Upomoc!!!

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Jackal
Posts: 12
Joined: 18 Nov 2012, 13:35

Upomoc!!!

Post by Jackal » 13 Jul 2013, 15:39

Danima nemam mira....trebam pomoc... Sta kupiti, volio bi cuti vase preporuke i iskustva...

1. Fender Stratocaster American Deluxe
2. Music Man Axis
3. Ilianni, ručni rad

????????????????????????????????????????????????

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Upomoc!!!

Post by nesharm » 14 Jul 2013, 01:28

A da potrosis pare u kafani?

spaced
Posts: 42
Joined: 26 Apr 2012, 00:30

Re: Upomoc!!!

Post by spaced » 14 Jul 2013, 02:21

5. PROFIT!!!!

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Upomoc!!!

Post by Baba Slim » 14 Jul 2013, 09:42

Ne mozes ocekivati ozbiljan odgovor na ovakvo pitanje, jer su gitare 1. i 2. toliko razlicite da nemaju NISTA zajednicko, a obe kostaju dobrano preko 1000e, pa se jedino moze zakljuciti da nemas ni sam predstavu sta zelis. Kako onda neko drugi da ti pomogne?

Treba dati malo detaljnije informacije oko tog problema, da bi ljudi uopste poceli da razmisljaju da ti daju savet u bilo kom pravcu:
- kakav zvuk zelis?
- za kakvu svirku ti treba?
- imas li nameru da je prodajes, ili sad kad kupis to je to?
- ostatak opreme?

Tek kad ozbiljno pristupis postavljanju samog pitanja, mozes ocekivati ozbiljan odgovor, narocito zato sto nisu jeftine gitare u pitanju, a ne ovako - kao da si otkucao poruku u toku trke sa preponama na 110m. :ziveli:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Upomoc!!!

Post by mislim_stvarno » 14 Jul 2013, 09:54

Baba Slim wrote:Treba dati malo detaljnije informacije oko tog problema, da bi ljudi uopste poceli da razmisljaju da ti daju savet u bilo kom pravcu:
- kakav zvuk zelis?
- za kakvu svirku ti treba?
- imas li nameru da je prodajes, ili sad kad kupis to je to?
- ostatak opreme?
da probam ja da pogodim? :mrgreen:
-raznolik jer treba da pokrije vise pravaca
-tezga
-...
-neki high-end procesor, boss ili line6

:mrgreen:

User avatar
ToneChaser
Posts: 200
Joined: 28 Apr 2013, 16:00

Re: Upomoc!!!

Post by ToneChaser » 14 Jul 2013, 16:08

Jackal wrote:Danima nemam mira....trebam pomoc... Sta kupiti, volio bi cuti vase preporuke i iskustva...

1. Fender Stratocaster American Deluxe
2. Music Man Axis
3. Ilianni, ručni rad

????????????????????????????????????????????????
Evo ja da ti kazem sta ce ti preporuciti ovde na forumu....Preporucice ti Ilijanija, zato sto ga reklamiraju ovde na forumu.

Ako mine verujes pitaj korisnika trzaliocu pa ces videti o cemu se radi.

Ja da sam na tvom mestu kupio bih 1 ili 2 u zavisnosti od potrebe i vrste muzike. Mozda ipak pre Strat jer ga posle lakse mozes prodati. Ako je ono situacija bas da ne znas koju ces izmedju ove prve 2 navedene, onda bi mi to presudilo kao kriterijum.

User avatar
zen
Posts: 19
Joined: 04 Sep 2008, 22:01

Re: Upomoc!!!

Post by zen » 14 Jul 2013, 19:47

trzallica ,\m/

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Upomoc!!!

Post by Kill surf city » 15 Jul 2013, 06:17

ToneChaser wrote: Ako mine verujes pitaj korisnika trzaliocu
sig materijal :lol:

nikdrums
Posts: 7
Joined: 22 Apr 2012, 12:05

Re: Upomoc!!!

Post by nikdrums » 21 Jul 2013, 23:10

Ručni rad ........... Iliani , bez razmišljanja ..... pozdrav

Jackal
Posts: 12
Joined: 18 Nov 2012, 13:35

Re: Upomoc!!!

Post by Jackal » 25 Jul 2013, 01:36

Raznolik sam....znam da su MM Axis i Fender Strat totalno razlicite gitare, prem da Strata sam svirao a MM nisam, za Iliju sam cuo, nisam imao priliku svirati na njegovim gitarama ali ne mogu biti potpuno siguran u njegov kvalitet jer je lako dati poznatim gitaristima gitaru u ruke i napraviti dobru reklamu, volim cuti komentar od nekoga ko nema reputaciju kao Brkič, Varajić i ostala kompanija....a opet druga stvar, pored Fendera ili necega drugog poznatijeg tesko odluciti za Iliju ako kupujes samo jednu gitaru.... Delux kosta oko 1200-1300 Eura, a MM oko 2200-2500 tako da mi ne gine cini mi se opcija Strat....

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Upomoc!!!

Post by nemanjavelimirovic » 25 Jul 2013, 02:00

Jackal wrote:Danima nemam mira....trebam pomoc... Sta kupiti, volio bi cuti vase preporuke i iskustva...

1. Fender Stratocaster American Deluxe
2. Music Man Axis
3. Ilianni, ručni rad

????????????????????????????????????????????????
Fender - ako nadjes dobar komad kupi

Music man - ako ti treba takva gitara pr enego fender, kupi nju

Ilianni - moze da ti napravi gitaru "po meri" kako kaze narod.

Daklem...kupi ono shto ti se svidja, ili poslusaj ovaj savet:
nesharm wrote:A da potrosis pare u kafani?

neofit
Posts: 9
Joined: 25 Mar 2011, 11:27

Re: Upomoc!!!

Post by neofit » 25 Jul 2013, 02:33

ToneChaser wrote:
Jackal wrote:Danima nemam mira....trebam pomoc... Sta kupiti, volio bi cuti vase preporuke i iskustva...

1. Fender Stratocaster American Deluxe
2. Music Man Axis
3. Ilianni, ručni rad

????????????????????????????????????????????????
Evo ja da ti kazem sta ce ti preporuciti ovde na forumu....Preporucice ti Ilijanija, zato sto ga reklamiraju ovde na forumu.

Ako mine verujes pitaj korisnika trzaliocu pa ces videti o cemu se radi.

Ja da sam na tvom mestu kupio bih 1 ili 2 u zavisnosti od potrebe i vrste muzike. Mozda ipak pre Strat jer ga posle lakse mozes prodati. Ako je ono situacija bas da ne znas koju ces izmedju ove prve 2 navedene, onda bi mi to presudilo kao kriterijum.
U moje vreme, neki momci su svoje komplekse lečili po haustorima i parkovima, uz prateće pivo martinke i obrijane glave, neki pa drugi - šetali su nike i trenerke i jurili ove prve, zajedničko im je bilo to da im je pravopis bio sličan tvome. :ziveli:
Momče, ["Jackal"], obiđi renomirane prodavnice i isprobaj gitare za koje se raspituješ, pošto ti je cenovni rang poprilično visok, probaj i sve one koje ti padnu pod ruku a u tom su rangu, pokušaj da pronađeš i neki uradak Illijani-ja, čisto da bi se uverio u kvalitet izvedbe koju nudi kao graditelj.
Kupi ono što ti najbolje legne, nikada mi neće biti jasna kupovina gitare pri kojoj se kalkuliše - po kojoj ceni će se kasnije prodati, lično sam mišljenja da se gitara u cenovnom rangu koji si naveo kupuje da bi kod kupca ostarila. :ziveli:

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Upomoc!!!

Post by Trzalica » 26 Jul 2013, 12:53

Kada me već prozivate u temi: ....

Pre ili kasnije, na kraju, svi završe sa po jednim Fender USA Stratocasterom/Tele. ili Gibson Les Paul Std. modelom gitare u arsenalu "oružja" za binu i tu je kraj priče o električnoj gitari.

Zašto? Milion dobrih i proverenih razloga. Primer banalan, kada su ceo Rock 'n Roll stvorile gotovo dve prethodno nabrojane gitare, čemu dalja polemika? Ovde se može takodje primeniti ona narodna: "ne menjaj konja koji pobedjuje"!!!

Music Man izradjuje odlične gitare, Petrucci modeli zvuče zanimljivo sudeći prema YouTube klipovima (lično nisam imao prilike), Luke modeli takodje (lično svirao), ali, ... kada se pojavi strat/les paul, svi se prvo uhvate za iste - kraj nedoumici. ;)

Što se tiče Ilianni modela ručno radjenih, možda se probere neki model koji se zvukom dopadne vlasniku, ali, TREBA imati na umu da su hand made gitare iz radionica srpskih majstora prilikom preprodaje kotiraju strašno nisko.
Takodje treba biti uveren da je drvo prvoklasnog kvaliteta, zvučnosti i td., JER - kod hand made srbenskih gitara se uvek, U V E K prvo potencira na gvoždjuriji i elektronici pa tek na kraju na svetom gralu - The DRVO. Drvo iz koga je izradjen instrument je Nr.1 kada je kvalitet u pitanju, sve ostalo je u drugom planu. Zato više vere ako ne poverenja posvećujem proverenim svetskim brendovima tipa: Fender i Gibson. :ziveli:

Samo bi inadžija dao >1000€ za HAND MADE in Serbia i smatrao da je time "završio posao". :hide: :grummel_2:
Mislim, ima egzibicionista sa debelim novčanicima, takvi i treba da eksperimentišu, usled dosadnog života, neredovnih sexualnih aktivnosti, i td. Zbog takvih i treba da opstane svaki STOLAR koji se preorijentisao sa izrade stolova i stolica na trupove gitara, ali, pametan muzičar i razuman gitarista treba racionalnije da se ophodi prema svom novčaniku.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Upomoc!!!

Post by majtimika » 26 Jul 2013, 14:25

ajde ovako posto trzalica ne odustaje o kvalitetu drveta koje gibson i fender ugradjuju, ja sam do sada napravio 7 gitara, nije nesto , ali opet sam skontao kako se neke stvari rade, i svaka od tih gitara je kako na suvo tako i ukljucena imala sustejn, i akustiku, koju nisam nasao ni kod jednog fendera i gibsona, a radio sam od drveta koje sam mogao da nadjem i nisam imao puno izbora , vodio sam se onim metodom uzmes parce u ruke i cvrknes ga pa ako ima neki ton i trajenje istog onda ce biti dobro, god gibsona i fendera 80 % gitara nemaju taj ton kad ih cuknes, a boga mi ni kad ih zasviras, svaka gitara koju sam radio kad je sviras osecas vibraciju i na vratu i na telu, dok vamo u glavnom nista. tako da trzalice molim te nemoj da mi pricas o kvaitetu drveta kod fendera i gibsona. da ne bi bila samo prazna prica nedavno sam cak i kupio jednog americkog standarda , i kupio sam ga zato sto mi je zvucao bolje od vecine koje sam svirao, ali evo ga cami vec par meseci, nije cak ni kod mene vec kod drugara, potpuno ne inspirativan instrument.

poenta price je da ako ja sa 7 komada iza sebe i veoma malim mogucnostima za izbor vrhunskog drveta mogu da napravim instrument koji radi bolje od amera fendera(opet se pozivam na 90 eura telekstera koji j pojeo ostale fendere na onom okupljanju), onda ilija kojeg sam upoznao i probao neke gitare, moze samo tri puta bolje , posto covek nabavlja i koristi samo kvalitet , a po potrebi i uvozi drvo iz inostranstva ako ga nema ovde.


mani se trzo gluposti

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Upomoc!!!

Post by Cortex » 26 Jul 2013, 14:49

trzalice slusaj coveka, zna sta prica.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest