Koja je najeftinija gitara najbolja za modifikovanje...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Koja je najeftinija gitara najbolja za modifikovanje...

Post by bancika » 22 Aug 2013, 16:00

e jeste, ja sam jednom u sky probao neku HSS aria strat-oliku i bila je mnogo bolja od mog standarda u to vreme, pre bilo kakvih modifikacija.

chucktamo
Posts: 57
Joined: 23 Jul 2012, 14:18

Re: Koja je najeftinija gitara najbolja za modifikovanje...

Post by chucktamo » 22 Aug 2013, 16:17

Sto se tice tog corta sto si pomenuo ,ja sam skoro pazario g-254 sa maple vratom nov je bio 200-205 e na nekom snizenju i super to zvuci, samo mu zavrsna obrada nije nesto posebno.Ako je vrat pravi i kad se uradi dobar setap to bude super.

pobozan
Posts: 40
Joined: 12 Jun 2012, 13:16
Location: Novi Sad

Re: Koja je najeftinija gitara najbolja za modifikovanje...

Post by pobozan » 22 Aug 2013, 20:37

Iskreno,epifana kog imam zaista je odlican.Nisam rekao da je proizveden u indoneziji.Nekad se pitam da li ima razlike izmedju indonezije i kine ali CV squier kog sam imao je bio kinez.Evo lik kome sam ga prodao upravo je prodaje na KP.
http://www.kupujemprodajem.com/Squier-b ... d=33310265
Dakle prva stvar na njoj je bila da mi je saraf na drugoj civiji prolkizavao,to je fabricka greska.Bas mi bilo krivo jer sam samog sebe bio ubedio da je ravan fenderovom kvalitetu.Dakle kinesku robu bih da zaobilazim u sirokom krugu.
Evo fendera koji mi je u ponudi. http://www.pik.ba/artikal/8224375/fender-strat/
Cort G250 je nova gitara i mislim da cu pre nju da uzmem jer je ovaj fender sklapan,mada to ne znaci nista lose.Sta vi mislite,kako vam se cini ovaj fender?Da li njega da uzmem ili ovog cort-a?

pobozan
Posts: 40
Joined: 12 Jun 2012, 13:16
Location: Novi Sad

Re: Koja je najeftinija gitara najbolja za modifikovanje...

Post by pobozan » 03 Sep 2013, 08:50

Uzeo sam cort g250.Zaista sam prezadovoljan,ton je fenomenalan,prosto ne mogu da verujem kako lepo zvuci gitara na suvo,ima lep prirodni sustein.Uzeo sam i ekvilajzer tako da sam zadovoljan zvukom.Jedan moj kolega ima midi gitaru sa ugradjenim pojacalom u gitari,aktivnom elektronikom i to je nesto sto zaista radi fenomenalno.Ja sam mislio da ovde ako neko zeli da pise o modifikacijama gitara.Ne znam da li ima negde gde je pisano o tome ali da je bas dobro ispisano,da nije stvar rasprava vec kvalitetnih informacija.U poslednje vreme dolazim do jako dobrih informacija kao sto je i ova cort g250.Ne znam zasto sam toliko verovao u skvajera,milio sam da je ta gitara najpribliznija fenderu a sad vidim da sam bio u velikoj zabludi.

User avatar
jawohl
Posts: 72
Joined: 10 Jun 2013, 03:33
Location: LZ/BG/LZ/BG
Contact:

Re: Koja je najeftinija gitara najbolja za modifikovanje...

Post by jawohl » 10 Nov 2013, 21:46

ako si tolko siguran za midi gitare, imas nekog casia dg1 na kpu prilicno jeftino. ja nisam imao dodirnih tacaka sa midi dzitrama da bih ti nesto pricao al mi ceo koncept midi instrumenta bzvz. msm ti na tom cortu mozes ugraditi preamp u telu ili boost ili sta god pozelis....

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Koja je najeftinija gitara najbolja za modifikovanje...

Post by zwelj » 11 Nov 2013, 00:42

jawohl wrote:...ja nisam imao dodirnih tacaka sa midi dzitrama da bih ti nesto pricao al mi ceo koncept midi instrumenta bzvz.
Naprotiv, koncept je sjajan. Na zalost, implementacija midi gitare nije bez nedostataka, ali sama ideja mapiranja muzickih atributa u midi poruke kao jednoznacni 'event stream' je kategorija za sebe i svojevrsni kvantni skok u digital music network-ingu...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest