Gibson Studio vs. Najskuplji Epifon

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Locked
User avatar
ToneChaser
Posts: 200
Joined: 28 Apr 2013, 16:00

Gibson Studio vs. Najskuplji Epifon

Post by ToneChaser » 22 Jun 2013, 23:17

Na oglasiam se moze naci povoljno Ginson Studio LP za neku ok cenu a isto tako mogu se neci i Epifoni (custom crni) za veoma veliku kintu (npr 700e polovan) ....

I sad kada se doslo do maltene preklapanja cena sta biste kupili pre? Gibson izgleda nekako osakaceno, nekako nije to to , ali pise to famozno GIBSON na glavi na sta se vecina ljudi tripuje....Pa se jos i tesi - P ai niej toliko los, ne cujem bas neku veliku razliku u odnosu na LP od 3000e/ 8)

Sa druge strane je Epifon koji izgleda kao avion, dobro i zvuci ali .....I dalje je Epifon i ne psie Gibson....I dalje je kopija....

Sta bi vi pre uzeli recimo sa KP-a , tamo imate obe gitare, i zasto tako mislite (obrazlozite svoj izbor)

:ziveli:

aldindubo
Posts: 52
Joined: 19 Jun 2013, 22:17

Re: Gibson Studio vs. Najskuplji Epifon

Post by aldindubo » 22 Jun 2013, 23:30

Gibson naravno. Ja sam imao Gibson Les Paul Standardove, Studiove i (imam sad) Custome. Ako zelis jednu vrlu dobru gitaru, onda kupi jedan Gibson LP Studio izmedu 1990 - 2000. Best value for money.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Gibson Studio vs. Najskuplji Epifon

Post by Frostensen » 22 Jun 2013, 23:54

Je l' to iz iskustva u poredjenju ili?

aldindubo
Posts: 52
Joined: 19 Jun 2013, 22:17

Re: Gibson Studio vs. Najskuplji Epifon

Post by aldindubo » 23 Jun 2013, 00:22

Iz iskustva u poredjenju. Imao sam jedan 1998 Gibson LP Studio, taj je bio vrlo dobar, imao sam jedan 2011 Gibson LP Studio, to je bilo sranje. Imao sam jedan 1991 Gibson Les Paul Standard i taj je bio jedan od najboljih Gibsona na kojim sam svirao. Pa sam kupio jedan 1990 Gibson Les Paul Custom, taj je jos bolji. 1988 - 1992 su bile vrlo dobre godine za Gibsona, vrlo dobre gitare su pravi u tih godinama. Dalje sam jos imao neke druge Gibsone, ali to nisu bili Les Pauls.

User avatar
ToneChaser
Posts: 200
Joined: 28 Apr 2013, 16:00

Re: Gibson Studio vs. Najskuplji Epifon

Post by ToneChaser » 23 Jun 2013, 00:30

Nigde u temi nisam spominjao da se iznosi misljenje o Gibson LP , samo na studio i epi gitare! Drzite se teme!

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Gibson Studio vs. Najskuplji Epifon

Post by Dersu Uzala » 23 Jun 2013, 01:27

Pa i Studio je LP.

Anyway, Studio je samo jos jedan od nacina da ona 2 smrada izvuku jos vise para iz potrosackog dzepa.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Gibson Studio vs. Najskuplji Epifon

Post by nemanjavelimirovic » 23 Jun 2013, 01:55

Ne vredi bez isprobavanja, kontam.
Probao sam Epiphone Custom LP koji je radio strava, a eto ortak ima Studio Gibsona koji isto radi strava...ono nema pravila. Kapiram da je Epiphone ipak jeftiniji, a to shto nasi na oglasima stave cenu polovnog instrumenta kao da je novi, to je vec duga i druga prica.
Kapiram da je Epiphone vredan paznje ako imas do 500e ako imas vise onda isprobavaj studio Gibsone, nisu svi isti. Neki rade muljavije od drugih, neki imaju klin kao LP standard ono taman kako treba, ima ih i raznih koliko sam razumeo, chambered i ne-chambered...Raw power, sa maple vratom koji se meni svideo iako recimo mnogi ga ne gotive...tako da...isto kao i kod svake gitare...prvo puuuuno isprobavanja pa ondak kupovina. Ako imas strpljenja i zivaca kreni u pohode kao eto ja...60 ili vise gitara da bi skapirao shta mi treba...nazalost je tako, ali moras razviti trgovacki zanat do perfekcije i bukmarkovati Kupujem Prodajem. :mrgreen: :XD:

Sretno! :ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Gibson Studio vs. Najskuplji Epifon

Post by Duane » 23 Jun 2013, 02:05

treba izabrati komad
Spoiler:
IT HAS BEEN DONE!

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Gibson Studio vs. Najskuplji Epifon

Post by mislim_stvarno » 23 Jun 2013, 09:45

Mislim da ima tema o ovome, pa ako su nekome zaista potrebne informacije, nek uradi search. Ako je uradjeno da se malo diskutuje, ok, nemam ja nikakav problem (nije da me je neko pitao, ali samo da ne budem shvacen pogresno). :D :ziveli:


enivej, ja nemam nikakva iskustva sa gibanicama, samo sa epifonima. Jednom sam bio jako blizu da pljunem 50k ne jednog (ali sam uzeo jackson), procitao gomilu stvari o njima u tom periodu i isprobao isto tako gomilu raznih modela

Prva stvari: prica se o epi custom gitari, a to nije top epifon ponude. Imaju ultra, tribute, custom ex i custom gx koji su realno ako nista drugo skuplje gitare. Postoje i oni matoriji, retki, japanski elitist modeli koji su tek posebna prica, i verovatno su bolji izbor od studio gibanice

Druga stvar: Na vise mesta, ukljucujuci i mylespaul forum sam nasao pisanja da se studio, standard i custom prave na istoj proizvodnoj traci, tj drvo im je identicno, samo se dodaju razliciti finishi i dodaci na te finise (razliciti inlayi bajndinzi, hardver...) zbog toga verujem epi custom u sustini nije kvalitetniji od epi studio modela.

Treca stvar: Zbog onoga sto sam pomenuo iznad, kvalitet gitare zavisi iskljucivo od komada do komada. Standardi koje sam svirao su toliko varirali u kvalitetu da je to smesno. Jedan je bio boze sacuvaj u svakom smislu, jedan je zvucao kao milion dolara, i to ne samo u odnosu na druge epifone, i nikad necu prezaliti sto nisam dao tih 50k za njega, al' jbg... :)

aldindubo
Posts: 52
Joined: 19 Jun 2013, 22:17

Re: Gibson Studio vs. Najskuplji Epifon

Post by aldindubo » 23 Jun 2013, 09:58

mislim_stvarno wrote:
Druga stvar: Na vise mesta, ukljucujuci i mylespaul forum sam nasao pisanja da se studio, standard i custom prave na istoj proizvodnoj traci, tj drvo im je identicno, samo se dodaju razliciti finishi i dodaci na te finise (razliciti inlayi bajndinzi, hardver...) zbog toga verujem epi custom u sustini nije kvalitetniji od epi studio modela.
Nadam se da pricas o Epifonu, jelde? Jer kod Gibsona nije tako. No way.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Gibson Studio vs. Najskuplji Epifon

Post by Trooper » 23 Jun 2013, 10:07

Mislim da je ova diskusija bespotrebna, jer je izasao Gibson LPJ, koji je jeftiniji od studija, a bar po demoima ima fenomenalan zvuk, pikapovi kao na standardu itd
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/158 ... ADE-SATIN/
Prelepota

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Gibson Studio vs. Najskuplji Epifon

Post by MUzzY » 23 Jun 2013, 11:10

LP sa maple vratom? :D em... neka 'fala.

Alternativa Epi-u je Vintage Leamon Drop. Taj instrument UBIJA svaki epi. Jako ih je tesko naci ovde i uopste ne kontam zasto Music centar ne naruci jos tih modela. Ja bih to kupio i pre bilo kog LP studio modela.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Gibson Studio vs. Najskuplji Epifon

Post by mislim_stvarno » 23 Jun 2013, 11:40

MUzzY wrote:Alternativa Epi-u je Vintage Leamon Drop.
bas taj model ili generalno svaki vintage? (posto si ti sad uzeo goldtop)
aldindubo wrote:Nadam se da pricas o Epifonu, jelde? Jer kod Gibsona nije tako. No way.
ceo moj post je bio o epifonima. Za gibsone ne znam, ne bih to iskljucio... :)

aldindubo
Posts: 52
Joined: 19 Jun 2013, 22:17

Re: Gibson Studio vs. Najskuplji Epifon

Post by aldindubo » 23 Jun 2013, 12:11

Aha. Gibson ne radi to tako. Sto skuplji Gibson, sto bolje drvo. Na primjer, Studio cesto su napravljeni od dva dijela drva, ponekad cak i tri. A vidio sam ih od 4 dijela drva. Ali moj Gibson LP Custom, ne samo moj, nego svaki Custom, je napravljen samo od jednog dijela drva:

Image

Usred Zala
Posts: 251
Joined: 28 Mar 2012, 10:52

Re: Gibson Studio vs. Najskuplji Epifon

Post by Usred Zala » 23 Jun 2013, 13:36

Pre neki dan slučajno probao jedan Studio iz 2011.g. i oduševio se. Gitara je odrađena istom pažnjom kao i najskuplji komadi, svira odlično. Ja ne znam kako se tačno zove taj model Studia, ima P90 nagnete i mat sunburst finiš što se meni jako dopalo. Svakako ne vredi razmišljati o Epiphoneu pored ovakvog komada.
aldindubo wrote:Ali moj Gibson LP Custom, ne samo moj, nego svaki Custom, je napravljen samo od jednog dijela drva:
To nije tačno. Customi iz sredine 70-tih su recimo napravljeni iz sendviča dva komada mahagonija, vrat im je trodelni kao i većina LP-a te generacije, top je iz dva ili tri komada. Taj sendvič je rađen zato što im je ostalo dosta komada drveta za SG pa su onda smislili da ih slepe. Uopšte nije bitno iz koliko komada je sastavljena gitara već kako je to sve uklopljeno. Ti komadi iz 70-tih sviraju odlično.

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest