptop, recimo neki i7 i 8gb...ionako mi ovaj vec 5 godina skoro traje
Tnx

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by MUzzY » 04 Apr 2013, 21:34

Uzmi mac i resio si probleme ;) (nije hejt, nisam fanboj, nemam nameru da se dalje ubedjujem - nema sta nisam probao/testirao).

Elem, sum je ocekivan i nemoj se nadati nekom boljem rezultatu. Ja i na mom MOTU interfejsu preko FW-a imam odredjen nivo suma koristio desktop ili laptop varijantu. Uredjaji te klase tako rade. E sad, ne znam koliko si terao input signal u samom softweru. Sum ne bi smeo da ti bude tooooliki da ne mozes da sviras ali znaj da ako koristis hi-gain modele mozes da ocekujes dosta smeca u zvuku.
Navedena krcanja i sl. NE SMEJU da se desavaju na takvoj masini. Uopste nije slaba. Ja bih najopustenije otisao do radnje i vratio kartu. Nisam dzabe preporucio da uzmes jednu od one dve i nisam slucajno pitao sta je konkretno preovladalo u tvooj odluci da pazaris FF-a.

Jbg. bas mi je krivo sto imas toliko nepotrenih komplikacija.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by bancika » 04 Apr 2013, 23:57

'bem ti napredak u tehnologiji kad sa delovima iz WWII ere mogu da dobijem neuporedivo manje suma nego sa modernim spravama :)

izgleda da nesto u sobi pravi sum posto se dosta menja kad mrdam okolo. Protestiracu jos malo veceras ako stignem. Ako ne uspem saljem ga nazad amazonu pa cu uzeti nesto drugo. A sta mislis o ovom novom roland duo ex? Deluje fancy.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by bancika » 05 Apr 2013, 02:09

update: probao sam da pogasim sve aplikacije i pustim samo amplitube. Bilo je bolje, ali i dalje ima primetno vise suma nego na pravom pojacalu i seckanje je i dalje tu ali se proredilo (mozda jednom u minuti). I dalje sa original driverima crkne skroz a asio4all se povrati nakon sekundu-dve. Sa punjacem povezanim ili bez nije bilo razlike ni u sumu ni u seckanju.
Jbg, nista, pakujem ga i saljem nazad. Ne smem da rizikujem da ga kuci povezem sa ibanezom i da ne mogu da sredim clipping (ipak je ibanez duplo jaci od LP-a) ida ni na drugom laptopu ne radi kako treba.
Smislicu da uzmem nesto do 200 baka...samo se nadam da ce amazonci da me refundiraju kako treba :)

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by MUzzY » 05 Apr 2013, 02:20

bancika wrote:'bem ti napredak u tehnologiji kad sa delovima iz WWII ere mogu da dobijem neuporedivo manje suma nego sa modernim spravama :)

izgleda da nesto u sobi pravi sum posto se dosta menja kad mrdam okolo. Protestiracu jos malo veceras ako stignem. Ako ne uspem saljem ga nazad amazonu pa cu uzeti nesto drugo. A sta mislis o ovom novom roland duo ex? Deluje fancy.
Nemam iskustva sa tim Rolandom. Znam samo da oni nemaju nikakvu tradiciju audio interfejsa.

Jel' ima neki poseban razlog zasto ne zelis da me poslusas za Presonusa? :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by bancika » 05 Apr 2013, 02:48

haha, nekako mi ruzan, nista dublje od toga :)
a za rolanda rekoh skoro je izaso, pa je nesto mozda napredovalo. Pod " nemaju nikakvu tradiciju " mislis da jos nemaju tradiciju jer su poceli skoro to da rade ili da im je tradicija nikakva jer to sto su radili ne valja nista?

:ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by bancika » 05 Apr 2013, 05:15


progg
Posts: 259
Joined: 07 Feb 2009, 18:22
Location: Nis

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by progg » 05 Apr 2013, 08:20

Ako si resio da vracas Scarlett (zbog navedenih komplikacija sa istim) ja bih ti preporucio da poslusas Mazija - Presonus!

Mada meni i dalje nije bas jasno, da li tebe zeza sam interfejs ili tvoj laptop iz nekog razloga baguje. Sa ortakom sam imao slicnu situaciju - kod njega je M-Audio Fast Track Pro na laptopu "jedva radio" (ako uspes da ga pokrenes) a na desktop racunaru sljaka korektno (osim onih povremenih bagova koje sam pomenuo u nekom prethodnom postu - pomeranje monitora i slicno, ali sa tim moze da se zivi, to se desi povremeno). Fora je sto je laptop novije generacije sa nekim i5 proc, a desktop je neko neopevano djubre od pre par godina - obe masine teraju W7).

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by Dushan S » 05 Apr 2013, 08:59

bancika wrote:Oket, probao sam malo ovaj scarlett sa amplitube 3 standalone i ovo je sto mi je ostalo od problema:

* ima shuma vise nego sto bih voleo....noise gate moram da stavim skoro na pola da ga ubijem ali onda ode i dinamika u djavola. Probao sam da bockam u razlicite USB ulaze na laptopu i zapravo u nekima ima jos vise suma.
* povremeno (na pola minuta) se desi da se blokira. Sa ASIO4ALL drajverima se blokira na 2-3 sec i onda nastavi kao da nista nije bilo, a sa focusrite ASIO drajverima se zaglavi trajno dok ne odem u options i opet izaberem drajver da ga ucita iznova.

Probao sam da menjam buffer size i ukljucim hardware buffer, ali nije pomoglo. Sa focusrite drajverima ima problema sa krcanjem na skoro svim podesavanjima ispod 10ms (10 je max velicina), a ASIO4ALL ima malo veci opseg. Podesim tako da latency bude manje-vise podnosljiv, ali se desava ono seckanje od gore..
Jel ima neko ideju sta da probam sledece da radim? Laptop mi je star jedno 4-5 godina, ali nije totalni krsh. Core2Duo 2GHZ, 4GB ram...mozda nije dovoljno da tera ovo?

Inace ne zvuci lose, cuje se ispod svih ovih sranja po neki dobar zvuk :)

probacu revalver sutra, mada mislim da nije do amplitube.

:ziveli:
Za scarlett, taj najjeftiniji (ne za skuplje modele) je bila neka priča da ne može da se dovoljno smanji signal pa umeju da klipuju neki instrumenti kad se uključe u njega. Iz tvoje priče nije sasvim jasno šta znači "Ima šuma". Naročito jer mi se dešavalo da se ljudi žale na neki problem, na primer baš to "zašto ima toliko šuma u Amplitube-u" a onda ispadne da su uključili strata sa singlovima u neki higain model pojačala bez uključenog noise gate-a, otpanjili gain pa se čude, otkud sad šum.
Što se tiče tvojih problema, čak i mator komp sa 5400rpm hardom bi morao da glatko snima i reprodukuje veći broj kanala. Bilo bi dobro da odneseš tu karticu kod ortaka i probaš je na drugom kompjuteru, da bi video da li je tamo sve u redu. Ako imaš mogućnost pozajmi bilo koju drugu USB karticu da vidiš da li ti pravi sličan šum.

Postavlja se pitanje šta ti sve imaš od aplikacija i aktivnih procesa na kompu, a to bi moglo da objasni seckanja. Takođe može biti u pitanju podešavanje sistema, na primer, uključene power savings opcije. Neki ljudi su imali problem sa USB karticama jer je drajver bio klimavo napisan, komp skonta da nema ništa na USB port-u i na osnovu aktivnog selective suspend prigasi power na usb port-u i eto, dobiješ u najboljem slučaju da se drajver zaglupi jer kartica za tren "nestane" ili u najgorem plavi ekran smrti. U principu bi bila dobra ideja da se pobrineš da ti je komp čist od virusa, da nemaš u memoriji aktivno tuce procesa, i da je always on power scheme. Pogledaj neki od sajtova koji daju uputstva za optimizaciju sistema i odradi sve to. Ne kažem da kartica ne može biti neispravna, ali u principu moje iskustvo je da je češće nešto drugo u pitanju, a kod laptop-ova naročito problem prave uključene razne opcije za manju potrošnju. Takođe nadam se da se podrazumeva da ti je isključen WiFi, Blue tooth i tako to, da si defragmentovao hard u poslednjih dve godine, itd. :)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by sinisake » 05 Apr 2013, 09:35

Naročito jer mi se dešavalo da se ljudi žale na neki problem, na primer baš to "zašto ima toliko šuma u Amplitube-u" a onda ispadne da su uključili strata sa singlovima u neki higain model pojačala bez uključenog noise gate-a, otpanjili gain pa se čude, otkud sad šum.
E, ako mislimo na isto, ja sam imao znatno manje suma na win XP-u (win 7 sada koristim) i staroj konfiguraciji, nego na ovoj novoj (amplitube verzija je ista). Sum (probacu da snimim, pa da uploadujem zvucnu ilustraciju; to i nije sum, nego neka gadna pozadinska buka) se javlja i na klin simulacijama... :nixweiss:
Isto se desava i sa TH Overloud simulacijama... Mislim da buku prave komponente, njihov raspored/polozaj, nesto tu unutra ne fercera, posto ne verujem da je OS u pitanju... :(

A precerivanje sa nosie gejtom - nije resenje.

Ne znam da li bi se pazarenjem eksterne kartice/snimaca nesto popravilo...

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by Dersu Uzala » 05 Apr 2013, 10:25

Instaliras MIcrosoftov Process Explorer i to je to. Vidis sta se desava. Za likove koji nisu gikovi kao Bancika (in a best sense) instaliras "What's my computer doing' ili tako nesto se zove.

Sum generalno (svi koji su ikad dizajnirali hardver ili pisali softver bi vi rekli) nije indikator losih performansi sistema. Lose performanse se manifestuju samo ili u cepanju (jerkiness)signala ili alltogether trokiranju sistema i/ili u nizoj rezoluciji digitalnog signala. Sum je ovde jednostavno posledica ili falicne komponente (which remains to be seen, but is Bancika's luck so bad to encounter faulty hardware device, friggin' odds are prolly 1 in 500, yours truly would think ).

U putanji tog signala, kako sam Bane rece, nesto ga keca dok se sunja okolo. Znaci weak component with external interference. Ne treba samo on da nosi interfejs kod drugih na probu, treba da neko donese funkcionalni (radeci) interfejs kod njega i to d aprobaju. To sjunjanje. Sum je almos' uvek konfiguracija, retko kad je falicna komponenta. Nisam ja te srece.

Btw, this was my two rupees. Everybody chill.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by Dushan S » 05 Apr 2013, 13:42

sinisake wrote:
E, ako mislimo na isto, ja sam imao znatno manje suma na win XP-u (win 7 sada koristim) i staroj konfiguraciji, nego na ovoj novoj (amplitube verzija je ista). Sum (probacu da snimim, pa da uploadujem zvucnu ilustraciju; to i nije sum, nego neka gadna pozadinska buka) se javlja i na klin simulacijama... :nixweiss:
Isto se desava i sa TH Overloud simulacijama... Mislim da buku prave komponente, njihov raspored/polozaj, nesto tu unutra ne fercera, posto ne verujem da je OS u pitanju... :(

A precerivanje sa nosie gejtom - nije resenje.

Ne znam da li bi se pazarenjem eksterne kartice/snimaca nesto popravilo...
Ne kapiram, kakvu audio karticu koristiš?

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Interface za home snimanje i Amplitube/Guitar Rig?

Post by Dushan S » 05 Apr 2013, 14:08

Dersu Uzala wrote:Za likove koji nisu gikovi kao Bancika (in a best sense) instaliras "What's my computer doing' ili tako nesto se zove.
E, nisam znao da je čovek gik za kompove? Elem, upravo ubacih u google pretragu noise in amplitube laptop i mislim da je čovek mogao da za kratko vreme nađe gomilu ljudi sa upravo njegovim problemom kao i načine kako su to rešavali...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest