Vintage V100 vs Fender Stratocaster MIM

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
pacifik
Posts: 40
Joined: 14 Jan 2012, 02:44

Vintage V100 vs Fender Stratocaster MIM

Post by pacifik » 27 Jul 2013, 17:49

Ovako. Poredim les paul model i stratocaster iz sledeceg razloga. Ja imam Vintage v100, ali se vec neko vreme razmisljam da ga zamenim za polovnog fendera meksikanca. Telekaster zvuk mi ne lezi ali strat volim kao i les paul ( najbolje bi bilo da imam oba al...). Sto se tice Vintage-a uradio sam set up ok je gitara cak i prilicno dobar zvuk ima pravi les paul i moze se reci da sam zadovoljan. Al eto malo bih promenio pa me zanima, osim razlicitosti zvukova, treba mi mala pomoc oko kvaliteta ova dva razlicita modela.
Da li se isplati menjati vintage v100 za meksickog fendera?

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Vintage V100 vs Fender Stratocaster MIM

Post by nesharm » 27 Jul 2013, 18:49

V100 je 200-250 polovan, Mexico 350, dakle ocekuj doplatu.

pacifik
Posts: 40
Joined: 14 Jan 2012, 02:44

Re: Vintage V100 vs Fender Stratocaster MIM

Post by pacifik » 28 Jul 2013, 22:46

Znam ja kako se krecu cene nije problem u doplati, pitam za misljenje da li se isplati menjati, tacnije da li je meksicki standard stratocaster vredniji od v100 za tih 100 eura?

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Vintage V100 vs Fender Stratocaster MIM

Post by nesharm » 29 Jul 2013, 01:25

Gledaj, ako ti se obe gitare svidjaju - stekaj pare. Zaista pricamo o nebu i zemlji po pitanju zvuka.

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Vintage V100 vs Fender Stratocaster MIM

Post by neki » 29 Jul 2013, 09:01

pacifik wrote:Znam ja kako se krecu cene nije problem u doplati, pitam za misljenje da li se isplati menjati, tacnije da li je meksicki standard stratocaster vredniji od v100 za tih 100 eura?
svirao obe vise komada i meni je vintage cak i bolja ,valjda je komad bio dobar.gitara je uradjena od zivog materijala i svaka je prica za sebe...tako da jedino ta dva komada koja imas moras naizmenicno da probas i uzmes onu koja je bolja. ovo ce ti reci svako ko je u zivotu probao vise od pedesetak raznih komada.

geopard
Posts: 17
Joined: 17 Dec 2010, 08:09

Re: Vintage V100 vs Fender Stratocaster MIM

Post by geopard » 29 Jul 2013, 18:03

Vidi, ja imam 4 bas gitare, ona koja mi je najskuplja, nju skoro da ne sviram, baš je dobar komad vintage Fender mustanga. Nju sam svirao godinama, dok nisu pale cene gitarama, pa sam počeo da kupujem gitare onako, računam ne idem u kafanu, ne pušim... I dođem do neke Ibanez jazz bass kopijetine, ne mogu da se nasviram... A mustang je sto puta bolji instrument, baš je ono sto posto fender a ja imam kratke prste i bolje mi leži njegova kratka skala nego kod ovog Ibaneza. posle uzmem neke eko baseve i neku yamahu... Najbolje je jedna dve gitare, instrument mora da se svira, ali probaj što više tipova gitara, a posle znaš koji je tvoj fazon, pa kupiš jednu skupu, ali znaš šta tražiš i drugu jeftinu za probe zimi kad je led, ako ti se desi ko meni da poletiš sa desetog stepenika

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest