Classic vibe

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Reckoner78
Posts: 135
Joined: 19 Aug 2013, 13:16

Re: Classic vibe

Post by Reckoner78 » 19 Aug 2013, 21:56

e jbg zeza me YT u zadnje vreme, nikako ne mogu da ga sredim, mora reinstall sistema da padne :/ Čak uspeh nekako da pokrenem klip sa 50's gore iz ranijeg posta....

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Classic vibe

Post by Trzalica » 19 Aug 2013, 22:10

guv'nor wrote: Nego mene više brine ovo:
Trzalica wrote: biraju numere za prezentaciju gitare u kojima dubok i prostoran bas kao i zvonkost tona nemaju potrebe doći do izražaja
:bambi:
Ako je njemu jasno šta je ovde hteo da kaže, ja sutra kačim gitaru o clean klin.
Meni je apsolutno jasno, ne shvatam šta tebi nije jasno? Čuo si na tom klipu jasan i definisan bell like ring tone strata ili zvuk koji "izlazi" iz 99% single magneta uz nesebičnu pomoć dileje i klina iz fender kutije?!?
Džabe je prepirati sa vama PROfesionalcima u ovoj oblasti. :povrac: Vi ste apsolutni poznavaoci materije, vi ste TAPIJA NA ISTINU.
Živi bili i mlogo muzicirali!~

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Classic vibe

Post by Dersu Uzala » 19 Aug 2013, 22:16

Pas se zvao Djeki a macka se zvala Milica. Udri ga Djeki, ne daj se Dechko!

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Classic vibe

Post by Trzalica » 19 Aug 2013, 22:18

:kokice:

User avatar
Reckoner78
Posts: 135
Joined: 19 Aug 2013, 13:16

Re: Classic vibe

Post by Reckoner78 » 19 Aug 2013, 22:26

There, there :)

Elem, sve smo elaborirali, jedino ostaje pitanje vredi li za 250e uzeti ovaj CV 'napamet', bez prior isprobavanja..... znam, ipak je ovo retoričko pitanje, ne možete mi pomoći :roll: arrghhh.... :wallbash_2:

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Classic vibe

Post by DrGreenthumb » 19 Aug 2013, 23:02

Trzalica wrote: Meni je apsolutno jasno, ne shvatam šta tebi nije jasno? Čuo si na tom klipu jasan i definisan bell like ring tone strata ili zvuk koji "izlazi" iz 99% single magneta uz nesebičnu pomoć dileje i klina iz fender kutije?!?
Mislim da je u ovom slučaju dileja presudna...
On-topic:
Sasvim su ok gitare, sve koje sam probao su bile iznad cenovnog ranga u kojem su, ali to ne znači da ih treba uzeti bez probanja.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Classic vibe

Post by mislim_stvarno » 20 Aug 2013, 00:46

Trzalica wrote:
guv'nor wrote: Nego mene više brine ovo:
Trzalica wrote: biraju numere za prezentaciju gitare u kojima dubok i prostoran bas kao i zvonkost tona nemaju potrebe doći do izražaja
:bambi:
Ako je njemu jasno šta je ovde hteo da kaže, ja sutra kačim gitaru o clean klin.
Meni je apsolutno jasno, ne shvatam šta tebi nije jasno? Čuo si na tom klipu jasan i definisan bell like ring tone strata ili zvuk koji "izlazi" iz 99% single magneta uz nesebičnu pomoć dileje i klina iz fender kutije?!?
Džabe je prepirati sa vama PROfesionalcima u ovoj oblasti. :povrac: Vi ste apsolutni poznavaoci materije, vi ste TAPIJA NA ISTINU.
Živi bili i mlogo muzicirali!~
ajde reci sta ti mislis o sviranju i zvuku sa onog klipa (narocito o sviranju)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Classic vibe

Post by Cortex » 20 Aug 2013, 00:49

ja mislim da kupovina gitare nije toliko mala stvar da se ne bi dalo jos hiljadu dinara da se odvezes bilo gde u Srbiji i probas. mislim stvarno covece, kupio bi tu gitaru i da je 260e zar ne bi? e pa nije 260 nego je 250, eto ustedeo si 10e, daj ih sad za autobusku kartu...

:ziveli:

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Classic vibe

Post by neki » 20 Aug 2013, 07:36

Reckoner78 wrote:There, there :)

Elem, sve smo elaborirali, jedino ostaje pitanje vredi li za 250e uzeti ovaj CV 'napamet', bez prior isprobavanja..... znam, ipak je ovo retoričko pitanje, ne možete mi pomoći :roll: arrghhh.... :wallbash_2:
cim postavljas ovakvo pitanje ili se ne razumes dovoljno ,ili ti i nije vazno jer ce gitara vise stojati kao ukras u uglu sobe na stalku ili imas previse novca i dosadno ti je...ako je prvi razlog u pitanju neka ide neko iskusniji sa tobom sam ti ne vredi ni da ides dok ne steknes malo iskustva i naucis sta treba da se gleda prilikom kupovine,a ako su druga dva razloga u opticaju kupuj i uzivaj

User avatar
Reckoner78
Posts: 135
Joined: 19 Aug 2013, 13:16

Re: Classic vibe

Post by Reckoner78 » 20 Aug 2013, 13:57

neki wrote:
Reckoner78 wrote:There, there :)

Elem, sve smo elaborirali, jedino ostaje pitanje vredi li za 250e uzeti ovaj CV 'napamet', bez prior isprobavanja..... znam, ipak je ovo retoričko pitanje, ne možete mi pomoći :roll: arrghhh.... :wallbash_2:
cim postavljas ovakvo pitanje ili se ne razumes dovoljno ,ili ti i nije vazno jer ce gitara vise stojati kao ukras u uglu sobe na stalku ili imas previse novca i dosadno ti je...ako je prvi razlog u pitanju neka ide neko iskusniji sa tobom sam ti ne vredi ni da ides dok ne steknes malo iskustva i naucis sta treba da se gleda prilikom kupovine,a ako su druga dva razloga u opticaju kupuj i uzivaj


Ehm, pa da se ne razumem dovoljno u el.gitare - tačno je, bolje ih sviram nego što se razumem u specifikacije (a nisam nikakav shredder, da ne pomisli neko da se hvalim lol ) ;
- da će da stoji u uglu sobe?? :O.o: Ja dan danas imam istu pasiju prema gitari kao i prvi put kad sam je uzeo u ruke pre 18ak godina , i najčešće satima ne mogu da je ispustim iz ruku (bar dok žena ne poludi) xD
- da imam previše novca ne bih ni pokretao ovu temu :)
- znam da bi trebao neko iskusniji da proba, jer ja mogu da pogledam tek vrat, kotiranje... još kad bi bilo dokonih ljudi da ih vučem par stotina km.... :?

User avatar
Reckoner78
Posts: 135
Joined: 19 Aug 2013, 13:16

Re: Classic vibe

Post by Reckoner78 » 20 Aug 2013, 14:02

@Cortex - pa u pravu si jbg...
Hvala svima još jednom

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Classic vibe

Post by guv'nor » 20 Aug 2013, 17:19

neki wrote:cim postavljas ovakvo pitanje ili se ne razumes dovoljno ,ili ti i nije vazno jer ce gitara vise stojati kao ukras u uglu sobe na stalku ili imas previse novca i dosadno ti je...
Pre mislim da je Reckoner mislio na doslednost kvaliteta i izrade od komada do komada.

Jeste najlakše kupovati iz fotelje™, ali da bi bio siguran u ispravnost isntrumenta i tako kupovao, mora da se zađe u ozbiljnu lovu (više od 10 puta skuplje od ovog CV-a). I tada ima razlike među komadima, ali si barem siguran da je sve 100% ispravno.

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Classic vibe

Post by nesharm » 20 Aug 2013, 22:00

Kad odes u radnju cekaju te zice sumnjive starosti, i nesetupovana gitara, tesko je tu ustvrditi koliko dobro kotira, mozes samo da cujes kako zvuci sa tim zicama, fizicki videti da li je ok vrat, i kroz sviranje primetiti kako se gitara ponasa. Mislim da do 7 dana uvek mozes da vratis instrument i da trazis pare/zamenu ako primetis da nesto ne valja, nisam siguran kako glasi zakon sada po tom pitanju.

User avatar
Reckoner78
Posts: 135
Joined: 19 Aug 2013, 13:16

Re: Classic vibe

Post by Reckoner78 » 21 Aug 2013, 01:44

nesharm wrote:Kad odes u radnju cekaju te zice sumnjive starosti, i nesetupovana gitara, tesko je tu ustvrditi koliko dobro kotira, mozes samo da cujes kako zvuci sa tim zicama, fizicki videti da li je ok vrat, i kroz sviranje primetiti kako se gitara ponasa. Mislim da do 7 dana uvek mozes da vratis instrument i da trazis pare/zamenu ako primetis da nesto ne valja, nisam siguran kako glasi zakon sada po tom pitanju.
Zapravo pikiram gitaru sa oglasa, polovnu...

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Classic vibe

Post by nesharm » 21 Aug 2013, 08:53

Opet moze da ti se desi ista stvar, zavisno od vlsnika. Kupio sam pre nedelju dana Pacifiku, docekala me sa 7-8 godina starim zicama (nesviranim), ali sa savrsenim setupom...nit groznijih zica, niti preciznijeg setupa :-), posle par akorda je bilo jasno da je gitara potpuno ispravna. Fizicki moras da je cujes, mene nije mrzelo da idem kolima BG- Arandjelovac za nesto sto kosta 100 evra.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest