Pomoc oko izbora prve elektricne gitare

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

kost_u_grlu
Posts: 3
Joined: 18 Jul 2013, 10:28

Re: Pomoc oko izbora prve elektricne gitare

Post by kost_u_grlu » 18 Jul 2013, 10:39

pozdrav drustvo!


da ne otvaram novu temu zanima me da li mi mozete predloziti nekoliko el.gitara maximalno do 350 eura, svidja mi se oblik fender stratocaster ali nemam toliko para za original ;)
sta se moze nabaviti za ove pare a da nije toliko lose s obzirom da se tesko moze naci nesto kvalitetno ispod 500, 600 eura..

naime, sviram akusticnu gitaru vec 3 godine, napredujem i zadovoljan sam kako zvuci dok sviram pa sam se odlucio za malo elektronike, najvise volim da sviram rok - domaci rok (corba,piloti, kerber, kazaliste, itd) kao i strani rok (gunsi, whitesnake, u2, scorpions i sl.) . . . koju gitaru mi preporucujete s obzirom da sviram ovu vrstu roka?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoc oko izbora prve elektricne gitare

Post by Kristijan » 18 Jul 2013, 11:43

Уз мало среће убошћеш неког половног Мехиканца за те паре.

А може и ово:

http://www.musiccentar.com/i-6562/vinta ... cna-gitara
http://www.lyrastyle.rs/site/virtuemart ... egory_id=3

Можеш да погледаш и шта има од Стратова у Squier Vintage Modified или Classic Vibe серији, то ти је од прилике та цифра, можда 20 или 30 евра више за неке моделе.

kost_u_grlu
Posts: 3
Joined: 18 Jul 2013, 10:28

Re: Pomoc oko izbora prve elektricne gitare

Post by kost_u_grlu » 19 Jul 2013, 08:36

hvala...

imas li jos neki predlog, ne mora strikno da bude oblika kao strato... tu do 350, 400 eura ali da se izvuce maximum sto se tice kvaliteta drveta i magneta

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoc oko izbora prve elektricne gitare

Post by Kristijan » 19 Jul 2013, 09:17

Знаш како, незахвално је давати такве савете, јер ти немаш јаснију слику о томе какву гитару тражиш. По мени је једини релевантан податак када наведеш која те конфигурација магнета занима, и евентуално ако знаш које би дрво волео да имаш у комбинацији са тим магнетима. Будући да си једино Страт поменуо као нешто што ти се допада (истина само визуелно) ја нисам хтео да се много удаљавам од тога. Бендови које си навео нису користили један исти модел гитаре, нити исте магнете, тако да то исто није релевантан податак. За некога ко не зна тачно шта га занима постоје 2 пута - или да купи гитару која има 2 сингла и 1 хамбакер (као Корт који сам поменуо) па да свирајући такву гитару скапира шта му више лежи и шта заправо треба да тражи када буде једног дана куповао гитару коју ће да задржи неки дужи временски период, или да нађе начин да испроба што је више могуће различитих гитара, и да на основу тога донесе одлуку шта му то стварно треба. Или гледај да испробаш гитаре које користе твоји познаници, или иди по продавницама па их мало смарај да испробаш којешта. Нећеш никад наћи праву гитару за тебе тако што слушаш савете других људи. Једноставно треба да свираш, тад ти све постане јасно. Рачунај да ретко који гитарист од прве убоде баш идеалан инструмент за себе, налажење праве гитаре је увек процес који у зависности од искуства и формираности музичког укуса може да траје и веома кратко, и веома дуго.

kost_u_grlu
Posts: 3
Joined: 18 Jul 2013, 10:28

Re: Pomoc oko izbora prve elektricne gitare

Post by kost_u_grlu » 20 Jul 2013, 09:55

ok, hvala druze...

Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: Pomoc oko izbora prve elektricne gitare

Post by Bane bass » 20 Jul 2013, 21:00

Mexico Strat, polovan, može se naći za 300-400 EUR.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest