Guitar fetish - kakvi chobani

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Guitar fetish - kakvi chobani

Post by bancika » 12 Aug 2013, 11:54

Porucio sam od njih novi bridge za squiera i dobio samo tremolo block, ni traga ni glasa od ostatka :grummel_2:
Poslao sam im poruku, videcemo sta ce da se desi...jedini put kad sam ih kontaktirao pre za neke tech specs nikad mi nisu odgovorili i od tada sam imao rezerve prema njima. Ispostavilo se, sa pravom.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Guitar fetish - kakvi chobani

Post by Cortex » 12 Aug 2013, 11:55

bancika wrote:Porucio sam od njih novi bridge za squiera i dobio samo tremolo block, ni traga ni glasa od ostatka :grummel_2:
Poslao sam im poruku, videcemo sta ce da se desi...jedini put kad sam ih kontaktirao pre za neke tech specs nikad mi nisu odgovorili i od tada sam imao rezerve prema njima. Ispostavilo se, sa pravom.
ma jok bre nekom nasem chobanu sa carine trebao bridge za sinovljevu hannah montana strat gitaru.

jbg brate krivo mi je sto to cujem, ali gomila ljudi odavde ima super iskustva sa njima pa se nadam da ce ti odgovoriti brzo i ispraviti stvar

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Guitar fetish - kakvi chobani

Post by bancika » 12 Aug 2013, 12:00

nisu carinici krivi, stiglo je na adresu u usa pa mi doneo drugar.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Guitar fetish - kakvi chobani

Post by Funkomat » 12 Aug 2013, 12:33

I ja kapiram da je neka greska.
Narucio sam set magneta za strata sa ravnim magnetima (ne staggered), s tim sto je na jednom od tri magneta, jedan bio malo udubljen. Poslao im mejl, ovi mi poslali novi magnet, cak su mi i poklopac za magnet poslali.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Guitar fetish - kakvi chobani

Post by bancika » 12 Aug 2013, 12:39

Sigurno je greska, samo da vidimo sta ce da urade da isprave. Drugar je doso ovde i ako posalju na njegovu USA adresu proci ce meseci pre nego sto mogu da uzmem. Ako traze da im vratim block da bi poslali ceo bridge odjednom i to ce mi zakomplikovati stvari dosta...

Da je stewmac u pitanju znao bih da ce uraditi sve da isprave, sa ovima nisam skroz siguran...deluje mi da ih vise interesuje biznis nego gitare :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Guitar fetish - kakvi chobani

Post by bancika » 13 Aug 2013, 11:08

Skapirao sam otprilike sta se desilo. Kreteni su nazvali bridge "10.5mm Chrome Spaced "Import' "Made in Mexico" BRASS BLOCK". Osim sto stoji "chrome", nista ne navodi da je ceo bridge, a ne samo block. Taj ko je pakovao je verovatno pomislio da je samo block i to ubacio.

A izgleda da su pobrkali i koji block da posalju, ovaj deluje kao da je USA spacing, ne import. Jel bi trebao nekome USA strat brass block? Ne znam da li ce prihvatiti da posalju bridge, a da ja otkupim ovaj USA block umesto da ga saljem nazad. Iskostalo bi me vise da ga posaljem odavde nego sto on sam kosta. Ako prihvate, moze neko da se pridruzi porudzbini i uzme block od mene. GFS cena + pola shippinga. Deal of the week :lol:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Guitar fetish - kakvi chobani

Post by bancika » 18 Aug 2013, 20:07

epilog: trebalo je par dana razmenjivanja mailova, podsecanja i slanja slicica, ali su pristali da mi posalju ceo bridge (u USA) i plate postarinu (unutar USA) da vratim block. Lepo je sto ce ipak ispraviti problem...nije lepo sto ce proci par meseci pre nego sto mogu da uzmem bridge ili da platim jos 15$ + carinu da mi drugar posalje postom.

ako porucujete bridge stavite u napomenu da posalju ceo bridge da se ne zajebu, na osnovu naslova bih i ja zapakovao pogresno.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Guitar fetish - kakvi chobani

Post by bancika » 31 Oct 2013, 11:30

Napokon mi stize juce bridge, cekao sam sve vreme da neko od mojih dodje. Uglavio sam ga odmah u gitaru, naravno :) Evo par utisaka:

* kvalitet izrade deluje pristojan. Nije savrsen, ali dosta bolji od stock tremola. Tezi je primetno vise zbog blocka.
* tremolo rucica se ne srafi bas lako. Mislim, jednom kad udje u navoj ide dobro, ali mi treba mnogo vremena da ga nabodem :). I kad se usrafi do kraja ima malo prazan hod. Cini mi se da je tako bilo i na fabrickom, ne znam da li je to ocekivano za strat. Navikao sam na flojdove i volim da imam savrseno prianjanje rucice na bridge, pa je onda nekako bolji response.
* u squier standard strat nije bas drop-in replacement. Srecom se 6 srafa za montiranje poklapaju pa nije zahtevalo velike intevencije, ali morao sam da prosirim onaj zasek na masci posto je stari tremolo bio uzi. To je bio laksi deo. Tezi deo je bio taj sto je i block duzi nego fabricki pa je rupa u telu bila tesna za 1mm sa obe strane. To sam nekako resio turpijom. Nije super lepo, ali se ne vidi posto je ispod.
* cini mi se da je dosta bolji ton nego fabricki bridge sa graphtech sedlima koje sam imao pre. Povratio se nekako i presence i mid. Videcemo za par dana konacno kad se zice ustale.
* stabilnost jos necu da komentarisem, dok se razvuku i zice i nove opruge, ni pola sata se nisam mlatio. Cini mi se kao da obecava, onaj fabricki je bio katastrofa totalna, ali ajde, videcemo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest