Classic vibe

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Classic vibe

Post by Dersu Uzala » 21 Aug 2013, 09:42

Ako si rodjen ko gitara, to je rezonovanje (no pun intended) svake gitare.

You play, I'll sing...

User avatar
Reckoner78
Posts: 135
Joined: 19 Aug 2013, 13:16

Re: Classic vibe

Post by Reckoner78 » 21 Aug 2013, 13:38

Dersu Uzala wrote:Ako si rodjen ko gitara, to je rezonovanje (no pun intended) svake gitare.

You play, I'll sing...
'xcuse me? Bojim se da nisam shvatio? (osim dela o igri reči) "ako si rodjen ko gitara" ? :)

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Classic vibe

Post by neki » 22 Aug 2013, 02:20

guv'nor wrote:Dobro došao! :ziveli:
Ne mogu ti pomoći oko oglasa, nadam se da će se neko javiti u vezi sa tim, ali Classic Vibe su odlični instrumenti u tom cenovnom rangu. Ako ti treba Strat smrad™, imaćeš ga na pretek.

Ovaj Javorko je bio kod mene par dana, nikakvih zamerki nisam imao. Isto tako i Cortexov rosewood, tj 60's CV.

Čini mi se da je naveća razlika što 50's CV ima malo deblji vrat.
odlican snimak,dobro odsvirano...prava je steta sto pored sebe nisi imao recimo meksiko strat bilo koja serija i onda kao kontrast recimo skup komad tipa american vintage,ili selected stratocaster da se oseti razlika u boji zvuka i sustainu....svima bi nam mnogo sta bilo jasnije..eto ideje posto ovaj snimak imamo pa ako ti naletinesto od gore pomenutog na istoj opremi ista stvar...hvala unapred

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Classic vibe

Post by guv'nor » 22 Aug 2013, 09:09

neki wrote: meksiko strat bilo koja serija
Imao sam svog Robert Cray meksikanca i snimio "probni klip" sa njim, ali je gitara toliko drugačija da ne verujem da ima neke preterane koristi od poređenja. Prvo RC ima predebeli "slab board" rosewood, a CV je ceo maple i drugo, mnogo bitnije, RC je tada bio hardtail, dok je CV floating tremolo.
Par meseci kasnije sam izbušio Cray-a i video, tj čuo, da je razlika između hartail-a tremola ooozbiljno primetna.
Odjednom dobiješ neke visoke i prezentnost koju hartail nema, on je više krut i malo više bije direkt, po čelu.
Nego, evo klipa

Sve je isto, sem što je reverb na pojačalu za jedan broj manje. Jbga, još sam nameštao i slušao.

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Classic vibe

Post by neki » 22 Aug 2013, 12:55

guv'nor wrote:
neki wrote: meksiko strat bilo koja serija
Imao sam svog Robert Cray meksikanca i snimio "probni klip" sa njim, ali je gitara toliko drugačija da ne verujem da ima neke preterane koristi od poređenja. Prvo RC ima predebeli "slab board" rosewood, a CV je ceo maple i drugo, mnogo bitnije, RC je tada bio hardtail, dok je CV floating tremolo.
Par meseci kasnije sam izbušio Cray-a i video, tj čuo, da je razlika između hartail-a tremola ooozbiljno primetna.
Odjednom dobiješ neke visoke i prezentnost koju hartail nema, on je više krut i malo više bije direkt, po čelu.
Nego, evo klipa

Sve je isto, sem što je reverb na pojačalu za jedan broj manje. Jbga, još sam nameštao i slušao.
svaka cast.pravo osvezenje za forum posle onih bezlicnih likova tipa trz....itd..da se ne podsecamo ponovo,i ne kvarimo dozivljaj.elem gitara jeste drugacija kao sto si rekao ali... i u toj razlicitosti moze da se izvuce zakljucak.isti svirac sve isto, gitara ipak deluje punije ,sustain je duzi,a koliko je to u procentima nezahvalno je tvrditi.kod CV mi se dopadaju izrazeniji visoki tonovi naspram malo uslovno receno mutnijeg RC ali i to smo naucili em je rouzvud em hardtail,sve se cuje.i sad ako se ja pitam jos jedan snimak iz american vintage serije ili custom shop bi nam sve odgonetnuo do kraja...kao skromnog ljubitelja fender gitara ljuti me sto svakih dvadeset pet posto poboljsanja kvaliteta gitare kosta pedeset posto vise ali to je prosto tako ,ispravite me ako gresim.cike u fenderu su to odlicno smislile i otuda bezbroj varijanti ,modela itd....

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Classic vibe

Post by Cortex » 22 Aug 2013, 13:23

hm...znaci za mene su stradzhe sa hardtail bridge-om onda, i naravno alder/rosewood kombo. bas mniogo punije i zaobljenije radi Cray. nisi trebao da ga busis :( al znam da si puno razmisljao o tome, i kontam da je moralo da se proba... :ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Classic vibe

Post by Funkomat » 22 Aug 2013, 13:59

kako nije trebao... koju bih kobilicu ja stavljao na novu gitaru?

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Classic vibe

Post by fattwang » 22 Aug 2013, 15:39

neki wrote:...kao skromnog ljubitelja fender gitara ljuti me sto svakih dvadeset pet posto poboljsanja kvaliteta gitare kosta pedeset posto vise ali to je prosto tako ,ispravite me ako gresim.cike u fenderu su to odlicno smislile i otuda bezbroj varijanti ,modela itd....
Za narednih 10% cena skače dva puta... Nema to veze sa Fenderom, to je zakon prirode. I deca kada su mala brzo rastu.

Usred Zala
Posts: 251
Joined: 28 Mar 2012, 10:52

Re: Classic vibe

Post by Usred Zala » 22 Aug 2013, 17:40

Guvnorova prezentacija Stratova je jedna od najboljih na forumu ikada. Poenta je u tome što je prošao sve pozicije magneta i sve pozicije na vratu tako da ko hoće zaista može da sagleda instrument. Drugo, čovek ima izgrađen stil i na svakoj opremi će da zvuči slično. Svirka naravno odlična.
Reckoner78 wrote: Elem, sve smo elaborirali, jedino ostaje pitanje vredi li za 250e uzeti ovaj CV 'napamet', bez prior isprobavanja..... znam, ipak je ovo retoričko pitanje, ne možete mi pomoći :roll: arrghhh.... :wallbash_2:
Malo sam tih CV probao, svega tri komada i svaki je bio dobar. Za pretpostaviti je da su one sve slične i da ne možeš previše da promašiš. Pregled treba uraditi jedino u cilju ispravnosti. Za taj novac ne možeš da nabaviš boljeg Stratocastera.

User avatar
Reckoner78
Posts: 135
Joined: 19 Aug 2013, 13:16

Re: Classic vibe

Post by Reckoner78 » 23 Aug 2013, 01:39

Reckoner78 wrote: Elem, sve smo elaborirali, jedino ostaje pitanje vredi li za 250e uzeti ovaj CV 'napamet', bez prior isprobavanja..... znam, ipak je ovo retoričko pitanje, ne možete mi pomoći :roll: arrghhh.... :wallbash_2:
Malo sam tih CV probao, svega tri komada i svaki je bio dobar. Za pretpostaviti je da su one sve slične i da ne možeš previše da promašiš. Pregled treba uraditi jedino u cilju ispravnosti. Za taj novac ne možeš da nabaviš boljeg Stratocastera.[/quote]

:1:

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Classic vibe

Post by neki » 24 Aug 2013, 13:22

Reckoner78 wrote:
Reckoner78 wrote: Elem, sve smo elaborirali, jedino ostaje pitanje vredi li za 250e uzeti ovaj CV 'napamet', bez prior isprobavanja..... znam, ipak je ovo retoričko pitanje, ne možete mi pomoći :roll: arrghhh.... :wallbash_2:
Malo sam tih CV probao, svega tri komada i svaki je bio dobar. Za pretpostaviti je da su one sve slične i da ne možeš previše da promašiš. Pregled treba uraditi jedino u cilju ispravnosti. Za taj novac ne možeš da nabaviš boljeg Stratocastera.
:1:[/quote]u zadnje dve godine otkada me zanima ovaj sport i ja sam probao u BGmitrosu dosta komada i svi su zvucali jako dobro u svojoj klasi a jednog sam i poredio sa skvajer standardom na pojacalu velika je razlika bas kao sto je i razlika u ceni. e jednom mi se desilo probah skvajer duo sonic lep ko lutka kad ono totalni debakl .mutan tup zvuk jedva da nesto izlazi pogledam setap u redu,vrat ustelovan fenderov standardno ali nema zvuka.ali to je bilo samo jednom na jednoj gitari.inace i volim kada odem da ponekad proverim neki strat clasic vibe cisto da vidim kontinuitet u kvalitetu zvuka i uvek budem prijatno iznenadjen,kao da ih rade od iste daske.da ne bude zabune fender ume jako da iznenadi sa skupim komadima tipa 150 160 hiljada kako to lose radi...

User avatar
ToneChaser
Posts: 200
Joined: 28 Apr 2013, 16:00

Re: Classic vibe

Post by ToneChaser » 25 Aug 2013, 16:58

Trzalica wrote:
guv'nor wrote:
Ovaj YT klip je merodavan isto kao i oglasi dotičnog Trifuna! :mrgreen:
... Čovek koristi 10x skuplju opremu od same gitare: Fulltone OCD - Boss DD20 - Fender Vibrolux Reverb ... na toj opremi bi i najjeftiniji bullet zvučao isto ... drugo pitanje je i to što biraju numere za prezentaciju gitare u kojima dubok i prostoran bas kao i zvonkost tona nemaju potrebe doći do izražaja :? ... no, u svakom slučaju, za 250€ se sa ovakvim komadom može svirati na bini isto kao i sa original Fender Stratom iz 1950 i neke ... Ljudi kupuju skuplje mobilne telefone pobogu.
Reckoner78 wrote:.... dugo se razmišljam o nekoj low-budget strat varijanti, i (najviše iz ovog foruma, a i od nekih prijatelja) zaključio sam da bi best-buy bio classic vibe model...
Kupuj i uživaj u životu.

Tako je kralju apsolutno se slazem! Lepo si to primetio, i najgore veslo ce se na odlicnoj opremi cuti dobro a i najbolja gitara ce se na losoj opremi cuti njesra.

Lepo si im reko, sad ce da im proradi sujeta pa ce da pocnu da filozofiraju, jer oni su ovde pro, gde neko drugi sme da izrazi svoje misljenje!

:bambi:

User avatar
ToneChaser
Posts: 200
Joined: 28 Apr 2013, 16:00

Re: Classic vibe

Post by ToneChaser » 25 Aug 2013, 17:02

Reckoner78 wrote:Mislim da je poslednja misao apsolutna istina; a ja sam jbg uvek 'overrationalizing' tip - 100 puta se prvo zapitam "a dal mi zaista treba to i to...." :lol:
A u pravu si i za telefone - za njih nikad nisam mario
Zapravo kad razmislim, čini mi se da sam postavio temu da bi dobio ohrabrenje za kupovinu. :roll:

Hvala Cortex , Guv'nor, Trzalice ; čuo sam baš ono što sam želeo :ziveli:

Hahahhaah :XD: :XD: :XD: :XD: Ti si prvi korisnik koji je ovo priznao, a to najvise vole "profesionalci" sa ovog foruma...... Ubiju se pisuci i onda ocekuju da poslusas bas njihov predlog, a ako ne poslusas i uradis onako kako si ti hteo i sta si ti zamislio oni pobesne i prioradi im sujeta pa ti sve redom po spisku :mrgreen:

I uvek navedu ovu recenicu koju sam boldovao...Tako da ti si bar posten pa rekao odmah ahahahahahaha

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Classic vibe

Post by nesharm » 25 Aug 2013, 17:15

Tone Chaser ti je inace jedan od beskorisnijih clanova foruma, i trudi se u tome.

User avatar
Reckoner78
Posts: 135
Joined: 19 Aug 2013, 13:16

Re: Classic vibe

Post by Reckoner78 » 25 Aug 2013, 19:26

Bože, što ne bih priznao, valjda je normalno pitati za savet ljude koji MNOGO više znaju o datom 'pisu ov ekuipment-a' ^^

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest