Squier Vintage Modified '70s Stratocaster

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Esteban
Posts: 4
Joined: 29 Jul 2012, 01:11
Location: Leskovac

Squier Vintage Modified '70s Stratocaster

Post by Esteban » 09 Sep 2013, 18:29

Pozdrav svima!

Nisam našao na forumu ništa o ovoj gitari, pa bih da postavim pitanje. Video sam je u Mitrosu, ali nažalost nisam imao vremena da je isprobam. Pogledao sam par testova na YouTube i uglavnom ima dobre kritike što se tiče zvuka i kvaliteta izrade. Ono što mi je bilo čudno je finish: Gloss Polyurethane Vintage Tint, kako piše u opisu. Piše da ima rosewood fretboard, a vrat zbog finisha izgleda nekako plastično. Može li neko da mi kaže da li to utiče kvalitet i vek trajanja same gitare? Pitanje je (možda) laičko, ali pošto je gitara ušla u neki uži izbor bio bih zahvalan za informaciju iz prve ruke.

Evo i linka: http://www.mitrosmusic.com/proizvod/148 ... d--Black-/

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Squier Vintage Modified '70s Stratocaster

Post by bancika » 10 Sep 2013, 14:47

pa skoro sve gitare sad su zavrsene poly lakovima, nema razloga da te brine...jedino neke prave sa mat satenskim finishom na vratu pa ima onako silky osecaj pod rukom. Ova je glossy verovatno zato sto su stare gitare iz tog perioda bile glossy :) Poly finish je tvrd i trajan, mnogo vise nego nitro (bez zelje da otvaramo raspravu o finishima). Ako ti se znoje ruke zna da se lepi za ruku jer je gladak kao plastika. Ja imam dve gitare sa tako zavrsenim vratom i ne smetaju mi. Jedna je nitro, druga poly finish, oba su glossy. Osecaj je isti. Mozda jeste malo zgodniji neki mat ili jos bolje uljani finish koji imam na ostalim gitarama, ali dobar je i ovaj.
A vintage tint znaci da su ubacili malo zuckaste nijanse u lak da bi izgledalo kao da je stari nitro finish. On vremenom zuti. Vidi se i na slikama, poredi boju vrata sa recimo ovim http://www.mitrosmusic.com/proizvod/112 ... rd--Black/

Esteban
Posts: 4
Joined: 29 Jul 2012, 01:11
Location: Leskovac

Re: Squier Vintage Modified '70s Stratocaster

Post by Esteban » 10 Sep 2013, 15:29

Očigledno moram da pročitam nešto više o vrstama finisha. :) Hvala ti, puno mi je pomogao odgovor. Ne znam koliko bi meni takav finish odgovarao pošto mi se malo više znoje dlanovi, ali ipak ću nešto da odsviram na njoj pre nego što je definitivno isključim kao opciju.

pobozan
Posts: 40
Joined: 12 Jun 2012, 13:16
Location: Novi Sad

Re: Squier Vintage Modified '70s Stratocaster

Post by pobozan » 12 Sep 2013, 17:11

Ja sam imao clasic vibe 50 i bio sam ubedjen da je u rangu fendera.Potom sam uzeo epifona specijal 2 ali hambekeri nisu za mene.Nedavno sam uzeo CORT G250 i veruj mi da sam zadovoljan.Mozda je moj bivsi skvajer delovao sigurnije na oko i u rukama ali ova gitara radi besprekorno u odnosu na skvajera.Nema onih basova i muljanja na gitari i svaki ton se cuje kako treba.Poslusaj kako radi ova gitara na youtube i uporedi je sa skvajerom pa onda odluci.Mozda gresim ali meni ova gitara radi dosta bolje u razmisljam da je dalje budzim,da menjam megnete,elektroniku...

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Squier Vintage Modified '70s Stratocaster

Post by nesharm » 12 Sep 2013, 17:57

Pre ce da bude da je tvoj Squier bio nesetapovan, da Classic Vibe mulja to jos nisam cuo.

pobozan
Posts: 40
Joined: 12 Jun 2012, 13:16
Location: Novi Sad

Re: Squier Vintage Modified '70s Stratocaster

Post by pobozan » 12 Sep 2013, 21:55

Poenta je da 6.zica uvek mulja kod skvajera,uvek ima neki bas,ne znam kako da objasnim.Imao sam masu skvajera i 2 fendera.Daleko od toga da bih potcenio bilo koju gitaru.Od japanaca sam bezao jer ne volim ama nista japansko ali po preporuci sam uzeo ovu gitaru i iznenadio sam se kako joj je svaki ton tacan u bocu...A nemam onog brujanja 6.zice. Mozda preterujem,sta znam...Ja sam pisem na osnovu svog iskustva.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Squier Vintage Modified '70s Stratocaster

Post by Trooper » 12 Sep 2013, 22:18

I dalje je do podesavanja, apsolutno nikog ne znam da iz skvajer CV serije nije izvukao fender ton. Bukvalno, niti znam nekog, niti sam cuo za bilo koji slucaj sem tvog. Igrao sam se sa nekoliko fendera, CV uopste ne zaostaje za mex fenderima

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Squier Vintage Modified '70s Stratocaster

Post by nesharm » 12 Sep 2013, 23:06

Cort je korejska gitara, da se razumemo. To sto ti je Squier 'brundao', ako ne setapujes gitare, verujem da si imao neki buzz.

Esteban
Posts: 4
Joined: 29 Jul 2012, 01:11
Location: Leskovac

Re: Squier Vintage Modified '70s Stratocaster

Post by Esteban » 13 Sep 2013, 17:29

Preporuke, znači, za Classic Vibe - izgleda da ovaj VM strat niko nije svirao :) Da odem malo off-topic: Trooper, pošto kažeš da je CV u klasi sa MIM Stratovima, je l' bi mi preporučio da uzmem Fendera ili tog Squiera sa Fender Mustang 1 pojačalom? To je otprilike neki plafon koji planiram da potrošim, ako uzmem Fender MIM moraće da sačeka pojačalo (već imam jedno, ali ne baš kvalitetno).

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Squier Vintage Modified '70s Stratocaster

Post by Trooper » 13 Sep 2013, 19:18

Uf, nisam neki poznavalac stratova da budem iskren. A i probao sam potpuno razlicite gitare, CV mi se pokazao odlican za klasicnu strat svirku, dok je MiM bio onaj sa tex-mex magnetima, za power-blues-stivi-rej-von przenje. I jedna i druga gitara rade za sve pare, najbolje je da ides i probas.
Samo bi ja tog fender mustanga izbegavao, ima na oglasima fin epiphone valve junior za te neke pare

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Squier Vintage Modified '70s Stratocaster

Post by Guitar_thrill » 14 Sep 2013, 12:43

Trooper wrote: I jedna i druga gitara rade za sve pare
:1: Nećeš se zajebati šta god da uzmeš, ako ti je stalo samo do strat zvuka...ako ti je stalo da piše fender, onda mim..a svakako ćeš kasnije hteti da zameniš za neki skuplji model, bar je tako u 95% slučajeva...mislim da je to neka bolest kod nas gitarista :bambi:

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Squier Vintage Modified '70s Stratocaster

Post by neki » 14 Sep 2013, 20:19

[quote="Esteban"]Pozdrav svima!

Nisam našao na forumu ništa o ovoj gitari, pa bih da postavim pitanje. Video sam je u Mitrosu, ali nažalost nisam imao vremena da je isprobam. Pogledao sam par testova na YouTube i uglavnom ima dobre kritike što se tiče zvuka i kvaliteta izrade. Ono što mi je bilo čudno je finish: Gloss Polyurethane Vintage Tint, kako piše u opisu. Piše da ima rosewood fretboard, a vrat zbog finisha izgleda nekako plastično. Može li neko da mi kaže da li to utiče kvalitet i vek trajanja same gitare? Pitanje je (možda) laičko, ali pošto je gitara ušla u neki uži izbor bio bih zahvalan za informaciju iz prve ruke.

Evo i linka: http://www.mitrosmusic.com/proizvod/148 ... d--Black-/[/ imas korektnu ponudu na kupujem prodajem classic vibe za 300 eura sa nabrojanim modifikacijama. ja bolju ponudu nisam skoro video plus sto ces probati gitaru koja je i dobro setapovana.ako ti ne treba kofer kasnije ces ga menjati za nesto.

Esteban
Posts: 4
Joined: 29 Jul 2012, 01:11
Location: Leskovac

Re: Squier Vintage Modified '70s Stratocaster

Post by Esteban » 14 Sep 2013, 21:10

@neki: pogledao sam, ponuda jeste korektna, ali za sada nemam u planu kupovinu polovne gitare. Mnogi mi kažu da kupim polovnu gitaru za te pare (Jesi lud da daš 300 evra za Squiera, možeš da kupiš polovnog MIM), čitao sam dosta i ovde na forumu o tome, ali pošto sam 99% siguran da narednih nekoliko godina neću moći da kupim drugu hoću da to bude nov instrument. Možda grešim, ali to je neki moj stav. Volim strat zvuk, moji omiljeni gitaristi sviraju Stratocaster, tako da se ne dvoumim po pitanju tipa gitare. Videćemo šta ću da uzmem na kraju, najverovatnije novu gitaru koju ću sam nadograđivati ako budem mislio da treba. Hvala svima na odgovorima!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest